Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask nasil temizlenir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Neredeyse bir senedir kullandigim kask, saclarimin da yagli olmasi nedeniyle iyice kokmaya basladi. Bir noktadan sonra gayet yuksek olan hijyen sinirimi gecince eli mahkum temizleme karari aldim. Bu simdi kullandigim 6. kaskim. Ve eskilere oranla temizlemenin ne kadar kolay oldugunu ogrendim.

Guzel tarafi kaskin icinde vucudunuza temas eden tum kumas aksam cikartilabiliyor. Ama tumu. Camasir makinasinin "el yikama" modunda yikayip guneste kuruttum. Zaten sentetik materyal cabuk kuruyor. Ve sonrasinda birlestirdim. Yeni gibi oldu, mis gibi koktu yeniden kask... Bir kac onemli nokta:

1. Kaskin icerisinin tamamen cikartilabilir olmasi onemli. Onceki kasklarim boyle degildi malesef. Bazi yerleri cikiyordu, ama tumu degil. Bu noktada Arai'ye dizayn konusunda 10 puan veriyorum. Evet pahali, ancak uzun sure temiz temiz kullanma imkani sunuyor.

2. Youtube'da bir cok kaskin nasil demonte edilebileceginin izahi mevcut.

3. Ozellikle "cheek pad" cok komplike bir parca. Yanlis saymadiysam 14 farkli materyalden uretilmis. 5 farkli sunger tipi kullanilmis uzerinde. Pad'in nasil cikartilip takildigini video'ya cekin. Daha once kurcaladigim icin ihtiyacim olmadi. Ancak ilk cikardigimda takmak icin yarim saat ugrasmistim, diger cheek pad'a bakarak. Ikisini de cikarmis olsaydim tekrar takmam zor olurdu.
    ssates bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ben deterjanlı suda bekletip aynı şekilde 30derecelik yumuşak bir programda yıkamıştım ama iyi temizlenmedi. Özellikle mont ile temas eden boyun kısmı çabuk kirleniyor.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Direk güneş ışığı altında kurutmak yerine güneş almayan havadar bir yerde kurutmak daha iyi olur.Bu arada kabuğu yıkadınızmı.Oda toz olmuştur çok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kafaya buff giysek kask temiz durmaz mı?
    Ben daha yeni olduğum için bu konularda fikrim yok. Kaskımı da ehliyet kursunda 3 günde 3'er saat falan giymişimdir. Ama buff faydalı bir şeymiş, kaskı alırken yanında vermişlerdi. Kaskı giyerken kulakların katlanıp rahatsız etmesini önlüyor ne güzel demiştim. Sonra farkettim ki yağlı saçlar yüzünden kaskın içinin kirlenmesini de önleyecek, güzel bir icatmış dedim.

Benim kaskın da içi tamamen sökülüp temizleniyor ama sökmeye korkarım, kesin geri takarken parça artar.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafaya buff giysek kask temiz durmaz mı?
    Ben daha yeni olduğum için bu konularda fikrim yok. Kaskımı da ehliyet kursunda 3 günde 3'er saat falan giymişimdir. Ama buff faydalı bir şeymiş, kaskı alırken yanında vermişlerdi. Kaskı giyerken kulakların katlanıp rahatsız etmesini önlüyor ne güzel demiştim. Sonra farkettim ki yağlı saçlar yüzünden kaskın içinin kirlenmesini de önleyecek, güzel bir icatmış dedim.

Benim kaskın da içi tamamen sökülüp temizleniyor ama sökmeye korkarım, kesin geri takarken parça artar.
    Buffu saçına takıyorsan nispeten saç yağından korursun ama alttan giren toza çamura çare yok. Ben buffu boyunluk olarak kullanırım, ona rağmen kaskın en çok kirlenen yeri boyun kısmıdır.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Buff dan ziyade balaklava giyerseniz saçınız kaskı yağlandırmaz.Saçınız çok fazla karışmaz bende oluyor başkasında oluyormu bilmem kaskı takarken kulaklar kıvrılıyor onuda önler.Terlersen terin kaska bulaşmasını önler.

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buff dan ziyade balaklava giyerseniz saçınız kaskı yağlandırmaz.Saçınız çok fazla karışmaz bende oluyor başkasında oluyormu bilmem kaskı takarken kulaklar kıvrılıyor onuda önler.Terlersen terin kaska bulaşmasını önler.
    Balaklava boyun için ince kalıyor saçları kapattığı için biraz da kask sıkıyor ben çok alışamadım. bugün buffu unutmuşum mecbur balaklava taktım ama sevmiyorum.

Motosikleti
    SD 1290R
    Sevmiyorum kaskin icine baska bir sey takmayi. Zaten bi suru ivir zivir sey takiyoruz, bi de ikinci bir seyle ugrasmak buyuk sorun. Nasil olsa kask gayet guzel ve kolay temizleniyor iste... 10 dakika maksimum sokmek takmak. Zaten makine yikiyor. 6 ayda bir bile yapilsa kolay.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevmiyorum kaskin icine baska bir sey takmayi. Zaten bi suru ivir zivir sey takiyoruz, bi de ikinci bir seyle ugrasmak buyuk sorun. Nasil olsa kask gayet guzel ve kolay temizleniyor iste... 10 dakika maksimum sokmek takmak. Zaten makine yikiyor. 6 ayda bir bile yapilsa kolay.
    Kaskın içine birşey takmayınca kaskı giyerken kulakların katlanmasını nasıl önlüyorsun? Yoksa bir tek kepçe kulaklı ben miyim? Her seferinde kulaklar katlanıyor diye rahat edememiştim, buff kullanınca rahat ettim.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın içine birşey takmayınca kaskı giyerken kulakların katlanmasını nasıl önlüyorsun? Yoksa bir tek kepçe kulaklı ben miyim? Her seferinde kulaklar katlanıyor diye rahat edememiştim, buff kullanınca rahat ettim.
    Ilk basta oluyordu, sonra gecti. Bazen yamuluyor. Kaski biraz saga sola cevirince duzeliyor. Benim yelkenler buyuk degil

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haşmet abi kask temizlemeyide öğrendik artık amerikayı keşfedelim. biz daha genç sayılırız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)