Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask ici temizlik

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba arkadaslar,

Pedleri cikarip, ilik suyun icinde guzelce temizledim ph=0 bir temizleyici ile ama kask ici renk degisikligi gitmedi .

Motulun kask ici temizlemek icin spreylerinden aldim bende ; kullandigimda kask ici tamam guzel kokuyo ama renk degisikligi ve kirli goruntu maalesef silsemde gecmedi. Temizledigine de inanamadim.. antibakteriyel oldugu yazili ama.. Kaski degistirdim..

Her zaman buffta takamiyorum. Takinca illa vizorden eli sokup yerlestirmek gerekiyo yanak bolgesine. Kafa kucuk , xs boyunluk maalesef bana uymadi. Kendim de kendime buff yapamadim/ yapmadim. Maalesef , yine ayni sorun problem..
    Kaski temizleyince bu kirli goruntu nasil gidecek ?

Kask ici kirli goruntuye cozum bulan var mi ?

Yardimlar icin tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende tam motulun kask temizleyicisinden alacaktım. Iyi oldu konu, takipteyim.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Konuyu yakınen takipteyim.. ben parfüm sıktım içine o derece rahatsız oldum temizlemeyi bilmeyince..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben ıslak mendil ile dalıyorum baff muhakkak kullanıyorum

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    çözüm balaklava

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hiç balaklava kullanmadım. Kirlenince kaskın içini komple çıkarıp yıkıyorum. Sizin kaskın içi çıkmıyor mu? Renk değişikliği kir mi, yoksa yıpranma mı? Temiz olduktan sonra eskime kaynaklı renk değişikliği olsa ne olur ki?

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA

Balaklava Kaskın tozla kirlenmesini önlemez ama tuzla ve yağla kirlenmesini önler. Konforu artırır, hijyenik kullanım sağlar, kulakların katlanmasını önler. Gözlere fer, batna ciladır balaklava. Buff da güzel, buff da cici ama balaklava kadar şifalı değildir zira her zaman aynı mükemmellikle yüzü saramaz. Buff, kask takmıyorken de fonksiyonel olarak kullanabilecek güzel bir aksesuar. Mesela kelsindir ama kel değilmiş gibi görünmek istiyorsundur güzel ve asi görünümlü bir kele dönüştürür kişiyi.

Balaklava sadece kaskın altına takılır, tek işi kask kullanımındaki konforu ve hijyeni artırmaktır. Onu da her türlü rakibinden kat kat iyi yapar. Kaskı çıkarınca eşkiya gibi görünmek imkanı da sunar. Aslandır, kaplandır balaklava. Ev kaplanı tekir kedidir. Vazgeçilmezdir.

Tabakta yemek yemek gibidir. Kullanmamak ise düzgünce tabağına alıp yemek yerine, yerlere döke döke saça yiyip kirlenince süpürge takıp yerleri temizliyorum, demek gibi.
    Emreerol, zekeriyaimam, gursus ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,
    ph=0 bir temizleyici ile
    pH ~= 7'dir o. 0 olsa duramazsın.
    diablof ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç balaklava kullanmadım. Kirlenince kaskın içini komple çıkarıp yıkıyorum. Sizin kaskın içi çıkmıyor mu? Renk değişikliği kir mi, yoksa yıpranma mı? Temiz olduktan sonra eskime kaynaklı renk değişikliği olsa ne olur ki?
    Fondoten bulasiyor .

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pH ~= 7'dir o. 0 olsa duramazsın.
    Haklisiniz. 0 dan 14 e kadar ,7 notrdur. Yanlis telaffuz ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tam motulun kask temizleyicisinden alacaktım. Iyi oldu konu, takipteyim.
    Sprey formunda, kask icine sikip temiz bir bez ile silip kurumaya birakiyosunuz.
    Cok hos bir koku, antibakteriyel bir bilesim.
    Yanak pedlerindeki renk degisikkigi gecmiyor.
    Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu yakınen takipteyim.. ben parfüm sıktım içine o derece rahatsız oldum temizlemeyi bilmeyince..
    Sikmayin kask icine oyle seyler Bazi kask ici pedler antibakteriyeldir

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çözüm balaklava
    Tesekkur ederim..
    Kask ici cikiyo tabi eski kaskimi cikarip usulune uygun yikadim. Yine istedigim gibi temiz bir goruntu gormedim. Temizleme Spreyi aldim kullandim yine ayni.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    o zaman geriye tek çare kalıyor o da çamaşır suyu
    Eagle7 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balaklava Kaskın tozla kirlenmesini önlemez ama tuzla ve yağla kirlenmesini önler. Konforu artırır, hijyenik kullanım sağlar, kulakların katlanmasını önler. Gözlere fer, batna ciladır balaklava. Buff da güzel, buff da cici ama balaklava kadar şifalı değildir zira her zaman aynı mükemmellikle yüzü saramaz. Buff, kask takmıyorken de fonksiyonel olarak kullanabilecek güzel bir aksesuar. Mesela kelsindir ama kel değilmiş gibi görünmek istiyorsundur güzel ve asi görünümlü bir kele dönüştürür kişiyi.

Balaklava sadece kaskın altına takılır, tek işi kask kullanımındaki konforu ve hijyeni artırmaktır. Onu da her türlü rakibinden kat kat iyi yapar. Kaskı çıkarınca eşkiya gibi görünmek imkanı da sunar. Aslandır, kaplandır balaklava. Ev kaplanı tekir kedidir. Vazgeçilmezdir.

Tabakta yemek yemek gibidir. Kullanmamak ise düzgünce tabağına alıp yemek yerine, yerlere döke döke saça yiyip kirlenince süpürge takıp yerleri temizliyorum, demek gibi.
    Neymiş be mübarek
    Yakın bir zamana kadar kask içine hiç bir şey giyemezdim. Sonra gittim bir, kaliteli, termal balaklava aldım, dünya varmış dedim. Bir kere ince olduğu için kaskın altında rahatsızlık hissi vermiyor, boyun bölgesinden giren rüzgara birebir. Antalya gibi bir yerde o kaskın içi bazen vıcık-vıcık oluyor, ee her gün kask yıkayamazsın, ama her gün balaklava yıkanabilir.
    Eşkiya gibi görünme konusu gerçekten doğru; geçen aylarda hava çok soğuk, o biçim giyinmişim, işten eve dönerken a101 e uğramam gerekti, ev yakın nasıl olsa bi daha giy çıkar olmasın diye öyle daldım içeri, kasiyer eleman titrek bir sesle -Abi kaskı çıkarır mısın dedi, tam anlayamdım yanına yaklaştım, kaskı çıkardım, altta balaklava, bu kez altına edecek bir sesle sadece şöyle dedi; -Abiiiiii
    shruikan ve Akhunturk bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neymiş be mübarek
    Yakın bir zamana kadar kask içine hiç bir şey giyemezdim. Sonra gittim bir, kaliteli, termal balaklava aldım, dünya varmış dedim. Bir kere ince olduğu için kaskın altında rahatsızlık hissi vermiyor, boyun bölgesinden giren rüzgara birebir. Antalya gibi bir yerde o kaskın içi bazen vıcık-vıcık oluyor, ee her gün kask yıkayamazsın, ama her gün balaklava yıkanabilir.
    Eşkiya gibi görünme konusu gerçekten doğru; geçen aylarda hava çok soğuk, o biçim giyinmişim, işten eve dönerken a101 e uğramam gerekti, ev yakın nasıl olsa bi daha giy çıkar olmasın diye öyle daldım içeri, kasiyer eleman titrek bir sesle -Abi kaskı çıkarır mısın dedi, tam anlayamdım yanına yaklaştım, kaskı çıkardım, altta balaklava, bu kez altına edecek bir sesle sadece şöyle dedi; -Abiiiiii
    Balaklava ile yazın daha da sıcak olmuyor mu kaskın içi? Yazın tüm havalandırma deliklerini açtığım zaman bile anca yetiyor şahsen.

Balaklava ile yazın daha da sıcak olmuyor mu kaskın içi? Yazın tüm havalandırma deliklerini açtığım zaman bile anca yetiyor şahsen.
    https://www.mototas.com.tr/dainese-s...laklava-pmu774 Şu baya güzel. Yaz sıcağında da. Çok memnunum.
    hasmet bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    https://www.mototas.com.tr/dainese-s...laklava-pmu774 Şu baya güzel. Yaz sıcağında da. Çok memnunum.
    Bende bundan kullanıyorum.Yazın nasıl olur daha tecrübe etmedim.İpek olduğu için başımda olduğunu fark etmiyorum.Kaskı takıp çıkarırken de çok rahat oluyor.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    kan sökücü kimyasallar var ben o şekilde temizleme yaptığımda iç pedlerin resmen içine işleyerek hiç bişey bırakmadan temizliyor,
    kir haricinde bir katman daha temizlediğini gördüm, sonrasında hoş kokulu bişeyler ve akabinde durulama ile misçiçek bir kaskımız bize göz kırpıyor
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Nasıl bi kaskını var arkadaş sizin içi çıkmıyor mu? ben söküyorum kaskın içini yanak pedleri de dahil veriyorum hanıma oh mis gibi vernel kokusu uzun araklıklarla yıkamayın kirler nüfuz etmesin kaskın içine sık sık yıkayın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yaninda kirbac ta geliyor mu?

Kusura bakmayin, yazmasam karnim sisecekti
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Yaninda kirbac ta geliyor mu?

https://www.mototas.com.tr/pictures/...20_001_f_s.png

Kusura bakmayin, yazmasam karnim sisecekti
    Motor ekipmanı gören masum köylüye bağladı adam yaw

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O görsel benim aldığıma benzemiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)