Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arai Axces 2 Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu kaskı nasil bilirsiniz ? Birkac güne almayi dusunuyorum. İnternette yorum veya bilgiye ulasamadim.
    Simdiden tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Bu kask hakkinda kimse bisey bilmiyo mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arai rebel kullandım hiç memnun kalmadım, aşırı ağır ve gürültülü.
    Axcess daha giriş seviyesi bir model olduğu için artısı olacağını düşünmüyorum.
    Sırf Arai diye alınacaksa olur ama o paraya daha iyi seçenekler vardır.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Access 2 vortex red var bende kaskin sıkıntısı diğer arailerde olduğu gibi ses fazla alması ben YBR 125 kullanıyorum bir saatlik sürüşten sonra kulaklar ağrıyor kulak tıkacı da al mutlaka bir sıkıntısını görmedim Allah c.c göstermesin. Ben bunu alırken rebel serisini önerdiler vizorün açısı biraz daha iyi diye o zaman para çikismayinca alamadım gücün yeterse ikisini dene birde buğu önleyici girişler mevcut(ismi aklıma gelmedi) o parçayı bulabilirsen taktir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Access de ağır 1560 gram az değil bende de ağrı yapıyor rebelin ağırlığını bilmiyorum

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arai güvenli, el yapimi oldugundan tercih edecektim. Bunun disinda Shoei NXR veya Qwest de dusunuyorum. Bunlara ne dersiniz ?

Motosikleti
    Versys 650
    - Hafif bir kask değil fakat alışılıyor.
    - Güneş vizörü yok. Ayrıca almak gerekiyor. Bu da daha fazla ses yapıyor. Şuanki fiyatı 600tl üzerinde.
    - Çene altını kapatan rüzgar pedi yok. Kışın sıkıntı. Sağlam balaklava kullanmak gerek.
    - Sadece yanak kısmındaki pedler çıkarılıp ayrıca yıkanabiliyor. Diğer kısım çıkmıyor. Temizlerken sorun.

Tabi önce denemek gerek. Ben AGV almaya diye gidip Arai çok daha rahat olunca Axcess 2'yi almıştım. Benim için tek iyi yanı rahat olması yani Gözlük kullanmak sorun değil. Yuvaları var. Bir de kaskın üstünde herhangi bir yerine aksiyon kamera montajı kolay.
    Volki34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı muminmax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Hafif bir kask değil fakat alışılıyor.
    - Güneş vizörü yok. Ayrıca almak gerekiyor. Bu da daha fazla ses yapıyor. Şuanki fiyatı 600tl üzerinde.
    - Çene altını kapatan rüzgar pedi yok. Kışın sıkıntı. Sağlam balaklava kullanmak gerek.
    - Sadece yanak kısmındaki pedler çıkarılıp ayrıca yıkanabiliyor. Diğer kısım çıkmıyor. Temizlerken sorun.

Tabi önce denemek gerek. Ben AGV almaya diye gidip Arai çok daha rahat olunca Axcess 2'yi almıştım. Benim için tek iyi yanı rahat olması yani Gözlük kullanmak sorun değil. Yuvaları var. Bir de kaskın üstünde herhangi bir yerine aksiyon kamera montajı kolay.
    Fiyati suan en uygun 1500 TL, 600 degil. Ayrica cene pad'i var. Sizde neden yok ki. Bir de cok kararsiz kaldim. Napayim

Motosikleti
    Versys 650
    Benim kaskta çene pedi yok. Belki yeni modellerinde yapmışlardır. 600tl olan üzerinde güneş vizörü ile gelen pro shade system dedikleri şey. İnternet fiyatları 2000tl üzerinde. 1500tl ise iyi fiyat. Başka model yoksa aklınızda, beğendiyseniz alın. Ama bence güneş vizörü olayı önemli. Batıya doğru giderken karşıdan gelen güneş hiç keyifli olmuyor.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı muminmax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kaskta çene pedi yok. Belki yeni modellerinde yapmışlardır. 600tl olan üzerinde güneş vizörü ile gelen pro shade system dedikleri şey. İnternet fiyatları 2000tl üzerinde. 1500tl ise iyi fiyat. Başka model yoksa aklınızda, beğendiyseniz alın. Ama bence güneş vizörü olayı önemli. Batıya doğru giderken karşıdan gelen güneş hiç keyifli olmuyor.
    Shoei nxr veya qwest de var aklimda

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Evet arkadaşın söylediklerine aynen katılıyorum. Çene pedi (eskilerde) yok bu kötü bir handikap, yenisinde varsa iyi.. Çok ses alıyor. Velhasıl önceki Araı ve Schubert kasklarıma göre bir artısı yok..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşın söylediklerine aynen katılıyorum. Çene pedi (eskilerde) yok bu kötü bir handikap, yenisinde varsa iyi.. Çok ses alıyor. Velhasıl önceki Araı ve Schubert kasklarıma göre bir artısı yok..
    O zaman Shoei Qwest veya NXR bakayim ben. Soz konusu Arai olunca, mükemmel biseydir diye dusunuyodum

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    almadan önce söylenenlere kulak asmadan birde biryerde shoei qwest görmeni tavsiye ederim. Bir gün kafayı yere vurduğunuzda diğer markaları unutacağınıza eminim. Arai rx ile yere kafamı çarptığımda beynime yıldırım düştü sanmıştım ve arailer inanılmaz ağır ve eski teknoloji. Teknolojik açısından schubert ve shoei çok önde schubert tek dezavantajı kask ömrü çok kısa sürede dağılıyor. Yine içlerinde en uzun ömürlü ve konforlusu shoei kafayı asfalta çarptığınızda orda uyuyasınız geliyor yastık gibi.. El yapımı diye özel birşey yok hepsinin belli bir bölümü elle belli bir bölümü fabrikasyon parçalarla üretiliyor iyi markaların hepsinin üretim videoları zaten youtube üzerinde mevcut..

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    almadan önce söylenenlere kulak asmadan birde biryerde shoei qwest görmeni tavsiye ederim. Bir gün kafayı yere vurduğunuzda diğer markaları unutacağınıza eminim. Arai rx ile yere kafamı çarptığımda beynime yıldırım düştü sanmıştım ve arailer inanılmaz ağır ve eski teknoloji. Teknolojik açısından schubert ve shoei çok önde schubert tek dezavantajı kask ömrü çok kısa sürede dağılıyor. Yine içlerinde en uzun ömürlü ve konforlusu shoei kafayı asfalta çarptığınızda orda uyuyasınız geliyor yastık gibi.. El yapımı diye özel birşey yok hepsinin belli bir bölümü elle belli bir bölümü fabrikasyon parçalarla üretiliyor iyi markaların hepsinin üretim videoları zaten youtube üzerinde mevcut..
    Shoei Qwest denedim gayet iyi gelmişti. Guven veriyodu. Ama Arai deneme firsatim olmadi.
    Shoeide Qwest ve Nxr arasinda kaldim.
    Qwest racing icin gorus acisi uyumsuz. Suan Fazer8 var, suan icin iyi ama ilerde racinge gecersem kask degistirmek zorunda kalmak istemiyorum.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı canerix3363 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman Shoei Qwest veya NXR bakayim ben. Soz konusu Arai olunca, mükemmel biseydir diye dusunuyodum
    Daha Önce Arai Rebel Chronous vardı.. Ondan çok memnundum bak, Arai kalitesini her açıdan karşılıyordu. Ama modelden modele değişiklik oluyormuş demekki
    "CaRPe DieM"

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arai Proshade kullanıyorum ve çok memnunum.

İçten güneş vizörü kaskı yapısal olarak zayıflatıyor. O yüzden içten güneş vizörlü Arai yok. İçten güneş vizörü olup ta Snell testini geçebilen hiç bir kask yok. Shoei de kendi kendine kararan vizör üretti onun için.

Her zamanki gibi en önemli şey kafa ile uyum. Gidip deneyin. Benim kafama en iyi Arai'nin bir modeli oturdu, onu aldım. Shoei daha iyi otursa onu alırdım. Kasktan çok memnunum. Evet biraz gürültülü, ama özellikle sıcak havada kask içi hava akımı mükemmel. Vizördeki havalandırma çok etkili. Yüksek hızda titreme yok ve stabil, kafanızı sağa sola çevirseniz bile.

Başınıza gelen iki olaydan böyle genelleme yapmanız bence makul değil. Kaza ve düşme kaotik gerçekleşen bir olay. Aynı şekilde, aynı hızda, aynı açıda, aynı yüzeye düşmeniz mümkün değil. Öyle olmadığı müddetçe de isabetli karşılaştırma yapamazsınız. Ki zaten Arai ve Sheoi en iyi iki kask markası. Birinin rezalet, diğerinin mükemmel olması mümkün değil.

Schubert'in hiç bir modelinin Snell sertifikası yok. O yüzden Arai ve Shoei ile karşılaştırmazdım şahsen.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Kenan Sofuoğlu desenli nxr yarı fiyatına satılıyor, al, deseni beğenmezsen plastidip yap. Nxr güzel, sessiz kasktir.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Ben 4,5 senedir kullanıyorum, seneye yenileyeceğim. "muminmax" gayet güzel özetlemiş. Giriş modeli olduğu için çok şey beklememek lazım, zaten Axcess 3 de çıktı. Balaklava olmadan asla kullanmadığım hatta yanımda 2-3 tane taşıdığım için ben memnunum ama biraz ses aldığı doğru; kulak tıkacı kullandığım için o da sorun olmuyor. Alırken "üretim tarihine" de dikkat edin... Kaza durumundaki sağlamlığını test etme şansım henüz olmadı

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı canerix3363 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei Qwest denedim gayet iyi gelmişti. Guven veriyodu. Ama Arai deneme firsatim olmadi.
    Shoeide Qwest ve Nxr arasinda kaldim.
    Qwest racing icin gorus acisi uyumsuz. Suan Fazer8 var, suan icin iyi ama ilerde racinge gecersem kask degistirmek zorunda kalmak istemiyorum.
    fazer 8 kullanıyorsanız mutlaka nxr kullanmalısınız. Aslında fazerda dik oturuyoruz qwest de kullanılabilir gayet fakat eğer yüksek hıza çıkıp yatarsanız makinaya o noktada nxr ihtiyacı olacaktır.

Bu arada kask seçerken sessizlik bir kriter olmamalı neye göre sessiz olduğunu düşünmek gerek. Lüks bir otomobille bile 100 km üzerine çıktığınızda aracın içine okadar izalasyon kapı malzemesinden bile rahatca ses girebilmekte. O yüzden sessiz kask olarak bir kask almayın çünkü öyle bir kask mantık olarak olamaz. Sadece kabuk yapısından birazdaha az ses geçirebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai Proshade kullanıyorum ve çok memnunum.

İçten güneş vizörü kaskı yapısal olarak zayıflatıyor. O yüzden içten güneş vizörlü Arai yok. İçten güneş vizörü olup ta Snell testini geçebilen hiç bir kask yok. Shoei de kendi kendine kararan vizör üretti onun için.

Her zamanki gibi en önemli şey kafa ile uyum. Gidip deneyin. Benim kafama en iyi Arai'nin bir modeli oturdu, onu aldım. Shoei daha iyi otursa onu alırdım. Kasktan çok memnunum. Evet biraz gürültülü, ama özellikle sıcak havada kask içi hava akımı mükemmel. Vizördeki havalandırma çok etkili. Yüksek hızda titreme yok ve stabil, kafanızı sağa sola çevirseniz bile.

Başınıza gelen iki olaydan böyle genelleme yapmanız bence makul değil. Kaza ve düşme kaotik gerçekleşen bir olay. Aynı şekilde, aynı hızda, aynı açıda, aynı yüzeye düşmeniz mümkün değil. Öyle olmadığı müddetçe de isabetli karşılaştırma yapamazsınız. Ki zaten Arai ve Sheoi en iyi iki kask markası. Birinin rezalet, diğerinin mükemmel olması mümkün değil.

Schubert'in hiç bir modelinin Snell sertifikası yok. O yüzden Arai ve Shoei ile karşılaştırmazdım şahsen.
    Başıma iki olay gelmedi ( yorumdada belirttiğim gibi ) 15 senedir motosiklet sürüyorum araiden nolanından shoeisinden aklınıza gelebilecek bir çok marka kaskını uzun turlarda kullandım hepside duruyor evimde. Ben neyse onu söyledim. Herkes kullanıcı olarak nasıl yorum yapıyorsa onu yaptım. Shoeinin sahibi değilim. Ayrıca snell amerika için üretilmiş bir standart olduğunu bilyorsunuz. Snell alan her model ece22.05 alamıyor. Snell sertifikasıyla ece 22.05 sertifikasıyla kask değerlendirmesi yapmak tamamen bir yanılgı olur. Ben arkadaşa yaptığım sürüş ve deneyimlerden yola çıkarak bir yorum yaptım. Okaskın sertifikasıymış dış kabuğuymuş bunlar belirli testlerle yapılan şeyler yere kafayı vurduğunuzda gerçek testi yaparsınız.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Başıma iki olay gelmedi ( yorumdada belirttiğim gibi ) 15 senedir motosiklet sürüyorum araiden nolanından shoeisinden aklınıza gelebilecek bir çok marka kaskını uzun turlarda kullandım hepside duruyor evimde. Ben neyse onu söyledim. Herkes kullanıcı olarak nasıl yorum yapıyorsa onu yaptım. Shoeinin sahibi değilim. Ayrıca snell amerika için üretilmiş bir standart olduğunu bilyorsunuz. Snell alan her model ece22.05 alamıyor. Snell sertifikasıyla ece 22.05 sertifikasıyla kask değerlendirmesi yapmak tamamen bir yanılgı olur. Ben arkadaşa yaptığım sürüş ve deneyimlerden yola çıkarak bir yorum yaptım. Okaskın sertifikasıymış dış kabuğuymuş bunlar belirli testlerle yapılan şeyler yere kafayı vurduğunuzda gerçek testi yaparsınız.
    Kac sene motosiklet kullandiginiz, kac degisik marka kask kullandiginiz, veya bunlarin evde mi yoksa copte mi durdugu konusunda hic bir yorumum yok, cunku soyledigim seyle alakasi yok.

Ama "Arai marka kask ile dustum beynimde simsekler cakti, Shoei marka kask ile dustum ve pamuk gibiydi, uyuyakalacaktim" dediyseniz, bu ucurum sayilabilecek fark, kasklarin kalite farkindan ziyade, yaptiginiz iki kaza arasindaki farki gosteriyordur. Dedigim sadece bu.

Snell, DOT ve ECE'yi birebir karsilastirmak mumkun degil. Ancak genel olarak aralarindaki en kapsamli test Snell'dir. Snell sertifikasi olan bir kask ECE sartlarini da saglar genel olarak, istisnalar bulunabilse de. Kask ureten her ciddi firmanin Snell onayli kaski var, Schubert disinda.

Bu arada Snell Amerika'ya ozel bir test yapiyor degil. Zaten devletle de alakasi yok. Tamamen ozel bir vakif. DOT ve ECE oyle degil ama.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    fazer 8 kullanıyorsanız mutlaka nxr kullanmalısınız. Aslında fazerda dik oturuyoruz qwest de kullanılabilir gayet fakat eğer yüksek hıza çıkıp yatarsanız makinaya o noktada nxr ihtiyacı olacaktır.

Bu arada kask seçerken sessizlik bir kriter olmamalı neye göre sessiz olduğunu düşünmek gerek. Lüks bir otomobille bile 100 km üzerine çıktığınızda aracın içine okadar izalasyon kapı malzemesinden bile rahatca ses girebilmekte. O yüzden sessiz kask olarak bir kask almayın çünkü öyle bir kask mantık olarak olamaz. Sadece kabuk yapısından birazdaha az ses geçirebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Snell'le DOT'u karıştırıyorsun hocam.Snell Sharp testi gibi bişi tek farkı yok devletle hiç bi bağının olmaması.Ayrıca Snell piyasadaki alması en zor sertifika.ECE sertifikasını 10 liralık Çinli kasklar alıyor.

Arai Shoei gibi degilde model olarak degerlendirmek lazim her markanin bekledigini vermedigi yada ikon haline gelmis modelleri var mesala shoei cok iyi marka ama hornet modeli testlerde yerden yere vuruluyor gibi. Eger Nxr yada qwest bakiyorsan gir revzilla.com a bak en az 400 er kullanici yorumu var arai icin ise amerikada model isimleri farkli hatta modellerde cok azicik farkli ama dunyalar yok onunda yorumlarina bak. He ama su var her kask icin iyi kotu yorum okumusumdur ama daha nxr a kotu yorum gormedim herkesin beklentisini karsilamis tabiki parasina gore

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler