Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shark Vancore

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07 Abs
    Merhabalar,

Shark Vancore modeli ile ilgili sormak istediğim bir konu var. Standart üzerinde gelen goggle vizörü normalden biraz koyu renkli gibi. Bu gece sürüşünü etkileyecek kadar koyu mu? Aslında çok etkileyeceğini düşünmüyorum ama. Az mı etkiliyor? Hiç etkilemiyor mu? Gündüz güneşi biraz olsun kesiyor mu? Bir de iç kısmı güneş gözlüğü takmaya müsait mi?

Kullananlar aydınlatabilirse memnun olurum. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    msx 125
    Shark raw kullanıyorum vizörleri büyük ihtimalle aynıdır. Koyu olmasına rağmen görüşü çok iyi gece görüşü hiç düşürmüyor, güneş gözlüğü kullanmana gerek yok zaten pek müsait değil

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    O Gözlüklerin camı Carl Zeiss tarafından yapılıyor. Yani oldukça kaliteli ve her türlü sürüş alanına uygun şekilde üretime sahip.

Motosikleti
    MT07 Abs
    Teşekkür ederim.

Hocam Bence Bu Kaskı Kullanmayınız.Neden Derseniz Açık Kask.Kapalı Kask Alın.Güvenliğiniz İçin.

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Yaklasik iki aydir kullaniyorum.gece surusu icin bazen sorun oluyor.ama gunduz gunes isiklarinida kiriyor.ayrica numarali gozlukte kullaniyorum.hic sorun olmuyor fakat gunes gozlugu ile kullanicaksan vizoru normal olarak lastigi esnetip alın tarafina koyucaksiniz buyuk ihtimalle.fakat bu sekilde uzun kullanimlarda lastik buyuk ihtimalle esneme yapacak ve bollasak.bunu hissetmeye basladigim gunden bu yana bu sekilde kullanmiyorum.ayrica bu model acik degil kapali.fakat sehir disi kullanimlarda 130-140 km lerden sonra cok ses aliyor.bunuda bilerek tercih etmeni isterim.

Motosikleti
    MT07 Abs
    Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Bence Bu Kaskı Kullanmayınız.Neden Derseniz Açık Kask.Kapalı Kask Alın.Güvenliğiniz İçin.
    Kapalı kask diye biliyorum bunu. Aslında bazı sitelerde yarım kask diye geçiyor. Ağırlığınında 1150 gr olması biraz enteresan gelmiyor değil hani. Kapalı değil derken bilinçli mi söylediniz yoksa diğer shark raw modeliyle mi karıştırdınız..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Alıntı zamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklasik iki aydir kullaniyorum.gece surusu icin bazen sorun oluyor.ama gunduz gunes isiklarinida kiriyor.ayrica numarali gozlukte kullaniyorum.hic sorun olmuyor fakat gunes gozlugu ile kullanicaksan vizoru normal olarak lastigi esnetip alın tarafina koyucaksiniz buyuk ihtimalle.fakat bu sekilde uzun kullanimlarda lastik buyuk ihtimalle esneme yapacak ve bollasak.bunu hissetmeye basladigim gunden bu yana bu sekilde kullanmiyorum.ayrica bu model acik degil kapali.fakat sehir disi kullanimlarda 130-140 km lerden sonra cok ses aliyor.bunuda bilerek tercih etmeni isterim.
    Teşekkürler cevap için. Aslında lastik kısmı için şunu sormak istiyorum. Işıklarda beklerken sıcakta çoğu zaman vizörü kaldırıyorum. Hızlanınca kapatıyorum haliyle. Bunda da gözlükleri alttan şöyle acık açayım desem müsade edermi buna. Aslında deneyip te almak istiyorum fekat Ankara'da bulamadım pek.

Alıntı I_Know adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı kask diye biliyorum bunu. Aslında bazı sitelerde yarım kask diye geçiyor. Ağırlığınında 1150 gr olması biraz enteresan gelmiyor değil hani. Kapalı değil derken bilinçli mi söylediniz yoksa diğer shark raw modeliyle mi karıştırdınız..?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Teşekkürler cevap için. Aslında lastik kısmı için şunu sormak istiyorum. Işıklarda beklerken sıcakta çoğu zaman vizörü kaldırıyorum. Hızlanınca kapatıyorum haliyle. Bunda da gözlükleri alttan şöyle acık açayım desem müsade edermi buna. Aslında deneyip te almak istiyorum fekat Ankara'da bulamadım pek.
    Hocam Dediğiniz Modeller Açık Kask Olarak Geçiyor.Çene Kısmı Plastik.Size Tavsiyem Kapalı Kask ALınız.(FULL FACE)

Lightning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Hocam Dediğiniz Modeller Açık Kask Olarak Geçiyor.Çene Kısmı Plastik.Size Tavsiyem Kapalı Kask ALınız.(FULL FACE)
    Shark Vancore Açılmıyor, Full-face olarak geçiyor.
    Shark raw ve Vancore'u bayağı araştırdım, bu iki kask rahatlık olarak iyi olsa da, malesef gözlük ipleri bollaşıyor ve aşınıyormuş. sürekli gözlükleri kaldırıp indirecekler için kesinlikle problem olabilir deniyor.

Gözlük kalitesi ve rahatlık olarak üst seviye'de deniliyor. zaten bunu genellikle Cruiser , naked ve Chopper kullanan kişiler aldığı için 120-130 km gibi hızlarla çok alakalı olmadıklarını söylüyorlar ( Sürekli 120-130 üstü)

Motosikleti
    MT07 Abs
    Alıntı Lightning adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shark Vancore Açılmıyor, Full-face olarak geçiyor.
    Shark raw ve Vancore'u bayağı araştırdım, bu iki kask rahatlık olarak iyi olsa da, malesef gözlük ipleri bollaşıyor ve aşınıyormuş. sürekli gözlükleri kaldırıp indirecekler için kesinlikle problem olabilir deniyor.

Gözlük kalitesi ve rahatlık olarak üst seviye'de deniliyor. zaten bunu genellikle Cruiser , naked ve Chopper kullanan kişiler aldığı için 120-130 km gibi hızlarla çok alakalı olmadıklarını söylüyorlar ( Sürekli 120-130 üstü)
    Teşekkür ederim yanıtın için... Lastiğin bollaşabilme riskini duydum lakin bollaşan birini de duymadım hiç. Biliyosun bizde bu tür söylentiler biyerden fırtladı mı at çöpe haline gelebiliyor. Bu kadar hassas değildir inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

Hocam yanlış anlamayın. Bilinçli mi yoksa modelleri mi karıştırdınız halâ emin olamadım. Gördüğünüz gibi herkes kapalı kask diyor. Raw modeli görünüşte kapalı gibi görünüyor ama plastik bunda haklısınız. Fakat Vancore modeli içinde mi plastik diyorsunuz? Neden ki? Kaynak var mıdır bildiğiniz? Teşekkürler...
    Lightning bunu beğendi.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullananlar memlun mu bu kasktan özellikle ses konusunda???

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Ses konusu bana gore baya kotu..120-130 sonrasi cok asiri ses aliyor.daha cok sehirici kullanimi icin uygun.lastikler hafif bollassada yan ayarlardan tekrar gerebiliyorsun.

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Dostum öncelikle belirtmek istiyorum ben anes motordan shark vancore aldım. Öncelikle motor stiline uygunmu eğer bir racing makina kullanıcaksan bence değiştirmelisin.Kaskın görünüşü on numara ama bence biraz sıkıntılı. ve o gözlükler kaska tam uymuyor gibi arasında boşluklar var rahatlıkla soğuk yiyebilirsin. Ben değiştirdim ve agv k-5 kask aldım öneririm

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tarz konusunda sıkıntı yok zaten yamaha bolt var bende onun için hızla işim yok. gözlüklerin oturmaması ilginç miş acaba hatalı üretim filan olma ihtimali varmı. başka kullanıcılardan da bilgi edinmek lazım.
    agv k-5 veya agv k-3 düşündüm bende ama zaten cruiser bir motor olduğu için Vancore almayı düşünüyodum.

Eğer ağırlık öncelikli ise sharp 5 yıldızlı marushin 999 1100 gram. http://www.marushinturkiye.com/marus...-hediyeli.html
    Kesinlikle öneririm, vancore tipi çok güzel görünümlü kasklar bence uzun ömürlü olmayabiliyor.
    Saygılar...

Motosikleti
    Duke200
    Shark vancore full face bir kasktir

acik olani shark raw serisidir.

yagmur almiyor bugu yapmiyor

tamamen isiksiz yolda gorus zorlasiyor onun haricinde sehir icinde veya duzgun aydinlatilmiks yolda hiocbir sikinti olmuyor.

noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Hazirandan beri kullanıyorum
    Artıları:
    Hafif
    Güzel görünümlü, karizmatik
    Yazın güzel, çok havadar
    Eksileri:
    Çok gürültülü, açık kask gibi (yanak ve çene altı pedlerinin olmayışından sanırım)
    Soğuk havalarda gözlük kenarlarından gelen hava yüzünüzü donduruyor.
    Görüş açısı dar, sağa sola bakışlarda gözlük çerçeveleri görüş açısını epeyce daraltıyor.
    Tavsiyem:
    Şehir içi, çok uzun olmayan mesafelerde ve iyi havalarda motor kullanıyorsanız alınır.
    TEKNECI bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Gözlüklerin süngerleri biraz sıkıntı yaratıyor. Arkadaşımda var hafiften sökülüyor.

Alıntı erreguay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarz konusunda sıkıntı yok zaten yamaha bolt var bende onun için hızla işim yok. gözlüklerin oturmaması ilginç miş acaba hatalı üretim filan olma ihtimali varmı. başka kullanıcılardan da bilgi edinmek lazım.
    agv k-5 veya agv k-3 düşündüm bende ama zaten cruiser bir motor olduğu için Vancore almayı düşünüyodum.
    Vancore modeli numaralı gözlük ile kullanıma uygundur. Ancak bazı gözlüklerin aykırı çerçeveleri olabiliyor. En güzeli size en yakın mağaza yada bayimizde deneme yapmanızdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)