Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Listedeki KASK ' lardan hangisi Başlangıç İçin Yol Göstermesi Bakımından

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Merhaba arkadaşlar...
    Forumda yeniyim. Kendime yeni kask alacağım. 200 - 350 TL arasındaki çeneden açılır tip kaskların listesini yaptıp. Siz tecrübeli arkadaşlardan hem bana, hem de benim gibi yeni başlayan birilerine yol göstermesi açısından bu listeden hangi kaskı önerirsiniz?

1. Shira sh 839 Hurricane = 254 TL
    2. LS2 FF 370 Easy = 275 TL (bunu motorcu bir dostum tavsiye etti)
    3. Zeus Zs 611A = 322 TL
    4. Held Kask Travel-Champ = 308 TL
    5. Venom VF-370 = 354 TL
    6. Nitro F342-E = 299 TL
    7. Origine Riviera Rabel Star = 350 TL
    8. LS2 FF386 Ride = 260 TL
    9. MT Kask Mt Raptor Solid White = 290 TL
    10. MDS Md 200 = 320 TL

Bu kaskların ortak özellikleri şunlar: Çeneden açılır, yıkanabilir iç pedler, iç güneş vizörü, çizilmeye karşı dayanıklı ön cam, ön ve arka hava kanalları...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    FF370 i 15 ya da 20 beygir üstü motorlarda tavsiye etmem. İçeri çok rüzgar alıyor onun dışında kullanımı rahat, görüş açısı geniş ve ergonomik bir kask.
    Bir garip yolcu

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Kapalı kask tavsiye ederim, çeneden açılır kasklar kapalılar kadar güvenli değil.
    burakozen, camadan ve Ertugyigit bunu beğendiler.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam güvenliğiniz için çene açıkır kasktan uzak durmanızı öneririm.
    camadan bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Arkadaslar, cene acilir tercihimin sebebi agirlikli olarak sehir ici ce ilcerde kullanmam, Antalya sicaginda duruma gore trafikte dururken acabilirim, ses olayina pek takmiyorum. Ama kilitlemesi iyi olmali. Kilitleri metal olmali. Acik kapali kask tamamen goreceli. Forumda cok okudum tam kapali cene acilir kask tartismalarini. Tamam guvenlik de cok onemli. Cbf 150 kullanacagim. Cok fazla suratim olmaz. Netice olarak ceneden acilir kaska karar verdim. Degerli fikirleriniz icin tesekkur ederim her zaman. Ama bu listddeki kaskalardan birini secebilirim. Bunlarin ne alti olur, ne de uzerinde.
    hakanens ve yasdal bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam ne tür kask alayım diye sormamış. Verdiği tüm örnekler zaten çeneden açılır kasklar.

Düşük cc ve enduro için benim de tercihim çeneden açılır.

Yukarıdaki kasklar hakkında fikrim yok, LS2 ses alır ve buğu yapar onu biliyorum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ff 370 kullanıyorum sağ yada soldan acayip rüzgar sesi alıyor kulak tıkacı kullanmalısın ebat olarak büyük çene kısmı açıkken ağırlık dengesizleşiyor baş ağrısı yapar kafan ağrır kilit kısmı metal ama çene kısmı plastik ufak düşmede çene kısmı dağılır Çene kısmı açıkken sürülmüyor baş ağrısı yapıyor anca petrole markete girince açıyorsun

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    11.hicbiri
    Ertugyigit bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    cevabın bu sitede: http://sharp.direct.gov.uk/

Gir, listedeki yazdığın kasklar testlerden ne sonuçlar almış gör.

Ha bence güvenlik konfordan önce gelir, önce güvenliğe, sonra konfora para ver.

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro
    Kardeşim en ucuz fiberglas kask budur eğer güvenlige önem veriyorsan Shiro fullface helmet sh-712 cv öneririm. Fiyat şuan indirim var herhalde 153,69 TL Termoplastik veya komposit malzemelerden çok daha dayanıklıdır.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Arkadaslar, sharp in sitesine girip listemdekilere bakip kac yildiz almislar bakacagim. Bugun bi motorcuya girdim.
    Grex 425tl
    Origina 325 tl
    Bu ikisinden grex nolan in urunuymus cok hosuma gitti. Daha baska yorumlarda bekliyorum cok sagolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Arkadaşlar listemdeki kaskların hepsine sharp sitesinden baktım.
    Listemde sadece
    LS2 FF 370 4 yıldız
    Nitro F 342 3 yıldız
    MT Raptor 3 yıldız
    MDS Md 200 4 yıldız almışlar.

Benim bugün baktığım

Grex Nolan alt ürünü 4 yıldız
    Origina yok. Bu şekilde.

Şimdi yaptığım listeye bakıyorum. Tek olacağı LS2 FF370 görünüyor. Onun dışında birde bugün gördüğüm grex marka var. Onunda fiyatı 425TL.
    Durum bu. Ne dersiniz?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı KarabeY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, sharp in sitesine girip listemdekilere bakip kac yildiz almislar bakacagim. Bugun bi motorcuya girdim.
    Grex 425tl
    Origina 325 tl
    Bu ikisinden grex nolan in urunuymus cok hosuma gitti. Daha baska yorumlarda bekliyorum cok sagolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Arkadaşlar listemdeki kaskların hepsine sharp sitesinden baktım.
    Listemde sadece
    LS2 FF 370 4 yıldız
    Nitro F 342 3 yıldız
    MT Raptor 3 yıldız
    MDS Md 200 4 yıldız almışlar.

Benim bugün baktığım

Grex Nolan alt ürünü 4 yıldız
    Origina yok. Bu şekilde.

Şimdi yaptığım listeye bakıyorum. Tek olacağı LS2 FF370 görünüyor. Onun dışında birde bugün gördüğüm grex marka var. Onunda fiyatı 425TL.
    Durum bu. Ne dersiniz?
    bunlar o dediğinde çok daha iyi http://www.motosella.com/K52,M56,kapali-kasklar,ls2.htm
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim cene acilir kask alacagim. Fikrin yardimin icin tesekkurler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Zeus da iyidir. ben açık kaskını kullanıyorum yazın. Tavsiye ederim, rahat bir kasktır. çeneden açılır kasklar biraz ağır oluyor bence en hafifini almaya çalış. marka model çok farketmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben olsam sıcakta kullanmak icin vizorlu motokros kaskını tercih ederim,ceneacılır kask yerine motokros kaskı bana daha güvenli geliyor.Diğer tüm kasklardan daha havadardır. Motocross kaskının tereği(siperliği)güneşte daha avantajlı,yerine göre başını eğer güneşten korunursun.Ha bir de "ben zaten CBF 150 kullanıyorum,sürat yapmayacağım çene acılır kask kullanırım" demek doğru bir yaklaşım değil,herhangi bir kazada düşük cc motorla daha az darbe göreceğimizin garantisi yok.
    Sehiricinde motocross kaskı kullanıyor muyum ,evet kullanıyorum,scooter a binerken bile.ha birileri" apaci" diyebilir.Yemişim başkalarının ne diyeceğini,motosiklet kültürünün olmadığı ülkede motor kullanmaya 38 yıl önce başlayan adamın umursayacağı şeyler değil bunlar.Ben motor üzerinde konfor ve emniyetime bakarım
    camadan, isimbulamadı ve yasdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam sıcakta kullanmak icin vizorlu motokros kaskını tercih ederim,ceneacılır kask yerine motokros kaskı bana daha güvenli geliyor.Diğer tüm kasklardan daha havadardır. Motocross kaskının tereği(siperliği)güneşte daha avantajlı,yerine göre başını eğer güneşten korunursun.Ha bir de "ben zaten CBF 150 kullanıyorum,sürat yapmayacağım çene acılır kask kullanırım" demek doğru bir yaklaşım değil,herhangi bir kazada düşük cc motorla daha az darbe göreceğimizin garantisi yok.
    Sehiricinde motocross kaskı kullanıyor muyum ,evet kullanıyorum,scooter a binerken bile.ha birileri" apaci" diyebilir.Yemişim başkalarının ne diyeceğini,motosiklet kültürünün olmadığı ülkede motor kullanmaya 38 yıl önce başlayan adamın umursayacağı şeyler değil bunlar.Ben motor üzerinde konfor ve emniyetime bakarım
    Degerli gorusleriniz icin sagolun. Guvenlik herseyden once gelir. Ben gidipte 50 100 tl lik kasklara da bakmiyorum. Orta seviye bisi bakiyorum. Kapali kask ben tercih etmiyorum. Cene acilirda yari yariya guvenen var guvenmeyen. Ama ben ihtiyacimi karsilayani bana gore guvenli olacagini dusundugumu, sizlerin fikrini alarak secmek istiyorum. Burda net olan konu tercihimiz ceneden acilir olanlar. Kapalimi cene acilirmi diye cok arastirdim cunku.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Arkadaşlar, hala araştırmaktayım. Sayıyı biraz düşürdüm. Kalanlar ve ekleme yaptığım şimdilik liste bu:

1: Grex Çene Açılır Kask - G9-1 : 425TL
    2: LS2 FF 370 Beyaz : 275TL
    3: MDS MD 200 Beyaz : 320TL (Traveler modeli 367TL)
    r: Kappa KV-1 Beyaz : 420TL

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    ısrarla kapalı kask arkadaşım. kazaların %70 i 50km/h hızların altında oluyor. bunun cbf 150 si 1500 ü yok. ayrıca en iyi kaskta desen belli bir km hızın üstünde çarpmalarda hiç bir işe yaramaz ve bu bahsettiğim hızlar 150-200 ler değil, 70- 80 ler. çene açılır dediğin kask mekanizmasından dolayı ağır olur kamçı etkisini artırır mekanizma tırt sa çeneni dağıtır. dikkat ettiysen bende Antalya da kullanıyorum ve kapalı kask öneriyorum. haaa sigara kullanmıyorum. sen anladın. yok illa dediğim dedik çaldığım düdük diyorsan. sana önerim o orta seviye kask dediklerinden daha bi orta seviyelere bak. 50 -100 lira dediğin şeyler zaten kask değil Süpermen maskesi

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ısrarla kapalı kask arkadaşım. kazaların %70 i 50km/h hızların altında oluyor. bunun cbf 150 si 1500 ü yok. ayrıca en iyi kaskta desen belli bir km hızın üstünde çarpmalarda hiç bir işe yaramaz ve bu bahsettiğim hızlar 150-200 ler değil, 70- 80 ler. çene açılır dediğin kask mekanizmasından dolayı ağır olur kamçı etkisini artırır mekanizma tırt sa çeneni dağıtır. dikkat ettiysen bende Antalya da kullanıyorum ve kapalı kask öneriyorum. haaa sigara kullanmıyorum. sen anladın. yok illa dediğim dedik çaldığım düdük diyorsan. sana önerim o orta seviye kask dediklerinden daha bi orta seviyelere bak. 50 -100 lira dediğin şeyler zaten kask değil Süpermen maskesi
    Arkadaşım sağol düşüncelerin için. Kapalı kask hiç düşünmemiştim. Hala daha açık araştırıyorum. Uzun süredir motor kullanan arkadaşım direk çene açılır kask önermişti. Hatta eşine de aynı şekilde almış. Bende araştırdım, ama insan başına gelmeyince ders almıyo tabi. Kimsenin başına kötü bişi gelsin istemeyiz. ALLAH korusun. Ama ben kararımı çeneden açılır olarak verdim çok araştırdım. Son listede de 4 kask a indirdim. Yakın zaman da da almam gerekiyor. Bir değişiklik olmazsa o 4 kasktan birini alacağım. Yada burdan gelecek fikirlere bakacağım. Daha iyi çeneden açılır kask alamam. Bütçemi aşıyor. Zorlarsam bu sefer başka yerden mont vs kısmak zorunda kalacağım.
    Yinede çok sağol.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    o halde nacizhane önerim bu 4 kaskıda bir dene konforuna göre karar ver her kask yapısı aynı olmayabiliyor. yoksa ses izolasyonu görüş açısı malzeme kalitesi ağırlık vs. kriterlerde birbirlerinden çok farlı değiller sanırım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Bu arada grex nolan ın yan ürünü tavsiye ediyolar. düşün derim. diğerlerini bilmiyorum.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı emc2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o halde nacizhane önerim bu 4 kaskıda bir dene konforuna göre karar ver her kask yapısı aynı olmayabiliyor. yoksa ses izolasyonu görüş açısı malzeme kalitesi ağırlık vs. kriterlerde birbirlerinden çok farlı değiller sanırım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Bu arada grex nolan ın yan ürünü tavsiye ediyolar. düşün derim. diğerlerini bilmiyorum.
    Aynen bende öyle düşünüyorum. Antalya da LS2 FF 370 ve Grex var. Grex in çene açılır kısmı 2 kademe kilitli, vizörü de 2 kademe açılabiliyor. Çok hoşuma gitmişti. Çene açılır kısmı açmak için önce düğmeye basıp, sonra başka bir açma yerini açıp öyle açılıyor. Sağlam kilit ve metal aksağam var. Vizöründe iki kademe olması güzel, biri az açılıyor, diğer tam açılıyor. Nolan ürünü olmasıda büyük artı. Diğer MDS ve KAPPA yı görmedim. Ama Sharp testinden 4 yıldızlı ürünler.
    Renk olarak da beyaz düşünüyorum. Malum Antalya siyah pek uygun olmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)