Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2000-4000 TL Arası Kask Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Sevgili arkadaşlar selamlar.

Yeni bir kask arıyorum, AGV K5s ve Shoei GT-Air 2 modellerine bakıyorum.

Günde yaklaşık 25 gidiş - 25 geliş, toplamda 50 km kadar kullanacağım haliyle rahatlığı benim için önemli.

Öğretmenim, çok renkli şeyler düşünmediğimden sade tonlarına bakıyorum ancak AGV'de sade tonları bulabilmek imkansıza yakın ☺

Bir süredir aslında taksitle GT-Air 2 modellerine bakıyordum. Gri rengi çok hoşuma gitti, interkom bağlantı yuvaları da vardı ancak fiyatı fazlasıyla düşündürmeye başladı.

AGV'de interkom bağlantı yuvalarına sahip ancak eski model bir kask. Güncel herhangi bir interkom tam uyar mı bilmiyorum. Ses gecikmesi vs yaşamak istemiyorum bluetooth üzerinden.

AGV K5s ler GT-Air 2 ye göre yarı yarıya fiyatta. Güzel de kasklar ancak üretim tarihi vs bir çok sitede güncel ürün bulunamamakta.

2000 tl fiyat farkı şu an için önemli ancak çok fark var mutlaka al der iseniz kendimi zorlamaya çalışacağım.

Siz değerli dostlarımdan hem aydınlatılma hem de cevaplar arzu ediyorum.

• Kaskların üretim tarihleri vs önemli mi ? Bazı yerler önemsiz diyor. Ben ise doğru yerde tutulduysa, belli süreler içinde ise önemli olmadığı düşüncesindeyim.
    • 2000TL bandında AGV K5s iş görür, memnun eder mi yoksa arada çok fark var GT-Air ile bir düşün der misiniz ?
    • GT-Air ve GT-Air 2 arasında kalsanız yaklaşık 1000 tl farka değer mi ?
    • GT-Air2 şöyle de cezbediyordu yeni çıkan bir kask olduğu için üretim tarihi de haliyle bu yıl olacak
    • Alternatif olarak ne önerirsiniz, fiyat/performans tavsiyeleriniz nelerdir ?
    • Tavsiye edebileceğiniz internet siteleri var mı ? yurtiçi yurtdışı ? Bir arkadaş championhelmets'ten almış önerir misiniz?

Değerli vaktiniz ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Şimdi önerim, shoei nxr diyeceğim de ne tarz bir motor kullandığın da önemli tabi hacı..

1.soruna gelirsek..Onca araştırma ve test sonucu üretilen bu kasklara onlarca mühendis bir kullanım ömrü koymuşsa bence boşuna koymamıştır.
    2.Benim bildiğim k5 (yani kullanan bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla) rahatsız bir kask belki beklentini karşılamayabilir.

Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi önerim, shoei nxr diyeceğim de ne tarz bir motor kullandığın da önemli tabi hacı..

1.soruna gelirsek..Onca araştırma ve test sonucu üretilen bu kasklara onlarca mühendis bir kullanım ömrü koymuşsa bence boşuna koymamıştır.
    2.Benim bildiğim k5 (yani kullanan bir arkadaşımdan duyduğum kadarıyla) rahatsız bir kask belki beklentini karşılamayabilir.

Selalar dostum ;

Şu an x-max 300 kullanıyorum. Aksilik olmazsa da 1-2 yıl kullanıp bir enduroya geçerim sanırım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Her iki kask arasında büyük bir uçurum var. Öncelikle şunu belirtmek isterim piyasadaki tüm marka modeller arasında shoei konfor konusunda şüphesiz en önde olanı. Shoei kadar konforlu arai var fakat kasa biraz ağır olduğundan yine shoei bence ön plana çıkıyor. Tabiki agvnin çok iyi modelleri var fakat sport sınıfta yani eğer k5 ile bir kask karşılaştırması yapacaksanız bu shoei nxr olmalı.

Shoei gt air touring ve dik oturuş pozisyonlarına daha uygun bir model. Bu sınıfta agvde rakibi yok bence. Unutmayın motosikletler artık hatlı üretildiğinden oturuş pozisyonuna ve motosiklete göre kask seçimi çok önemli durumda. Gt air 2 interkom bağlantısı yapılıyor. Kendi interkomu harici başka markalarıda bağlayabiliyorsunuz. Birde kask shoeinin heralde 5 6 yıldır argesini yaparak üretimini yaptığı ve inanılmaz satış adetlerine ulaştığı gt air modelinin 2. versiyonu. Eğer dik oturuş pozisyonunda bir motosikletiniz varsa memnun kalmayacağınızdan şüphem yok.

Dış ortam ve ses her kaskta olduğu gibi gelecektir. Sessiz kask veya kaskın içinde ses izalasyonu var gibi şehir efsanesi olmuş söylentilere inanmayın. Yoksa 5 milyara bir kask alıp bu ne ya rüzgar sesi duyuyorum diye kaskı kenara fırlatmanız olağan

Sonuç olarak shoei olmasa bile motosiklerinize daha uygun bir kask kalıbı bulup bunun üzerinde yoğunlaşmanızını tavsiye ederim.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her iki kask arasında büyük bir uçurum var. Öncelikle şunu belirtmek isterim piyasadaki tüm marka modeller arasında shoei konfor konusunda şüphesiz en önde olanı. Shoei kadar konforlu arai var fakat kasa biraz ağır olduğundan yine shoei bence ön plana çıkıyor. Tabiki agvnin çok iyi modelleri var fakat sport sınıfta yani eğer k5 ile bir kask karşılaştırması yapacaksanız bu shoei nxr olmalı.

Shoei gt air touring ve dik oturuş pozisyonlarına daha uygun bir model. Bu sınıfta agvde rakibi yok bence. Unutmayın motosikletler artık hatlı üretildiğinden oturuş pozisyonuna ve motosiklete göre kask seçimi çok önemli durumda. Gt air 2 interkom bağlantısı yapılıyor. Kendi interkomu harici başka markalarıda bağlayabiliyorsunuz. Birde kask shoeinin heralde 5 6 yıldır argesini yaparak üretimini yaptığı ve inanılmaz satış adetlerine ulaştığı gt air modelinin 2. versiyonu. Eğer dik oturuş pozisyonunda bir motosikletiniz varsa memnun kalmayacağınızdan şüphem yok.

Dış ortam ve ses her kaskta olduğu gibi gelecektir. Sessiz kask veya kaskın içinde ses izalasyonu var gibi şehir efsanesi olmuş söylentilere inanmayın. Yoksa 5 milyara bir kask alıp bu ne ya rüzgar sesi duyuyorum diye kaskı kenara fırlatmanız olağan

Sonuç olarak shoei olmasa bile motosiklerinize daha uygun bir kask kalıbı bulup bunun üzerinde yoğunlaşmanızını tavsiye ederim.
    Sevgili Mahmut Bey;

Çok teşekkür ederim.

Bugün Feyizoğluna gidip bakacağım nxr ve gt-Air 2 modellerine.

Bazı sitelerde daha Ucuza bulunabiliyor ancak bir türlü güvenemedim.

Mototaş sanırım agv nin distribütörlüğünü yapıyordu. 2-3 yaşında olduğunu belirtmişlerdi kaskların. Hasanpaşa ‘ya gidip olmadı oradan bir agv alıp bu baş ağrısını bitirmem gerekli

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Hjc Rpha11 kullanıyorum çok memnunum.
    içeri rüzgar almıyor, siyah vizör ve pinlock hediyeli.
    havalandırması çok iyi, işçiliğinde detaylar var, çok hafif (1250 gram) fırsat bulursan bi dene.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    -- Shoei NXR --

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hjc rpha_11 tek geçerim kesinlikle pişman etmez şuan aktif olarak kullanıyorum aerodinamiğide hafifliğide havalandırması vs çok başarılı

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Dual Sport sınıfı motosiklet ile tur düşünüyorum, Dual Sport/Enduro tipi kask düşünmüyorum, tam kapalı, içinde aç-kapa güneş vizörü istemiyorum, hafif olsun, boyut olarak küçük olsun, güvenli olsun diyorum bütçe de 2500-3000tl civarı olunca ortaya Shoei NXR çıkıyor, bana biraz süpersport kaskı gibi geldi emin olamadım.

Motosikleti
    Yzf R25
    Hocam ben de birkaç kask arasında kararsız kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim motora yeni başlayacağım. Scorpion exo 490- Shark Speed R/Ridill - Nolan n87/n64 şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kask ya Arai 'dir, Ya da Shoei

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Reyzinkçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de birkaç kask arasında kararsız kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim motora yeni başlayacağım. Scorpion exo 490- Shark Speed R/Ridill - Nolan n87/n64 şimdiden teşekkür ederim.
    nolan alma arkadaşım.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kabuto FF5V öneririm.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dual Sport sınıfı motosiklet ile tur düşünüyorum, Dual Sport/Enduro tipi kask düşünmüyorum, tam kapalı, içinde aç-kapa güneş vizörü istemiyorum, hafif olsun, boyut olarak küçük olsun, güvenli olsun diyorum bütçe de 2500-3000tl civarı olunca ortaya Shoei NXR çıkıyor, bana biraz süpersport kaskı gibi geldi emin olamadım.
    Modern grey renkte Arai Profile V aldım kask işini kafamdan sildim.

oialdemir bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aceleniz yoksa önümüzdeki aylarda Scorpion'un yeni bir modeli çıkıyor.
    Geçtiğimiz haziran ayında bir pist gününde denememiz için verdiler.
    Gayet hafif ve güzel bir kask.
    Ses ve rüzgar yalıtımı mükemmel değilse bile gayet iyi.
    Fakat modelin ismi ne olacak bilmiyorum.
    Muhtemelen EXO-??? gibi bişeydir.
    Buradaki fiyatı 400 avro civarı olacak, Türkiye fiyatı ne olur kestiremiyorum.
    Bu fiyat shoei nxr ve Gt modellerine yakın bir fiyat ama her ikisini de kullanmış biri olarak scorpionu daha başarılı buldum.
    Fakat bu söylediklerim pist için geçerli yolda kullanmadım ama kullanacağım.

Hepsinden önemlisi kaskın kafa yapınıza uygun ve tam oturması gerekiyor.
    Her marka kask her kafaya uyacak diye bir durum yok.
    Artı olarak kaskın üretim tarihi önemli.
    Fakat oldukça ucuza alıyorsanız 2-3 senelik bir kask almanın da bir sakıncası yok.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask ya Arai 'dir, Ya da Shoei
    Üzerine imza atarım Şu an nexx kullanıyorum. Çok memnunum uzun vadede ne olacak bilmiyorum fakat bu işin son noktası herkesi bu iki markaya götürüyor. yolun başında oraya ulaşma şansınız varsa ne ala. Otomotivden örnek verecek olursam heralde ARAİ ye BMW // SHOEİ ye MERCEDES benzetmesi yapmam abes olmayacaktır.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-kask-kiyafet-ekipman-arai-rx-7v-rx7x-japon-677371304/detay/

Motosikleti
    Yzf R25
    Neden hocam detay verebilir misiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Siz hangisini önerirsiniz

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    agv ax-8 tavsiye ederim, scooter da tereği çıkartıp kullanırsınız sonrasında enduro da terekli.. Şu sıralar ax-9 lar gelmeye başladığı için güzel indirimler mevcut, 1650 liraya kadar gerilemiş fiyatlar ayrıca sade gri-siyah-beyaz renkleri de mevcut.

Ben kesinlikle enduroya tavsiye ediyorum fiyat konusunda mantıklı bir tercih.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)