Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arai Rebel &schuberth S2 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 nc 750 x
    Merhaba arkadaşlar .Bu iki kask arasında kaldım .Motorum nc750x schuberth S2 sessizliğiyle ünlü arai rebel ise el yapımı olması beni cezbediyor.Deneyimlerinizi paylaşırmısınız ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Noyan77006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar .Bu iki kask arasında kaldım .Motorum nc750x schuberth S2 sessizliğiyle ünlü arai rebel ise el yapımı olması beni cezbediyor.Deneyimlerinizi paylaşırmısınız ?
    schubertin gerçekten sessizliği ile ünlü olduğuna inanıyormusunuz ? Eğer başka bir seçeneğiniz yoksa kesinlikle arai schuberth kasktan sonra sırasıyla arai ve sonrasında shoei kullandım ve hala kullanıyorum. Shubert için extra daha sessiz diyen satıcılara forumdan selam söyleyin :D Ben bunun kaskın ağırlığından ve kısa ömründen ötürü satışı için söylenen bir yalan olduğunu düşünüyorum :D

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Schubert ses için laboratuar ölçümleri yapan tek firma. Ama sese etki eden tek şey kask değildir, oturuş pozisyonundan tutun da, çene yapınıza kadar pek çok faktör ses düzeyini etkileyebilir. Ve Schuberth sessiz denilirken kastedilen şey uyku ortamı sessizliği değildir, daha az gürültülü demektir.

Motosikleti
    2016 nc 750 x
    üstad satıcıların yalancısıyım O zaman shoei ve arai'nn hangi modellerini kullandınız .Arai den neden shoei'ye geçtiniz ?Memmun kalmadığınız durum var mı ?.Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    schubertin gerçekten sessizliği ile ünlü olduğuna inanıyormusunuz ? Eğer başka bir seçeneğiniz yoksa kesinlikle arai schuberth kasktan sonra sırasıyla arai ve sonrasında shoei kullandım ve hala kullanıyorum. Shubert için extra daha sessiz diyen satıcılara forumdan selam söyleyin :D Ben bunun kaskın ağırlığından ve kısa ömründen ötürü satışı için söylenen bir yalan olduğunu düşünüyorum :D
    üstad satıcıların yalancısıyım O zaman shoei ve arai'nn hangi modellerini kullandınız .Arai den neden shoei'ye geçtiniz ?Memmun kalmadığınız durum var mı ?.Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schubert ses için laboratuar ölçümleri yapan tek firma. Ama sese etki eden tek şey kask değildir, oturuş pozisyonundan tutun da, çene yapınıza kadar pek çok faktör ses düzeyini etkileyebilir. Ve Schuberth sessiz denilirken kastedilen şey uyku ortamı sessizliği değildir, daha az gürültülü demektir.
    Haklısınız.Sadece aradığım sessizlik değil ağırlık ,görüş açısı,kafa yapısına uygunluğu gibi seçenekler belirleyici olucak.Kullanıcı yorumlarını alırsam daha iyi bir karar vermiş olacağım

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Haklısınız.Sadece aradığım sessizlik değil ağırlık ,görüş açısı,kafa yapısına uygunluğu gibi seçenekler belirleyici olucak.Kullanıcı yorumlarını alırsam daha iyi bir karar vermiş olacağım
    Onu bunu bilmem ama adamlar pazarlama işini iyi yaptığı kesin. forumdaki arkadaşlardan biri çıkıp laboratuvar ölçümleri yapan tek firma olduğunu söylüyorsa üzerine daha birşey söyleyemem daha kompakt ve rahat kullanım istiyorsanız shoei ama söylediğiniz iki marka arasında tereddütsüz arai diyorum. Yinede kulaktan duyma yada buradaki bilgilerden ziyade kaskın içindeki ses miktarının dünyanın en kötü kaskıyla en iyi kaskı arasındaki db ölçümlerini araştırarak net bir sonuca bağlayabilirsiniz.
    SRDR KTM 390 ve Noyan77006 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Shoei Qwest kullanıcısıyım ve motosikletim Duke 390 2017, şahane konforlu bir kask bence..Zira Arai kask ile de çok fazlaca ilgilenmiştim ama fiyat performans açısından kullandığım kasktan çok memnunum(1500L);Arai kasklar fazlaca pahalı ama bütçe sorunu yok ise size kalmış.Kolay gelsin dileklerimle..
    Noyan77006 bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Yıllarca Shoei kullandım.
    Arai Rebel aldım kısa bir süre kullandım lanet okuyup kurtuldum.
    Schubert C4 kullanıyorum.
    Flip-up bir kask olmasına rağmen vizörü kapattığım anda dış dünya ile bağlantım kopuyor.
    sağından solundan alttan rüzgar girecek yer bulamadığı için hava çok sıcak olmasa bile vizörü tam kapatınca kaskın içi ciddi ısınıyor. Artık yalıtımın nasıl olduğunu ve rüzgar perdesinin ne kadar etkili olduğunu siz düşünün.
    Sessizlik ve içine rüzgar almama (zaten kaskta sesi içine hava alması yapar) o kadar yüksek ki C4'ün entegre interkomuyla telefon görüşmesi yaptığımda karşımdaki motosiklet üzerinde olduğuma inanmıyor.
    s2'yi bilmem ama C4 hakkında benim yorumum bu.
    Schubert dendiği için yazdım.
    Rebel benim için pişmanlıktı onu da belirteyim.
    Noyan77006 bunu beğendi.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllarca Shoei kullandım.
    Arai Rebel aldım kısa bir süre kullandım lanet okuyup kurtuldum.
    Schubert C4 kullanıyorum.
    Flip-up bir kask olmasına rağmen vizörü kapattığım anda dış dünya ile bağlantım kopuyor.
    sağından solundan alttan rüzgar girecek yer bulamadığı için hava çok sıcak olmasa bile vizörü tam kapatınca kaskın içi ciddi ısınıyor. Artık yalıtımın nasıl olduğunu ve rüzgar perdesinin ne kadar etkili olduğunu siz düşünün.
    Sessizlik ve içine rüzgar almama (zaten kaskta sesi içine hava alması yapar) o kadar yüksek ki C4'ün entegre interkomuyla telefon görüşmesi yaptığımda karşımdaki motosiklet üzerinde olduğuma inanmıyor.
    s2'yi bilmem ama C4 hakkında benim yorumum bu.
    Schubert dendiği için yazdım.
    Rebel benim için pişmanlıktı onu da belirteyim.
    https://www.youtube.com/watch?v=cRdvRY1xpN4
    schubert ile ilgili forumları ve incelemeleri izlediğimde söylediğiniz derecede ciddi bir fark olmadığı görüyorum. Kısa bir süre sonra shoei neotec 2 almayı düşünüyorum. Ben 1200 gs ile c3 modelini yaklaşık 1 sene kullandım. Grupta ve aramızda çok konuşuluyordu sessizlik bir heves aldım ama söylediğiniz performansı ben schubertten alamadım.. Belki c4 modeli birazdaha farklıdır ama yurt dışındaki yorumlar ve videolar ses ve gürültünün birbirlerine çok yakın olduğunu yönünde.

HayabusaJR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman UH200 (HayabusaJR)
    S2 kullanıyorum. Sessizliğini kıyaslayabileceğim farklı bir kask kullanmadım, ilk kaskım. Yalnız Arai ve Schuberth' in iç tasarımı çok farklı. Schuberth bedenleri muadil rakiplerine göre 1 cm. daha dar çalışıyor bildiğim kadarıyla. Kafa yapınız oval ise bu darlık işinize yarıyor. Ben medium Schuberth' i denediğimde Arai' nin medium bir modeline göre çok daha iyi oturmuştu kafama. Benzer bedende biri kafanıza uyuyorsa diğerinin uymamasını beklerim. Güzel günlerde kullanın.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Shoei NXR kullanıyorum. Bende Rebel ve S2 denedim. ikisi de bana ağır geldi. NXR 1310 gram. Ve çok sessiz bir kask. Boya ve işçilik kalitesi Arai ve Shoei de gözle görülür düzeyde daha iyi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şahsen, benim tercihim Arai olur (Shoei ve Arai'nin kafa yapıları değişik, hatta Arai Avrupa, ABD ve Japonya için farklı kafa yapısı kullanıyor). Ses konusunda, dediğim gibi, çene yapınız bile kaskın sesini etkiler. Mesela Schuberth kullanıp da kaskın gürültülü olduğunu söyleyenlerin çene yapısı öyledir ki, kaskın altındaki boşluğu tam doldurmadığı için türbülanslı havanın kask içine girmesine engel olamıyordur. Hemen herkesin hemfikir olduğu konu, kask içi ses düzeyinde en önemli faktörlerden birinin kaskın atındaki açıklık olduğudur.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=cRdvRY1xpN4
    schubert ile ilgili forumları ve incelemeleri izlediğimde söylediğiniz derecede ciddi bir fark olmadığı görüyorum. Kısa bir süre sonra shoei neotec 2 almayı düşünüyorum. Ben 1200 gs ile c3 modelini yaklaşık 1 sene kullandım. Grupta ve aramızda çok konuşuluyordu sessizlik bir heves aldım ama söylediğiniz performansı ben schubertten alamadım.. Belki c4 modeli birazdaha farklıdır ama yurt dışındaki yorumlar ve videolar ses ve gürültünün birbirlerine çok yakın olduğunu yönünde.
    Hocam haklı olabilirsiniz, çok ısrarcı değilim çünkü sonrasında düşündüm de gözden kaçırdığım en önemli husus ben c4 'ü sadece goldwingte kullandım Arai rebeli ise motoguzzi v7 de.
    Goldwing zaten kasksız binseniz rüzgar almıyor camın yüksek konumunda o nedenle kıyaslamam adil ve mantıklı değil.
    Ama konfor ve malzeme kalitesi konusunda yine de schubert diyorum.
    Arai de o kadar kalite derler ama o kadar kısa sürede tüylenme yaşadım ki şaşırdım.
    Vizör değiştirme mekanizması ise resmen işkence olsun diye tasarlanmış
    Belki ön yargı ama benim için Arai bir daha söz konusu olmaz.
    Bi gün kendimi kaybedip h2 falan alırsam da bi rx7 gp nin en cicili bicili pahalı rengini yarışcı replikasını alırım o ayrı o da sırf alemde laf olsun diye 😂

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam haklı olabilirsiniz, çok ısrarcı değilim çünkü sonrasında düşündüm de gözden kaçırdığım en önemli husus ben c4 'ü sadece goldwingte kullandım Arai rebeli ise motoguzzi v7 de.
    Goldwing zaten kasksız binseniz rüzgar almıyor camın yüksek konumunda o nedenle kıyaslamam adil ve mantıklı değil.
    Ama konfor ve malzeme kalitesi konusunda yine de schubert diyorum.
    Arai de o kadar kalite derler ama o kadar kısa sürede tüylenme yaşadım ki şaşırdım.
    Vizör değiştirme mekanizması ise resmen işkence olsun diye tasarlanmış
    Belki ön yargı ama benim için Arai bir daha söz konusu olmaz.
    Bi gün kendimi kaybedip h2 falan alırsam da bi rx7 gp nin en cicili bicili pahalı rengini yarışcı replikasını alırım o ayrı o da sırf alemde laf olsun diye ��
    Çok haklısınız dediğiniz gibi motordan motora hepsi farkeder. Benim savunduğum şu zaten shoei, arai schubert gibi çok büyük kask üreticileri birbirleriyle yarıştıkları için hepsinin aşa yukarı performansları aynı. Hepsi aynı ortamlarda aynı cihazlarla üretiliyor. El yapımı diyor satıcı sanki öbürü fırında yapılıyor multi kompozit olan kaskların hepsi insan gücü el yardımıyla yapılıyor. Sadece polikarbon ve plastikler direk kalıptan çıkıyor. Biri diğerinden açık ara önde olsa bu hem fiyata hemde satışa yansır. Arkadaş sadece schubert ses laboratuvarında üretiliyor demiş. Hepsinin rüzgar tüneli ve laboratuar görüntüleri youtubeda mevcut böyle şeyleri izleyip kasktan etkilenmek doğru olmaz. Hepsinin yoğunlaştığı bir tarz ve çizgisel hatlar var. Misal veriyorum racing kullanan kişi shoei veya arai yüksek ihtimal kullanırken touring kullanan adam schuberti tercih edebilir.

Schubert kaskın altındaki boyun rulo sistemini ilk kullanan firmalardan biri bu rulo sayesinde kask altından boyun bölgesinden içiriye ses gürültüsünü bir miktar düşürdüğü doğrudur fakat bu sistemi artık ls2 en ucuz kaskı olan ff352 de bile kullanıyor...

Dolayısıyla kask seçimi yapılırken markadan ziyade kullandığınız motosiklet ortalama yapılan süratler göz önünde bulundurularak bir seçim yapılması en sağlıklı sonucu verir.
    chopperrider ve Noyan77006 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)