Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boyun ağrısı Kask tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Değerli arkadaşlar,Uzun süredir Scorpion exo 500 kask kullanıyorum kaskın ağırlığı 1550 gr kapalı kask olup rüzgar korumasıda iyi geliyor fakat,son dönemde boyun ağrılarım oluştu.Kaskın ağırlığı boyun için risk teşkil edermi?Marushin 999 marka kasklar 1100 GR imiş,rüzgar korumasının vasat olduğu söyleniyor.Boyun açısından bu kask fark edermi.Sizlerin tavsiyesi ne yönde olur acaba hem hafiflik hemde en az rüzgar alma açısından,maliyette önemli tabi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba, benzer boyun rahatsızlığı sebebiyle ben de hafif kask arayışındaydım ve Marushin 999Rs aldım.Sanırım rüzgar sesi mevzusu alt serileri için geçerli, kendi kullandığım 999Rsin ses yalıtımı oldukça başarılı tavsiye ederim . Ses ve rüzgar konusunda hiç bir şikayetim olmadığı gibi kullandığım diğer kasklardan daha sessiz.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ondan ziyade kullandığın motora uygunluğuna bakmanı tavsiye ederim. Shoei nxr kullanıyorum. Ivır zıvır ile 1550gram. Üstünde intercom ve action cam var hemde solda. Boyun ağrısı yapmıyor. Sendeki sorun rüzgar kaska yanlış çarpıyor. Kullandığın motora uymadığı için diye düşünüyorum.
    blueway2 bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Fiyat olarak en uygun ve kalitelisi marushin 999 serisini bulabildim.farklı olarak varmı?

Motosikleti
    NC750X
    merhaba, aynı sorunum olduğundan başlık açmak yerine konuyu hortlatmak istiyorum.

Axxis Eagle kullanıyorum L beden. İşe git gel 10 km mesafede sıkıntı yok ama haftasonu çıkıp biraz dolaşayım deyince boyun ağrısı yapıyor. Aldığım ilk haftalarda biraz sıkıntı oldu, sonrasında bir nebze alıştım fakat rahat değilim ağırlığı nedeniyle. Kaskın ağırlığı üzerinde 1600gr yazıyor.

Güvenli ve nispeten fiyat olarak uygun kask arayışındayım.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    kask bakmaktan ziyade önce bir doktora gitmenizi tavsiye ederim. kireçleme, boyun düzleşmesi, boyun fıtığı gibi nedenlere bakın. akıllı telefon kullanımınız fazla ise onu azaltın.
    M.balibey bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)