Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei GT-Air 2 Kask Modelleri İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Online - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanıcılarının bildiği üzere sağlam kask ve konforlu kask dediğimiz zaman aklımıza hemen bir kaç marka ve modeli geliyor. Bunlar arasında en çok söz edilen ve en çok tavsiye edilen, uzun yol ve şehir içi mesafelerde sürücünün bir kasktan beklediği gereksinimleri hepsini karşılayabilen Shoei GT-Air Kask modelinde bulabiliyorduk. Aşağı yukarı 4-5 sene önce üretilen Gt Air modelinden şimdiye kadar motosiklet kullanıcısının ürün hakkında yorumları oldukça başarılıydı ve dikkat çekmekteydi. Daha önceleri 675 Euro 'dan satılan bu modeller 2018 senesinde Türkiye 'de indirim ile beraber 550 Euro 'ya kadar fiyatları gerilemişti. Malum döviz yüksek olunca fiyatlar her kullanıcının bu kaska erişebileceği rakamlar değildi ama yine de yıllık satışları beklentinin üzerinde ve bir çok tasarımını sunabildiği için Shoei Türkiye pazarından da oldukça memnun gibi görünüyor.

Bir önceki model ile ilgili yazımızdan sonra şimdi gelelim haberimizin başlığı olan 2019 model yeni Shoei Gt-Air 2 Kask modeline. Edindiğimiz bilgiye göre Dış kabuk boyutunda çok fazla fark olmayacak, sadece kaskın alt kısımlarında değişiklik yapıldığını hatta çene açılır kask olan Shoei Neotec 2 kaskın alt kısmı ile hemen hemen aynı diyebilirim. Kaskın yüksek dirençli ve hafif olması için daha önceki modelinde olduğu gibi yine organik fiberglass ve çok katmanlı kompozit malzemeler kullanılarak dış kabuk elde edilmiştir. Kaskın daha iyi bir aerodinamik sunabilmesi ve yüksek süratte daha stabil olabilmesi için kabuğun arka üst kısmında entegre edilmiş spoiler ve 2 ayrı hava kanalı bulunmaktadır. Shoei GT-Air 2 Kask modeli havalandırma konusunda da yine maksimum performans sağlayacak gibi. Üst kısmında geniş ve 2 ayrı kademeli ayarlanabilir hava kanalı ile kask içi muhteşem havalandırma sunabilecek. Kabuğun altında bulunan 4 farklı EPS katman ile darbeleri hem emebilecek, hemde kask içerisinde havanın her noktaya ulaşmasını sağlayabilecek. Kabuğun inşasında ve iç katmanında güvenlik açısından bir önceki modelden ödün vermeden hemen hemen aynı donanımlar ve malzemeler kullanarak devam edecek ancak konfor açısında bazı gereksinimlere ihtiyaç olacak. Mesela günümüz şartlarında telefon kullanımı oldukça önemli bir hale geldiği için sürüş esnasında güvenlik zafiyeti yaratmadan telefon ile görüşebileceğiz. Tabi bu seçeneği Shoei GT-Air 2 Kask modelinde opsiyonel olarak kullanabileceğiz.

Bunun için yine SENA markasının, Shoei Neotec 2 ve Shoei GT-Air 2 Kask modelleri için özel üretmiş olduğu bluetooth intercom cihazları kaska kolayca monte edilebilecek. Kaskın alt kısmında Sena bluetooth cihazları için özel tasarlanmış yuvası ve yine özel pil yuvası olacaktır. Böylece kaskın dışına her hangi bir bluetooth cihazı takılmadan ve görüntüyü bozmadan direk Sena bluetooth cihazı kaska entegre edilebilecek. Tasarım konusunda ise 2019 yılında Shoei Gt-Air 2 Kaskın 4 ayrı koleksiyonu bulunacak. Bunlardan bahsedecek olursak; Affair, Crossbar, Conjure ve Deviation modelleri. Shoei GT-Air 2 Affair TC-1, TC-3 ve TC-6 olarak grafiğin 3 ayrı rengi bulunacak. Aynı şekilde Shoei GT-Air 2 Crossbar grafiğinde TC-1, TC-2 ve TC-6 gibi yine 3 ayrı renge sahip olacak. Shoei GT-Air 2 Conjure grafiğinde TC-6 ve TC-9 olarak 2 ayrı rengi bulunacak. Son olarak Deviation TC-9 ile sadece 1 rengi bulunan grafik yayınlanacak.

Shoei Gt-Air 2 Kask Fiyatı ?

Peki gelelim en önemli konulardan biri olan Shoei GT-Air Kask Fiyatı ne olacak ? Bir önceki versiyonda düz renkleri (mat siyah, parlak siyah ve beyaz) başlangıç olarak 500 Euro indirimli fiyat üzerinden yayınlanıyordu. Ancak Shoei GT-Air 2 Kaskların düz renkleri olmadığı için desenli fiyatları 575 Euro üzerinden satışa sunulacaktır. 2019 yılında ilk versiyon Gt-Air ile arasında 25 Euro fiyat farkı olacak, bu da GT-Air 2 kaskın daha fazla tercih edilme sebebi olacaktır. Şu sıralar (2018 Eylül) üretim aşamasında olan Shoei GT-Air 2 modeli 2019 yılının ilk çeyreğinde Türkiye 'de satışa sunulması planlanıyor. Motosiklet Online firması olarak 21.02.2019 tarihinde fuarda tanıtımını yapacağız ve satışa sunacağız. Ayrıca Shoei GT Air Kask fiyatları ve tüm grafiklerini sitemiz üzerinden de inceleyebilir, en uygun fiyat, havale indirimi, ücretsiz hızlı kargo ve vade farksız 9 taksit ile sitemizden satın alabilirsiniz.

Satın almak İçin : Motosiklet Online

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    İlk kaskım. 980 TL'ye almıştım. Bir kaza geçirdim onlarca metre sürüklenememe, defalarca kafamı asfalta vurmama rağmen sapasağlam kalkmıştım.

Zaman geçti, daha iyisini alacağımıza aylarca gezip Scorpion alabildim. Döviz kuru sağolsun hale bak...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bende GT Air kullanıcısıyım.

Bir motosiklet sürücüsü için kaskın önemi neredeyse ilk sırada. GT-Air ile ilgili düşüncelerim gerçekten başarılı olduğu yönünde. 2015'den bu yana GT-Air kullanıyorum. Artık vadesi doldu dolacak. Kabuk olarak Arai ye oranla biraz daha büyük bir kabuğa sahip, ağırlık olarak da bi tık ağır, ama çok ciddi rahatsız oldunuz mu derseniz? Kendi kaskım bir yana diğerleri bir yana diyebilirim. Gerçekten severek kullandım.. Gt-Air 2 'yi de gözüm kapalı alacağım diye düşünüyorum.

Suanda aktif kullandığım kaskım.

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    merhaba,
    bende 5 senedir kullandığım agv k5 kaskımdan sonra kask arayışı içerisine girdim.
    sorasında shoei gt air 2 kaskı almayı kararlaştırdım.
    internetten yaptığım araştırmalarda www.championhelmets.com internet sitesinde türkiye fiyatına göre gayet uygun bulup aldım. 21 günde elime ulaştı. yanında bir de ekstra siyah vizör gönderdiler bunun içinde bir ücret ödemedim. 182.5 lira bir vergi ödedim.

agv ye göre,
    daha az sessiz ama öyle çok sessiz diyemem ben normalde 30 km bir rota ile işe git gel yapıyorum otoban kullanarak agv de kulaklık kullanıyordum o zaman çok rahat ediyordum. kulaklıksız zor agv de.
    agv nin aerodinamiğini pek beğenmiyordum keza havalandırmasını da

shoei, biraz daha sessiz ama yinede kulaklık şart.
    aerodinamik olarak daha iyi
    havalandırma olarak daha iyi havanın başınızın üstünden geçtiğini hissediyorsunuz.
    daha kaliteli
    agv 'nin güneş vizörü ilk ya da ikinci yıldı indirip kaldırma mekanizması kırılmıştı bunun nasıl olduğunu göreceğiz ama daha kaliteli duruyor.
    ben düz beyaz modelini tercih ettim hem daha hoşuma gitti hemde daha uygun fiyatı

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    bende 5 senedir kullandığım agv k5 kaskımdan sonra kask arayışı içerisine girdim.
    internetten yaptığım araştırmalarda www.championhelmets.com internet sitesinde türkiye fiyatına göre gayet uygun bulup aldım. 21 günde elime ulaştı. yanında bir de ekstra siyah vizör gönderdiler bunun içinde bir ücret ödemedim. 182.5 lira bir vergi ödedim.

agv ye göre,
    daha az sessiz ama öyle çok sessiz diyemem ben normalde 30 km bir rota ile işe git gel yapıyorum otoban kullanarak agv de kulaklık kullanıyordum o zaman çok rahat ediyordum. kulaklıksız zor agv de.

havalandırma olarak daha iyi havanın başınızın üstünden geçtiğini hissediyorsunuz.
    daha kaliteli
    agv 'nin güneş vizörü ilk ya da ikinci yıldı indirip kaldırma mekanizması kırılmıştı bunun nasıl olduğunu göreceğiz ama daha kaliteli duruyor.
    ben düz beyaz modelini tercih ettim hem daha hoşuma gitti hemde daha uygun fiyatı
    Bilgilendirme için teşekkürler.

Ne kadar ödediniz championhelmets'a? Şuan 519€ civarı
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Motosikleti
    zn125-nmax-mt25-xmax300-mt09-tracer7-xmax250-jet14
    merhaba, sizin bu yazınızdan sonra ben de inceledim bahsettiğiniz adresi. çok daha uygun fiyat ve hediyesi itibariyle çok mantıklı geldi bana. yani ben de oradan almayı düşünüyorum ancak detaylar hakkında bilgi verebilir misiniz? mesela kaç tl'lik sipariş için ne kadar gümrük vergisi ödeniyor. gönderiyi takip edebilmek için herhangi bir posta takip numarası veriyorlar mı? gümrük işlemleri nasıl takip edilip yapılıyor. şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Alıntı afatsum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,

agv ye göre,

daha kaliteli
    merhaba, sizin bu yazınızdan sonra ben de inceledim bahsettiğiniz adresi. çok daha uygun fiyat ve hediyesi itibariyle çok mantıklı geldi bana. yani ben de oradan almayı düşünüyorum ancak detaylar hakkında bilgi verebilir misiniz? mesela kaç tl'lik sipariş için ne kadar gümrük vergisi ödeniyor. gönderiyi takip edebilmek için herhangi bir posta takip numarası veriyorlar mı? gümrük işlemleri nasıl takip edilip yapılıyor. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Ben de championhelmet adlı siteden gt air 2 aldım(tc3 yesil).ilk üyeliğe özel 10euro indirim yaptılar.440euro idi 430 euro ya aldım.2850tl idi geçen ayki kur ile.3000tl civarı da gümrük vergisi vererek kaski toplamda 3150tl'ye aldım.Turkiye'de en uygun 4400lira fiyat etiketi olduğundan,çok hesaplı bir alışveriş olduğunu belirtmeliyim.

Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de championhelmet adlı siteden gt air 2 aldım(tc3 yesil).ilk üyeliğe özel 10euro indirim yaptılar.440euro idi 430 euro ya aldım.2850tl idi geçen ayki kur ile.3000tl civarı da gümrük vergisi vererek kaski toplamda 3150tl'ye aldım.Turkiye'de en uygun 4400lira fiyat etiketi olduğundan,çok hesaplı bir alışveriş olduğunu belirtmeliyim.
    Hocam kask ile olumlu/olumsuz geri dönüşlerini bekliyoruz, güle güle kullanın.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Şu anda bende fuardan bu yana gt air 2 bekliyorum firmalarda daha göremedim deneyemedim, fiyatlar 4200 den aşağı değil, bu fiyatlar sebebiyle de aklım ara ara Scorpion'a gitmiyor değil, ful karbon modelleri çok güzel görünüyor ayrıca nexx x wed 2 diye bir kask var ki o da şu an aklımda, asıl dıştan güneş vizörü ile baya güvenliği ön planda olan arai qv-pro fuarda güzel indirimliydi ki o da uçuk 4100 tl civarındaydı ve şimdiki fiyatları görünce iyi indirimi kaçırmışım diyorum. Nitekim iyi bir marka kask alayım diyecekseniz ülkemiz içinde 3500 tl^den keseyi açacaksanız, orta segmentin üst modelleri de 2500-3500 tl arası, yurt dışından almak daha mantıklı da görünüyr.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler