Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Merhaba,

Öncelikle arattım ama bulamadım. Benzer güncel konu varsa link verirseniz bunu kapatabilriz. Şimdiden kusura bakmayın

Şu an ehliyet alma sürecindeyim ve yakın zamanda Mondial RX3i Evo alarak motosiklet camisanıa eşimle birlikte katılacağım.

Bu süreçte siz değerli deneyim sahibi arkadaşlardan destek almak istiyorum.

Haftaya eşim ve kendim için ekipman alacağım.

Kask, mont ve koruma ekipmanları için desteğe ihtiyacım var. Toplam bütçem 6000 - 7000 TL. Daha fazla üzerine çıkmak istemiyorum.

Güvenlik konusunda takıntılı bir insanım o yüzden bütçemi elimden geldiğince yüksek tutmaya çalıştım.

İstanbul'da kazıklanmadan tek seferde alışveriş yapabileceğim ve indirim yapacak yer var mı? Nakit ya da KK alabilirim.

Kask için eşim AGV K3 modellerini begeniyor. Ben de güvenlik testlerince onaylanmış başka kask var mı araştırma içindeyim. Sizlerin yorumları nelerdir?

Mont konusunu kesinlikle çözemedim. Deri al diyen var tekstil al diyen var Çok karanlıkta kaldım, aydnlatırsanız sevinirim

Ayrıca eşimle birlikte artçılı sürüş eğitimlerine katılacağız. Bunun için de eğitim veren kaliteli kurumlar varsa öğrenmek isteriz.

Şimdiden desteğiniz için teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Yardımcı olabilecek yok mu arkadaşlar?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Enduroda deri kullanışlı olmaz.Su geçirmez membranlı kumaş kıyafetler bakın.

Motosikleti
    honda cb500f
    Ben kask olarak daha once tam kapali kask kullandim cekilmiyor .kesinikle cene acilir oneriyorum rahatlik olarak. Zaten kaali kaskta o kadar bunaliysn ki konsantrasyonunu ve trafige sabrini kaybediysn.
    Bende ls2ff370 var sharp helmet testinden 4 yildiz almis. Cok yuksek derecede kazada acilmama testi var.
    Mont yazik ve kisik olarak 2 sezon dusunebilorsin. Yada sadece 4 mevsim alabiirsin mben motomaxtan difi amistim guzeldi
    Anadolu yakasinda kadikoyde motomaxin oldugu yerde 4 5 tane yanyana magaza var.
    Avrupa yakasinda perpa nin oralarda feyizoglu var.
    Feyizoglida iyi esnaftir.
    Kadikoyde de gezip bakarsin ben en cok motomax i begenmistim. Tele yaz adresi cikar.
    Yazlik mont ben revit aldim fiyatar biraz yulsemis ama.
    Istersen sahibinden de montu az kullanilmis bisey bulabilirsin ist ici elden alabililecegin sekilde.
    Egitim honda ya git en temizi.
    Yada rahmi barutcu var eskiden yamaha riding acedeminn basindaydi. Yada yamaha ride acedemi olabilir montu tekstil al pisersin deriyle
    Bubarada ben feyizoglundan almistim net uzerinden boy kilomu soyleyip pantlonu.
    Pantlon alirsann yandan fermarli pantlon al ugrasilmiyr yoksa giymezsin yoksa evde atili kalir.
    Kolay gelsin.

Motosikleti
    Şu an yok.
    [/COLOR]
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduroda deri kullanışlı olmaz.Su geçirmez membranlı kumaş kıyafetler bakın.
    Tamamdır, dikkate alacağım. Çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kask olarak daha once tam kapali kask kullandim cekilmiyor .kesinikle cene acilir oneriyorum rahatlik olarak. Zaten kaali kaskta o kadar bunaliysn ki konsantrasyonunu ve trafige sabrini kaybediysn.
    Bende ls2ff370 var sharp helmet testinden 4 yildiz almis. Cok yuksek derecede kazada acilmama testi var.
    Mont yazik ve kisik olarak 2 sezon dusunebilorsin. Yada sadece 4 mevsim alabiirsin mben motomaxtan difi amistim guzeldi
    Anadolu yakasinda kadikoyde motomaxin oldugu yerde 4 5 tane yanyana magaza var.
    Avrupa yakasinda perpa nin oralarda feyizoglu var.
    Feyizoglida iyi esnaftir.
    Kadikoyde de gezip bakarsin ben en cok motomax i begenmistim. Tele yaz adresi cikar.
    Yazlik mont ben revit aldim fiyatar biraz yulsemis ama.
    Istersen sahibinden de montu az kullanilmis bisey bulabilirsin ist ici elden alabililecegin sekilde.
    Egitim honda ya git en temizi.
    Yada rahmi barutcu var eskiden yamaha riding acedeminn basindaydi. Yada yamaha ride acedemi olabilir montu tekstil al pisersin deriyle
    Bubarada ben feyizoglundan almistim net uzerinden boy kilomu soyleyip pantlonu.
    Pantlon alirsann yandan fermarli pantlon al ugrasilmiyr yoksa giymezsin yoksa evde atili kalir.
    Kolay gelsin.
    Çok teşekkürler, inceleyeceğim. Feyizoğlunu da çok duydum. Haftasonu mutlaka gidip bakacağım.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Merhaba,

Bugün Feyizoğlundan alışverişimizi yaptık.

Kendim için;

Revit GT-R AIR Yazlık Mont
    Revit Seesoft Sırt koruma
    Shoei Qwest TC-10

Eşim için;

Dainese Air Frame D1 Yazlık Mont
    Dainese Wave D1 G1 Sırt Koruma
    AGV K3 SV Kask

Diz korumalar için vaktimiz kalmamıştı, onları da motoru almadan alacağım. Bu haftasonu sınavım var. Inşallah alıyorum ehliyeti.
    Feyizoğlu'nda çalışan arkadaşlar cidden çok ilgilendiler. Kendilerine teşekkürler.

Motoru da bayramdan sonra alacağım bir aksilik olmazsa. İlk olarak forumda referanslı olan arkadaşlara sormak istiyorum.

Öncelikli tercihim KK ile taksitle alacağım bayiiler. Bulamazsam mecburen nakit alacağım.

Bu başlık altında da başka başlıklar altında da değerli zamanlarını ayırarak yorum yaparak fikirlerini ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkürler

Motosikleti
    honda cb500f
    Travel motor tercihi zevktir tabi ama suzuki inazuma f modelini de 2. El az km de bi dusunun derim.
    Mondial in oturus sekli tam enduro olmasiyla cok buyuk bir arti sagliyor fakat ne kadar kendini gelistirmis olsada bi japon kadar kaliteli degildir.
    Birde benim tecrube ettigim su oldu artci almadan once makinaya bir alis sonra artci al.
    Donuslerde cok yavaslarsan makina yatar gibi olabiliyor artciyla.
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Keşke eşine AGV K3 SV kask almasaydın. O kask deli gibi ses geçiriyor ne yazıkki. Pinlock ready vizör yoksa üstünde tam bir işkence, yağmurlu havalarda önünü hiç göremeyecek. İntercom ile kullanırsa müzik sesi ile bir nebze azalır gürültü ama çok gürültülü bir kask.

Diz koruması için Venom'un korumaları iyi, tecrübe ile sabit fakat kevlar pantolon bakmanız daha hayırlı. O korumalar o kadar sağlıklı değil.

Motor botları giymenizde çok önemli, ha ben giyemiyorum işimden dolayı ama giymek en hayırlısı, bekar olunca insan biraz daha umursamaz olabiliyor ama evli olunca işler değişiyor.

İyi sürüşler, bol eğlenceler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Mondial RX3i Evo'nunda youtubeda test sürüşlerine bir bakmakta fayda var. İki kişi taşımıyor motor, arka amortisör çok vuruyor, yükü kaldırmıyor gibi şeyler izlemiştim.

Motosikleti
    honda cb500f
    Eger rx3 dusunuysnz Sahibinden de baktim da rx3 2 elde cok deger kayybetmis. Eger illa sifir olsun demiyorsaniz az km li olanlarina da bakabilirsiniz
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Travel motor tercihi zevktir tabi ama suzuki inazuma f modelini de 2. El az km de bi dusunun derim.
    Mondial in oturus sekli tam enduro olmasiyla cok buyuk bir arti sagliyor fakat ne kadar kendini gelistirmis olsada bi japon kadar kaliteli degildir.
    Birde benim tecrube ettigim su oldu artci almadan once makinaya bir alis sonra artci al.
    Donuslerde cok yavaslarsan makina yatar gibi olabiliyor artciyla.
    Merhaba Onur,

Değerlı yorumlaron ve tavsiyelerin için çok teşekkürler kesinlikle dikkate alacağım.

Artçılı sürüşe başlamadan önce Honda Eğitim Merkezinde ilgili eğitimleri alacağım. Öncelikle kendime güvenim gelmeden kesinlikle ne eşimi ne de kendimi riske atmam. Yani çok yerinde bir uyarı olmuş ;)

Inazuma'yı araştırdım. Ancak hem devam eden bir model olmaması hem de görünümünden dolayı pek ısınamadım. EVO ile 8 - 10K civarı yol yapmayı planlıyorum. Bundan sonra Honda NC 750 X DCT modeline geçmek istiyorum. Buna göre değerlendirince etrafımdaki deneyimli arkadaşlar Evo'ya yönlendirmiştri. Tip olarak da çok beğeniyorum açıkçası

Tekrar teşekkürler değerli yorumunuz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke eşine AGV K3 SV kask almasaydın. O kask deli gibi ses geçiriyor ne yazıkki. Pinlock ready vizör yoksa üstünde tam bir işkence, yağmurlu havalarda önünü hiç göremeyecek. İntercom ile kullanırsa müzik sesi ile bir nebze azalır gürültü ama çok gürültülü bir kask.

Diz koruması için Venom'un korumaları iyi, tecrübe ile sabit fakat kevlar pantolon bakmanız daha hayırlı. O korumalar o kadar sağlıklı değil.

Motor botları giymenizde çok önemli, ha ben giyemiyorum işimden dolayı ama giymek en hayırlısı, bekar olunca insan biraz daha umursamaz olabiliyor ama evli olunca işler değişiyor.

İyi sürüşler, bol eğlenceler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Mondial RX3i Evo'nunda youtubeda test sürüşlerine bir bakmakta fayda var. İki kişi taşımıyor motor, arka amortisör çok vuruyor, yükü kaldırmıyor gibi şeyler izlemiştim.
    Eşimi ne yaptıysam ikna edemedim. Kesinlikle haklı olduğunuza eminim. Neredeyse okuduğum tüm yorumlarda konfor anlamında ciddi hayal kırıklığından behsediliyordu K3 ile ilgil. Ancak kadınlar için tasarım konfordan önemli malesef Güvenlik olarak tam istenileni veremese de bazı testlerde yeterli puanları aldığını gördüm.

Diz koruması konsusu kafamı karıştırıyor. Pantolon konusunda %100 haklısın. Ama ofis ortamında çalışıyorum. Hergün bu pantolonu işe giderken giyip işe gelince çıkarmak ziyadesiyle zahmetli geliyor gözüme. O yüzden sadece uzun yola çıkacağım zaman kullanmak daha mantıklı olabilir. Eğer VENOMdediğiniz kadar güvenliyse kesinlikle değerlendireceğim. Motor botları da günlük kullanım için ofiste çalışan biri için çok pratik olmayacaktır diye düşünüyorum. Eğer deneyimleri olan varsa paylaşırsa sevinirim Uzun yol için tabiiki almayı planlıyorum. Marka model öneriniz varsa duymak isterim.

Forumda RX3 EVO ile artçılı ve yüklü olarak uzun yol deneyimi paylaşanlar var. Ama dediğiniz doğru. Motorun üzerinde bile artçılı sürmeyin diye uyarı var Eğer dediğiniz gibi aşırı konforsuz bir durum yaratması halinde farklı bir motora bakmam gerekebilir acemiliği atana kadar.

Değerli tavsiye ve yorumlarınız için çok teşekkürler. Bu şekilde pek çok konuda bilgi sahibi oluyoruzm sizlerin sayesinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Eger rx3 dusunuysnz Sahibinden de baktim da rx3 2 elde cok deger kayybetmis. Eger illa sifir olsun demiyorsaniz az km li olanlarina da bakabilirsiniz
    İkinci el fiyatlarına bakıyorum. Cidden uygun. Forumda sorarak referanslı motor almak öncelikli tercihim olacak. Ancak bulamazsam dediğiniz gibi ikinci ek fiyatları uygun sahibinden.com'da
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Kilit olarak Abus 8077 disk kilidi ve Onguard 8016 beast 14x180 aldim.

Bu sekilde kapali belediye otoparkinda guvenli olacagini dusunuyorum. Ek olarak branda da kullanacagim. Baska onerisi olan ya da bu urunlerle ilgili geri bildirimi olan varsa memnun olurum.

Ayrica motosikletimi yarin alacagim ancak hala eldiven bulamadim. Fiyat performans urunu maks 250-300 tl ye kadar oneriniz var mi?

Motosikleti
    MT-07
    2016 öncesi evo'lar daha sorunlu, 2016lar güncelleme yemiş, 2017 veya 2018'de ise abs gelip euro4 oldu. Bu evo'ları ben clio'lara benzetiyorum. Sürekli güncelleme yiyor sebepsiz yere Bence bu sevdadan vazgeçin Bajaj Pulsar bakın. Takın çantaları olsun bitsin. Millet Türkiye'yi Dünya'yı turluyor

2.elde de değer kaybetmiyorlar
    travel bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 öncesi evo'lar daha sorunlu, 2016lar güncelleme yemiş, 2017 veya 2018'de ise abs gelip euro4 oldu. Bu evo'ları ben clio'lara benzetiyorum. Sürekli güncelleme yiyor sebepsiz yere Bence bu sevdadan vazgeçin Bajaj Pulsar bakın. Takın çantaları olsun bitsin. Millet Türkiye'yi Dünya'yı turluyor

2.elde de değer kaybetmiyorlar
    Sizi gercekten cok iyi anliyorum. Ben de cok ortada kaldim. Memnun olan, seven kadar dusmani da var evo’larin

Ilk motosikletim olacagi icin nasil gorundugu benim icin cok onemli. Yani zevkimi tatmin etmeli. Malesef begendim motor tipinde en uygun model buydu.

Zaten planim 2019 fuar sonrasi yine 250 cc suzuki v strom almak.

Degerli yorumunuz icin tesekkurler

Merhaba ekipman için herkes bir yorumda bulunmuş neymiş çene açılır kask al rahatmış, o zaman hiç kask alma daha iyi. Öyle şeylere kulak asma çene açılır rahat bizde biliyoruz ama güvenli değil, çenen açık giderken düşersen diye sorgulamak lazım kendi kendine içinden ve içinizden.

En uygun ve 4 mevsim kendime ve eşime venom marka mont almıştık fiyat performans ürünü. Sana da tavsiye ederim. Açık renkleri tercih etme çok çabuk kirleniyor. Kaskımızı da agv aldık güzel indirim vardı motoruma.com mağazasından bakabilirsin güzel ve ilgili arkadaşlar tavsiye ederim iyi günler

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı travel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bugün Feyizoğlundan alışverişimizi yaptık.

Kendim için;

Revit GT-R AIR Yazlık Mont
    Revit Seesoft Sırt koruma
    Shoei Qwest TC-10

Eşim için;

Dainese Air Frame D1 Yazlık Mont
    Dainese Wave D1 G1 Sırt Koruma
    AGV K3 SV Kask

Diz korumalar için vaktimiz kalmamıştı, onları da motoru almadan alacağım. Bu haftasonu sınavım var. Inşallah alıyorum ehliyeti.
    Feyizoğlu'nda çalışan arkadaşlar cidden çok ilgilendiler. Kendilerine teşekkürler.

Motoru da bayramdan sonra alacağım bir aksilik olmazsa. İlk olarak forumda referanslı olan arkadaşlara sormak istiyorum.

Öncelikli tercihim KK ile taksitle alacağım bayiiler. Bulamazsam mecburen nakit alacağım.

Bu başlık altında da başka başlıklar altında da değerli zamanlarını ayırarak yorum yaparak fikirlerini ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkürler
    Alıntı Osmankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ekipman için herkes bir yorumda bulunmuş neymiş çene açılır kask al rahatmış, o zaman hiç kask alma daha iyi. Öyle şeylere kulak asma çene açılır rahat bizde biliyoruz ama güvenli değil, çenen açık giderken düşersen diye sorgulamak lazım kendi kendine içinden ve içinizden.

En uygun ve 4 mevsim kendime ve eşime venom marka mont almıştık fiyat performans ürünü. Sana da tavsiye ederim. Açık renkleri tercih etme çok çabuk kirleniyor. Kaskımızı da agv aldık güzel indirim vardı motoruma.com mağazasından bakabilirsin güzel ve ilgili arkadaşlar tavsiye ederim iyi günler

Merhaba, alisverisi tamamladim. Yukarida neler aldigimi yazmistim. Begenerek acik renk mont aldim ancak cok gecmeden buyuk bir hata yaptihimi farkettim
    Tesekkurler degerli yorumunuz icin

Motorcanavar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladığım kadarı ile çene açılır kasklar daha rahat ve tercih edilmeli...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)