Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

championhelmets ve fcmoto hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün Championhelmetsten 2 adet desenli Shoei GT air II + Sena SLR2 paketi satın aldım, sitede yazan fiyata kdv dahil oluyor Almanya'da KDV %19, ülkemizde de gümrük vergisi %20, yani hemen hemen sitede yazan fiyatı ödeyeceğimi düşünüyorum, satın alırken ya da konumuzu Türkiye yaptığınızda otomatik olarak KDV hariç fiyatı gösteriyor ve ödüyorsunuz buna dikkat edin. Gelen ürüne %18 kdv ekleyince aslında yurtiçinde satış yapan mağazaların yapacak birşeylerinin olmadığını görebilirsiniz.

Championhelmets tecrübelerimi ileride aktarmak için mesaj bırakmış oldum. İleride düzenleyeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Championhelmets'in de öyle yapması çok iyi. Bu AB'nin en sevdiğim uygulaması.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Championhelmetsten 2 adet desenli Shoei GT air II + Sena SLR2 paketi satın aldım, sitede yazan fiyata kdv dahil oluyor Almanya'da KDV %19, ülkemizde de gümrük vergisi %20, yani hemen hemen sitede yazan fiyatı ödeyeceğimi düşünüyorum, satın alırken ya da konumuzu Türkiye yaptığınızda otomatik olarak KDV hariç fiyatı gösteriyor ve ödüyorsunuz buna dikkat edin. Gelen ürüne %18 kdv ekleyince aslında yurtiçinde satış yapan mağazaların yapacak birşeylerinin olmadığını görebilirsiniz.

Championhelmets tecrübelerimi ileride aktarmak için mesaj bırakmış oldum. İleride düzenleyeceğim.
    Mesajı düzeltemedim, championhelmets Hollanda'da bulunuyormuş sanırım oradaki vergi %21 oranında. sonuç olarak kendi kdvlerini almıyorlar, siz ödeme yaparken %20 + gümrük gösterim bedeli alabilirler bunu gözönünde bulundurun.

dardanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin DCT
    Şuan Shoei GT-AIR 2 modelinde güzel bir indirim var ve yanında ekstra dark smoke vizör hediye olarak gönderiliyor. Aklımdaki tek soru işareti gümrük gösterim bedeli ne kadar alınıyor. Bununla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirse çok sevinirim.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı dardanoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan Shoei GT-AIR 2 modelinde güzel bir indirim var ve yanında ekstra dark smoke vizör hediye olarak gönderiliyor. Aklımdaki tek soru işareti gümrük gösterim bedeli ne kadar alınıyor. Bununla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilirse çok sevinirim.
    Fatura bedelinin %18'i alınıyor.
    dardanoglu bunu beğendi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

dardanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin DCT
    Çok teşekkür ederim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şuraya özetleyeyim de millet faydalansın.
    Baştan söyleyeyim, gümrük sunum ücreti, damga pulunu falan hesaplamayacağım. Onlar zaten sabit olup 10-20 TL bir şey tutar. Kargonun da gümrüğe etkisi yok, onu da hesaplamayacağım.

Gümrük vergisi, mala ödediğiniz fiyat üstünden hesaplanır. Kargo bu hesaplamaya dahil değildir.
    AB'den gelen ürünlerde gümrük vergisi %18, diğer heryerden gelen ürünlerde %20'dir.

Farklı ülkelerdeki satıcılar, ürünü size satarken de kendi ülkelerinde sattıkları gibi satarlar.
    Yani kendi ülkesi içinde vergisi püsürü 119 birim olan şeyi size satarken de 119 birime satarlar. Siz bu fiyata aldığınız için 119 üstüne bir de %18 veya %20 ödersiniz. Yani iki ülkeye de vergi ödemiş olursunuz, Gavurun 119 birime aldığı şey size 140,42 veya 142,8 birime mal olur. (Not: Kargo bedava deyip kargoyu malın fiyatına yediren yerlerden alırsanız kargonun vergisini de ödemiş olursunuz, unutmayın).

Yakın zamanda AB'de mevzuat değişti, iyi de oldu. AB dışına mal satılırken AB içindeki vergiler alınmıyor. Tabii bunu yapmak için belli şartları karşılamak lazım ki her satıcı bunu yapamıyor. Neyse, FCmoto'ya girdiniz. KDV hariç Almanya fiyatı 100 birim olan ürün sitede 119 birim olarak gözükecektir. Siz bunu Türkiye'den sipariş ettiniz. Size gönderirken 100 birim tahsil ederler. Türkiye'de gümrükte de 100 birim üstünden işlem görür. Size maliyeti 118 birim olur. Gördüğünüz gibi, sitenin sayfasında 119 birim gözüken şeye siz kargo hariç 118 birim ödemiş oldunuz. Yani bu uygulamaya katılan bir AB menşeili bir siteye girdiğinizde göreceğiniz fiyat, malın size maliyetidir aynı zamanda. Bir daha KDV'sini düş, Türkiye'deki gümrüğü ekle gibi çift işlem yapmaya gerek yok.

Son olarak, yukarıdakiler malın size maliyeti. Toplam maliyeti hesaplarken kargoyu da unutmayın tabii.
    dardanoglu, Selçuk Keleş ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı Albertorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selçuk bey nasıl o fiyattan aldınız? Aynı kaskı 1.5 aydır takip ediyorum 370 usd altına hiç inmedi söylediğiniz tarihte dolar kuru 6,90 bandındaydı.
    DHL ile ilgili kaygınız olmasın orada DHL olarak yazıyor lakin Tr'de PTT ile teslimat oluyor bu standart uygulama.
    Sanırım sen burdan satın aldın, güle güle kullan. Benimki de bugün geldi.

fcmoto'dan sipariş etmeyi düşünenler için ek bilgi :

Kask 2250 TL
    Kargo 150 TL
    Gümrük 400 TL (ürün fatura bedelinin %18'i, PTT'ye kapıda/şubeden kargoyu teslim alırken ödeniyor)

Yoğunluktan ve gümrük işleminden ötürü kargo PTT'de yaklaşık 20 gün bekledi.

Albertorun ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Hayirli ugurlu olsun, kazasiz ciziksiz rafa koymak temennilerim ile.. Ben Tr'den satin aldim karbon modelini. Kartim ile ilgili bir problem cikti o sebeple. Yalniz ax-8 soleluna modeli de ayrica hosuma gidiyor onu da alabilirim. Sizin kaskin rengi bekledigimden de guzelmis

Motosikleti
    Monster 696, Cbr650r, Scrambler Icon, Monster 821
    Merhaba ben 27.03.2020'de championhelmets isimli siteden shoei gt air 2 kask sipariş vermiştim firma hollandada bulunuyor ve yukarıda belirtildiği gibi onur isminde bir türk çalışan var kaskı sipariş verdikten sonra parlak siyah renginin stokta olmaması ve benim gelen bilgi mailini geç görmem sebebiyle elime ulaşması uzun sürdü. Sonuç olarak parlak siyah olan model yerine mat siyah aldım aynı fiyata. Kaskın fiyatı 2757 liraydı. 100-110 lira arası bi gümrük masrafı verdim. Ayrıca Kaskın yanında koyu renk vizör ve pinlock da hediye geldi. Kask DHL ile yola çıktı ve 29 nisanda elime ulaştı. DHL nin verdiği takip numarası ile ptt kargo sitesinden takip yapabiliyorsunuz.

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Hayirli ugurlu olsun, kazasiz ciziksiz rafa koymak temennilerim ile.. Ben Tr'den satin aldim karbon modelini. Kartim ile ilgili bir problem cikti o sebeple. Yalniz ax-8 soleluna modeli de ayrica hosuma gidiyor onu da alabilirim. Sizin kaskin rengi bekledigimden de guzelmis
    Teşekkürler.
    AX-8 daha önce kullandınız mı bilmiyorum, ben 5 yıldır kullanıyorum, AX-9'u gördükten sonra ne kadar ucuz olursa olsun AX-8 almanızı önermem. Vizörü çizen bir kronik sorunu var alırsanız eğer kullanmaya başlamadan önce pencerenin üst kısmındaki lastiğin traşlanması lazım size detay veririm.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Alıntı Selçuk Keleş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.
    AX-8 daha önce kullandınız mı bilmiyorum, ben 5 yıldır kullanıyorum, AX-9'u gördükten sonra ne kadar ucuz olursa olsun AX-8 almanızı önermem. Vizörü çizen bir kronik sorunu var alırsanız eğer kullanmaya başlamadan önce pencerenin üst kısmındaki lastiğin traşlanması lazım size detay veririm.
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim Ax-9 aldım fakat soleluna 2019 model ax-8 i çok beğeniyorum. Goggles ile almayı düşünüyorum problem olur mu dersiniz?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gelen kaskların üretim yılları hakkında da bilgi paylaşırsanız güzel olur

Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelen kaskların üretim yılları hakkında da bilgi paylaşırsanız güzel olur
    Benim kask 04/2018 üretimi. 2015’de distribütörden aldığım kask da 2013 tarihliydi,

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Tavsiyeniz için teşekkür ederim Ax-9 aldım fakat soleluna 2019 model ax-8 i çok beğeniyorum. Goggles ile almayı düşünüyorum problem olur mu dersiniz?
    Vizörsüzlerde sorun olmaz.

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Merhabalar ben championshelmet üzerinden alpinestars mont alacağım şimdi sepet toplamı 2641 Tl bu tutara +KDV ile birlikte 3116 TL mi ödeyeceğim yoksa 2641 zaten Hollanda vergisi eklenmiş halimi?

Motosikleti
    Crf1000L
    Alıntı ChopperZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben championshelmet üzerinden alpinestars mont alacağım şimdi sepet toplamı 2641 Tl bu tutara +KDV ile birlikte 3116 TL mi ödeyeceğim yoksa 2641 zaten Hollanda vergisi eklenmiş halimi?
    2641 tl Hollanda vergisiz hali. Kargo hariç toplam sepet tutarının %18'i gümrük vergisi çıkıyor normal şartlarda. Eğer 2641 tl kargo hariç sepet tutarıysa 2641*1.18+kargo ücreti olacak toplam ödemeniz gereken tutar.

Alıntı Oguz_alemdar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben 27.03.2020'de championhelmets isimli siteden shoei gt air 2 kask sipariş vermiştim firma hollandada bulunuyor ve yukarıda belirtildiği gibi onur isminde bir türk çalışan var kaskı sipariş verdikten sonra parlak siyah renginin stokta olmaması ve benim gelen bilgi mailini geç görmem sebebiyle elime ulaşması uzun sürdü. Sonuç olarak parlak siyah olan model yerine mat siyah aldım aynı fiyata. Kaskın fiyatı 2757 liraydı. 100-110 lira arası bi gümrük masrafı verdim. Ayrıca Kaskın yanında koyu renk vizör ve pinlock da hediye geldi. Kask DHL ile yola çıktı ve 29 nisanda elime ulaştı. DHL nin verdiği takip numarası ile ptt kargo sitesinden takip yapabiliyorsunuz.
    Aynı sizin gibi 27.03.2021 de FC Moto dan ceket siparişi verdim. Yaklaşık 16 gündür takip sitesinde Sent item abroad EDI-received yazıyor 😄 Sanırım 29 Nisan da bende ulaşırım sizin gibi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kaskın olduğu koli kargoda oradan oraya atılarak, bazen tekmelenerek, bazen yüksekten düşerek bazen üzerine ağır başka kargolar düşerek geliyor. Kargoda kask zarar görmüyor mu? Sırf bu nedenler mağazaya gidip almayı düşünüyorum fazla mı titizleniyorum? internetten sipariş vermek tabi ki daha kolayıma gelir aslında.

Gümrük girişleri kapalı mı acaba bilen var mı ? Böyle bir şey var mı ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)