Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasktan Anlamıyorum 600 TL kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Beynim yanacak artık sizinde bıktığınızı biliyorum bu konulardan ama yapacağım bir şey yok beynim yanmak üzere bana 600'tl'ye kask önerir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Benim aklımda model olarak belirgin birşey yok. Fakat mt ve ls2 modellerinden , sharp testlerinden iyi derece almış kasklar var.

Aslına bakarsan benim de kask almam lazım ama şuan sadece motosiklete odaklanmış durumdayım.
    Bende konuyu takipteyim

Merhaba Arkadaşlar,

Farklı marka kaskları denedim.. Eğer Schubert / Arai / Shoei alamıyorsanız 600 TL için bence en iyi kasklardan biri. CABERG tir. İtalyan dır konforlu ve güvenlidir. ŞAhsen aldım kullandım kalitesi fiyatına göre şaşırttı beni diyebilirim..

http://www.motoplus.com.tr/urun/9997253402143/CABERG-VOX-MATT-BLACK

linkteki kask şuan 569 TL miş..

Motosikleti
    X-Max 250
    mt kre kullanıyorum, gayet memnunum.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    iki hafta önce kask ve diğer ekpmanları almak için alışverişe çıktım. Birkaç dükkan gezdim. Schubert / Arai / Shoei fiyatlarına baktım ki beni çok çok aşıyor. Kask baktığım dükkandaki satıcı da belli bir fiyattan sonrası konfor olayıdır, zaten ilk kaskın olacağı için en pahalısını da alsan rahatsız olacaksın, bu pahalı kaskları daha öncesinde ucuz markaları giymiş olanlar kullanınca değerini anlıyor, sen alsan kask işte deyip geçeceksin deyince daha ucuz modellere baktım.

Nolan 87 aldım. Düz beyaz olanı daha ucuzdu ama trakyalı olduğumdan kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun dedim.
    Kardeşimin MT7'sine artçı olarak bindim. Üzerinde pinlock takılı geliyor. Hasanpaşa'dan modaya kadar biraz gezdik, buğu yapmadı. Çok da aşırı rahatsız olmadım. Daha önce kardeşimin shoei marka kaskını takmışım hemen hemen aynıydı, kask işte kafada rahatsız bir ağırlık ama mecbur takacağız. Daha pahalı kasklara bütçe ayıramayanlar için bu modeli tavsiye edebilirim.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Güvenlik açısından, 600 TL'ye satılan kaskları belirleyip sharp testlerini bakıp karar verebilirisin. Bunun dışında en önemli husus benim için ergonomi. Ergonomik rahatlık ile ilgili karar verebilmek için kafanın geometrik yapısını bilmen gerekli. Kafanın oval, yuvarlak olmasına göre kask seçimi yapabilirisin. Bu konuda çok fazla kafa yormak istemiyorsan en iyisi ürünü satan mağazaya balaklavayla gidip kaskı kafana bir süre, örneğin yarım saat kadar takıp rahatlığını test etmen. Benim için en önemli faktörler; güvenlik, kafama uygun ergonomi, havalandırma, ses izolasyonu olduğu için Shoei seçtim. Kafadan kafaya değişir.

Bir de şu husus var, supersport gibi motosikletler ile sıklıkla yüksek süratte motor kullanacaksan ona göre aerodinamik yapıya sahip kask kullanman gerekli. Örneğin enduro kaskı ile 200 km üzeri hızlarda boyun kaslarım pek rahat etmeyebilir.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki hafta önce kask ve diğer ekpmanları almak için alışverişe çıktım. Birkaç dükkan gezdim. Schubert / Arai / Shoei fiyatlarına baktım ki beni çok çok aşıyor. Kask baktığım dükkandaki satıcı da belli bir fiyattan sonrası konfor olayıdır, zaten ilk kaskın olacağı için en pahalısını da alsan rahatsız olacaksın, bu pahalı kaskları daha öncesinde ucuz markaları giymiş olanlar kullanınca değerini anlıyor, sen alsan kask işte deyip geçeceksin deyince daha ucuz modellere baktım.

Nolan 87 aldım. Düz beyaz olanı daha ucuzdu ama trakyalı olduğumdan kırmızı olsun 10 kuruş fazla olsun dedim.
    Kardeşimin MT7'sine artçı olarak bindim. Üzerinde pinlock takılı geliyor. Hasanpaşa'dan modaya kadar biraz gezdik, buğu yapmadı. Çok da aşırı rahatsız olmadım. Daha önce kardeşimin shoei marka kaskını takmışım hemen hemen aynıydı, kask işte kafada rahatsız bir ağırlık ama mecbur takacağız. Daha pahalı kasklara bütçe ayıramayanlar için bu modeli tavsiye edebilirim.
    bende nolan n 87 düşünüyorum trakyalı olduğum için bende kırmızı alcam :D Nerden aldınız ne kadara aldınız acaba ?
    espresso bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı gitaristgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende nolan n 87 düşünüyorum trakyalı olduğum için bende kırmızı alcam :D Nerden aldınız ne kadara aldınız acaba ?
    Fuarda desenliler 270 euroydu

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 TL ye kadar aklıma ilk gelenler;
    LS2 FF 352 (Aman dikkat 351 olmasın Sharp'tan 1 yıldız.)
    Shark S600
    Nolan N64
    Givi 50.4
    MT Revenge
    MT Blade

600 TL yi biraz daha geçebilirseniz.
    Nolan N87-N86 (N86 lar biraz eski üretim olabilir.)
    Shark S700
    Bell Qualifier
    LS2 FF 396
    AGV K3 SV

Bildiğim kadarı ile şu anda piyasada pek yok ama yeni üretim bulabilirseniz
    Nitro Aikido
    Caberg Vox

*Caberg fiyatına göre güzel markadır.Ama şu anda Stunt modeli dışında Türkiye'de satışta olan modeli yok.O da Sharp'tan 2 yıldız.Diğer modelleri bulsanız bile büyük ihtimalle üretim tarihleri çok eski olur.
    *Özellikle üretim tarihlerine çok dikkat edin piyasada hala 2012-2013 yapımı kasklar dolaşıyor.2015 ve üstü üretim almaya çalışın.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gitaristgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy hasanpaşa'da bir mağazadan almıştım. Dükkanın ismini hatırlamıyorum ama aynı sırada hudson deri mağazası vardı, o sıranın kadıköyden e5e çıkan anayola doğru en uçta köşede fazla da büyük olmayan bir dükkandı. Dükkanın önünde xmax 400 parketmişti, dükkan sahibininmiş. Saçma bir tarif oldu biraz ama.

930TL verdim kaska.

Yanlış hatırlamıyorsam kartvizit almıştık, işyerinde bıraktım, bu gün evden çalışma günüm, yarın işyerine gidince bakıp yazarım adresi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda desenliler 270 euroydu
    fuara gelebilsem alcaktım ama malesef gelemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköy hasanpaşa'da bir mağazadan almıştım. Dükkanın ismini hatırlamıyorum ama aynı sırada hudson deri mağazası vardı, o sıranın kadıköyden e5e çıkan anayola doğru en uçta köşede fazla da büyük olmayan bir dükkandı. Dükkanın önünde xmax 400 parketmişti, dükkan sahibininmiş. Saçma bir tarif oldu biraz ama.

930TL verdim kaska.

Yanlış hatırlamıyorsam kartvizit almıştık, işyerinde bıraktım, bu gün evden çalışma günüm, yarın işyerine gidince bakıp yazarım adresi.
    eyvallah hocam bakalım kask niyetine girdik en uygun secenekte nolan gözüküyor benim için

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 TL ye kadar aklıma ilk gelenler;
    LS2 FF 352 (Aman dikkat 351 olmasın Sharp'tan 1 yıldız.)
    Shark S600
    Nolan N64
    Givi 50.4
    MT Revenge
    MT Blade

600 TL yi biraz daha geçebilirseniz.
    Nolan N87-N86 (N86 lar biraz eski üretim olabilir.)
    Shark S700
    Bell Qualifier
    LS2 FF 396
    AGV K3 SV

Bildiğim kadarı ile şu anda piyasada pek yok ama yeni üretim bulabilirseniz
    Nitro Aikido
    Caberg Vox

*Caberg fiyatına göre güzel markadır.Ama şu anda Stunt modeli dışında Türkiye'de satışta olan modeli yok.O da Sharp'tan 2 yıldız.Diğer modelleri bulsanız bile büyük ihtimalle üretim tarihleri çok eski olur.
    *Özellikle üretim tarihlerine çok dikkat edin piyasada hala 2012-2013 yapımı kasklar dolaşıyor.2015 ve üstü üretim almaya çalışın.
    Öneriniz için teşekkürler yukarıda yazmayı unutmuşum full face olacak zaten öyle önermişsiniz agv k3'e baktım yan tarafları turuncu gösteriyor bu bana göre korumuyor demek mümkünse yeşil yoksa sarı olsa çok güzel olur sizin dediğiniz sv modeli ama sharpta çıkmadı koruyan bir şey arıyorum rahatlık ön planda bütçeyi 800 TL yapıyorum. Bu arada o kadar para vereceğiz double D bağlantısı olursa mis çiçek olur :D double D bağlantılı olsun olmuşken. İçide full çıkarılıp yıkanabilir olmalı.

az önce buldum sv modelini onda da yan kenarlar turuncu

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ben 340 ₺ Ye kargo dahil Mt gp replica aldim.5 yildiz almis sharptan.Umarim iyidir

Vizör kısmını saymazsak kaskların en kırılgan kısımları yan tarafları.Sarı yada turuncu renk ortalamanın üstüne koruma sunar yani zannetiğiniz kadar kötü değil.Zaten büyük ihtimalle bu kaskta ki bir yıldız yan taraflardaki durumdan ve dobule d-ring olmamasıdan dolayı kesilmiştir ve o yüzden 4 yıldız almıştır.Bu arada AGV K3 artık üretilmiyor yerine AGV K3 SV geçti.Fiyatları da 900-1000 TL civarında dolaşıyor ama biraz araştırma ile 800 TL civarına bulunabilir.Her yeri çok iyi koruyan kask arıyorsanız 5 yıldızlı kasklara bakmanız lazım.Bazen 5 yıldızlı kasklarda bile double d olmayabiliyor.
    Scream_074 bunu beğendi.

Vizör kısmını saymazsak kaskların en kırılgan kısımları yan tarafları.Sarı yada turuncu renk ortalamanın üstüne koruma sunar yani zannetiğiniz kadar kötü değil.Zaten büyük ihtimalle bu kaskta ki bir yıldız yan taraflardaki durumdan ve dobule d-ring olmamasıdan dolayı kesilmiştir ve o yüzden 4 yıldız almıştır.Bu arada AGV K3 artık üretilmiyor yerine AGV K3 SV geçti.Fiyatları da 900-1000 TL civarında dolaşıyor ama biraz araştırma ile 800 TL civarına bulunabilir.Her yeri çok iyi koruyan kask arıyorsanız 5 yıldızlı kasklara bakmanız lazım.Bazen 5 yıldızlı kasklarda bile double d olmayabiliyor.
    Çok sağolun o renkler beni deirtecekti 2500-3000 TL'lik kasklara bakıyorum onlarda da yeşil göstermiyor çok sağolun çok rahatladım.

Bell kasklar çok dikkatimi çekiyor bell iyimidir acaba?
    Composite Fibre demiş bell için composit nedir ?
    https://sharp.dft.gov.uk/testsratings/bell-m1

Alıntı Scream_074 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun o renkler beni deirtecekti 2500-3000 TL'lik kasklara bakıyorum onlarda da yeşil göstermiyor çok sağolun çok rahatladım.

Bell kasklar çok dikkatimi çekiyor bell iyimidir acaba?
    Composite Fibre demiş bell için composit nedir ?
    https://sharp.dft.gov.uk/testsratings/bell-m1
    Kompozit fiber kask yapımında kullanılan en sağlam malzemelerden bir tanesi.Herhalde karbon fiberden sonra en sağlam kask malzemesidir.Tabii sağlamlık konusunda sadece malzeme etkili değil.Fiber malzemeden yapılıp 2 yıldız alan kasklar da var,termoplastik malzemeden yapılıp 4 yıldız alan kasklar da var.Tabii bütçeniz müsaitse hem iyi malzeme hem de testlerden yüksek puan alan kask seçmek en mantıklısı.

Bell kask konusunda köklü ve efsane bir markadır.Başta F1 olmak üzere her türlü motor sporu için kask üretir.Her ne kadar iyi bir marka olsa da Sharp testinden 3 yıldız alan kaskları da var.Yalnız Bell kaskların oldukça pahalı olduğunu hatırlatmakta fayda var.
    Scream_074 bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    yalnız kaskta sadece dış kabuk değildir önemli olan, kafayı löpçük gibi olmaktan koruyan köpüktür. zaten bu yüzden bazı pahalı kasklar düşük not alıyorlar.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalnız kaskta sadece dış kabuk değildir önemli olan, kafayı löpçük gibi olmaktan koruyan köpüktür. zaten bu yüzden bazı pahalı kasklar düşük not alıyorlar.
    Kompozit fiber kask yapımında kullanılan en sağlam malzemelerden bir tanesi.Herhalde karbon fiberden sonra en sağlam kask malzemesidir.Tabii sağlamlık konusunda sadece malzeme etkili değil.Fiber malzemeden yapılıp 2 yıldız alan kasklar da var,termoplastik malzemeden yapılıp 4 yıldız alan kasklar da var.Tabii bütçeniz müsaitse hem iyi malzeme hem de testlerden yüksek puan alan kask seçmek en mantıklısı.

Bell kask konusunda köklü ve efsane bir markadır.Başta F1 olmak üzere her türlü motor sporu için kask üretir.Her ne kadar iyi bir marka olsa da Sharp testinden 3 yıldız alan kaskları da var.Yalnız Bell kaskların oldukça pahalı olduğunu hatırlatmakta fayda var.
    Bana 800 TL'ye kask önerirmisiniz Thracian yukarıdaki önerdiklerin 600 tl içindi şimdi 800 TL oldu o yüzden tekrar soruyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

bu kask nasıldır.
    LS2 FF323 REPLICA YONNY HERNANDEZ KASK

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ASK_32634.html

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    FF397 Orion bu modelede bir bakabilirsin farkedilirlik açısından ideal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)