Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enduro kask öneri lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    öncelikle arama yaptım hiç bişi bulamadım, bulduklarım da biraz eskiydi.

konuya geliyim. yazın balkan turu planım var ve şu anda bende ls2 nin cross kaskı var. 5000 6000 km de yol yapacağım göz önüne alınınca pek iç açıcı değil. bana uzun yol için enduro kaskı önerisi lazım. fiyatı 1000 tl yi aşmayan sağlam bir enduro kaskı. şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı schizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle arama yaptım hiç bişi bulamadım, bulduklarım da biraz eskiydi.

konuya geliyim. yazın balkan turu planım var ve şu anda bende ls2 nin cross kaskı var. 5000 6000 km de yol yapacağım göz önüne alınınca pek iç açıcı değil. bana uzun yol için enduro kaskı önerisi lazım. fiyatı 1000 tl yi aşmayan sağlam bir enduro kaskı. şimdiden teşekkürler.
    Uzun yol yapacaksınız neden off-road enduro kaskı arıyorsunuz? Havalandırması iyi standart full-face bir kask almalısınız.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol yapacaksınız neden off-road enduro kaskı arıyorsunuz? Havalandırması iyi standart full-face bir kask almalısınız.
    çok haklısın da yıllardır cross kaskı kullanıyorum, o tepedeki hebelep olmadan rahat edemiyorum, çıplak gibi hissediyorum :D

Motosikleti
    Dominar 400
    o zaman kaska boşuna o kadar paralar verme kaliteli 2 tane balaklava biri yazlık diğeri kışlık

kışlık dememin sebebi malum balkanlardan sürekli soğuk hava dalgası geliyor ülkemize belki yazında soğuk olur balkancıklar

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bütçenize göre ne marka model alırsanız alın fullface, tam kapalı kask olmalı.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Kimse LS2 önermez ama. LS2 mx456 modeli snell den geçmiş bir kasktır. Diğer LS2 kasklara benzemez. Uygun fiyatlıdır.

http://www.smf.org/certlist/std_M2015#L

Motosikleti
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse LS2 önermez ama. LS2 mx456 modeli snell den geçmiş bir kasktır. Diğer LS2 kasklara benzemez. Uygun fiyatlıdır.

aşırı rüzgar ve rüzgar sesi aldığından bahseden çok kullanıcı olduğu için o kaskı çok üzülerek eledim.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Trekli kaskda ruzgar sesi duymama sansınız yok. Kulak tıpcaı takarsanız sorun bütük ölçüde çözülür. Ben yıllardır acerbis kask kullanıyoeum cok memnunum. Simdiye kadar 4-5tane eskittim. Benim icin vazgecilmez

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    aşırı rüzgar ve rüzgar sesi aldığından bahseden çok kullanıcı olduğu için o kaskı çok üzülerek eledim.
    Kros kaskların shoeiside ls2 side çok rüzgar ve ses alır. Aksini idda eden varsa ya satıcıdır ya reklamcıdır. Zaten bu kaskların amacı içine bolca hava girmesi ve adam araziye girdiğinde bol bol rahat rahat nefes alsın diye. Bilginiz olsun. Size tavsiyem bütçenize ve kullanışlılığına göre tercih yapın. Birde en önemlisi alacağınız kaskın tereği iç pedi camı yedek parça olarak satılıyormu diye bir bakın. İyi markaları bazen ucuza bulunuyor fakat bir an geliyor vizör fiyatına bir bakıyorsunuz kaskın fiyatı kadar bunlara dikkat edin. Eğer sadece asfalt kullanımları yapıyorsanız ya tereği komple sökülüp kullanılabilen bir kask alın misal x.wed gibi yada direk fullface bir model bakın. Bu arada bahsi geçen mx456 cross kask kategorisinde en başarılı modellerden biridir.

Motosikleti
    benim bahsettiğim aşırı rüzgar ve aşırı rüzgar sesiydi hocam.
    arai tour x4 buldum onu aldım, herkese hayırlı olsun :D

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    benim bahsettiğim aşırı rüzgar ve aşırı rüzgar sesiydi hocam.
    arai tour x4 buldum onu aldım, herkese hayırlı olsun :D
    Hayırlı olsun güzel seçim. Rüzgar ve hava olarak bahsettiğim şey aynı şey
    schizo bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)