Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    İmkan varken ekipmana kaliteden ödün vermeden para verin ya da para ayırın önerisinde bulunduğum çok zaman olmuştur.

Senelerdir bütçeme göre de kaliteli aksesuar almaya çalışıyorum ancak kask olayında çıtayı çok yükseltmedim, hep nolan n87 ve shark kaskları bütçeme uygun olarak tercih ettim. 3 sene olmak üzere olan nolan n87 ile aslında bir kazam olduğu için ve kaskta dıştan bir hasar görünmese de mutlaka kazadan etkilenmiştir diye düşünerek iyi bir kask alma planım var, önceki motorum msx 125'ken şimdi tracer 700 olduğu için artık daha büyük risk altındayım, taksitle iyi bir kask alma planım var, tabi kullanan arkadaşlardan da buna gereksiz para verme diye önerisi olursa da dikkate almak isterim, sebebi de önemli. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz, fiyat/performans, gereksiz yere para vermeme konusunda dikkat etmek istiyorum.

Seçeneklerim:

Üst model olarak
    Shoei GT Air 2 - Gt Air - nxr (bilhassa equate)
    Arai Qv-pro ancak bütçemin bu kadar üstüne çıkmak düşündürüyor. Onun yerine rx7 olabilir.

orta seviye model olarak
    scorpion exo 1400 carbon
    nexx x wed 2
    agv k5
    marushin kasklar konusunda emin olamadım varsa deneyimli arkadaşlar model önerisi alabilirim.

Kaska marka parası vermeyeyeim Scorpion ve Nexx arasında seçim yapayım diyorum ama bir yandan da hem koruma hem de izalasyon açısından Shoei mi diye düşünüyorum, fuardan bu yana da bir türlü alamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla hjc de bak derim.güneş vizörlü istersen rpha70 istemezsen rpha 11 tavsiye ederim.tracer700 için 2 modelde olur aslında rpha70 bi tık daha iyi gelebilir.listenden olucaksa illaki shoei al derim.arai ye gereksiz para verme 5 ler 6 lar seviyesinde çünkü.
    bu euro dolar kurunda bu fiyatlar bence cidden iyi
    https://www.motodium.com.tr/hjc-rpha...,TA-72368.html
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hjc de bak derim.güneş vizörlü istersen rpha70 istemezsen rpha 11 tavsiye ederim.tracer700 için 2 modelde olur aslında rpha70 bi tık daha iyi gelebilir.listenden olucaksa illaki shoei al derim.arai ye gereksiz para verme 5 ler 6 lar seviyesinde çünkü.
    tavsiyen için çok sağol, hjc'ye bir türlü ısınamadım, bana çok yeni bir marka olarak geldiği için herhalde, neden hjc teknik bir bilgi var mıdır bu konuda?

Motosikleti
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiyen için çok sağol, hjc'ye bir türlü ısınamadım, bana çok yeni bir marka olarak geldiği için herhalde, neden hjc teknik bir bilgi var mıdır bu konuda?
    valla eski bir kask firması zaten amerikalı diye biliyorum.yeni yeni avrupa da bilinmeye başlandı ona göre reklamı vs yapıldı.çoğu yarışçı kullanıyor motogp supersport vs.belli bir motoru takip ederken çoğu kullanıcıda kafada görmüşlüğüm de var.valla kask alırken materyeli hariç başka bir şeyine bakmıyorum.teknik olarak şöyle diyemem istersen bir göz at.aynı modellerin full karbon olanlarıda var.
    18 aydır falan kullanıyorum r25 ve mt07 de tecrübe ettim antalyadayım.
    genel olarak ses izalasyonunu beğeniyorum.havalandırması muhtemelen daha iyisi yoktur gerçekten süper yazın antalyada oldukça tecrübe edebiliyorum ağzında 4 adet havalandırma var.genel kalitesi boyası görüntüsü tasarımı cam kalitesi hafifliği vs çok iyi.camda kilit var.kutu içeriği efsane 1 adet şeffaf 1 adet siyah 1 adet buğu önleyici çıkıyor.aklıma şu an bunlar geliyor
    merak ettim kurulma tarihi 1971 miş
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Teşekürler bilgiler için , firma Vietnam ve çin menşeili diye yazıyor, Amerika'da da çok iyi satışları varmış belki bu sebepten Amerika sanmış olabilirsiniz. Tekrar teşekkürler listeme aldım bakacağım.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekürler bilgiler için , firma Vietnam ve çin menşeili diye yazıyor, Amerika'da da çok iyi satışları varmış belki bu sebepten Amerika sanmış olabilirsiniz. Tekrar teşekkürler listeme aldım bakacağım.
    hayır hjc amerikan firması.üretim yeri modeline göre değişiklik gösteriyor.bazı modeller vietnam sanırım alt seviyeler ama rpha11 için üretim yeri güney kore.
    http://www.hjchelmets.us/about/
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    Sharp helmet sitesisinden testleri var.
    Darbeye karsi mankenin hasarina bakiyorlsr ve puanliyorlar. Ordan baktim agv velosa s yada agv corsa basarili gozukuyr.
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharp helmet sitesisinden testleri var.
    Darbeye karsi mankenin hasarina bakiyorlsr ve puanliyorlar. Ordan baktim agv velosa s yada agv corsa basarili gozukuyr.
    Sharp sitesini uzun yıllardır bilirim, asıl kullanıcı deneyimi benim için önemli olan. Teşekkürler tavsiye için.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hjc rpha 11 kullanıyorum 1.5 senedir eğer dik oturuşlu bir motor da kullanıcaksan çok da konforlu olmuyor özellikle ses ve rüzgar ı fazla alıyor daha çok spor oturuşa uygun ama dik oturuşa uygun rpha 70 alabilirsin
    Metela bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MT-25
    Bende HJC Rpha 11 ile Exo 1400 arasında kaldım. Dik oturuşlu bir motor kullanıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)