Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600-700 Civarı Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Merhaba arkadaşlar ,

MT07 kullanıcısıyım. Uzun süredir kask almadığım için piyasadan biraz uzak kaldım o yüzden desteğinize ihtiyacım var.
    600-700 TL civarı alınabilecek f/p kask önerisine ihtiyacım var. Aklıma yatan tek model BELL qualifier kask. Onun hakkında da çok bir bilgiye ulaşamadım.Sharp testi de mevcut değil.DLX diye bir versiyonun sharp testi var fakat bell in kendi sitesinde qualifier model dlx ve düze olarak ikiye ayrılıyor havalandırma yerleri falan farklı.Türkiye de satılanlar direkt Bell qualifier olarak geçiyor ve sharp da test edilen kasklar arasında değil. Kullanan bilgisi olan arkadaşlar var ise artı eksi yönlerini paylaşır ise sevinirim. Aynı fiyat bandında alternatiflere de açığım.

Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

BELL qualifier hakkında bilgi ve ya tecrübesi olan ya da alternatif sunacak yok mu acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Alıntı Alper.A adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ,

MT07 kullanıcısıyım. Uzun süredir kask almadığım için piyasadan biraz uzak kaldım o yüzden desteğinize ihtiyacım var.
    600-700 TL civarı alınabilecek f/p kask önerisine ihtiyacım var. Aklıma yatan tek model BELL qualifier kask. Onun hakkında da çok bir bilgiye ulaşamadım.Sharp testi de mevcut değil.DLX diye bir versiyonun sharp testi var fakat bell in kendi sitesinde qualifier model dlx ve düze olarak ikiye ayrılıyor havalandırma yerleri falan farklı.Türkiye de satılanlar direkt Bell qualifier olarak geçiyor ve sharp da test edilen kasklar arasında değil. Kullanan bilgisi olan arkadaşlar var ise artı eksi yönlerini paylaşır ise sevinirim. Aynı fiyat bandında alternatiflere de açığım.

Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

BELL qualifier hakkında bilgi ve ya tecrübesi olan ya da alternatif sunacak yok mu acaba ?
    2019 Yılının şubat ayı ile birlikte o fiyatlara sağlığınız için önerebileceğim bir kask kesinlikle yok. Shoeı / Arai / Carbon segment Agv - 1500 altı kask zor.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı FREEDOMOTO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 Yılının şubat ayı ile birlikte o fiyatlara sağlığınız için önerebileceğim bir kask kesinlikle yok. Shoeı / Arai / Carbon segment Agv - 1500 altı kask zor.
    Alım gücü fiyatlar ile birlikte doğru orantılı olarak artmadığı için mevcut imkanların en iyisini değerlendirmeye çalışıyorum sadece. Teşekkürler gene de.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Keşke bütçeyi mt 07 ye kasmadan önce alaydın o kaskı 600-700 e plastik kask olur.. mt-07 yi fıtı fıtı sakin gitmek için almadın...al ls2 yi kurtul zaten her türlü allaha emanetsin yada biraz daha biriktir, fiber bi shoei yada agv k5 al.. aslında s bendenleri bazen 1000 tl ye bulabiliyorsun... kafan küçükse bi şansını dene araştır. iki arkadaşım bu saydığım kaskları pinlocksuz o fiyatlara aldı.. ama kiside s beden
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Merhaba arkadaşlar ,

Teşekkür ederim.

bell qualifer winger sahibiyim valla tasarımı güzel bana güven veriyor. eksi diyebileceğim burunluğunun olmaması ve vizörlerinin pahalı olması.
    bajajpulsar2 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayret hala bim poşeti paylaşan olmamamış.

700 tl'lik kask önerisi istiyor konuyu acan; size ne yav ayırdığı bütçeden. Yardımcı olmak yerine eleştirmeyin adamı.

HJC FG-17

Bir bak derim.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bell qualifer winger sahibiyim valla tasarımı güzel bana güven veriyor. eksi diyebileceğim burunluğunun olmaması ve vizörlerinin pahalı olması.
    Burunluğunun olmaması vizör ün buğu yapmamasına bağlıyorlar ve pinlock da yokmuş sanırım . Buğulanma gibi bir problem yaşıyor musunuz?

Çene pedinin eksikliğinin olumsuz bir yanını gördünüz mü ses ve rüzgar alma gibi ?

Vizörleri kask parası neredeyse beni düşündüren tek şey o var aslında. Güneş vizörlü ls2 kullanıyorum yazın çok alıştım ona. Siyah vizör alma imkanı yok güneş için vizör yok.

Genel olarak konfor bakımından değerlendirmeniz nedir acaba ?

Beden olarak da aslında arada kaldım L beden çok aşırı sıktı XL beden daha iyi yanaklardan vs sıkıyor ama esneyecektir.Kafa ölçüm 59,5 cm L için 58-59 XL için 60-61 yazıyor. Hangi beden alsam uygun olur bilemedim.Pedlerin esneme payı ne kadardır acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayret hala bim poşeti paylaşan olmamamış.

700 tl'lik kask önerisi istiyor konuyu acan; size ne yav ayırdığı bütçeden. Yardımcı olmak yerine eleştirmeyin adamı.

HJC FG-17

Bir bak derim.
    Aklımda olan modeller arasında aslında ama üretim tarihi eskilere bütçem yetiyor ancak. 2017 üretimler falan 1100 civarına çıkıyor fiyatları.

Anlamadığım nokta ise bir çok kask için sordum yüksek ve ya düşük fiyatlı genelde üretim tarihleri en yeni 2017 eylül aralık denk geldi 2018 de ülkeye kask mı girmedi. Bir tane kask aldım 2017 aralık dedi satıcı bir baktım 2014 7. ay. Sorduğum da ise bize ithalatçının verdiği bilgi ülkeye geçen sene girmiş kask diyor. Ne kadar inandırıcı bilmiyorum artık.Üretim tarihinden de 4 5 yıl geçmiş bir kaskı almak ne kadar mantıklı bilmiyorum içime sinmedi iade ettim.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Burunluğunun olmaması vizör ün buğu yapmamasına bağlıyorlar ve pinlock da yokmuş sanırım . Buğulanma gibi bir problem yaşıyor musunuz?

Çene pedinin eksikliğinin olumsuz bir yanını gördünüz mü ses ve rüzgar alma gibi ?

Vizörleri kask parası neredeyse beni düşündüren tek şey o var aslında. Güneş vizörlü ls2 kullanıyorum yazın çok alıştım ona. Siyah vizör alma imkanı yok güneş için vizör yok.

Genel olarak konfor bakımından değerlendirmeniz nedir acaba ?

Beden olarak da aslında arada kaldım L beden çok aşırı sıktı XL beden daha iyi yanaklardan vs sıkıyor ama esneyecektir.Kafa ölçüm 59,5 cm L için 58-59 XL için 60-61 yazıyor. Hangi beden alsam uygun olur bilemedim.Pedlerin esneme payı ne kadardır acaba?
    ben smoke vizörünü almıştım 250 liraya full kapatırsan vizörü durduğunda buğu yapıyor onun dışında birazcık açıklık bırakırsan hiçbir türlü buğu yapmıyor. konforu bana göre güzel havalarındırmaları iyi, ses konusunda iyi. tabi ses konusunda 110 dan sonrasını test etme imkanım olmadı daha yüksek hızlarda ses çok rahatsız ediyor mu bilmiyorum.

benim pedler baya esnedi hatta bunun için forumda konu bile açmıştım kask bol gelmeye başladı birkaç ay sonra. balaklava felan takarak çözdüm sorunu aslında tamda çözülmüş değil saçlarım kısayken hala bolluğunu hissediyorum. 57 ölçmüştüm ben kafamı medium aldım sende ona göre ayarla kendini.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke bütçeyi mt 07 ye kasmadan önce alaydın o kaskı 600-700 e plastik kask olur.. mt-07 yi fıtı fıtı sakin gitmek için almadın...al ls2 yi kurtul zaten her türlü allaha emanetsin yada biraz daha biriktir, fiber bi shoei yada agv k5 al.. aslında s bendenleri bazen 1000 tl ye bulabiliyorsun... kafan küçükse bi şansını dene araştır. iki arkadaşım bu saydığım kaskları pinlocksuz o fiyatlara aldı.. ama kiside s beden
    Bütçeyi mt 07 ye kasmadım motoru 2016 da aldım 35 bin km yaptım Mevcut kaskımı 2015 den beri kullanıyorum deforme oldu her yere en son yere de düşürünce içime sinmedi değiştirmek istiyorum o yüzden.Mt 07 yi fıtı fıtı gitmek için aldım inanması belki zor ama ortalama 110 km hız ile gidiyorum şehir dışında yakıt tüketimim uzun yolda 3,5 - 3,7 şehir içi 4,2-4,5 ne kadar sakin kullandığımı tahmin edebilirsin Burada amaç para biriktirip biriktirmemek ile ilgili değil yeteri kadar gelirim var zaten benim ayırdığım, uygun gördüğüm bütçe bu. Bende biliyorum shoei,arai,agv falan almayı ve onların daha güvenli daha konforlu olacağını. Aradaki farkı bilmiyor olsam arai mi alayım ls2 mi alayım diye konu başlığı açardım zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

ben smoke vizörünü almıştım 250 liraya full kapatırsan vizörü durduğunda buğu yapıyor onun dışında birazcık açıklık bırakırsan hiçbir türlü buğu yapmıyor. konforu bana göre güzel havalarındırmaları iyi, ses konusunda iyi. tabi ses konusunda 110 dan sonrasını test etme imkanım olmadı daha yüksek hızlarda ses çok rahatsız ediyor mu bilmiyorum.

benim pedler baya esnedi hatta bunun için forumda konu bile açmıştım kask bol gelmeye başladı birkaç ay sonra. balaklava felan takarak çözdüm sorunu aslında tamda çözülmüş değil saçlarım kısayken hala bolluğunu hissediyorum. 57 ölçmüştüm ben kafamı medium aldım sende ona göre ayarla kendini.
    Kask beden ölçüsü Şapka ölçüsü (cm) Kafa Ölçüsü(cm)

2XS 16.2-16.5 50.8-52.1
    XS 17.1-17.5 54-54.9
    SM 17.5-17.8 54.9-55.9
    MD 18.1-18.4 57.1-57.8
    LG 18.4-18.7 57.8-59.1
    XL 19.1-19.4 60-61
    2XL 19.7-20 62.2-62.9
    Sizin ölçü medium un alt sınırında kalıyor tam .Benim kafa ölçüsü 59,5 0,5 cm ile L Den Büyük XL den küçük LS2 de L kullanıyordum. Çok sıkar ve yeteri kadar esnemez ise ızdırap olur. XL rahat bir şekilde oturdu kafaya ama fazla bollaşırsa da büyük olur kafaya.Bilemedim.
    montanaturne bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Dün anes motorda 600 tl ye shark kapalı kasklar satıldı.
    Güneş vizörlü idi, pinclocklu hepsi satıldı ama.
    Bi tanede ben aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    aynı kask bende de var. pinlock gerektirmiyor vizörünün kendiliğinden buhar engelleme özelliği var ancak şeffaf vizörle geliyor güneş vizörü istiyorsan 400 küsur tl den başlıyor. açıkçası kaskın fiyatının yarısından fazlasına vizör almak zor geliyor bana.
    burunluğu yok,rüzgar pedi yok,double-d bağlantısı var,kafayı hafif kaldırınca çok ses alıyor dolayısıyla racing motorla kullancaksanız ses sıkıntı.

Motosikleti
    MT 25
    O motor için bu bütçe kaskları ben pek doğru bulmuyorum tabi bütçeniz dahilinde en iyisini almak zorundasınız. amacınız da bu ama mt07'nin ulaştığı süratlere pek hitap etmiyor bence bu kasklar en kısa zamanda 2-3-5k artık alabildiğiniz en iyisi neyse o kaska geçmenizi tavsiye ederim

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motor için bu bütçe kaskları ben pek doğru bulmuyorum tabi bütçeniz dahilinde en iyisini almak zorundasınız. amacınız da bu ama mt07'nin ulaştığı süratlere pek hitap etmiyor bence bu kasklar en kısa zamanda 2-3-5k artık alabildiğiniz en iyisi neyse o kaska geçmenizi tavsiye ederim
    Teşekkürler mt07 yi son hızdan çok tork için tercih ettim.Limitlerini biliyor ve o tarz bir kullanım yapmıyorum.Cbf 150 limitlerinde kullanmayı tercih ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

https://www.bellhelmets.com/en_eu/qualifier-66

Linkteki kaskta karar kıldım umarım memnun kalırım. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)