Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Amazon Japonya’dan Arai RX7-X Kask Almak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı DarthRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siparişi verdim.Tecrübelerimi paylaşacağım.
    Gümrük vergisi ve nakliye dahil kaça gelecek?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrük vergisi ve nakliye dahil kaça gelecek?
    4.200 gibi bir fiyat.

Merhaba
    Teslim aldınız mı?amazon.com'da bir satıcıdan ürün alacağım 35$ ücretsiz standart shipping ile gönderiyor.Standart shipping nedir?Bir kaç yerde baktım ptt teslim etmiyor muş?Gümrük vergisi ödemesini kime yapıyorum.özel nakliye firmaları ile gelirse gümrüğe tabi tutabilirler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Her halükarda gümrüğe tabii olacak zaten.

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Teslim aldınız mı?amazon.com'da bir satıcıdan ürün alacağım 35$ ücretsiz standart shipping ile gönderiyor.Standart shipping nedir?Bir kaç yerde baktım ptt teslim etmiyor muş?Gümrük vergisi ödemesini kime yapıyorum.özel nakliye firmaları ile gelirse gümrüğe tabi tutabilirler.
    Standart shipping,genelde UPS veya DHL getiriyor.Nakliye ücreti ve gümrük vergisi ödemesini zaten ürünü alırken en başta yapıyorsunuz.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ptt beni deli etti, geçenlerde bir iki ürün almıştım. Sen teee Amerika'dan ürün gelsin. Ne telefon ile arama! ne kapıya not bırak! nede internet sayfasındaki transfer sürecini doğru düzgün yaz! Sonra benim sorunum değil deyip işin içinden çık oh ne güzel memleket. Ptt'yi aramam sonucunda kargonun teslim alınmamasından ötürü istanbul'a geri yollandığını öğrendim. Efendim İstanbul'a geri gönderilen ürün istersem istanbul gümrükte olaymışım alamazmışım. Bir daha tövbe ptt ile çalışmam. Kaç paraysa fazlasını vereyim içim rahat etsin. Birde 23₺ gümrük ücretiniz var diyo hee ben almadığım ürüne birde gümrük vergisi ödeyeceğim.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ptt beni deli etti, geçenlerde bir iki ürün almıştım. Sen teee Amerika'dan ürün gelsin. Ne telefon ile arama! ne kapıya not bırak! nede internet sayfasındaki transfer sürecini doğru düzgün yaz! Sonra benim sorunum değil deyip işin içinden çık oh ne güzel memleket. Ptt'yi aramam sonucunda kargonun teslim alınmamasından ötürü istanbul'a geri yollandığını öğrendim. Efendim İstanbul'a geri gönderilen ürün istersem istanbul gümrükte olaymışım alamazmışım. Bir daha tövbe ptt ile çalışmam. Kaç paraysa fazlasını vereyim içim rahat etsin. Birde 23₺ gümrük ücretiniz var diyo hee ben almadığım ürüne birde gümrük vergisi ödeyeceğim.
    Ben Amazon Japonya’dan da Amazon Amerika’dan da bir kaç alışveriş yaptım.Hepsinde gümrük vergisini ürünü satın alırken ödedim.Hiç birinde de PTT getirmedi.Sanırım ömrü hayatımda yaptığım en iyi yurtdışı alışverişleri idi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Allah kimseyi PTT'nin eline düşürmesin, büyük günahlara sürüklüyorlar insanı.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kimseyi PTT'nin eline düşürmesin, büyük günahlara sürüklüyorlar insanı.
    17 track diye bir uygulama var,uluslar arası bütün kargoları oradan takip edebiliyorsunuz.İşi PTT’ye bırakmadan kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    17 track diye bir uygulama var,uluslar arası bütün kargoları oradan takip edebiliyorsunuz.İşi PTT’ye bırakmadan kontrolü elinizde tutabilirsiniz.
    zaten orası yanılttı beni istanbulda görünüyordu kargo sürekli yirmi küsür gün olunca bi arayayım dedim. Açıkcası süreklide açıp bakmadım, daha önce ups getiriyordu çok iyiydi.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben de İngiltere'den kadran koruyucu sipariş ettim, nerden denk geldiyse tracking hizmeti vermeyen düz posta hizmetini seçtim... aldığım firma ürün gelmedi diye ikinciyi yolladı, üzerinden 4 hafta geçti gelen giden yok....

Arai ABD ve Avrupa için farklı kalıplar kullanıyor. Uzak Doğu'da da eğer yanlış bilmiyorsam ABD kalıplarını kullanıyor ya da Uzak Doğu'nun da ayrı kalıbı var. Yani kafa çevresini ölçüp buna göre bir model alsanız bile burada dükkanda denediğiniz Avrupa kalıplı kask ile aynı şekilde olmayacaktır. Burada şans devreye giriyor.

Yurtdışından bir ürün alıyorsanız eğer varsa UPS/DHL gibi seçenekler daha mantıklı. DHL'de ürün Türkiye'ye geldiği gün online olarak gümrüğünü ödeyebiliyorsunuz ve kapıda teslim ediliyor. Daha yeni İtalya'dan depo üstü çanta aldım, bir Çarşamba günü öğleden sonra verdim siparişi, Cuma öğlen kapıma geldi.

Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten orası yanılttı beni istanbulda görünüyordu kargo sürekli yirmi küsür gün olunca bi arayayım dedim. Açıkcası süreklide açıp bakmadım, daha önce ups getiriyordu çok iyiydi.
    Bu kargodaki şans işi semte göre de değişiyor sanırım.Size çalışan şube ve elemanların hizmet kalitesi önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de İngiltere'den kadran koruyucu sipariş ettim, nerden denk geldiyse tracking hizmeti vermeyen düz posta hizmetini seçtim... aldığım firma ürün gelmedi diye ikinciyi yolladı, üzerinden 4 hafta geçti gelen giden yok....

Arai ABD ve Avrupa için farklı kalıplar kullanıyor. Uzak Doğu'da da eğer yanlış bilmiyorsam ABD kalıplarını kullanıyor ya da Uzak Doğu'nun da ayrı kalıbı var. Yani kafa çevresini ölçüp buna göre bir model alsanız bile burada dükkanda denediğiniz Avrupa kalıplı kask ile aynı şekilde olmayacaktır. Burada şans devreye giriyor.

Yurtdışından bir ürün alıyorsanız eğer varsa UPS/DHL gibi seçenekler daha mantıklı. DHL'de ürün Türkiye'ye geldiği gün online olarak gümrüğünü ödeyebiliyorsunuz ve kapıda teslim ediliyor. Daha yeni İtalya'dan depo üstü çanta aldım, bir Çarşamba günü öğleden sonra verdim siparişi, Cuma öğlen kapıma geldi.
    Siparişi verdiğim ilanda direk cm cinsinden ölçü ile sipariş verilebiliyordu,Bu yüzden problem yaşamadım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bu kargodaki şans işi semte göre de değişiyor sanırım.Size çalışan şube ve elemanların hizmet kalitesi önemli.

Siparişi verdiğim ilanda direk cm cinsinden ölçü ile sipariş verilebiliyordu,Bu yüzden problem yaşamadım.
    Yok cm olarak çevresi aynıdır zaten, onu demek istemedim.
    Atıyorum M-58cm olan RX7V'nin Avrupa'daki kalıbı ile Japonya'daki kalıbı farklı. Çevresi 58cm'dir yine, ama tamamen aynı kask değil.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok cm olarak çevresi aynıdır zaten, onu demek istemedim.
    Atıyorum M-58cm olan RX7V'nin Avrupa'daki kalıbı ile Japonya'daki kalıbı farklı. Çevresi 58cm'dir yine, ama tamamen aynı kask değil.
    Bundan emin misiniz?Bir kaynağınız var mı?Tamamen aynı diye biliyorum.Japonya için RX-7X,Avrupa için RX-7V olarak üretiliyor.
    Ayrıca baş çevresini ölçüyoruz 58 cm,kaskın içinde yazan da 58 cm.Zaten global bir ölçü birimi olan santimetre,en fazla dış kalıbında farklılık olabilir söylediğinize göre ama o da aerodinamiği değiştirecek.Avrupa’daki aerodinamik ihtiyacı ile Japonya’daki farklı değildir herhalde. 😂

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bundan emin misiniz?Bir kaynağınız var mı?Tamamen aynı diye biliyorum.Japonya için RX-7X,Avrupa için RX-7V olarak üretiliyor.
    Ayrıca baş çevresini ölçüyoruz 58 cm,kaskın içinde yazan da 58 cm.Zaten global bir ölçü birimi olan santimetre,en fazla dış kalıbında farklılık olabilir söylediğinize göre ama o da aerodinamiği değiştirecek.Avrupa’daki aerodinamik ihtiyacı ile Japonya’daki farklı değildir herhalde. 😂
    Asya'daki ırkların kafa yapısı ile Avrupa'daki insanların kafatası yapısı bir olmadığı için farklı kalıplarda üretiliyor. Shoei sitesinde 3 farklı kalıp üretildiği yazıyor ülkelere göre. Öyle ahım şahım farklar yoktur. Asyalıların alın kısmı atıyorum %10 daha geniştir mesela ortalama olarak. Ona göre bir kalıplama yapıyorlardır hedef ülkelere yönelik. Kendini hissetmek, Türkiyeli olmak gibi değil de, gerçekten soyu Türk olan arkadaşlar Asya pazarının kalıplarında daha rahat ederler muhtemelen. Shoei Avrupa üretimi kaskım kulaklardan çok hafif basıyor, muhtemelen Japonya'dan alsam kulaklardan değil de çeneden basacaktı. Böyle farklılıklar. Ama iç padler çoğu bölgede zaten kafa şekline göre büküldüğü için bir iki ay sonra çok anlamı kalmıyor kalıbın, profesyonel olmayan kullanıcı için çok fark etmez.

Amerika kısmı saçma, belli bir insan profili yok genel olarak. Her yerden toplama geldikleri için büyük ihtimal spesifik olmayan en ortalama kalıp oradadır. Haşmet'e sormak lazım, araştırmıştır belki.

Ekstra olarak ece ve dot'un gereksinimleri farklı olduğundan dot kasklar daha büyük, ağır oluyor gördüğüm kadarıyla. Bu da dış kalıptaki farklılığı.

Şöyle diyeyim, çevresi 58cm olan kare de olabilir üçgen de yuvarlak da. İçeride yüzey şeklini nasıl kullanacakları ile alakalı. Kulağın oradan kısar, alın kısmına ekler mesela.
    DarthRider bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)