Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT Snake carbon kask

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    merhaba

bu kask nasıldır ? Full karbon fiber sanırım özel bir serisi MT markasının . Bell veya Shoei nin hangi serisine eşdeğerdir sizce?

https://www.hepsiburada.com/kask-mt-...-HBV000009JNB9

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bell ya da Shoei de carbon fiber olup da bu paraya kask yoktur sanırım. F/P ürünü gibi gözüküyor. Kullananlardan dinlemek lazım.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    FİBER & TRİ-KOMPOZİT KASK

Açıklamalarda yazdığı gibi full karbon fiber değil.
    Çeşitli malzemelerin bir arada kullanımı söz konusu.
    Genellikle birkaç şerit halinde karbon kullanımı oluyor bu tür üretimlerde.

Yabancı sitelerde ağıtlığı 1300 gram olarak geçiyor. Cazip bir ağırlık değil.

Üzerindeki desen nedeniyle full karbon imajı var.

Fiyat olarak iyi görünüyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS , Yamaha Tracer
    Merhaba.
    Kaskı yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Memnun edecektir. Fiyatına göre uygun. Kaskı ben aldığımda tamamen karbon denildiği için aldım. Zaten arkasında da %100 karbon ibaresi var. Bu fiyata bence alınabilecek en iyi kask. Zaten karbon olarak başka bu kadar ucuz kask yok

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    Daha önce hangi kaskı kullanmıştınız ? Ses seviyesi ve konforu nasıl ? Artısı eksisi neler var

Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yabancı sitelerin 'denetimi sıkı olan' ülkelerinde kompozit fiber denmiş, özellikle Almanya'yı aradım açıklamasında karbon yazıyor mu diye, ancak almanyada yok sanırım .

Çünkü Almanya'da fiber kaska 'karbon' diye açıklama yazarsanız adamın bir yerinden kan alıyorlar. Türkiye'ymiş İspanya'ymış Hindistanmış, herhangi bir yaptırımı olmadığı için plastiğe bile karbon yazsanız insanlar fiyatı ucuz diye 1,350-1,400 gram ağırlığındaki ürünü karbon sanıp alırlar.
    Ls2 cr serisi bile sırf karbon desenli olduğu halde gerçek karbon diye binlerce sattı.
    okican bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS , Yamaha Tracer
    Ürünü ben İspanya' dan aldım. Aldığım zaman bende çok inanmadım. Fakat gerek kendi sitesinde gerek aldığımda ürünün tamamen karbon olduğunu söyledikleri için aldım ve araştırmaya gerek duymadım. Aldığım zaman Agv nin karbon kaskına baktım ağırlık olarak 1400 gr gibiydi. Fiyatına göre iyi ama benim tek memnun olmadığım kısmı cidden buğu yapıyor. Ses yalıtımı olarak ta fiyatına göre normal.

agv k5 içersinde dahili güneş vizörü ve mekanizması mevcut, ek olarak 150-200 gr ağırlığa tekabül ediyor.
    gerçek bir karbon kask 1200-1250gr'ı geçmemeli diye düşünüyorum.
    dahili güneş vizörsüz fiber kaskların ağırlığı zaten 1300-1400gr civarı

Motosikleti
    Artık Yok...
    gerçek carbon yani fully carbon zor iş .. saf carbonun nasıl yapıldığını yani uzay eşyalarında ve gemilerinde kullanılan carbonun nasıl yapıldığını bir izleyin anlarsınız youtube da falan vardır.. iplik iplik birleştiriyorlar milyonlarca iplikden bir carbon parça oluşuyor..

maliyetide yüksek öyle her babayiğit markada o yüzden full carbondan kask işine girmez.. benim bildiğim bir marushinde saf carbon var rs999 modelinde bir bell de var bir schubert ve agv de var..

o yüzden bin lira civarına carbon olmaz ama carbon elyaf fiber karışımları kask çok var onlarda carbon diye geçiyor.. hatta bazılarının sadece dış kabuğu carbon kaplama folyo o folyo deseninden ötürü carbon demişler bana göre fırsatçılık çünkü bazı satıcılar o tip modelleri millete carbon diye satıyorlar..

carbon kask bence hafif olmalı 1400-1500 gram carbon olmaz.. bu kaska ben bakdım bazı yerlerde 1550 gram diye geçiyor.. bir arkadaş 1300 gram falan dmeişde ben öyle bir ibare görmedim işin ilgiç yanı mt nin kendi sitesinde bile ağırlığını bulamadım..

carbonun hafiflikden ziyade bir iyi yanıda dayanıklılıkdır tabiki kaska sağlam dayanıklılık katar.. bu kaskı kullanmadım ama dayanıklı sağlam olduğunu düşünüyorum sharpa falan girse 5 yıldızı havada kapar.. adamlar composit karışıma kevlar carbon her haltı katmışlar :D

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster

full karbon fiber kask var mı ki kompozit olmayan? benim her gördüğüm karbon fiber kask kompozitli yapıya sahip dolayısıyla içerisinde fiberglass veya polikarbon malzeme de var.bilmiyorsam cahilliğime verin.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kompozit fiber ile karbon fiber kasklar farklıdır .

Karbon malzemenin aşırı yüksek maliyeti yüzünden kompozit fiber alternatif olarak sunulur. Genelde de İtalyanlar içersinde az karbon materyal bulunsa bile kompozit fiber kasklarina karbonumsu, karbonu çağrıştıran isimler verirler . Üstte bir arkadaşın belirttiği ,karbon şerit olayı doğrudur .

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    full karbon fiber kask var mı ki kompozit olmayan? benim her gördüğüm karbon fiber kask kompozitli yapıya sahip dolayısıyla içerisinde fiberglass veya polikarbon malzeme de var.bilmiyorsam cahilliğime verin.
    full karbon kask var tabi ancak genelde profesyonel kullanım için yapılıyor. yarış ortamı vs.
    bu konudaki gibi ürünler karbon destekli melez yapılı ürünler. fiyatından ve ağırlığından belli oluyor zaten.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yukarda yazdım fully carbon kasklar var katıksız saf carbon elfay iplikden yapılan.. maurshinin var rs99 du galiba saf carbon zaten 990 gram mı ne kaskın ağırlığı..

schubert bell ve agv de var bildiğim kadarı ile. bell in carbon kaskıda 1100 yada 1200 gram falandı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)