Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1500-2500 | Kask Tavsiyeleri | HJC, Scorpion, Shoei

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MT-25
    Merhabalar, geçenlerde bir konu açmıştım ama bütçem arttığı için tekrar açıyorum. 2500'e kadar zorlayarak bütçemi çıkartabiliyorum.
    Naked motor kullanıyorum. Bunun için uygun kask arıyorum ama bir türlü bulamadım.
    HJC RPHA 11 modelini çok beğendim ama bütçemi kuruşu kuruşuna yiyecek Ayrıyeten naked için olmadığını duydum.
    Scorpion Exo 1400 ve 510 modellerine baktım. Markayı çok bilmediğim için emin olamadım.
    Shoei Qwest baktım ama bu modelde çok dik oturuşa uygun değilmiş. GT air baktım ama çok fazla aşıyor bütçemi.
    Nexx X.R2 baktım ülkede yok yeni gelenler ise 3000'dfen bahsediyorlar
    AGV Serisine baktım bunlarda da rüzgar sesi problemi üst düzeymiş.

İnsan ister istemez markada düşünüyor kafasın shoei arai yazsın istiyor ama maalesef

Sizin bu bütçeye uygun hava akışı için genelde şehir içi kullanım için tavsiye edebileceğiniz kasklar var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kabuto FF5V iyidir, senin bütçenin de altında fiyatı var. Araştırmanı tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabuto FF5V iyidir, senin bütçenin de altında fiyatı var. Araştırmanı tavsiye ederim.
    Abi baktım ona ama renk konusunda sorun oldu o yüzden almadım ceket ve motorla çok uyumsuz oluyor bir de 2017 üretim ve parçaları az sanırım kafama yatmadı o yüzden.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı metapak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, geçenlerde bir konu açmıştım ama bütçem arttığı için tekrar açıyorum. 2500'e kadar zorlayarak bütçemi çıkartabiliyorum.
    Naked motor kullanıyorum. Bunun için uygun kask arıyorum ama bir türlü bulamadım.
    HJC RPHA 11 modelini çok beğendim ama bütçemi kuruşu kuruşuna yiyecek Ayrıyeten naked için olmadığını duydum.
    Scorpion Exo 1400 ve 510 modellerine baktım. Markayı çok bilmediğim için emin olamadım.
    Shoei Qwest baktım ama bu modelde çok dik oturuşa uygun değilmiş. GT air baktım ama çok fazla aşıyor bütçemi.
    Nexx X.R2 baktım ülkede yok yeni gelenler ise 3000'dfen bahsediyorlar
    AGV Serisine baktım bunlarda da rüzgar sesi problemi üst düzeymiş.

İnsan ister istemez markada düşünüyor kafasın shoei arai yazsın istiyor ama maalesef

Sizin bu bütçeye uygun hava akışı için genelde şehir içi kullanım için tavsiye edebileceğiniz kasklar var mı?
    NXR kabuk olarak küçük ve hafif bir kasktır. Hem naked hem sport maksatlı bir kasktır tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

https://urun.n11.com/kask/shoei-nxr-...B&gclsrc=aw.ds

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yukarda saydıklarına göre 1 beden büyük gelir rpha11.rpha 70 de bakabilirsin o daha dik oturuş tarzı olan motorlara yönelik güneş vizörlü.ben mt07 de rpha11 kullanıyorum bir sıkıntı yok gayet memnunum önceden r25 de de kullandım.agv alıcaksan k5s alıcaksın öbürleri sıkıntılı ses rüzgar olarak.valla bence rpha11 için bütçe yetmicek benim bildğim 3500 den başlıyor onlar.k5 en muhtemel aday gibi duruyor fiyatlardan pek haberim yok ama.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NXR kabuk olarak küçük ve hafif bir kasktır. Hem naked hem sport maksatlı bir kasktır tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

https://urun.n11.com/kask/shoei-nxr-...B&gclsrc=aw.ds
    Yarın kafama göre olup olmadığına bakmak için bayiye gideceğim eğer olursa bunu da düşünebilirim teşekkür ederim.

--

Arkadaşlar asıl merakım RPHA 11 ve Exo 1400 kullanan arkadaşlar açıkçası

Motosikleti
    MT-07
    Tartışmasız marka fanatikliği ve kullandığım son iki kask olan Shoei öneririm. Hem qwest kullandım hem de nxr kullanıyorum halen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartışmasız marka fanatikliği ve kullandığım son iki kask olan Shoei öneririm. Hem qwest kullandım hem de nxr kullanıyorum halen.
    Hangisini önerirsiniz naked için? Ayrıyeten vizörler çok pahalı bu durumun çözümü yok mu

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Scorpion Exo 490 var bende, pek memnun olduğumu söyleyemem. Rüzgar alıyor ve güneş vizörü kısa. Arkadaşımın 1400'ünü denedim. Çok hafif ve rahat ama sürerken denemediğim için bilemeyeceğim. Yine de ben param olsa tekrar Scorpion'a gitmem acıkcası.

Motosikleti
    MT-07
    Hangisini önerirsiniz naked için? Ayrıyeten vizörler çok pahalı bu durumun çözümü yok mu
    İkiside naked’a oluyor. Hali hazırda mt-07 ile nxr kullanıyorum. Qwest çok güzel bir kask ama nxr’ı daha başarılı buluyorum. Üstüne acil durumlarda kaskı ped’lerden çekip çıkartabiliyorsun.

Ne işime yarayacak deme. Ben qwest’te sözde yardım etmeye gelen insanlardan zor korudum kendimi. Sağlık görevlileride bilinçli artık. İlk geldiklerinde hemen kasktaki acil durumda kolay sökülme var mı die bakıyorlar.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    hocam verdiğin aralıkta bence biraz daha zorlayarak shoei nxr alabilirsin. nxr orta üstü klasmanda avrupada amerikada en çok satan kasklardan olmuştur hep. (amerikada rf-1200 adıyla)
    ben de kullanıyorum nxr'ı tek sıkıntım çene pedini takınca yan taraftaki acil durum iplerinin üzeri kapanıyor. ben mi yanlış taktım anlamadım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam verdiğin aralıkta bence biraz daha zorlayarak shoei nxr alabilirsin. nxr orta üstü klasmanda avrupada amerikada en çok satan kasklardan olmuştur hep. (amerikada rf-1200 adıyla)
    ben de kullanıyorum nxr'ı tek sıkıntım çene pedini takınca yan taraftaki acil durum iplerinin üzeri kapanıyor. ben mi yanlış taktım anlamadım.
    NXR'ı düşündüm ama vizör fiyatı gerçekten çok pahalı hem bütçemin üstüne 300 koymam gerekiyor almak için hemde vizör için 650 eklemem gerekiyor 3500'e falan çıkar benim için karşılayamam maalsef. Sanırım 2600'e HJC rpha 11 modelini alacağım içinde pinlock+güneş vizörü ile birlikte geliyor

re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hjc rpha 11 kullanıyorum dik oturuşta rüzgar sesi her kaskta var bundada var, bir önceki kaskımda shark speed-r dı hemen hemen aynı ses olayı, hjc nin hava izalasyonu daha iyiy sharka göre, havalandırmada çok iyi yazın pöfür pöfür olucak gibi , gayet başarılı bir kask ben tavsiye ederim , ben fc-motodan almıştım vergiler dahil 2200 tl gibi bir rakama geldi bana. nxr ile rpha arasında kalmıştım ama siyah vizör ektrası daha ağır bastı.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    NXR'ı düşündüm ama vizör fiyatı gerçekten çok pahalı hem bütçemin üstüne 300 koymam gerekiyor almak için hemde vizör için 650 eklemem gerekiyor 3500'e falan çıkar benim için karşılayamam maalsef. Sanırım 2600'e HJC rpha 11 modelini alacağım içinde pinlock+güneş vizörü ile birlikte geliyor
    hocam alırken üretim tarihini de sor kaskın. ben mesela alırken sormuştum üretim tarihini aralık 2018 demişlerdi bana gelen kask ocak 2018 çıktı, dükkana sorduğumda o an bulunan bir kasktan baktıklarını falan söylediler. yani onların o anki hareketi 1 yıl kullanım süremden yedi kaskı.

eşimle birlikte 2 adet Marushin 999RS kullanmaktayız çok memnunuz ikimizde. Önceki kaskıma göre (nolan) çok daha konforlu hafif ve tabi materyali çok üst düzey. Ara sıra kampanya dönemleri oluyor,markayı araştırıp mutlaka değerlendirin derim

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    İyi günler ben de aynı fiyat aralığında kasklara bakıyorum ve bulduklarım
    nexx x-wst 2
    AGV K5

İkisinin de malzeme kalitesi çok yüksek fiber kompozit malzeme. Youtube'dan incelemelerine de bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)