Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskın kafaya yaptıgı baskı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    İyi forumlar arkadaşlar,

Givi marka(GIVI 50.4 SNIPER) bir kaskım var kafa ölçüm 58cm ve kullandığım kask 57-58 M yazan bir kask benim sıkıntım şu 30dk ve üstü kullanımlarda resimde kırmızı ile işaretlediğim yerde sağ ve sol olmak üzere şiddetli bir baskı oluşup can yakmaya başlıyor daha önceki LS2 marka (LS2 FF352 RANGER) kaskımda da olmuştu L beden denediğimde büyük geliyor tam ölçümde giydiğimi düşünüyorum kask yeni değil şimdiye kadar açması lazımdı ve 30 bazen 40 dk ya kadar olan sürüşlerde bir şey olmuyor bazen bu süre 25dk ya düşüyor sizce neden olabilir kask yapısı kafama uygun olmama ihtimali var bu şekilde bir sıkıntı yaşayan oldu mu? ne gibi bir çözüm önerirsiniz.

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AGV K3 var bende. İlk zamanlarda bende de oluyordu. Daha sonradan geçti. Ayrıca balaklava ile ya da en azından baf ile falan kullanmanı tavsiye ederim daha konforlu oluyor.

Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Alıntı Bashwarp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AGV K3 var bende. İlk zamanlarda bende de oluyordu. Daha sonradan geçti. Ayrıca balaklava ile ya da en azından baf ile falan kullanmanı tavsiye ederim daha konforlu oluyor.
    umarım geçer çünkü 30 dk üstü baskı başladığında acı veriyor balaklava kullanıyorum genelde o olmazsa baf takıyorum hatta şüphelenip hiç bir şey olmadan da denedim yine oldu
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Peki kaskınız almadan aynı markanın diğer modellerini veya başka markaları denediniz mi ?

Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kaskınız almadan aynı markanın diğer modellerini veya başka markaları denediniz mi ?
    evet denedim hatta 10 15 dk kafamda tuttuğum kasklar oldu fakat işin kötü tarafı 30dk ve sonrasında rahatsız etmesi ev iş arası 20-25 dk her gün kullanıyorum sıkıntı yok ama sürüş 30dk ve üstü uzarsa baskı başlıyor anlam veremedim bende başka kask alayım yapısı uygun değildir dedim hangi mağazada kafamda 30dk ve üstü kaskla durabilirim ki alıp yine aynısı olursa ev kask dolar taşar paraya da yazık yada 30 dk molalarla sürüş yapacağım bilmiyorum
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Genelde kask seçilirken tek marka model deneniyor ve alınıyor. Sizin sorun yapısal mi yoksa yanlış seçim mi onu anlamak istedim. Fakat mutlaka sizi diğerlerine göre daha rahat ettirecek bir model vardır. Her 30 dkk da bir mola verme işi çözüm olarak sürüş kalitenizi düşürür ama başka çare yoksada uygulayacaksiniz.
    blk_pasa bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yumurta tipi kafaya uygun kasklar dene bi de. çok tecrübem yok; ama kendimden örnek vereyim. Bell denemiştim, yanlardan çok sıkmıştı; demek ki Bell uzun kafa tipine uygun. Shoei denedim, sanki benim kafamdan kalıp alıp da yapmışlar gibi geldi, benim kafam tam yumurta tipi. kafa tipi nasıl bakılır dersen, kafana tak bi balaklava ya da yapıştır saçları iyice kafana, tam tepeden bi foto çekip bak.

her sitede belirtmezler; ama revizlla'da misal, kaskların hangi kafa tipine uygun olduğu da yazar, referans olarak ordan bi incele, ona göre de gerekirse kaskı değiştir derim. keza, kaskın kafaya vurma yapması normal bi şey değil. ha sıkma yapar, sıkmayı süngerler yapar. ama sıkma, vurma değil...
    Salurbey, blk_pasa ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yumurta tipi kafaya uygun kasklar dene bi de. çok tecrübem yok; ama kendimden örnek vereyim. Bell denemiştim, yanlardan çok sıkmıştı; demek ki Bell uzun kafa tipine uygun. Shoei denedim, sanki benim kafamdan kalıp alıp da yapmışlar gibi geldi, benim kafam tam yumurta tipi. kafa tipi nasıl bakılır dersen, kafana tak bi balaklava ya da yapıştır saçları iyice kafana, tam tepeden bi foto çekip bak.

her sitede belirtmezler; ama revizlla'da misal, kaskların hangi kafa tipine uygun olduğu da yazar, referans olarak ordan bi incele, ona göre de gerekirse kaskı değiştir derim. keza, kaskın kafaya vurma yapması normal bi şey değil. ha sıkma yapar, sıkmayı süngerler yapar. ama sıkma, vurma değil...
    teşekkür ederim galiba biraz dolaşıp deneme yapıp uygun kaskı bulacağım öneriniz için sağolun

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kask kafa yapınıza uygun değil gibi gözüküyor. İç yastığı nispeten yumuşak olan kasklarda bu durum biraz daha dayanılabilir oluyor. Öte yandan, balaklava veya buff da yastık etkisi yapacağından sizi rahatlatabilir ama sorunu tamamen çözmez. 30dk'da olan şeyi 1 saat veya 2 saate erteler belki.
    blk_pasa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask kafa yapınıza uygun değil gibi gözüküyor. İç yastığı nispeten yumuşak olan kasklarda bu durum biraz daha dayanılabilir oluyor. Öte yandan, balaklava veya buff da yastık etkisi yapacağından sizi rahatlatabilir ama sorunu tamamen çözmez. 30dk'da olan şeyi 1 saat veya 2 saate erteler belki.
    detaylı bir kask denemesi yapmaktan başka çare yok gibi görünüyor

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Kaskın sıkan yerlerdeki köpüğünü baş parmak vasıtasıyla bastırarak kaskı biraz genişletiyoruz. Güvenlikten azıcık feragat ederken maksimum konfora koşuyoruz. Siz böyle yapmasanız bile kafanız bunu zaman içerisinde yapacak, o kadar zaman çekmemiş olursunuz.
    blk_pasa bunu beğendi.

Benzr sorunu bende yaşadım.Farklı marka ve farklı kasklarla...Tek rahat ettiğim kask Schubert oldu.. Biraz pahalı bir çözüm ama..%100 sorununu çözermi bilemiyorum..
    Kızıl pars ve blk_pasa bunu beğendiler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Aynı sorun bende de var. Yıllardır Nolan modelleri kullanıyorum. Çoğunlukla șehir içi kullandığım için sıkıntı olmuyor. Uzun yolda rahatsız ediyor. Artık Nolan kullanmayacağım. İç kabuǧu yada astarı daha yumușak, Yada üst köșelerden daha geniş kask bulmak lazım.
    blk_pasa bunu beğendi.

giritli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba strike 150,honda cbf 150
    dostum aynı kasktan bende var gercekten cok kaliteli ve güzel bi kask. aynı sorunla bende karsılastım ama zamanla duzeldi daha öncede kask aldım veya denedim bu kask gercekten ilk geldiğinde kafayı sıkıyo tam olculere gore alman iyi olmus zamanla acma yapıcak.
    blk_pasa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Alıntı vdeger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın sıkan yerlerdeki köpüğünü baş parmak vasıtasıyla bastırarak kaskı biraz genişletiyoruz. Güvenlikten azıcık feragat ederken maksimum konfora koşuyoruz. Siz böyle yapmasanız bile kafanız bunu zaman içerisinde yapacak, o kadar zaman çekmemiş olursunuz.
    bunu bir deneyeceğim mantıklı teşekkürler bilgi için

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzr sorunu bende yaşadım.Farklı marka ve farklı kasklarla...Tek rahat ettiğim kask Schubert oldu.. Biraz pahalı bir çözüm ama..%100 sorununu çözermi bilemiyorum..
    eğer sonuç alamazsam o markaya da bakarım öneri için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var. Yıllardır Nolan modelleri kullanıyorum. Çoğunlukla șehir içi kullandığım için sıkıntı olmuyor. Uzun yolda rahatsız ediyor. Artık Nolan kullanmayacağım. İç kabuǧu yada astarı daha yumușak, Yada üst köșelerden daha geniş kask bulmak lazım.
    evet başka kask bakacağım şu iç köpük kısmını biraz esneteyim olmazsa mecbur başka kask bakacağım siz bulabildiniz mi peki sizin demenizden yola çıkarak nolanı lıstem de sona bıraka bilirim teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı giritli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aynı kasktan bende var gercekten cok kaliteli ve güzel bi kask. aynı sorunla bende karsılastım ama zamanla duzeldi daha öncede kask aldım veya denedim bu kask gercekten ilk geldiğinde kafayı sıkıyo tam olculere gore alman iyi olmus zamanla acma yapıcak.
    evet kasktan memnunum kaliteli ve güzel bir kask @vdeger in dediğini uygulayacağım umarım olur

Merhaba,

Bu konu ile ilgili nasıl bir çözüm buldunuz acaba? Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Yeni kask aldıysanız modelini paylaşabilir misiniz?

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaplan_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bu konu ile ilgili nasıl bir çözüm buldunuz acaba? Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Yeni kask aldıysanız modelini paylaşabilir misiniz?
    Ben Nolan kask kullanıyorum. Aynı sorunu yaşıyordum. Sanırım köşeli bir kafatasına sahip olanlar bu dertten muzdarip. Kargodan gelen paketin içinden çıkan jel benzeri ince bir süngeri kask astarının içine koydum. Sorun çözüldü. Öyle ki en son yolculuğum 10,5 saat sürdü. Sorun olmadı.
    kaplan_m bunu beğendi.

LS2 kullanıyorum. Başka kask alayım dedim ama dediğiniz gibi onda da yaşayabilirim. Bende öyle bir madde yok ama ince bir sünger bulup deneyeyim. Yoksa uzun yolculuklar çekilmez oluyor. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Nolan kask kullanıyorum. Aynı sorunu yaşıyordum. Sanırım köşeli bir kafatasına sahip olanlar bu dertten muzdarip. Kargodan gelen paketin içinden çıkan jel benzeri ince bir süngeri kask astarının içine koydum. Sorun çözüldü. Öyle ki en son yolculuğum 10,5 saat sürdü. Sorun olmadı.
    LS2 kullanıyorum. Başka kask alayım dedim ama dediğiniz gibi onda da yaşayabilirim. Bende öyle bir madde yok ama ince bir sünger bulup deneyeyim. Yoksa uzun yolculuklar çekilmez oluyor. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)