Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask için yardım lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Herkese selam. Cuma günü Hasanpaşa'da moto marketleri gezdim kask baktım.

Bell, shoi, HJC, icon baya bir kaskı kafama taktım çıkardım. Sonuçta HJC nin RPHA 10 diye bir modelinin kafama diğerlerinden daha iyi uyduğunu ve daha bir sessiz olduğunu düşündüdüm. Sonra SNELL denilen kurumun sitesine girdim kaskı araştırmaya çalıştım ancak beceremedim. http://www.smf.org/cert bu bağlantıdan bakıyorum ama kaskın nasıl derceler aldığını göremiyorum. Kaskın yüksek notlar alıp almadığını ya da testleri geçip geçmediğine nasıl / nerden bakıyoruz acaba? snell'in sitesini anlayan varsa bir el atın lütfen.

sonra sharp a baktım. orada yan darberlerde zayıf notlar almış görünüyor. bu da beni işgillendirdi doğrusu.

Bu kaskı kullanan varsa ses seviyesi, kışın buğu olayı ve havalandırması konusunda bilgi verebilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Cuma günü Hasanpaşa'da moto marketleri gezdim kask baktım.

Bell, shoi, HJC, icon baya bir kaskı kafama taktım çıkardım. Sonuçta HJC nin RPHA 10 diye bir modelinin kafama diğerlerinden daha iyi uyduğunu ve daha bir sessiz olduğunu düşündüdüm. Sonra SNELL denilen kurumun sitesine girdim kaskı araştırmaya çalıştım ancak beceremedim. http://www.smf.org/cert bu bağlantıdan bakıyorum ama kaskın nasıl derceler aldığını göremiyorum. Kaskın yüksek notlar alıp almadığını ya da testleri geçip geçmediğine nasıl / nerden bakıyoruz acaba? snell'in sitesini anlayan varsa bir el atın lütfen.

sonra sharp a baktım. orada yan darberlerde zayıf notlar almış görünüyor. bu da beni işgillendirdi doğrusu.

Bu kaskı kullanan varsa ses seviyesi, kışın buğu olayı ve havalandırması konusunda bilgi verebilir mi?
    Dostum Snell'de sadece Snell sertifikası olup olmadığına bakabilirsin. Motorcycle helmets yazan yerden veya kaskın marka veya modelini girerek bakabilirsin. Güvenlik için Sharp yerine Snell'e güvenebilirsin. Çünkü Snell'de güneş vizörü gibi güvenlik açığı yaratacak bir parça varsa dahi sertifika alamıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)