Selamlar öncelikle, acerbis fs807 kask bugün elime ulaştı, internette kaskla ilgili pek yorum olmadığı için ben yazayım dedim. Öncelikle kask ECER22-05 sertifikalı 1450gr ağırlığında. Güneş vizörü yok ki bu da sağlamlığı arttırıcı bi faktör.aldığım kask M beden (57-58cm) diğer LS2-MT serisi Medium bedenler ile aynı kalıpta. İtalyan üretimi. Ben beyaz duke 390 uyumlu olması açısından beyaz üstüne turuncu desenli olanı tercih ettim. Ses konusuna gelince içeriye rüzgar sesi girmiyor kesinlikle (130-150km süratlerde ses sıfır) belki daha yeni olduğundan sadece iç yanaklara gelen pedler biraz sıkı gibi geldi bana ama takarken herhangi bir rahatsızlık duymadım. Mikrometric çene kilidi var başarılı 👍. Yine boyun kısmında ve çene alt kısımda rüzgar pedleri var tamamen sarıyor ve rüzgarı kesiyor. Önde 3 açılır kapanır (ağız ve tepe kısmında) hava girişi ve arkada 4 sabit hava çıkışı var (arka yanlarda ve tepede). Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ediyorum fiyat/performans olarak ideal ve işin içinde acerbis kalitesi var. Kask yapısı thermoplastik bu arada fiber yada karbon değil.
Sonuç olarak 10 üstünden (bu kalitedeki kasklar ile karşılaştırıldığında) 9 puan verebilirim. Fiyat olarak 20.09.2019 tarihi itibariyle 435tl aldım.