Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter için Kask Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 125 ABS
    Dostlar herkese selam, xmax 250 kullanıcısıyım ve yeni bir kask almak istiyorum, scooter kullanıcısı için bana hangi marka model kaskları tavsiye edebilirsiniz? AGV K5 kullanmaktayım, bütçe 2000₺ ye kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    scooter için ayrı mı oluyor ki ? neden scooter diye özellikle belirttin anlamadım?

cevabım: paranın alabildiği en iyi kask
    Metela bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de xmax 250 kullanıyorum.
    Nolan N87 almıştım iki yıl önce.
    Scooter için ayrı kasak gerek yok. full face tam korumalı paranın yettiği en güvenli kaskı kullanmak gerek.
    scooter reklamlarında görünen yarım kasklar hiç korumuyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 125 ABS
    Scooter için dememin sebebi, scooterın çıkabildiği sürat belli, daha çok şehiriçi kullanımda düşük süratlerde, yani iyi hava alabilecek full face bir kask.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FurcHT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter için dememin sebebi, scooterın çıkabildiği sürat belli, daha çok şehiriçi kullanımda düşük süratlerde, yani iyi hava alabilecek full face bir kask.
    hocam koz verme insanaların eline.

50 km de yapsan 150 de sürat fark etmez, kafana ne kadar paha biçiyorsun olayından dolayı her türlü üstüne yürürler.

Burada sorgulaman gereken görsel kısım. her kask her motora uymuyor görünüş olarak. Hızdan öte X model scooterim var, görünüş ve performans olarak ne kask öneriyorsunuz diye sor.

valla ben bile bazen sorduguma pişman oluyorum burada birşeyler
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    scooter katalog fotoğraflarında çoğunlukla gördüğümüz yarım kasklardan uzak durun. scooter kaskı diye ayrı bir şey yok, scooter diğer motosiklet türlerinden daha risksiz değildir.

çoğunlukla şehir içinde kullanacak iseniz sıcak havalarda ve dururken kaskın havalandırması öncelik kazanır. bu durumda çene açılır bir kask alın. marka/modele karar verirken bağımsız testlerde kaç puan aldığına ve test sırasında çene açılma mekanizmasının performansına dikkat edin.

günlük rotanız e5 veya tem gibi trafiğin hızlı aktığı yollardan geçiyorsa full face bir modeli tercih edin.

ben günlük kullanımda (şehir içi, kısa mesafe, iki adımda bir trafik lambası, zorlasan 50-60 km'nin üstüne çıkamazsın) çene açılır kaskımı kullanırım. tem'i kullanacaksam full face kaskımı takarım.
    espresso bunu beğendi.

Shoei qwest alabilirsin. Dik oturus pozisyonu icin uygun bir kask.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    K5 in nesi var memnunsan devam et. Eskidi ise o fiyatlara yine K5 alabilirsin. Yazlık olsun açık olsun dersen AGV Fluid öneririm.

Tamam bütçe kısıtlı olabilir, motosikleti ikinci el de alsan, kask almadan motorun ruhsatını vermemeliler.. Sen devlet olarak Zorla satacaksın kaskı, düşük kalite kaskların satışını engelleyeceksin.. devlet el atmadan bu iş düzelmez..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı grafman09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam bütçe kısıtlı olabilir, motosikleti ikinci el de alsan, kask almadan motorun ruhsatını vermemeliler.. Sen devlet olarak Zorla satacaksın kaskı, düşük kalite kaskların satışını engelleyeceksin.. devlet el atmadan bu iş düzelmez..
    Konu ile alakası nedir acaba?

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Scooter diyince aklıma melez geliyor adam tam bir scooter düşmanı birazdan damlar neyse ncr çene açılır kask alabilirsin güzel uygun fiyatlı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    itiraf ediyorum yazları çok aşırı sıcak oldumu ls2 duo bilmemne model kaskım var onu takıyorum Efil Efil püfür püfür .. heleki o iett otobüslerinin motorunun sıcağı bir yüzüne vuruyorki anlayamassınız yaşamanız lazım ..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 tane Nolan kask kullandım. Halen kullandığım N64. Benim kullandığım modeller özellikle ses yalıtımı konusunda çok başarısızdı. Fulface kask tavsiye ederim. Kafa yapısına en iyi uyan kaskı bulmak da önemli.

Motosikleti
    honda cb500f
    Cene acilir tavsiye ederim ls2ff370 var bende. Daha once kapali kaskim vardi.
    Dunya fark var. Trafige girince aciyrm simdiki kaski sicak olunca aciyorm dunya varmis dedirtiyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yigitbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter diyince aklıma melez geliyor adam tam bir scooter düşmanı birazdan damlar neyse ncr çene açılır kask alabilirsin güzel uygun fiyatlı.
    sukutır ezsin onu e mi

Alıntı grafman09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga sende nereye bağladın bea.

düşük kalite kaskının satışını engelleyecek, oldu olacak belli bir maaş oranının altında kazananlara motorda vermeyelim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    2000 tl bütçe ile orta sınıf kaliteli markaların kasklarından alabilirsin, Agv k5 kaskın eski mi yeni kask düşünüyorsun? Eğer yeniyse kaskını hiç değiştirme, artçın içinse bence aynı modeli alabilirsin, full face dışında kask düşünmemeni tavsiye ederim, kısa uzun mesafe fark etmez, trafikte rahat diye açarsın olmadık bir iş gelir ve çenen darmadağın olabilir, o saatten sonra da pişmanlık fayda etmez, 2000 tl'ye iyi kask bulabilirsin de bu aralar motomax gibi kampanya yapanlar çok, hele nakit vereceğim dersen pazarlık ile iyi seviye kask bile karşına çıkabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)