Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

shark s700 ses problemi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

turing kurumunun verdiği ls2 model kaskı 2 ay kullandıktan sonra gidip adam akıllı bir kask alıyım dedim. sabah işe giderken doğuya,akşam eve gelirken de batıya doğru gittiğim için ; "güneş vizörünün kask içerisinde olmasını" istediğimden dolayı, gittiğim mağazada(anes motor) shark s700'ü gördüm ve aldım. ilk gün test ettim ve çene kısmından aşırı derecede rüzgar aldığını farkettim,geri götürdüm. "bu durum normaldir,size bir çene pedi (böyle mi deniyor tam bilmiyorum) takalım dediler ve çene kısmına taktılar. sonra tekrar çıktım gittim eve,trafikte bocalanırken çok farketmemişim;ertesi gün bir test edeyip diyip otobana çıktım; fakat bu sefer de kaskta aşırı derecede "ses,gürültü" olduğunu farkettim. 60 km/h ' in üzerine çıktığımda bir uğultu başlıyor,80'de iyice artıyor ve rahatsız etmeye başlıyor.100' de ise zaten sesten bayaa bayaa "haşır huşur, pıyuuuuuuuuuv" seslerinden duramıyorum. halbuki ls2'de böyle bir rahatsızlık hissetmemiştim. "lan acaba bende mi sıkıntı var" diyip, shark'ı çıkarıp ls2 yi taktım ve ls2'de de ses olduğunu farkettim fakat ikisini kıyaslarsak ; sanki shark'taki ses daha fazla,aşırı derecede rahatsız edici.ls2'de hissettiğim ses,gürültü bu kadar rahatsız etmiyor...motorum zaten 150 falan yapmıyor da, 150 km/h hıza çıktığımda hissettiğim sesi hayal dahi edemiyorum..şu anda bile 100 km/h hızla giderken, hissettiğim sesten dolayı hızımı düşürmek istiyorum ve düşürüyorum da,uzun süre bu hızda gidemiyorum.

sonuç olarak; 600 küsür lira verdiğim kask ile ls2 yi tabiki kıyaslayamam,bir kaza anında shark'ın daha güvenilir olacağını düşünüyorum; lakin bu ses problemi kafamda çok büyük bir soru işareti.bir kaskın tamamen sessiz olması beklenemez fakat bu sesin normali bu mudur acaba? bunu nasıl test ederim? burada veya başka forumlarda okuyorum, " hiç durmadan 150-160 km/h" hızla uzun yol yapanlar var. bu sese nasıl dayanıyorlar? "kulak tıkacı" kullanman gerek dediğiniz duyar gibiyim, illaki kullanacağım fakat yazdığım gibi; bir kaskta hissedilen "ses,uğultu" nun normalini nasıl test edebiliriz ? bir kaskın ses açısından arızalı,defolu,sorunlu olduğunu anlama yöntemleri var mıdır ?

veya "kardeş, bu işin normali bu,rahatsızsan sat motoru" mu diyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    bende aynı kaskı kullanıyorum ve ses konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. birde nolan n64 kullanıyorum, bu ikisini kıyaslayacak olursam shark çok daha sessiz diyebilirim. ürünü aldığın firmayla bir görüş bence
    zapalka bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    kask kafa yapina uygun olmayabilir.
    her marka kaskin kalibi ayni degil maalesef
    belki ls2 kafana daha iyi oturuyor ve fazla bosluk birakmadigi için sesi de az aliyor.
    Hep yaziyorum yazmayada devam edecegim.
    Kask alirken markadan çok kaskin kafaniza tam oturup oturmadigini iyi kontrol edin.
    Kafa yapiniza uygun olmayan bir kask hem ses, sallanma, zirlama, rüzgar alma gibi sorunlar yaratir, hem de kaza aninda yeterli korumayi saglamaz.
    zapalka ve ozgurakman bunu beğendiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada mt ve ls2 kaskların bazı son modellerinin sessizlik konusunda enteresan biçimde başarılı olduğunu belirtmek lazım.
    zapalka bunu beğendi.

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada mt ve ls2 kaskların bazı son modellerinin sessizlik konusunda enteresan biçimde başarılı olduğunu belirtmek lazım.
    valla dediğim gibi, turing kurumunun eğitimde verdiği kask ls2,bedavaya aldım yani. müsait olunca bir uğrayacağım bakalım anes motor'a,ne diyecekler.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    vizörün tam oturduğuna emin misin?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla dediğim gibi, turing kurumunun eğitimde verdiği kask ls2,bedavaya aldım yani. müsait olunca bir uğrayacağım bakalım anes motor'a,ne diyecekler.
    S900 modelini 3 senedir kullanıyorum. Bendeki kask 2011 üretimi. Son 1 yıldır gürültü arttı ancak bunun sebebi sürekli kullandığım için pedlerin ezilmeye başlaması ve vizörün iki tırnağı kırıldığı için oturmaması. Önceden nispeten dayanılır gürültülerde seyahat ediyordum şimdi 80 i geçince fırtına kopuyor.

Motorunuz ne bilmiyorum ancak mra nin ilave camları var, kaskın gürültü sebebi eğer kafa yapınıza uyumu değilse muhtemelen ön kısmın yaptığı türbülanstir. Ya da kaskın kafanızdaki konumu yanlış olabilir, belki çok yukarı bakacak şekilde takıyorsunuz kaskınızı.

Ben anes motora gidip s900 um için sonradan aldığım vizörün iç tırnaklarının kırıldığını söyleyince "olmaz öyle şey abi, daha önce hiç böyle bi müşteri eleştirisi almadık" gibi bişeyler dediler. E ben müşteri değil miyim? Dedim içimden.

Neyse dedim yenisini ver, yokmuş elinde. Ben de isabet oldu diyip çıktım dükkandan.
    Çok düşündüm 4 yaşındaki s900 ume 2.kez parayla vizör almayı ya da s700 almayı ama hakan beyin söylediği şeyler aklıma geldikçe vazgeçtim.
    Agv k5 almayı düşünüyorum şimdi.

Sizin kaskı bilmem ama bendeki s900 iyice laçka olmadan önce n86 dan da ls2 den de sessizdi

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S900 modelini 3 senedir kullanıyorum. Bendeki kask 2011 üretimi. Son 1 yıldır gürültü arttı ancak bunun sebebi sürekli kullandığım için pedlerin ezilmeye başlaması ve vizörün iki tırnağı kırıldığı için oturmaması. Önceden nispeten dayanılır gürültülerde seyahat ediyordum şimdi 80 i geçince fırtına kopuyor.

Motorunuz ne bilmiyorum ancak mra nin ilave camları var, kaskın gürültü sebebi eğer kafa yapınıza uyumu değilse muhtemelen ön kısmın yaptığı türbülanstir. Ya da kaskın kafanızdaki konumu yanlış olabilir, belki çok yukarı bakacak şekilde takıyorsunuz kaskınızı.

Ben anes motora gidip s900 um için sonradan aldığım vizörün iç tırnaklarının kırıldığını söyleyince "olmaz öyle şey abi, daha önce hiç böyle bi müşteri eleştirisi almadık" gibi bişeyler dediler. E ben müşteri değil miyim? Dedim içimden.

Neyse dedim yenisini ver, yokmuş elinde. Ben de isabet oldu diyip çıktım dükkandan.
    Çok düşündüm 4 yaşındaki s900 ume 2.kez parayla vizör almayı ya da s700 almayı ama hakan beyin söylediği şeyler aklıma geldikçe vazgeçtim.
    Agv k5 almayı düşünüyorum şimdi.

Sizin kaskı bilmem ama bendeki s900 iyice laçka olmadan önce n86 dan da ls2 den de sessizdi
    anladım,hakan bey neler söyledi ? ( hakan bey dediğiniz kim yani?)

@bulut59 ; vizör tam oturuyor,hatta 2. kez gittiğimde (çeneden gelen rüzgar için) ne olur ne olmaz diye onu da değiştirdiler. ama ben tam oturduğuna eminim yani.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sesten şikayetçi iseniz Schubert alacaksınız. Fiyatı pahalı ama en az rahatsız edecek sese sahip kask. onun dışında sessiz kask ben görmedim duymadım. Bakmayın milletin diğer kasklar için sessiz dediklerine. bin tl verip aldığı kaska çamur atmamak için ses yok çok iyi falan diyen çoktur piyasada. Ama ben şahsi tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    LS2 çeneaçılır f369 almıştım 2010 da ilk aldığım andan itibaren kasktan nefret ettim. Çok fazla rüzgar sesi var. Hertarafından uğultular ıslıklar yükseliyor.

Bu arada kullandığım birçok kask oldu. Hiçbiri sıfır ses oranına sahip değil hız arttıkça rahatsızlık artıyor.

En baba çözum mümkün olduğunca motor önündeki camın arkasında olabilmek. Cam yoksa da cam edinmek.

Kesinlikle bütün sürüş konforunuzu etkiliyor bu cam. Motor sesini duyuyor ve daha az yağmura rüzgara maruz kalıyorsunuz.

Tabi bazı arkadaşların rüzgar sevgisi buna mani olacaktır. Tercih sizin

Motosikleti
    MT07
    arkadaşlar s700 lerin dış kabuğunun bedeni standart mı ? yoksa bedenlere göre dış kabuğunun boyutuda büyüyüp küçülüyor mu ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)