Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artçı Kaskı Önerisi (200-300TL Civarı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Artçı için kask bakıyorum. Bütçem 200-300TL arası. Farkındayım bütçem az, fakat sadece şehir içi kullanımı için olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Aynı kararsızlığı ben ve kız arkadaşım da yaşıyoruz. Aman aman kullanmayacağı için 500-600 vermek çok geliyor ama bir yandan da kask önemli, bilemiyorum açıkcası. LS2'nin 280 liralık kaskını beğendi sharp 4 yıldız fakat güvenemiyor insan.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Battlax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı için kask bakıyorum. Bütçem 200-300TL arası. Farkındayım bütçem az, fakat sadece şehir içi kullanımı için olacak.
    Kesinlikle LS2 Dünya çapında satış yapıyor adamlar amerikadan avrupaya kadar heryerde satılıyor.. Gidip antin kuntin üfleyince ayrılan kasklara para vermeyin. Ls2 ff352 serileri sanırım en uygun olanı. Birde bu tip kask alırken vizörü mekanizması yedek parçası bulunan kask tercih etmekte fayda var sonra shark gibi 500 liraya kask alıp 300 lira camına vermeyin.

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Ayni dertten bende muzdaribim Su an en mantiklisi ls2 ff352

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kararsızlığı ben ve kız arkadaşım da yaşıyoruz. Aman aman kullanmayacağı için 500-600 vermek çok geliyor ama bir yandan da kask önemli, bilemiyorum açıkcası. LS2'nin 280 liralık kaskını beğendi sharp 4 yıldız fakat güvenemiyor insan.
    SHARP'ın 4 yıldızına niye güvenemiyor olsun hocam insan? Zamanında SHARP'ı kardırmak adına birkaç şey yapılmıştı, bu yüzden mi? Sonra ortaya çıkınca rezillik çıkmadı mı? Bir ara da LS2'ydi yanlış hatırlamıyorsam, SHARP'tan 1 yıldız almış kaskını 4 yıldız diye piyasaya sürmüştü; o olay da ortaya çıkınca ortalık karıştı ama bunu kontrol etmek iki dakikalık iş; SHARP'ın sitesine giriyorsunuz ve kontrollerinizi yapıyorsunuz.

Ben mesela kask bakarken SHARP'a gidiyorum, 4 yıldız ve üstünü seçiyorum, sonra İngiltere fiyatına göre en uygun kasklardan başlıyorum beğenmeye. Özelliklerini beğendiğim kaskları incelemeye başlıyorum, Türkiye'de de fiyatı uygun seviyedeyse ve kullanıcıları da memnunsa alıyorum gidiyor. Başka yöntemleri olan arkadaşlar varsa birkaç tavsiye de alabilirim.

Unutmadan, SHARP testlerinin yanında alacağınız kaskların ECE ve DOT sertifikaları da varsa, çifte kaymaklı kadayıf. Yanlış hatırlamıyorsam Amerikan DOT sertifikası almak daha kolaydı; alacağınız kaskın en az DOT sertifikası bulunmalı. Avrupa'nın ECE sertifikası biraz daha yüksek gereksinimler istiyordu; dolayısıyla ECE daha yüksek koruma demek. İkisi de varsa en temizi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)