Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

830 TL'ye bu kaskı almalı mıyım ? Değer mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ranzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dediğiniz ürünlerin hiç biri beni tatmin etmedi , ya 300 tl yada 1100 tl lik kasklar önermişsin birisi bütçemi çok aşıyor diğeri soru işaretleri bırakıyor kafamda ls2 o kadar kötümü olmadı bıraz bekleyeceğim artık para biriktireyim.
    Benim önerdiğim kask 550₺ ve birçok markanın 800-1000₺ bandındaki kaskları ayarında olduğunu söylüyorlar genel olarak.
    ranzi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bir yakınım gecenlerde bu kaskı aldı
    tercihindeki en buyuk artı gözlük ile kullanabilmesiydi kaskın gerçekten gözlük kanalları çok işlevsel .
    kötü yanı ise çene bağlantı yeri sanki bermuda shortun kemeri gibi acayip birşey
    onların haricinde iyi güzel he birde sanki normalden bir nebze daha dar gibi geldi bize ama bu kötü değil zaten bir zaman sonra kask açılacak
    ranzi bunu beğendi.

Motoruma.com tdem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belirttiğiniz fiyata alternatif öneriler:

Bkz. Bell PS Qualifier: Detay Linki

Bkz. AGV K-3 SV: Detay Linki

Bkz. Nolan N86: Detay Linki

Bkz. CMS GTRS 3: Detay Linki

Ls2 Ff396 Cr1 Magneto Kask almayı düşünüyorum bu bütçeden çok artıramam öneriniz nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Arkadaşlar önerilere açığım gece internetten sipariş vereceğim
    Merhaba,

Öncelikle bahsetttiğiniz kaskı beğeniyorum. Almanızı tavsiye ederim ama kesinlikle bir deneyin ve kafanıza uygunluğunu kontrol edin. Bu fiyata malzeme kalitesi çok iyi bir kasktır.

Bundan 7-8 ay önce LS2 FF323 ION Kaskını satın aldım. Senin bahsettiğin model ile malzeme kalitesi olarak benzer. Ürünün fiyatı 875 liraydı ben 700 liraya aldım pazarlıkla. Ürünü alırken yaptığım şeyler,

- Ürünün malzemesini araştırdım. 3 katmanlı fiber malzeme içeriyor. Bu fiyat sıkalasındaki hiç bir yan markada bu malzeme kalitesi mevcut değildi.
    - Ürünün ağırlığını araştırdım. Sana önerdikleri de dahil hiç biri bu kasktan hafif değil. Çünkü hepsi termoplastik malzeme.
    - Önerdikleri bazı markalarda daha Double D'li kilit mekanizması bile yoktu. Benim kaskımın ön vizörü bile kilit mekanizmasına sahip.
    - Ürünümün yanak padleri acil durumlarda çekip çıkarma özelliğine sahip. Bu özellik ARAI, SHOEI gibi kaskların kullandığı bir güvenlik mekanizması.

Kask önerisini model vermeden sadece MARKA ile yapan insanlara aldırış etmeyiniz. Her MARKA her ürününü farklı kesimlere hitap ederek çıkartır bunları araştırınız inceleyiniz ve tercihinizi yapınız.

Dipnot : Bu fiyat skalasında bizzat kask baktım, sorun varsa özelden yardımcı olabilirim. Muadillerini de elimle inceledim tek tek.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz model hakkında bilgim yok fakat LS2 kötü veya para verilmeyecek bir marka değil. Eğer 3.000€'luk bir kask kullanmıyorsak LS2'ye laf edecek durumda değiliz demektir. Çünkü bu markalar fiyatlarıyla doğru orantılı olarak güvenlik+konfor sunuyor. Bütçemizin elverdiği en iyi kask hangisiyse onu alabiliriz.
    Aldığı güvenlik sertifikalarına bakın, içinize siniyorsa alın.
    3000 euro mu ne yaptın sen ya biraz abarttın sanki?

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Ls2 Ff323 arrow r ion kullanıyorum. 750 tlye aldım. Fiberglass kompozit yapı. Gerçekten hafif olduğu hissediliyor. Ve iç pedleri çok kaliteli duruyor. Ayrıca kaza anında kolay sökülebilir yanak pedleri sayesinde kimse boynunu kırmadan kaskı çıkartmak zorunda kalmaz. Bende mt revenge diye gittim fakat ls2 aldım çıktım. Dediğin kaskı bilmiyorum fakat kötü olacağını düşünmüyorum.

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Arkadaşlar merhaba. Ben ekipmanlarımı yurt dışından indirim takio ederek alıyorum. Türkiye de bell bullitt karbon kask 4000 liranın üzerindeyken 1600 TL'ye getirdim. Tek yapmanız gereken alacağınız kaskı deneyin, her kask bedeni aynı değil. Söylediğiniz fiyatlara DMD'nin ece.022 onaylı kaskları var. Gözünüzü seveyim az araştırın. Yardım isteyen olursa burdayım.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Ls2 Ff396 Cr1 Magneto Kask almayı düşünüyorum bu bütçeden çok artıramam öneriniz nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Arkadaşlar önerilere açığım gece internetten sipariş vereceğim
    Yukarıda önerilen kaskların malzemesi çok iyi değil şuan F/P oranına göre bundan daha iyi bir kask yok.

https://ls2helmets.us/road-racing/arrow-r

LS2 nin her bütçeye kaskı var. Ayrı bu kask AGV K3 veya Bell Qualifier gibi termoplastik değil. Fiber kompozitten. Kaskın kalitesini merak ediyorsun. Moto GP de Loriz Baz ve Yonny Hernandez in geçirdiği kazalara bakabilirsin. Diğer arkadaşların ön yargılı olmaları normal. İlk başlayanlar çok ucuza çok TIRTO LS2 kasklar alıyor.

Ama şuan kask alacak olsam LS2 Arrow dan başka bir şey düşünmezdim. Mükemmel bir integral kask.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Ek olarak.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4228723

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 ye o parayı vereceğime nolan alırım. (Ben olsam)
    nolan kask almadan önce iç astarını söküp köpüğüne bir bakın. Yeni model nolan kasklar plastik ve iç köpükleri kolay bir hamlede kabuktan ayrılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı Xyma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 Ff323 arrow r ion kullanıyorum. 750 tlye aldım. Fiberglass kompozit yapı. Gerçekten hafif olduğu hissediliyor. Ve iç pedleri çok kaliteli duruyor. Ayrıca kaza anında kolay sökülebilir yanak pedleri sayesinde kimse boynunu kırmadan kaskı çıkartmak zorunda kalmaz. Bende mt revenge diye gittim fakat ls2 aldım çıktım. Dediğin kaskı bilmiyorum fakat kötü olacağını düşünmüyorum.
    ff323 gerçekten güzel bir model fakat karbon olan birazdaha hafif diye bilyorum

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nolan kask almadan önce iç astarını söküp köpüğüne bir bakın. Yeni model nolan kasklar plastik ve iç köpükleri kolay bir hamlede kabuktan ayrılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

ff323 gerçekten güzel bir model fakat karbon olan birazdaha hafif diye bilyorum
    Normal in M bedeni 1290 grammış video öyle diyor. Ben çok ön yargılıydım markaya bu kaskı bir kere kullandım. Dedim benim Bell Vortex eskisin direk yerine bu

https://www.youtube.com/watch?v=GEHYOn816jw

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal in M bedeni 1290 grammış video öyle diyor. Ben çok ön yargılıydım markaya bu kaskı bir kere kullandım. Dedim benim Bell Vortex eskisin direk yerine bu

https://www.youtube.com/watch?v=GEHYOn816jw
    :D evet. Hep konusu geçiyor zaten millet 100 liralık eski ls2 lerle motora başladığı için, nolanın plastik kasklarıyla ls2 nin fiber kasklarlarını çok sık kıyaslıyorlar. Ben ls2 nin yerinde olsam türkiyeye gönderiğim kaskların üzerine arai yazara çatır çatır satardım :D

millet tavsiye verirken bile ne model ne malzeme belirtiyor direk şu markayı al bu markayı alma diye tavsiye veriyor :D

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D evet. Hep konusu geçiyor zaten millet 100 liralık eski ls2 lerle motora başladığı için, nolanın plastik kasklarıyla ls2 nin fiber kasklarlarını çok sık kıyaslıyorlar. Ben ls2 nin yerinde olsam türkiyeye gönderiğim kaskların üzerine arai yazara çatır çatır satardım :D

millet tavsiye verirken bile ne model ne malzeme belirtiyor direk şu markayı al bu markayı alma diye tavsiye veriyor :D
    https://www.youtube.com/watch?v=on2mgiv4TxA

https://www.youtube.com/watch?v=veWZu-HFAVQ

https://www.youtube.com/watch?v=rH14BAB6V9o

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Yeni HJC IS 17 aldım. İncelemeni tavsiye ederim.
    oialdemir bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kask için yedek parça bulunurluğu ve fiyatıda önemli.Ben LS2 396 CR1 Karbon modelini kullanıyorum rüzgar sesi dışında sorun yaşamıyorum.Daha kaliteli kasklarda bu rüzgar sesi nasıldır bilmiyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)