Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shoei Spirit 2 kask hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun aleyküm

Öncelikle tüm foruma iyi hafta sonları tüm motorculara da kazasız sürüşler diliyorum
    Mevcut kaskım olan durt marka dandik kaskımı hem ses hemde rüzgarda beni perişan ettiği için değiştirmeye karar verdim

Motosiklet aksesuarları satan mağazaları dolaşırken bir mağazada 1yıllık 0 shoei spirit 2 modelini gördüm mevcut fiyatı piyasa da 2500tl ama mağaza kask son be bir yıllık olduğu için 1500tl ye taksitle bırakırım dedi bu kask alınır mı içimde şupheler varda daha önce kullanan var mı yada hala kullanan ve fiyat için ne diyorsunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    1 yıllık olduğunu kendin görürsen ve bedeni uygunsa kaçırma bence. Kırmadığın sürece 4-5 sene paşa paşa kullanırsın.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Gerçekten 1 yıllık ve hiç kullanılmamışssa bence alınır... Tabi bir deneyin kafanıza olsun... Xsprit serileri biraz daha racing sürüşler için tasarlanmış kasklar .. Aerodinamik olarak yatık sürüş için deniyordu... Birde biraz daha sıkı olabilir diğerlerine göre... Ben shoei nxr kullanıyorum, kafama en iyi oturan modeldi, gayet memnunum...

Bedeni uygun tam kafama göre dun denedim duruyorsa bugün almaya gidiyorum o zaman

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    x sprit 2 shoei nin en pahalı ve en kaliteli kaskı (800 Euro ) ve türkiyede satılan kaskların çoğunun zaten en az 1 yıllık olduğunu varsayarsak inşallah bir kelek yoktur bu işte fiyat çok ucuz
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içersinde üretim tarihi mevcuttur. İçliği kaldırdığınızda sağ kulak kısmında görebilirsiniz

bu arada fiber kaskların 3-5 yıllık ömrü olması satış-pazarlama taktiğidir. Termoplastik kaskların kullanım ömrünün olması doğal çünkü kılcal çatlaklar zamanla meydana gelir ancak fiberde çatlama/bozulma olmaz. Tabi bu demek değilki 5 yıllık fiber kaskla 1500 tl para vermek akıllıcadır.

Goruşleriniz için teşekkür ederim kaskı almış bulundum artık geri dönüş yok
    Tekrar ilgilenen herkese teşekkurler

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goruşleriniz için teşekkür ederim kaskı almış bulundum artık geri dönüş yok
    Tekrar ilgilenen herkese teşekkurler
    Hayırlı olsun, foto koysana desenine bakalım

Motosikleti
    hayırlısı olsun yalnız üretimi bitmiş model http://www.shoei-europe.com/discontinued/ olarak gözüküyor 1 yıllık olması imkansız kaskın içindeki üretim tarihi ne yazıyor
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun yalnız üretimi bitmiş model http://www.shoei-europe.com/discontinued/ olarak gözüküyor 1 yıllık olması imkansız kaskın içindeki üretim tarihi ne yazıyor
    23/7/2012 üretim yılı en iki sene hatta düşürmez etmezsem baya götürür

Kendimi rahatlatmaya çalışmıyorum 1400 tlye iyi aldığımı düşünüyorum

Eyvah gitti paracıklar Rahatlatacak bir şey yok güvenlik önemli hayırlı olsun.

Motosikleti
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23/7/2012 üretim yılı en iki sene hatta düşürmez etmezsem baya götürür

Kendimi rahatlatmaya çalışmıyorum 1400 tlye iyi aldığımı düşünüyorum
    olan olmuş boşver hayırlı olsun kazasız belasız inşallah ihtiyaç olmaz ayrıca vizörü su (camsil ,gözlük temizleme sıvısı ,deterjan vs ile sakın silme ) ve yumuşak peçete veya bez harici bir şeyle sakın silme derim

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Hocam shoei icin bilmiorum da arai sitesinde kaskin raf omru 7 yil kullanim omru 5 yildir yaziodu hangisi ince biterse.. yani 2 senelik bir kaski bile 5 sene kullanabilitsin..

Shoe dede durum aynidir sanirim ) hayirli olsun..

Bu arada uretimden kalkmasinin sebebi xspirit 3 cikti cikicak
    biosferist bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)