Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SCORPION EXO-1400 AIR KASK HAKKINDA!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kasved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar bu kask bu sene yeni çıktı ve 1.300 gr civarında bir ağırlığı olduğu söylendi bi eğitmen abimizin ağzından. Sizce bu kask nasıl ve kullan arkadaşlar var mı? Fiyatı SHOEI, AGV gibi markalara yakın olduğu için kararsız kaldım.

Bir de kask için şöyle bir açıklama geçiyor üründe "AIR-FIT sistemi; stratejik olarak yerleştirilen şişirilebilir hava yastıkları sayesinde kask kafanıza mükemmel şekilde uydurabiliyorsunuz, yapmanız gereken tek şey kaskı giydikten sonra yeterli gördüğünüz kadar hava yastıklarını şişirmek, ondan sonra kask size tam uyacaktır."

Bu ne demek yani ben small kask alsam da medium alsamda bana uygun hale geliyor mu bu kask ve eğer böyleyse bu ne kadar güvenli?

http://www.motomax.com.tr/scorpion-e...-kask-pmu11979
    bdrhngvnc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Kafa ölçünüz neyse onu alacaksınız. Kask içi pedler, zamanla yumuşuyor onu engellemek için yapılan bir sistem. Premier kaskları da inceleyin isterseniz onlarında karbonları güzel gibi ama kullanmadım.

ben scorpion kullandığım eski kasklardandı , bir hafif kaza geçirdim kask görevini yaptı ancak , güvenlik olarak çok güvenli bulmadığım bir kask daha sonraki arastırmalarımda kaliteli bir marka olmadığı kanısına vardım. Bence kendini testlerle kanıtlamış agv veya shoei markasının kasklarına bak ki bir çok modeli 2500 tl den aşağıda . bence hiç bu kaska bulaşma

Kasved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Teşekkürler. Shoei gibi kasklar varken macera aramak gibi gerçekten.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    4 ay önce almak üzereydim. Beğenmiştim. Hafifti ve iyi bir malzemeye sahipti. Ama istediğim desen ve beden yoktu. Birde motomax ın kampanya dönemiydi. Çok kalabalıktı ve kimse ile ilgilenmiyorlardı. Bende kızdım. Çok sevdiğim başka bir kask aldım. Shoei NXR. Başka bir mağazadan tabi. NXR ın en güzel tarafı hem hafif olması. Hemde her beden için ayrı kalıp yapması. Tavsiye ederim iyi kasktır.
    Kasved bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Scorpion kullandığım bir marka. Vizör genişliği oldukça iyidir, konforludur, ancak hız arttıkça uğultu yapmasını söylemeden geçemeyeceğim. Bir de rüzgarda kafanızı sağa sola sallama olayı yapabiliyor. Motomax ile alışveriş yapacaksanız, Held Masuda Carbon sormanızı tavsiye ederim. Gayet başarılı bir kask.
    Kasved bunu beğendi.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)