Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Skully ar-1, kaza sonrasi kask ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar arkadaslar foruma daha yeni üye oldum bir süredir takip ediyordum lakin üyelik bugune kısmetmış. Henüz daha motor almadim fakat almak istiyorum, motoru alana kadar da aklımdaki sorulari kısmen eritmek amacı ile foruma üye oldum.
    Şimdi kardeşler benim ilk sorum (Bir an için ehliyetimi aldığimı ve ekipman alimlarina basladığımi düsunelim.) Skully ar-1 kasklari ile ilgili. Bu kask hakkinda sanirsam forumda tanitim amacli bir kac yazi yazilmisti ve galiba ulkemizde de yakinda satisa sunulacak(içinde bulundugumuz ay da olacagina dair duyumlar aldim fakat emin degilim.) Fiyatida malumunuz tuzlu oldugu için ve de yanilmiyorsam carbon fiber den yapildigi icin insan "e abi korur herhalde." Diyor. Bu konuda sıkınti yok. Bu kaskı arastiran arkadaslar sayet varsa acaba onlardan edindikleri bilgileri paylasmalarini isteyebilirmiyim. Örnegin kask yakinda satisa sunulacak mi yoksa ben yaniliyormuyum ?
    Bir diger sorumda.
    Ekipman icin her hangi bir butce sinirim yok. Skully gibi bir kaski elbette ki isterim. Bir aksilik olurda kask ulķemizde satilmassa veya satimi gecikirse diye aklimda baska markalarda var (arai gibi mesela) simdi soruya geciyorum. Olasi bir kaza sonrasi (Allah korusun) kaskin durumu. Şimdi bütçe sinirim yok dedim. Skully ar-1 istiyorum dedim fakat herhangi bir kaza durumunda bu kask artik vazo mu yani ? AEA yida izliyorum,kazadan sonra kaskimizi degistirmemiz gerektigini soyluyor. Mesela 30-40 km ile kazayi yaptin asfaltta az bir suruklendin kafayi bir iki vurdun Kalktin ayaga saglamsin. bir iki orkide aliyorsun gidiyorsun eve kaski cikariyorsun su ile doldurup günes alan guzel bir yere... yani olay bu mu oluyor. 10 bin liralik kask bu insanin ici bir acir herhalde tamam saglik onemli lakin o kasktan aldigin koruma maksimum 2000-3000 liralik bir kaskla ayni olur herhalde geriye kalan meblayı kaskin elektronigine ve aradaki anlamsiz farka veriyoruz(1500 dolar olan bir kaskin ulkeye geldiginde sadece vergi ile 10 bin tl ye cikmasi pek inandirici degil gibi.) (tabi 10 bin tl fiyat etiketi hakkinda yanlis bir bilgim yoksa.) yani acaba bu skully kasklarin kendisine ozel 1-2 yil garantisi var mi acaba (pek zannetmesem de bir umit.) veya acaba kaskimiza sigorta yapabiliyor muyuz?

Başka bir sorumda arai nin iki modeli hakkinda
    Arai rx7 gp ve arai rx7 rc bir tanesi 2000 civari digeri ise 8000 civari kasklar. Acaba aradaki bu fiyat farki bize saglamlik,konfor vs. Olarak geri donuyor mu ? Şayet ikiside kaza sonrasi kullanilamayacaksa fazladan 6000 tl vermek mantik li mi? (sonucta ikiside saglam kasklar.) Ve acaba kasklara sigorta yapilabiliyor mu bu konuda bir bilginiz var mi ? Şimdiden teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Tmm mesaji aldik. Sukulu marka kask geliyor memlekete

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Root* ;
    Yarış pistinde olmadığın sürece bir kaska 8.000 TL verilmez. Ama 2.000 TL verilir. Benim kaskım ARAI Chaser.
    "Kaza yapınca nasıl olsa kırılıyor" kısmına gelince, 8.000 TL'lik kaskı alman için söylemiyorum ama 300-500 TL'lik bir kask da kırılıyor, 2.000 TL'lik kask da. Fark şu; birinde beynini kullanmaya devam ediyorsun, diğerinde hayatının geri kalan kısmında etrafa boş boş bakma ihtimalin var.

Motor_Derili, illa alan olur be kardeş tek ben olmam herhalde bu kisa cevap yetmedi yalniz, bilgin varsa sende sigorta meselesinde aydinlat beni çünkü o kaski alirsam sigorta isterim. Ah keşke şu kafamizada yaptirabilsek bir sigortada yedek paŕça desteği falan olsa tehlikeli iş şu motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Root* ;
    Yarış pistinde olmadığın sürece bir kaska 8.000 TL verilmez. Ama 2.000 TL verilir. Benim kaskım ARAI Chaser.
    "Kaza yapınca nasıl olsa kırılıyor" kısmına gelince, 8.000 TL'lik kaskı alman için söylemiyorum ama 300-500 TL'lik bir kask da kırılıyor, 2.000 TL'lik kask da. Fark şu; birinde beynini kullanmaya devam ediyorsun, diğerinde hayatının geri kalan kısmında etrafa boş boş bakma ihtimalin var.
    Verdiğin bilgiler için saol kardeş, insan merak ediyor çünkü nedir bu 6000 tl farkin hikmeti diye.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    merhabalar

benim düşüncem önceki yorumlardan farlı olacak hocam
    MotoGP de kullanılan bir kasktan bahsediyoruz

şurdaki önemli çizgi şu
    MotoGpde 300 ile kaza yapılma oranı yok gibidir. viraj dönüşlerinde yada arka lastiğin salması durumunda kazalar meydana gelir.
    ve bu gibi hızlar ortalama 160 200 arasıdır.

şunu belirteyim
    pist dışında 10 000liralık kask gereksiz değil gereklidir.
    pist alanında herşey olası bi kaza için düşünülmüştir
    ve kazayı minimize etmek içindir.
    oysaki sokakta herşey tabiri caiz ise ölmek içindir.
    paranız varsa kesinlikle skully.
    yoksa rosside LS2 ile çıkar piste. gerçekçi olalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

kaskların ekstra bir sigortası yoktur.

nitekim motosikletlere bile kasko yapmak istemeyen şirketkerle dolu ülkemiz

3000-10000 fiyat arası fark ne dir
    şahsen bilmiyorum.
    lakin
    Motogpde boşuna takıldığını hiç sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

LS2 yi kötü anlamada söylemedim düzeltelim,

daha alt seviye olduğu için söyledim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)