Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei Gt Air 2 Kask inceleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba. Uzun süren araştırmalarımın sonucunda, piyasaya yeni çıkan ve Türkiye ye az miktarda getirilen Gt Air 2 kask satın almış bulunuyorum. Hiçbir sitede incelemesini bulamadığım kask ile alakalı deneyimlerimi paylaşmak birçok motor severe faydalı olabilir diye düşünerek yazmayı uygun gördüm. Kaskı n11 sitesi üzerinden İzmir de bulunan Aziz Motorcu dan satın aldım. Firmanın hizmet kalitesinden son derece memnun kaldığımı özellikle belirtmek isterim.
    Daha önce gt air modelini detaylı olarak incelenmiştim. Kullanıcı arkadaşlarımın son derece memnun olduğunu bildiğim için gözü kapalı satin aldım. Iyikide almışım. Tasarım ve renk gercekten harika. Iyi bir kaskin goze de hitap ediyor olması olmazsa olmazlardan. Önceki modeliyle tasarım olarak tamamen farklı. Ayrıca Sena nın sadece bu kask için özel olarak ürettiği ınterkom kiti dahili olarak takılabiliyor. (sena srl2) Schuberth ve Agv kullanan biri olarak, işçilik kalitesinin tüm kasklardan daha üst seviye oldugunu söyleyebilirim. Son derece rahat kullanım sunuyor. Ağırlık seviyesi bir çok kaskın altında. Güneş vizoru şimdiye kadar kullandıklarimin en iyisi. Ayrıca son derece geniş bir görüş acısına sahip olduğunu soyleyebilirim ki, en cok bu özelliği hoşuma gitti.
    Sürüş deneyimlerime gelince, sessizlik oranı gayet tatmin edici. Hatta dünyanın en sessiz kasklarindan olan schuberth s2 sport dan daha sessiz buldum diyebilirim. Yüksek hızlarda turbulans vb sorunlar yaşamadım. Güvenlik konusunda henüz sharp testlerine alınmamış. Ancak 5 kat kabuk özelliği düşünülürse başarılı sonuçlar çıkacağından eminim. Onceki modeli 3 yıldız almıştı. Sanırım bu modelde daha yuksek dereceler elde edilecektir. Shoei nin marka kalitesi ve imaji düşünüldüğünde özellikle enduro veya sport turing kullanıcıların şu an satın alabilecegi en iyi alternatiftir diye düşünüyorum. Olumsuz yönlerine gelince, neredeyse piyasadaki en pahali kasklardan biri olduğu için yüksek fiyat dezavantajı olduğunu düşünüyorum. Ayrica baglama ipi biraz kısa. Hatta bana en son kademede ancak oldu ve kapatırken biraz zorlanıyorum.
    Kutusunun içinden bugu vizoru de çıkıyor. Vizoru sokmek biraz zahmetli olabilir.
    Şimdilik izlenimlerim bu kadar, sonuç olarak 4bin tl gözden çıkarmışsaniz alabileceginiz en iyi kasklardan biridir diyebilirim. Hatta güneş vizoru olmazsa olmaziniz ise, tek alternatif olduğunu düşünüyorum. Arai de güneş vizoru bulunmuyor. Schuberth ise model olarak eskidi ve guncellenmesi gerekiyor.
    Yeni üretim ve günümüz son teknolojisi ile üretilen Gt Air 2 için deneyimlerim bu kadar. Umarım faydalı olur. Saygılar.
    hamzarat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio X EVO 250
    Ben de geçen hafta satın aldım. Bell Qualifier kasktan sonra GT Air 2'ye geçiş yaptım. Bell'den de memnundum ama güneş vizörlü bir kask ihtiyacım vardı. Nolan ve Shoei arasında kalmıştım Shoei tercih ettim. Bell'e göre gayet sessiz ve oldukça da kaliteli. Arkadaş yukarıda söylenebilecek herşeyi söylemiş zaten. Ek olarak havalandırması da gayet başarılı diyebilirim.
    Sena SRL2 interkom ile birlikte aldım. Sena'yı bilen bilir. Kalitesi tartışılmaz. Kaska tam uyumlu. İmkanınız varsa interkomla birlikte almanızı öneririm.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Championhelmetsten 2 desenli kask + sena srl2 interkomlusunu 1200€ aldım, sanırım 240€ da vergi ödeyeceğim, gelince deneyimlerimi paylaşırım, kaskı tamamen güneş vizörü için tercih ettim, umarım sena srl2 interkomun hoparlörü iyidir nitekim chopperda artçımı duymak belli bir hızdan sonra imkansız oluyordu eski interkomumda(çin malı)

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Mart ayından buyana kadar 3 kez 200km üstü turda ve şehir içi çok az kullanarak bu modeli https://www.championhelmets.com/tr/s...366&quantity=1 denemiş oldum.
    Daha önce kullandığım bell mx 5 karbon kaska https://www.motoplus.com.tr/urun/990...ON-KAPALI-KASK (fiyatına aldanmayın 2014 yılından kalma ve tek beden seçeneği ile satışta) göre dahili güneş vizörü ve kolay çene bağlantısını avantaj olarak değerlendirebilirim.
    Bell mx5 karbon olması nedeniyle ağırlığı 1150 gr / gt air 2 ise 1450 gr bu konuda 4 yıl kullandığım bell kaskımı arıyorum ağırlığa hala alışamadım.
    Bell mx5 kaskta pinlock hiç kullanmamıştım ve buğu sorunu hiç yaşamadım(havalandırması az olmasına rağmen) gr air 2 pinlock olmasına rağmen motosikletin rüzgar camını yukarıda ayarladığımda düşük hızlarda (30~50 km) buğu kaçınılmaz olmakta.
    Diğer bir durum ise; gt air bell mx 5 kaska göre daha çok havalandırma kanalına sahip olduğu için rüzgar sesine daha çok neden oluyor.
    Şimdilik gt air 2 kaska alışmak durumundayım.
    Son olarak mart ayında 4300 tl verdim.

Motosikleti
    X-Max 250 Abs
    Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mart ayından buyana kadar 3 kez 200km üstü turda ve şehir içi çok az kullanarak bu modeli https://www.championhelmets.com/tr/s...366&quantity=1 denemiş oldum.
    Daha önce kullandığım bell mx 5 karbon kaska https://www.motoplus.com.tr/urun/990...ON-KAPALI-KASK (fiyatına aldanmayın 2014 yılından kalma ve tek beden seçeneği ile satışta) göre dahili güneş vizörü ve kolay çene bağlantısını avantaj olarak değerlendirebilirim.
    Bell mx5 karbon olması nedeniyle ağırlığı 1150 gr / gt air 2 ise 1450 gr bu konuda 4 yıl kullandığım bell kaskımı arıyorum ağırlığa hala alışamadım.
    Bell mx5 kaskta pinlock hiç kullanmamıştım ve buğu sorunu hiç yaşamadım(havalandırması az olmasına rağmen) gr air 2 pinlock olmasına rağmen motosikletin rüzgar camını yukarıda ayarladığımda düşük hızlarda (30~50 km) buğu kaçınılmaz olmakta.
    Diğer bir durum ise; gt air bell mx 5 kaska göre daha çok havalandırma kanalına sahip olduğu için rüzgar sesine daha çok neden oluyor.
    Şimdilik gt air 2 kaska alışmak durumundayım.
    Son olarak mart ayında 4300 tl verdim.
    selamlar
    champion helmets'den mi aldınız kaskı?
    Kaç günde geldi? Ben de oradan almaya yelteleniyorum ama bizim N11 gibi, imitasyon satabilecek bir yer diye korkmuyor değilim.
    Aldığınız yer ile ilgili az daha bilgi verireniz almayı planlıyorum. Ben de Gt-Air II alma arifesindeyim.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı johnie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    Kaç günde geldi? Ben de oradan almaya yelteleniyorum ama bizim N11 gibi, imitasyon satabilecek bir yer diye korkmuyor değilim.
    Aldığınız yer ile ilgili az daha bilgi verireniz almayı planlıyorum. Ben de Gt-Air II alma arifesindeyim.
    Çok geç kalmışım cevap için.
    Türkiye satış mağazasından aldım.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı johnie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    Ben champion helmets'den aldım. Açtığım konuları incelerseniz deneyimlerini görebilirsiniz. Ama hayır kesinlikle çakma değil, Shoei'nin kendi sitesinde Hollanda distribütörü olarak champion helmets gözüküyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)