Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nolan N86 rüzgar sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,

İki aylık motorcu olarak aranıza katılmış bulunmaktayım. İlk motorum olan Bajaj 150F aldım. Kışın ortası olduğu için ekipman biraz aceleye geldi. Birçok çıkmaza girdikten sonra Nolan N86 almaya karar verdim. Kaskı yere atıp baltayla parçalayasım geliyor.

Kask içeriye acayip rüzgar alıyor. 60 Km hızdan sonra yüzüme çarpan rüzgarı baya baya hissediyorum. Termal balaklava aldım, yetmedi üzerine boyunluk taktım yine de kesmiyor. Çene kısmını kapatıyorum camdan rüzgar giriyor.
    Önceki hava deliklerini bantladım, camdaki silikonlar tam oturuyor ama yine rüzgar geliyor. Ne yaptıysam çözemedim biri bana bu konuda yardımcı olursa çok sevinirim.

Soğuk havalarda kalın ekipmanlarla sıcacık giderken kaskın içinde yüzümün buz tutması çok sinir bozucu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...-TR-G_851.html

Şu tarz bir ürün var. Ama kaskın bu kadar rüzgar alması normal mi bilmiyorum. Aynı kaskı kullanan arkadaşlar yorum yapacaktır.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam naptın sen. Hani ses alıyor desen tamam da (nolanların kronik sorunu ses alması bence), kapalı vizörden hava alıyorsa o kaskta bir sorun var demektir.

Aldığın yere gere götür durumu anlat. Ya iade alsınlar yada vizörü veya neyi değiştireceklerse değiştirsinler.

Bende Nolan N64 kullanıyorum, vizörden gram hava almıyor kesinlikle. Nolanların vizör fitilleri çok iyidir, hava sızmasının kolay kolay imkanı yok o fitillerden. Senin kaskında bir problem olması olası, kaskı o şekilde kullanma zaten...

Değerli yorumlar için çok teşekkürler,

MimTolga, bende onun balaklava versiyonu var termal neopren en son noktası bu dediler iyi bir şey aldım fayda etmedi

,aldığım yerle konuşmuştum servise sorarız yardımcı oluruz demişlerdi o şekilde bir yol deneyeceğim o zaman.

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Kafanıza tam oturmuş olmama ihtimali de var. Aynı kaskı kullanıyorum ve kaskın açısı biraz yukarıda veya biraz aşagıda olması içeri ruzgar girmesine sebep oluyor. Taktığınız balaklava ya da boyunluk rüzgarı kesmenin aksine bazen içeri daha fazla hava girmesine sebep oluyor. Rüzgarı vizörden aldığını zannetmiyorum. Ancak ne olursa olsun N86 bence tasarımında sorun olan bir model. Forumda soranlara birkaç kere söyledim yine tekrarlayayım şimdiki aklım olsa bi o kadar daha verip sessiz konforlu bişey alırdım.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Konu cok yeni degil ama arastiran arkadaslar icin bir kac seyde ben soyleyeyim..

Bende nolan n64 kask var balaklava ile kullaniyorum ruzgar sesi aliyor ama yuzumu donduracak kadar soguk bi ruzgar almadi.baya soguk havalarda da kullandim..

Kask bol olabilir eger degilse bi anormallik vardir bence..aldigin yere goturmeni tavsiye ederim.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Bu konuyla ilgili bir soru sormak istiyorum.Ben kaskı sıcak havalarda ve hep şehir içinde kullanıcam.Terlememek için nolan n64 almalımıyım? Yani rüzgar aldığına göre daha az terlerim diye düşünüyorum.

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Ayni kaski kullandigim icin ses aliyor olarak algilayip konuya girdim. Kulak tikaci tavsiye edecektim cunku kullanmaya basladigimdan beri muptelasi olmus durumdayim

Fakat dedigin gibi bir ruzgar alma hele ki oyle yuzu buz tutturma gibi bir problemim hic olmadi. Motorum maksimum 150 yapiyor cok yuksek suratlere cikiyorum diyemem ama yuzumun usudugu olmadi hic kaskta bir sorun olabilir.

Ek olarak ust taraftaki havalandirmalari actigin anda cilgin soguk aliyor iceri hatta sicak havada bile ust havalandirmalari kapatiyorum. O ust havalandirmalarda problem olabilir belki.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    büyük ihtimalle kasında sorun var .. aldığın yer ile bi görüş...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Cbf150
    N86 aldım bende şuan pişmanım,
    Yarı fiyatına alıp 3 yıldır kullandığım ls2 ile aynı rüzgar sesi uğultusuna sahip

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)