Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LS2 FF396 Tron XS

Motovento
    REKLAM ALANI
    AfilliEgzoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns160
    Bulunduğum semt itibariyle çevremde doğru düzgün motosiklet ekipmanı alabileceğim mekan olmadığı için kaskı el mahkum internetten sipariş verdim.Bugün itibariyle elime ulaştı lakin sıkıntı burada başlıyor.Kafamın çevresi 54 cm civarı çıktı ki beden tablosunda 53-54 XS olarak gözüküyor. Lakin kaskı taktıp çene pedlerinide şişirmeme rağmen kafam sağa sola hareket ediyordu ve alın kısmından parmağımı rahatça sokabiliyorum.Belli ki kask ölçülerim uymasına rağmen büyük geliyor.Yarın iade edeceğim fakat yerine ne alacağım? Sorun bende mi yoksa kaskta mı çözemedim.Bildiğiniz daha dar kalıplı xs kasklar varsa cevaplarınızı bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    pulsar ns160
    Herkese değerli cevaplarından ötürü teşekkür ederim

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    mt revenge dar kalıplı. alanlar normalden bir beden küçüğünü alın diyor.

Motoruma.com tdem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nitro N2200 serisi biraz daha dar oluyor, deneyebilirsin.

bkz. detay linki

Motosikleti
    pulsar ns160
    Bugün mağazada ls2 ff352 modelinin M'sini denedim gerçekten kalıp çok farkediyormuş.FF396 Tron XS si büyük gelirken başka modelin M'si neredeyse kafama oturyordu.S modelini bulsaydım satın alacaktım lakin bugünde kasksız bir şekilde evime döndüm (:

Hangi ildesiniz?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Yardım istediğin konuda buradan kimse sana yardımcı olamaz.Marka dan markaya ölçü değişiyor markanın kendi içindeki modelleri arasında bile fark olabilir.Bazı markaların beden harici kafa yapısına göre modelleride oluyor.Yani takıp denemeden bir şey söylemek zor.İnternetten alıyorsan alıp deneyip olmuyorsa bir büyük yada küçüğünle değişim yapman gerekiyor.Alacağın yerde bol çeşit ve model olması değişim konusunda yararlı olabilir.Yada almadan önce aynı kaskın bir büyük ve bir küçük modeli elinde varmı yokmu sorarsan daha sağlam olur.

Motosikleti
    pulsar ns160
    Alıntı tdem35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi ildesiniz?
    İzmir fakat merkeze uzak bir ilçe

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardım istediğin konuda buradan kimse sana yardımcı olamaz.Marka dan markaya ölçü değişiyor markanın kendi içindeki modelleri arasında bile fark olabilir.Bazı markaların beden harici kafa yapısına göre modelleride oluyor.Yani takıp denemeden bir şey söylemek zor.İnternetten alıyorsan alıp deneyip olmuyorsa bir büyük yada küçüğünle değişim yapman gerekiyor.Alacağın yerde bol çeşit ve model olması değişim konusunda yararlı olabilir.Yada almadan önce aynı kaskın bir büyük ve bir küçük modeli elinde varmı yokmu sorarsan daha sağlam olur.
    Başlıkta belirttiğim kask XS idi dolayısıyla bir küçük modelini deneme şansım yoktu ve bununla birlikte kafama büyük gelmesi bende kısa süreli panik etkisi yaratmıştı.Fakat başka modellerin S bedenleri dahi uyunca kafamda bir anormallik olmadığını anlayıp rahatladım Yalnızca o modelin kalıbı kafama uygun değilmiş.

Bugün tekrar kask avına çıkacağım uygun bir tane bulursam gün bitmeden kask sahibi olmuş olacağım

Alıntı AfilliEgzoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir fakat merkeze uzak bir ilçe
    Tire kadar uzak mı?

Motosikleti
    pulsar ns160
    Alıntı tdem35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tire kadar uzak mı?
    Dahada uzak (:

Bu arada ls2 ff352 modelini almis bulunmaktayim. Ff351 modelinin cok sekil kasklari vardi fakat malum sharp 1 yildiz olayindan sonra o kasklardan iyice sogumustum guvenlik sekilden once gelir deyip mat siyahini aldim. Bir sure kullanip daha kaliteli bir kask alip bunu artci kaski yapmayi planliyorum
    tdem35 bunu beğendi.

Alıntı AfilliEgzoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dahada uzak (:

Bu arada ls2 ff352 modelini almis bulunmaktayim. Ff351 modelinin cok sekil kasklari vardi fakat malum sharp 1 yildiz olayindan sonra o kasklardan iyice sogumustum guvenlik sekilden once gelir deyip mat siyahini aldim. Bir sure kullanip daha kaliteli bir kask alip bunu artci kaski yapmayi planliyorum
    Hayırlı olsun, inşallah hiç ihtiyacın olmaz

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    denem yapmadan kask almanızı önermiyorum. Mutlaka deneyin öyle alın. Sonuçta sürekli bedeninize temas eden ve konforunuzu doğrudan etkileyen bir unsur ve önem vererek almak gerekir. Damatlık takım elbiseyi bile internet'ten denemeden alırım ama kaskımı almam. bildiğim marka model vardır ayrı konu. İlk kez alacaksanız veya daha önce denemediğiniz bir marka model alacaksanız mutlaka deneyiniz.

Marka olarak MT kasklara bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)