Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motomax
Reklam Alanı

NEXX X.D1 Enduro Kask İncelemesi

  Motovento
  REKLAM ALANI
 1. #1
  Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  14 Nisan 2003
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  MT-09 Tracer
   
  Bugünlerde aldığınız her üründe çok yönlülük gerçekten büyük bir artı. Böyle düşünecek olursak bu kaskın en büyük özelliği gerçekten de çok yönlü olması.

  Kask kolaylıkla offroad modundan enduro moduna hiçbir ekstra aksesuar satın almadan geçirilebiliyor. Parçalar kolaylıkla çıkartılıp dönüşüm sağlana biliyor.

  Kask enduro modunda sadece 1.400 gram ki kaskın en ağır olduğu mod olduğunu belirtmekte fayda var.

  Kaskın hafifliği ve havalandırma sistemi gerçekten çok ön planda olan özellikleri, iç kaplamanın çıkarılıp yıkanabiliyor oluşu da kaskın içerisinin temiz tutulabilmesi adına artı bir özellik.

  Yüksek hızlarda rüzgar sesi minimal seviyede, peak genişleticiyi taktığınızda ses biraz artıyor. Kaskın aerodinamik özelliklerinin hayli gelişmiş olması dolayısı ile yüksek hızlarda tokatlanma yaşanmıyor. Tüm siperlikli kasklarda olduğu gibi yüksek hızlarda kafanızı sağ sola çevirdiğinizde rüzgar etkisi siperliksiz kasklardan daha fazla oluyor.

  Eğer sizde hem offroad giderim hem şehirde kullanırım ama ekstra kask almam diyen sürücülerden iseniz bu kask tam size göre.  Kaskı üç farklı modda kullanma şansınız var. Kaskın üstünde yer alan siperliği sökerek (herhangi bir alete gerek yok elle kolayca sökülüyor) normal bir full-face kask gibi cadde modunda, siperlik ile birlikte enduro modunda ve camını sökerek off-road modunda kullanabilirsiniz. Off- modunda kask ile birlikte gelen ek parça ile siperliğini uzatabiliyorsunuz. Resimlerde görünen offroad gözlük kask ile birlikte gelmiyor.  - Kaskın ön camı ise eldivenleriniz elinizde olmasına rağmen kolaylıkla bulunabilecek bir açma kapama pimine sahip ve kask camı tam bir açılma yapabiliyor.
  - %80 oranında gri renge sahip iç gözlük ise gözlerinizi güneş ışığından korumak için gayet yeterli ve açılıp kapanma işlemi kaskın dışında bulunan kayar bir düğme sayesinde yapılabiliniyor.
  - Geniş görüş açısı sunan vizörün 2 kademli kapama anahtarı ile buğulanmayı önleyebilirsiniz.
  - Kask ile birlikte gelen pinlock (buğu önleyici mini vizör) ana vizördeki pinlock yuvalarına takılıyor.  - Kaskın sol tarafında bulunan intercom yuvası ile kolayca kaskın içine intercom bağlantısı yapabilirsiniz. Bu yuva sadece Nexx marka intercom ile uyumlu. Kaskın yanında gelen parçayı interkom yuvasındaki kapak ile değiştirmeniz yeterli. Diğer intercomlar için biraz modifiyeye ihtiyaç var. Kask içinde intercom kulaklıklarını takabileceğiniz yuvarlak boşluklar ve cırt bantları hazır olarak geliyor. Kaskın ön iç kısmında ise mikrofon takabileceğiniz bir alan mevcut.  - Dış kabuk ise X-Matrix adı verilen 4 katmandan oluşuyor. (special aramid multiaxials fiber, 3d organic fiber, carbon reinforcement, multiaxial fiberglass)  - Çene kısmında bulunan rüzgar perdesi sayesinde kaskın içine ulaşan ses miktarı azaltılmış oluyor.
  - Acil bir durum ile karşılaşıldığında kaskın hızlı bir şekilde çıkarılabilmesi için yanak pedleri kasktan ayrılarak çıkartabiliyor. Böylelikle boyna gelecek yüklerden kaçınılmış oluyor. (Emergency Strap System)
  - Kaskın iç kısmında kullanılan kumaş, CoolMax adı verilen özel bir kumaş. Bu kumaş içerideki nemi dışarıya ve dışarıdaki havayı da kolaylıkla içeriye alacak şekilde üretilmiş.  - Tepe deliklerinin açıklığı ise kapalı, yarı açık ve tam açık kademede ayarlanabiliyor.
  - Çift olarak konumlandırılmış üst delikler ve çene kısmındaki devasa havalandırma sayesinde temiz hava ileri seviyede bir havalandırma sağlıyor. Ön hava girişi hafif ittirilerek açılıp hava girişini maksimize ediyor ve yine aynı şekilde kapatılabiliyor.
  - Açılıp kapanabilir olmayan hava çıkış portları ile de hava çıkışı sağlanmış.
  - Sıcak havalarda hava girişini artırmak için ekstra bir çene havalandırma aparatı kaskın yanında geliyor.  Kaskın en güzel özelliklerinden biride yanında gelen ekstra parçalar ile kolayca kask kamerası bağlantısı yapabiliyor olmanız.  - Siperlik vidasına takılan yüzeyi düz tepe kamera bağlantı aparatı.
  - Düz yüzeye sahip yan kapaklar.
  - Kros gözlüklerini bağlamak için delikli 2 adet yan kapak.  Nexx X.D1 modeli daha önce hiçbir kaskta görmediğimiz birçok aksesuar ile birlikte geliyor. Bunlar; pinlock, kumaş kask ve vizör taşıma poşeti, ergo pad sistemi, intercom bağlantı parçası, aksiyon kamera bağlantı aparatları, ekstra çene havalandırması, siperlik uzatma parçası, kros gözlük bağlantı aparatı, kullanım kılavuzu ve garanti kitapçığı .  Ergonomik dolgu sistemi* (Ergo Padding System)

  Bütün kaskların iç yapısı neredeyse birbirinin aynısı olmasına karşın kullanıcıların anatomik kafa yapısı farklılık gösterebilir. Nexx firması da bu sorunu çözmek için diğer kasklarda olmayan bir sistem geliştirmiş. Kask ile birlikte gelen farklı kalınlık ve büyüklükteki pedler ile kaskınızın iç yapısını kendi kafanıza göre kişiselleştirerek kafanıza tam oturmasını sağlayabilirsiniz.

  Kaskın ülkemizde satılan renk seçeneklerine gelecek olursak;
  NEXX X.D1 VOYAGER ENDURO / KAPALI KASK
  NEXX X.D1 KUTUP BEYAZI ENDURO / KAPALI KASK

  NEXX X.D1 SİYAH ENDURO / KAPALI KASK

  NEXX X.D1 ÖZELLİKLERİ

  • X-MATRIX KABUK ( ÇOK YÖNLÜ FIBER, 3D ORGANİK FİBER, ARAMID VE KABON GÜÇLENDİRME)
  • ECE22.05, DOT ve NBR-7471-2001 STANDARDINDA
  • COOLMAX® KUMAŞ
  • 2 GİRİŞ, 4 ÇIKIŞ HAVALANDIRMA
  • ERGO DOLGU SİSTEMİ İLE FARKLI KAFA ŞEKİLLERİ İÇİN MÜKEMMEL UYUM
  • TERLEMEYİ ÖNLEYEN ANTİ-ALERJİK YUMUŞAK KUMAŞ
  • ÇIKARILABİLİR VE YIKANABİLİR ASTAR
  • 3D ŞEKİLLENDİRİLMİŞ İÇ PEDLER
  • GÜRÜLTÜ ÖNLEYİNCİ YANAK PEDLERİ
  • DOUBLE "D" PROFESYONEL ÇENE BAĞLANTISI
  • ÇİZİLMEYE DAYANIKLI POLİ KARBON VİZÖR
  • ERGO PEDLER SAYESİNDE YÜZ ŞEKLİNİZE GÖRE KASKI KİŞİSELLEŞTİREBİLİRSİNİZ
  • AERODİNAMİK YAPI
  • POLİKARBON LEXAN VİZÖR
  • ÇOK GENİŞ GÖRÜŞ AÇISI
  • PINLOCK
  • ÇIKARILABİLİR NEFES YÖNLENDİRME
  • ACİL DURUMDA YANAK PEDLERİ DIŞARIDAN KOLAYCA ÇIKARILABİLİR.
  • GÜNEŞ VİZÖRÜ
  • TEPEDE VE YANLARDA KAMERA YADA AKSESUAR BAĞLANTILARI
  • ÖZEL ÇENE YAPISI SAYESİNDE YARALANMA RİSKİNİ AZALTIR
  • REFLEKTİF BÖLGELER
  • MENŞEİ PORTEKİZ
  NEXX X.D1 Enduro Kask İncelemesi

  Street Moduna Geçiş
  Sperlik Uzatmanın takılması
  İç güneşliğin sökülmesi
  Kaskın içinin çıkartılması
  Yan kamera aparatının takılması
  Kros gözlük bağlantı aparatının takılması
  Ergonomik dolgu sisteminin takılması
  Pinlock'un vizöre takılması
  Vizör'ün takılı çıkartılması
  Off-road havalandırmasının takılması
  Tepe kamera aparatının takılması
  Nexx interkom bağlantısı


  NEXX X.D1 ENDURO KASKLARI TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ MOTOMAX FİRMASIDIR.

  KASK MODELLERİNİ VE FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN
  dental_land bunu beğendi.


  Motosiklet Online
  Oktay Motor CF Moto Polaris Benelli RKS Kuba Segway Mondial
  Motomax
 2. #2
  Oğuz D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  13 Aralık 2013
  Şehir
  İstanbul K.Çekmece
  Motosikleti
  Suzuki DL-650A (2016)
  Süper inceleme olmuş, teşekkürler.

 3. #3

  Üyelik
  01 Ağustos 2016
  Şehir
  Istanbul Ataşehir-Levent
  Motosikleti
  Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
  İlk kaskım Nexx X.T1 ve oldukça memnun olduğum bir kask. Bu marka güzel kask tasarlıyor, kesinlikle alım yapacaklar tarafından değerlendirilmeli. Dış kabuk çok iyi, iç kısım çok rahat. Ben güvenli olduğunu da düşünüyorum, çünkü fazlasıyla öyle bir his veriyor. X.T1 modelinin az ilgi görmesi bu nedenle beni şaşırtıyor. Ama bunda sanırım Shark testinde olmaması etkili. Benim aldığım dönemde yoktu en azından. Ama 4 yıldız almış X.R2 modeli vardı.Carbon ve pahalı olduğu için, ve diğer alternatif AGV K5 benim kafama konforlu bir şekilde uymadığı için X.T1 almıştım. İyiki de öyle yapmışım.

  Bu markanın zaten bu incelemede ki kasklarda çok iyi bir imajı olduğunu görmüştüm araştırmalarımda. Bu nedenle X.D1 de bence güzel bir kask...

 4. #4

  Üyelik
  29 Ağustos 2016
  başarılı bir kask hissi veriyor

 5. #5

  Üyelik
  12 Ocak 2017
  Bende aldım fakat üretim tarihine nerden bakabiliriz zira 2015 üretimi ise iade edeceğim 2 sene boşa gitmesin :D

 6. #6

  Üyelik
  30 Haziran 2017
  Arkadaşlar bana bu kaskın vizörü tutan 2 adet yan kapaklarda bir parça var. Ven onu düşürdüm ve hiçbir sitede bulamıyorum. Yardımcı olabirseniz çok güzel olur.

 7. #7
  Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  14 Nisan 2003
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  MT-09 Tracer
  Alıntı icarus91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
  Arkadaşlar bana bu kaskın vizörü tutan 2 adet yan kapaklarda bir parça var. Ven onu düşürdüm ve hiçbir sitede bulamıyorum. Yardımcı olabirseniz çok güzel olur.

  Bu parçamı?
  https://www.louis.eu/artikel/nexx-ba...-x-d1/20013609

 8. #8

  Üyelik
  30 Haziran 2017
  Aynen hocam budur. Teşekkür ederim.

 9. #9
  MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  24 Ekim 2017
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  1200Z Super Ténéré
  Sanırım kaskın yeni versiyonu geliyor. NEXX X WED merakla bekliyorum. Gelen modellerin hepsi avrupa üretimli ve 2018 taraihli olacakmış diye söylediler.


  REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler