Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT KASK KULLANANLAR ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlıktan da belli olduğun gibi Mt marka kask kullanan sizlerin tecrübe ve görüşlerinize ihtiyacım var.Revenge serisi yada blade serilerinden bir kask almayı düşünüyorum , aynı zamanda NFC,GPS LOCATİON özelliği olsun istiyorum ne olur ne olmaz belki bi faydası dokunur.iceri ses alıyor mu , genel olarak memnun musunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Revenge ve blade kullanıyorum.İkiside ses alıyor.Mt kaskları denemeden almayın diğer kasklara göre bedenleri biraz dardır.

Motosikleti
    honda pcx
    Daha kaliteli kasklara bak , sonra pişman olma. Ses alıyor. Vizörün tam kapanmıyor. Kask ergonomik değil , büyük duruyor.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Parasına göre iyi kask, şu ses alıyor muhabbeti baydı artık. Her kask ses alır, sessiz kask diye bir şey yok. Cabrio arabadan sessiz olmasını bekleyebilir misin? Kaskın da altı açık, ses alır tabi hemen hepsi benzer miktarda ses alır. Kulaklık kullanın... Güvenlik testleri yeterli, kabuk eve, bana da biraz büyük geliyor özellikle Blade serisi fakat ne kadar fark olabilir ki... Bu da ses meselesi gibi. Birçok kasktan hafiftir, yenilenmiş serilerde bazı sorunları gidermişler.

Vizör gayet yalıtımlı, çift contalı güzel kapanıyor sorun yaşamazsın, yeterince ergonomik herhangi bir problem görmedim bu konuda... Yukarıdaki arkadaşın ergonomi anlayışı farklı sanırım. Revenge serisinin kabuğu biraz daha dar karşıdan bakınca, benim kafama olmuyor elmacık ve üst kafa tası kemiklerim belirgin oralardan basıyor. Artçı kaskım - eski kaskım - Revenge, şu an Blade kullanıyorum bunun kabuğu daha yuvarlak kafama tam oturuyor. Renkleri, şekli şemali güzel.. Yetiyor bana. Aerodinami on numara diyemem, grenajlı motosiklette canım arkasına kapandığın sürece pek sorun olmayacaktır zaten. Ancak 200 ve üzeri hızlarda motosiklet grenajlı dahi olsa uzun süreli sürüşlerde daha aerodinamik bir kask arayabilirsin, daha düşük süratlerde aerodinamisi yeterli. Havalandırma yeterli, buğu sorunu yaşamıyorum. Standart çene altı perdesi var, çoğu kaskta yok bu böcek giriyor oralardan, yedek parça olarak satıp ayrıca kitliyorlar. Çok incelemesi oldu bu kaskın, F/P ürünüdür fazla ayrıntıya girmediğin sürece yeterli.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Mt Revengeyi yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. Pahalı kasklardan farkı konforunın düşük.. Tabiki ses alıyor rüzgar alıyor. ama 120 km hızlarda sürekli kullanmıyorsanız sıkıntı olmaz. kaskla bir kere yere asfalta sağlam kafa attım. sağlamlığına emimim.

F/P olarak 350 tl gibi bir rakama alınabilecek en iyi kask mt revenge.

Ayrıca 3 sene boyunca hergün defalarca taktım çıkardım. hiçbir yeri dökülmedi.

Tavsiye: Kesinlikle 1 beden büyük alın ve MAT kask almayın (soyuluyor)...

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    11 dk den sonra izleyip fikir sahibi olabilirsin
    adammotorsuz ve kekik bunu beğendiler.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    İlk kaskım ls2 ff370 çeneden açılır kask idi,
    2. kaskım mt revenge blade oldu şu an kullanmaktayım, ls2 ye göre fazla rüzdar alıyor, ls2 den daha kaliteli, yanlardan daha basık ama şekil olarak güzel.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Blade kullanıyorum hic memnun degilim keske başka kask alsam dedirtti yani

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    mt revenge kask kullanıyorum kesinlikle tavsiye öderim shark onaylı ben 120 130 la içeri ses almıom millet nasıl alıo anlamıom kaskın tek sevmediğim özelliği buhu yapması o hariç kask çok kaliteli

Kaskım MT blade, dış vizör ve içerde ki güneşlik sorunsuz çalışıyor (işe yarıyor) havalandırma kanalları da gayet iyi hareket halinde olduktan sonra terletmez bunaltmaz. Konforu kişiden kişiye değişir ben kaskla uyudum iki kere, uyuyabildim, sana tavsiyem alacağın kask motoruna endeksli olsun.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bence gayet alınabilir.Ses konusunda alıyor evet.Vizör açıksa bolca ıslık seside duyuyoruz.Ben revange modelini kullanıyorum.Benim sıkıntım genelde güneşle oluyor.Devamlı siyah vizörlede dolaşmak ne kadar dişe dokunur oda var.Blade modelinde güneş vizörlü geliyor zaten kask rahat yani.
    adammotorsuz bunu beğendi.

Yapılan yorumlar genel olarak tatminkar geldi.Hayırlısıyla Mondial Rx3i Evo kırmızı modeli için kapora verdik, birkaç gün içinde kadıköyden gidip alacağız. O motor üstünde revenge yada blade tarzı kasklar abes durur mu 300-400 Tl bandında önerebileceğiniz başka kask tavsiyesi varsa onlara da açığım. Motorun hem rodajda olması hem de motorun doğası gereği 110-120 km/h'larda uzun süreli sürüşler yapmayacağim.Rodajın bitmesi ve motora alışmamla birlikte şehirlerarası 1-2 tur düşünüyorum fakat motoru çok yormamak adına 100-110 km/h hızlarda seyir almayı düşünmekteyim.Teşekkürler herkese hayırlı iftarlar.

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Mt ravange modeli var elimde 1. si sakın ha sakın M alma X al M dar çünkü 2. si kask sağlamlık olarak sıkıntısız çok kaliteli bi kask açıkcası beklentilerimi açtı 3. sü vizör buhu oluyor ve çok rahat görüşünü kısıtlıyor yağmurlu hava vb. vizör belki değiştirilebilir ses olarakta gayet normal zaten ses almayan bi kask yapsalar korna sesini nasıl duycaksın açıkcası ses olarak bi sıkıntısı yok abartıyolar.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Ses alıyor, ergonomik değil, kafada büyük duruyor, M beden almıştım şimdi sağ olsun kendi kendine L beden oldu. Keşke MT alacağıma LS2 karbon alsaymışım. Artçı kaskım LS2 ondan daha konforlu ve rahat..

Motosikleti
    r25
    Evet ses alıyor ve çok büyük görünüyor.belli bir hızdan sonra yeteri kadar yatmazsan kafa sallıyor.yağmur da 15 dk falan gittikten sonra su almaya başladı, diğer kasklar nasıldır bilmiyorum belki hepsi su alıyordur.fiyatına göreli gayet iyi ve rahat bir kask.

Alıntı gencmotorcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskım MT blade, dış vizör ve içerde ki güneşlik sorunsuz çalışıyor (işe yarıyor) havalandırma kanalları da gayet iyi hareket halinde olduktan sonra terletmez bunaltmaz. Konforu kişiden kişiye değişir ben kaskla uyudum iki kere, uyuyabildim, sana tavsiyem alacağın kask motoruna endeksli olsun.
    Kaskla uyumak nedir arkadaş :D
    eran_, kekik ve çaylak41 bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    artçı kaskı olarak bir arkadaşımdan kendisine büyük geldiği için blade sv almıştım.
    kask buydu: http://urun.n11.com/kask/mt-blade-sv...l_bysameseller
    kendim 2 senedir shoei kullanıyorum. gt li birşeydi model adını unuttum. 150kmh üstü hızlara çıkan bir motosikletin yoksa ucuz mt kaskları iş görür. ben r1 ile birkaç kez kullandım 150 den sonra ciddi rüzgar uğultusu yapıyor. depoya kapandığında sıkıntı yok ama kafayı kaldırdığın an uğultu başlıyor. 15 dk dayanıp lanet okuyup eve dönmüştüm sesten başımı ağrıtmıştı. shoei öyle bir sıkıntı yapmıyor. yüksek hızlarda var ama onada yapacak birşey yok kulaklık kullanmak gerek.

özet: profesyonel kullanım için uygun değil başlangıç için alınır. yıllar sonra motor büyütüp yeni kask aldığınızda artçı kaskı olarak durur.

Bahsettiğin kaskı da düşnüyorum hem nfc özelliği hemde güneş vizörü mevcut , görüntüsü çok hoş değil ama gidince bir bakacağım.110 km/h gibi bir sürat seyrederim şimdilik iş görür mü acaba ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Orta şekerli her motorcuya gider bende revenge veya blade alıcam
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı adammotorsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin kaskı da düşnüyorum hem nfc özelliği hemde güneş vizörü mevcut , görüntüsü çok hoş değil ama gidince bir bakacağım.110 km/h gibi bir sürat seyrederim şimdilik iş görür mü acaba ?
    mesajına cevap verdim ama mesaj gittimi anlamadım forumu kullanmayı daha tam çözemedim umarım gitmiştir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)