Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask sikmasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Merhaba arkadaşlar. Konuyu araştırdım hangi durumlarda kask oluyor olmuyor biliyorum. Shoei nxr kask m beden aldim. Ölçüler aynı kafamda bir baskı hissetmiyorum sadece yanak petleri yanağımi sıkıyor. Bu durumu yaşayan çok insan var mı diye bu konuyu açtım. Bu problemi yasayip kaski iade mi ettiniz yoksa acilmasini beklediniz ve her şey yolunda mi gitti. Yorumlar icin simdiden Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanak pedi içindeki. 3 cm kalınlıktaki süngeri çıkarıp 1.5 cm süngerden aynı şekilde kesip koydum ( küçük bir delik açtım pedin dikiş yerine 2cm)

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Orjinal halini bozmadan esnemiyor mu bu meret

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sözde esniyormuş eskiyince ama benimki biraz fazla sıkıyordu ben sıkıntıya gelemem rahat olmam lazım

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Anladim hocam Sağol. En son care o olur o zaman

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    daha once kapali kask kullandınız mi?bende acik kasktan geçince rahatsiz oldum ama güvenlik için biraz sıkması iyidir

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Ilk kaskim. oyle diyorlar ama bilemiyorum tecrübeli bi abimiz ilgilense keske

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yanaktan sikmasi normal.
    Alindan, yanlardan, sakaklardan, veya turan kemiginin (arkadan) sıkmiyorsa. Problem cok yok. Yanak pedleri kullanildikca rahatlar her zaman. Aldigim 2 kaskta zor girip cikiyordu. Artik kask mi kafana alisiyor, kafan mi kaska alisiyor. Sonucta alisiyorlar.
    Ancak esner derkende lacka olacak demiyorum. Eskisi kadar sikmayacak. Ama surekli temas halinde olacak pedler ile yanaklar.

Dar kask, dedigim bolgelere baski yapar. Idare edeyim dersin agri yapar, yapamazsin. Iste eger oyle birsey varsa degistirmen gerek.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    kaskı tak, yüksek sesle, bikaçtane saçma sapan, uzun cümle kur (kendinle konuş), yanaklarının içi, dişlerine takılmıyorsa, sabret açılır.

Eğer takılıyorsa, iç peglerin uygun bedenle değişmesi lazım ( tabi kaskı üreten yer, ekstra iç peg üretiyorsa )

çok fazla sıkmıyorsa kullan birde foto at istersen açılır o

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanaktan sikmasi normal.
    Alindan, yanlardan, sakaklardan, veya turan kemiginin (arkadan) sıkmiyorsa. Problem cok yok. Yanak pedleri kullanildikca rahatlar her zaman. Aldigim 2 kaskta zor girip cikiyordu. Artik kask mi kafana alisiyor, kafan mi kaska alisiyor. Sonucta alisiyorlar.
    Ancak esner derkende lacka olacak demiyorum. Eskisi kadar sikmayacak. Ama surekli temas halinde olacak pedler ile yanaklar.

Dar kask, dedigim bolgelere baski yapar. Idare edeyim dersin agri yapar, yapamazsin. Iste eger oyle birsey varsa degistirmen gerek.
    sadece yanaklardan sıkıyor. bekleyeceğim bi kaç hafta

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskı tak, yüksek sesle, bikaçtane saçma sapan, uzun cümle kur (kendinle konuş), yanaklarının içi, dişlerine takılmıyorsa, sabret açılır.

Eğer takılıyorsa, iç peglerin uygun bedenle değişmesi lazım ( tabi kaskı üreten yer, ekstra iç peg üretiyorsa )
    sanırım yavaş yavaş daha az sıkıyor ya

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanak diyeti önerilebilir.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahah o da güzelmiş abicim

Kullandıkça rahatlar.
    000000 bunu beğendi.

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    İlk aldığında yanaktan sıkması çok normal 1 ay kullanın rahatlar .

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Biri nxr mi dedi ben 5 ay 12.500 km yol yaptım nxr la. Çok büyük açılma rahatlama bekleme. Zamanla rahatsız etmicek düzeye geliyor fakat ben başka kasklar gördüm bizimki kdr oturmuyor, adamın yanak durumu çok rahat. Genel olarak memnunum. Çok yakın arkadaşımda aldı ondada aynı yanak sıkma durumu söz konusu.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Yanaklıkları sök (sökülebiliyor ise) iyice yıka, üstüne ağırlık koyup kurut Benim eski kaskı yanlışlık ile öyle yapmıştım temizliğini yanaklık deforme olmuştu böyle ufalmıştı, birinin sorunu birinin çözümü olabilirmiş

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Gittim degistirdim kafamda agv k5 vardi agv k5 aldim ML beden

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Nxr fiyati 1650 lira. Satan abi 1200 e birakti bana fakat 2014 başı uretim tarihi. rafta beklemis bi kaskti. Bedeni olmadı olsa yine de degisitrmezdim fakat kafadan sikmaya basladi. Agv k5 siparisi verdim yaninda iridium silver kask hediye edecekler. denemistim ML bedeni tam olmustu. BAKALIM hayirlsii

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)