Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sipariş Verdiğim AGV Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Biraz evvel FC-Moto'dan AGV K3 SV siparişi verdim yalnız şu an kullandığım kask beon b700 diye M-57-58 yazan çene açılır bir kask.
    2 senedir yaz kış kullanıyorum, 2 kaza yaptım bu kaskla da hatta, 2sinde de korudu beni.(Ya da şanslıydım ) Hafif bol geliyor gibi hatta benim kaskım. Arada yolda giderken elimle yukarı kaldırmak zorunda kalıyorum kaskı.

Daha önce başka kask da kullanmadım.

Verdiğim siparişi buna göre sitede yazan MS Beden 57-58 yazdığına göre bu şekilde verdim.

Ama internette gördüğüm fotoğraf ve videolarda MS'nin sadece 57'ye denk geldiğini gördüm.

Kastamonu'dayım ve buradaki satıcılarda deneme şansım yok. Bugün bi çıktım RS1 ve LS2 gibi markalar var. LS2'nin de ucuzlarından hatta olanlarda.

Verdiğim siparişi acaba ML ile değiştirtsem mi? Aklımda farklı markaların farklı kafa tiplerine uygun olduğu gibi birşeyler kaldı biryerlerden.

Ya da bu şekilde müdahale etmedim, geldi kaskım diyelim ama küçük geldi kafama, iade edebilir miyim yurtdışına tecrübesi olan var mı?

Kaskım bu;

ellaksakir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Hocam kafanızın çevresini ölçtünüz mü? Bence ölçüp kaç bedene denk geliyorsa ondan sipariş verin, eski kaskı baz almayın ne olur ne olmaz.
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ölçtüm 58 çıktı, siparişi ML olanı ile değiştirtmeye çalışayım kargolamadan paketi Almanlar, bakalım ne diyecekler.

Ufak şehirde yaşamanın da bu gibi dertleri oluyor işte.

300TL üstü kask yok memlekette, onlarda internette 200 tl olan ama Kastamonu'ya fabrikasından gelene kadar olan olan yol masrafını her kasktan ayrı ayrı çıkartıyorlar sanırım buradakiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bugün yazdığım maillere bir cevap geldi.

30 Haziranda verilmiş meğersem kargoya kask. Geri döndürmemiz imkansız artık falan demişler maili bugün gördüklerinden dolayı. Bunun yerine çözüm yolları önermişler.

Paket geldiğinde dilerseniz kabul etmeyip geri döndürebilirsiniz demişler ya da deneyin önce bi kaskı olmazsa geri kargolayabilirsiniz demişler.

Ben de olursa bakalım kargo geldiğinde kargocunun yanında açıp bir denemeyi teklif edeyim kargocuya, inşallah kabul eder. Olmazsa kask küçük gelirse paketleyip hiç almamış gibi geri gönderirim, olursa da alırım.

Böyle yapmam lazım yani yoksa yaklaşık 100TL vergi + geri gönderme kargo ücreti bana bonus kalacak.

Geldiğinde ne olduğunu tekrar yazarım, bakalım ne olacak.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ölçmeyle kask alınmaz, deneyeceksiniz.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Fc moto ya deniyip geri gonderebilirsiniz fakat donus kargosunu siz odersiniz ama odediginiz vergiyi geri alirmisiniz bunu bilmiorum... bilen arkadas yazsa cok iyi olur

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçmeyle kask alınmaz, deneyeceksiniz.
    Deneme imkanım maalesef yoktu, bunun için de büyük şehirlere gitmeye vaktim olmadığına göre mecburum bu şekilde alışveriş yapmaya maalesef.

Alıntı kivancern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fc moto ya deniyip geri gonderebilirsiniz fakat donus kargosunu siz odersiniz ama odediginiz vergiyi geri alirmisiniz bunu bilmiorum... bilen arkadas yazsa cok iyi olur
    Evet bende vergiyi geri alamayacağımı zannediyorum. Bu sebepten postacının yanında teslim almadan kutuyu açıp denemem lazım. Buna postacıyı ikna etmem lazım :D

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bugün geldi kargom, teslim almadan önce tahmin ettiğim gibi kutuyu açtırmadılar. Ama şansıma dedim, aldım getirdim eve.

Denedim bi takarken çıkarırken kulaklarım acıyo :D

Onun dışında taktığımda rahatsız etmeyecek kadar sıkı, lakin rahat hissettirdi açıkçası.

Kullanırken sıkma zorlama olmadığı için kullanmaya karar verdim. Belki de daha önce çene açılır kaska alışkın olduğum ve önceki kaskım fazlasıyla esnediği için bunda tak çıkarda zorlanıyorumdur.

İnşallah bu zamanla süngerler biraz daha alışırda kaskı çıkartırken eyvah yine mi demek zorunda kalmam

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı ugur377 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün geldi kargom, teslim almadan önce tahmin ettiğim gibi kutuyu açtırmadılar. Ama şansıma dedim, aldım getirdim eve.

Denedim bi takarken çıkarırken kulaklarım acıyo :D

Onun dışında taktığımda rahatsız etmeyecek kadar sıkı, lakin rahat hissettirdi açıkçası.

Kullanırken sıkma zorlama olmadığı için kullanmaya karar verdim. Belki de daha önce çene açılır kaska alışkın olduğum ve önceki kaskım fazlasıyla esnediği için bunda tak çıkarda zorlanıyorumdur.

İnşallah bu zamanla süngerler biraz daha alışırda kaskı çıkartırken eyvah yine mi demek zorunda kalmam
    Hocam bir adet motosikletliler için asrın buluşu olan buff ya da balaklava alıyosun, kulakların sonsuza dek acımıyor ;) Sonra da bana dua ediyorsun
    ugur377 bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir adet motosikletliler için asrın buluşu olan buff ya da balaklava alıyosun, kulakların sonsuza dek acımıyor ;) Sonra da bana dua ediyorsun
    Bende 2 tane var ama biri çok uzun ve kalın, binevi kışlık yani. Diğeri de çok küçük ve dandik kulağı kapatmıyor bile.

Adamakıllı hem boynu (15-20 dk seyehat edince boynum ağrıyor) kapatan, hem kulaklarımı kaskın öpücüklerinden koruyacak bir öneriniz var mıdır, baktım da çok çeşit malzeme var piyasada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler