Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LS2 FF396 Kullananlar??

Motovento
    REKLAM ALANI
    electroma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    LS2 FF396 ve LS2 FF396 FT2 farkı nedir?

** İki kask arasında 100TL varan fark var. (Bu farkın üretim tarihi veya çıkartmalarla ilgili olabileceğinin farkındayım. )

** Sharp testinde 4 yıldız alan sadece FF396 olarak geçiyor. FF396 FT2 için böyle bir sonuç yok.

** Ayrıca DOT sertifikası konusu da biraz üçkağıt gibi. Çünkü sitesinde, DOT sertifikasını FF385 ve FF396 FT2 olarak yazmış. Belgede sadece FF385'den bahsedilmiş ve FF396 FT2 ilgili en ufak ibare yok. Kabuklarının aynı olabileceğini düşündüğüm için, bu iki modelin farklarını araştırırken şu videoyu buldum: LS2 Helmets Difference between FF385 and FF396 Motorcycle Helmet?

Videoda Phil Ammendolia'nın söylediğine göre bu iki model küçük bir fark dışında tamamen aynı özelliklere sahipmiş. Küçük fark dediği de üst havalandırma deliklerinin farklı olması. Bu fark da kabuk kalıbının farklı olması anlamına gelir...

Acaba FF396 FT2'de, diğerinde olmayan yeni bir özellik mi var, yoksa başka bir LS2 skandalı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Bu kask yerine nitro aikido daha iyi bir seçim olacaktır.

http://www.motomaxonlineshop.com/nitro-kenshi-pmu2787

Motosikleti
    Hornet 650
    ff396 kask kullanıyorum, 2012 ekim yapımı 2013'de fuardan almıştım.

Sanırım ff396 lara -ft eklentisi 2015 de geldi, yeni desenleriyle beraber.

Gözlemlediğim kadarıyla vizörü tutan sağ ve sol parçalar hariç değişik bir tarafı yok.

Ancak kabuğu olsun köpüğü olsun bir değişiklik varmıdır bilmem.

Kesin olan bir şey var oda fiyatlarında bariz bir fark var, eski desenli olanları yenilerinden daha ucuz,

yani 2015 ve üstü imal edilenler ( -ft2 olarak geçenler ) daha pahalı.

Tabi bunda üretim tarihimi yoksa kabukta yada köpüğünde yapılan değişikliklerdenmi kaynaklanıyor bilemem.

Üretici imal ettiği bir ürünün adını değiştirmesi için, üründe muhhakkak bir değişiklik yapması gerekir.

Yani bunu üstündeki deseni değiştirerekte yapabilir, yada kabuk ve sağlamlığıyla oynayarakta,

Neyse daha fazla bulandırmayayım.

Sonuç olarak: Ne fark konusunda hiç bir fikrim yok.
    electroma bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)