Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rocc kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Arkadaşlar bu kask nasıldır, marka bağımlılığı yapmadan, tavsiye eder misiniz? Yurt dışında felan kullanılıyor, cf moto satıyor.

http://m.n11.com/rocc-full-face-moto...aski-P95276048

Kasklar başlığına konuyu açtım, sadece bir kişi yazdı sağolsun. Malesef, alt başlıklara kimse girip bakmıyor. Yoneticilire sesleniyorum sohbet ediyoruz şurada gelip te açtığım konuyu Kasklar başlığına taşımayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum, fiyatının ucuz olmasından ziyade bakılması gereken çok önemli hususlar var bence. Birincisi kask üreticisinin internet sitesi ve kendinisi ortalıkta yok. Satılan sitelerde bile markaya 'AGV' girmişler. Hepsinden öte malzeme fiberglass yazıyor fakat o fiyata fiberglass kaskın olma ihtimali ineklerden altın sağma ihtimalimiz ile eş değer. FC-Moto'da satılması, bunca belirsizlik ve oluşturduğu güvensizlik hissini açıkçası benim açımdan tatmin etmedi. Ucuz ve güvenli bir kask arıyorsan şayet ''MT-Revenge'' forumda da sık sık dile getirilen, rüştünü bir nebze ispatlamış güzel kasklardandır. Kalın sağlıcakla

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    kask güzel kask ben o markanın enduru modelini kullanıyorum ve kesinlikle kaliteli tek dez avantajı benim kaskın ağır olması

kaskın tarihi önemli tabi onu sorun

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Cevaplar için teşekkür ediyorum.
    Saygılar.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    O kasklar gectigimiz seneler geldi.kaskcim.comda satiliyordu.fiyati bayagi dusmus alinabilir bence.

Motosikleti
    YZF-R25
    Bahsettiğin sitedeki ürün Bursa'da Haider motosiklet mağzasının ürünleri.Bildiğim kadarı ile mağzayı kapattılar.Bu yüzden ellerinde kalan ürünleri eritmek amacıyla çok düşük fiyatlara satıyorlar.Bizzat kendim mağazadan kapanmasına yakın rocc kask ve alpinestars mont almıştım.Değerinin çok altında satıyorlar.Güler yüzlü güvenilir satıcılar.
    Burada derdim kimseyi reklam etmek değil ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler.
    Yukarıda arkadaş Üreticinin internet sitesi yok demiş.FC Moto nun türkiyede internet sitesi olmadığı için olmasın
    Satılan markalara AGV girmiş, demiş. n11'de Rocc marka ürünler için herhangi bir bölüm olmadığı için olmasın
    Malzeme fiberglass yazıyor o fiyata olmaz demiş.Ürünü zaten başka sitelerde 550-650 TL arası satıyorlar.Gerçekten Fiberglass 'tır bizzat kendimde var zaten aynı kasktan.Ucuz olması demek olmadığı anlamına gelmez.Pahalı malı iyi mal olarak bilme huyumuz ne zaman biticek acaba

Ucuz ve güvenilir kask demiş ve kıyaslama olarak Mt revenge sunmuş arkadaş .AGV ARAİ falan desen eyvallahta.Söylediğin plastik parçasından farklı birşey değil.

Birşey hakkında yorum yaparken ,bildiğimiz için yapalım ,yorum yapmak için yapmayalım ama sizde haklısınız sonuçta burası bir forum herkes yazabiliyor... :(

İlandaki kask için söylemek gerekirse değerinden kat kat ucuz ARAİ AGV SHOEİ gibi kasklardan sonra alınabilecek ve bu fiyata alınabilecek en ideal kasklardan...
    Güvenliği için tereddüt edenlere rocc kask test yazarlarsa gönüllere rahat eder.
    Rocc 'un çalışanı yada sahibi degilim.Ama Fiyat/güvenirlik olarak harika bir ürün.
    MANKU ve osis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Evet arkadaşlar kask bugün elime ulaştı. Kask gerçekten kaliteliye benziyor. Yada daha önce hiç kaliteli kask görmediğim içindir. Kullandığım en pahalı kask 50tl idi. Kasktaki detaylar çok hoşuma gitti. Tişört falan hediye göndermişler. Satıcı da ilgiliydi sağolsun. Detaylar aşağıda.

http://i.hizliresim.com/92Mp2O.jpg

http://hizliresim.com/92Mp2O
    Onurhan D bunu beğendi.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Hayırlı olsun hemşerim Kask banada kaliteli, fiyat açısından mantıklı geldi.
    MANKU bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    sağol abi teşekkür ederim, 300 liraya belki daha iyi bir kask alınabilirdi, ama bilmiyorum bu kask beni kendine çekti.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı furkansalih1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin sitedeki ürün Bursa'da Haider motosiklet mağzasının ürünleri.Bildiğim kadarı ile mağzayı kapattılar.Bu yüzden ellerinde kalan ürünleri eritmek amacıyla çok düşük fiyatlara satıyorlar.Bizzat kendim mağazadan kapanmasına yakın rocc kask ve alpinestars mont almıştım.Değerinin çok altında satıyorlar.Güler yüzlü güvenilir satıcılar.
    Burada derdim kimseyi reklam etmek değil ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler.
    Yukarıda arkadaş Üreticinin internet sitesi yok demiş.FC Moto nun türkiyede internet sitesi olmadığı için olmasın
    Satılan markalara AGV girmiş, demiş. n11'de Rocc marka ürünler için herhangi bir bölüm olmadığı için olmasın
    Malzeme fiberglass yazıyor o fiyata olmaz demiş.Ürünü zaten başka sitelerde 550-650 TL arası satıyorlar.Gerçekten Fiberglass 'tır bizzat kendimde var zaten aynı kasktan.Ucuz olması demek olmadığı anlamına gelmez.Pahalı malı iyi mal olarak bilme huyumuz ne zaman biticek acaba

Ucuz ve güvenilir kask demiş ve kıyaslama olarak Mt revenge sunmuş arkadaş .AGV ARAİ falan desen eyvallahta.Söylediğin plastik parçasından farklı birşey değil.

Birşey hakkında yorum yaparken ,bildiğimiz için yapalım ,yorum yapmak için yapmayalım ama sizde haklısınız sonuçta burası bir forum herkes yazabiliyor... :(

İlandaki kask için söylemek gerekirse değerinden kat kat ucuz ARAİ AGV SHOEİ gibi kasklardan sonra alınabilecek ve bu fiyata alınabilecek en ideal kasklardan...
    Güvenliği için tereddüt edenlere rocc kask test yazarlarsa gönüllere rahat eder.
    Rocc 'un çalışanı yada sahibi degilim.Ama Fiyat/güvenirlik olarak harika bir ürün.
    O plastik parçası dediğiniz kask sharp 5 yıldız ayrıca ECE 22.05 sertifikalarına sahip.Birşey hakkında yorum yaparken ,bildiğimiz için yapalım ,yorum yapmak için yapmayalım ama sizde haklısınız sonuçta burası bir forum herkes yazabiliyor... :(
    TrailBraking bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alırım ben bunu. Scorpionum eskimeye başladı hemde o plastik.

Şu kazada kullanılan kask rx-7 gp 4 yıldız alıp
    http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/arai-rx-7-gp

Şu kaskın aynı seviyede koruduğuna bir türlü inanamıyorum
    http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff370

Kask testi çekiçle olmaz tamam da ilk darbede çene kısmının dünyası şaştı.

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/shoei-gt-air

Benimki gt air ama xr1000 ile aynı skorda yani 3 yıldız.

Konu dışına çıkarsak;

http://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i30/10929

Ahanda ncapten 5 yıldız arabanın

Şu kazada hava yastıkları açılmamış..

Diyeceğim o ki, testleri dikkate alın ancak körü körüne güvenmeyin.

TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı furkansalih1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ah benim güzel kardeşim, temiz kalpli dostum... Senin laf sokma çabalarını yerim

Birinci olarak FC-Moto zaten bir üretici değil. Bir e-ticaret sitesi, ürün ürettiği falan yok. Kaskın üreticisi ROCC olarak geçiyor ve ROCC adlı firmanın bir internet sitesi yok.

İkinci laf sokma girişimin ise hayli komik. n11'de ROCC marka ürünler için herhangi bir bölüm yok demişsin. Daha ne istiyorsun anlamadım ben. Üründen dünya bir haber ki webmaster ürün için bölüm açma gereği bile duymamış. Markadan kalitesizlik aktığının bir diğer göstergesi.

Ürünün fiyat aralığı 60 ile 100 € arasında değişiyor. Arkadaşın aldığı kask ise 95 €. Kaba bir hesapla 300 lira. 550-600 lira değil yani sevgilim Ve evet kaskın bu denli ucuz olması fiberglass olmadığı anlamına geliyor. Paran yoksa çikolata alamazsın. Bu basit mantık ise kaskta da işliyor. Paran yoksa fiberglass alamazsın. Hayır 500 liralık kask bile polikarbon malzemeden üretilirken sen neyin kafasını yaşayıp 300 liralık kaska fiberglass diyorsun benim aklım hayalim almıyor.

Gelelim sharp testlerine. Sharp testlerine %100 güven olmasa da büyük bir çoğunluk tarafından kask güvenliği ele alındığı zaman kabul gören bir firmadır. BAĞIMSIZDIR. Arkadaş ucuz ve kendini güvende hissedeceği bir kaskı sormuş. Gidip ona 1500-2500 liralık kask mı önereyim benim aşırı bilgili ve zeki kardeşim? 5 yıldız alan ve fiyatı olabildiğince uygun, rüştünü bir nebze de olsa ispatlamış bir kask önerdim kendi nezdimde. Bahsi geçen kaskın bırakın modelinin testini üreticisinin esamesi bile yok sitede.

Daha fazla açıklamaya gerek yok zaten. Sonuçta burası bir forum, herkes yazabiliyor
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Arkadaşlar bu kaski almamdaki en büyük etken, internetteki birkaç test videosuydu. Çekiçle vuruyorlar ve yüksek bi apartmandan aşağıya atıyorlar falan...

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    emin ol 300 liraya daha iyi bir kask alamazsın aldığın kask alman malı!

Rocc kasklarını Büse diye bir alman firması üretiyor. www.buese.com

Alman sitesi www.buese.com Türkiye distribütörü www.motosikletciyiz.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)