Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arai mi Shoei mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mert, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Öncelikle herkese merhaba, ben motosiklete yeni başladım motorumu ehliyetimi herşeyimi aldım yanlız ekipman almak gerçekten motor seçmekten daha zor geldi bana. Öncelikle herkesin bildiği bu iki marka arasında kaldım ancak Sharp testine baktığımda bu iki bilindik markanında çok başarılı olmadığını görmekteyim. Bütcem kask için 2000 TL civarı ancak bu fiyatlara en fazla 4 yıldız alabilmiş bir shoei yada 3 yıldız alabilmiş Arai alabiliyorum . Bunlar yerine Shark markasının karbon kaskları var 5 yıldız almış sizce markaya bakıp bu iki kask markasına mı yönelmeliyim ? yada markanın önemi yok test sonucu önemlimi diyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Arai al sharpa bakma. Alternatif istiyosan shark racer pro felan mi ne öyle bisey vardi, scorpionlarda iyidir agvyede bak keyfine kalmış

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    KESİNLİKLE SHOEİ

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Shoeiciyiznoktabiz

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ls 2 ff 396
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    sharp testi öyle aman aman bi test değil

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bende Shoei NXR var. Yeni model XR-1100 ün yenisi diyorlar. Ben çok memnunum. Rahat, konforlu. Öyle çok yüksek süratlere çıkmadım ama amam aman rahatsız eden bi ses de yok şuan. Kutu içinden Pinlock çıkıyor. Ayrıca acil durum yanak padlerini sökme sistemi var. Allah korusun kask kafanda iken kaskı çıkartmadan yanak padlerini çıkartabiliyorsun.

Shoei gt air ve Arai axces 2 kullandim. Tercihim Arai.

Bende birkaç gün önce Shoei Nxr aldım memnunum. Arai de Shoei kadar kalitelidir herhalde ama bana hiç sıcak gelmiyor nedense. Shoei Gt Air veya Nxr düşünebilirsin Nxr'da dahili güneş vizörü yok aklında bulunsun.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Ben Shoei'den sekip (GT Air) Schubert (S2) aldım, arkadaşımda da Arai (Rebel) var. Sadece gözlem ve hissiyat olarak söylüyorum, Arai bir tık üzerinde bu markaların. Vizörün açılıp kapanması, kilit sistemindeki bileşenler, kabuk ve iç yapısının hissiyatı biraz daha kaliteli duruyor. Yeni başlayan birisi olarak bu bütçelerde kask almak istemenizi de takdir ettim, şimdiden güle güle kullanın.

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Ben de 1 yıldır NXR kullanıyorum tavsiye ederim. Vizörü de değiştir çicek çicek.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hiç kullanmadim ama shark speed r carbon du sanırım adi cok çekici duruyor ya

Bende shoei nxr kullanıyorum ve memnunum, GT AIR denedim sesi içine biraz fazla alıyor ama NXR da bole bişey söz konusu değil, Arai de iyi bir marka kask olayında bence kaskın yapısıda önemli kafan hangisinde daha rahat ise onu al agv de çok güzel kask ama ben rahat edemiyorum kulaklarımı rahatsız ediyor,sharp olayı sadece güvenlik testi yapıyor ama kask firmaları konfor ve sessizliğide önemsiyor diye biliyorum, hangisine karar verirsen burada paylaşırsan fikir olur insanlara

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    arai rx-7 gp en iyisi diyolar.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    shoe gt air kullanıyorum çok memnunum, beğendiğim arai modelleri kafa yapıma uymadığı için shoei aldım. 1.5 kilo uzun süreli kullanımlarda ciddi ağırlık yapıyor. kışa doğru eşim ile beraber tekrar kask alacağız bu sefer arai almayı düşünüyoruz ancak karbon fiber almaya niyetliyiz bu sefer. 600-700€ için kafamı riske atmam. eğer sende kafana değer veriyorsan, iki markayada bak kafa yapına en uygun olanı seç.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Markaya çok fazla takılmayınız. Mesele kabuk, kask tipi, tarzı ve ağırlık olmalı. Benim kullandığım NEXX XR2 Pure Carbon kask 1.300 lira satış fiyatına sahip. Arai ve Shoei'de giriş seviyesi kask alınabiliyor iken ben El yapımı saf karbon 1250 gram ağırlığa sahip bir kaska sahibim. Dış kabuk, iç pedler, vizör herşey muazzam kaliteye sahip. Kaskın sadece boyunun temas ettiği noktalardaki hamurumsu plastik kaplamaları sökülmeye yatkınlığa sahip ama oda 5 dakikalık silikonlama ile halledilebiliyor.
    EmirŞengezer bunu beğendi.

Mert, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Öncelikle hepinize değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum . Konuştuğum her satıcı Arai' nin ses problemi olabilceğini söylüyor, birde görüş açısı olarak dar olduğunu bunun yollar için değilde daha çok pist kullanımına uygun olduğunu belirttiler.Shark içinde hepsi farklı bir yorum yaptı. Yüksek ihtimalle Shoei nxr alacağım aldığımda yine sizlerle paylaşırım

Alıntı Mert, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hepinize değerli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum . Konuştuğum her satıcı Arai' nin ses problemi olabilceğini söylüyor, birde görüş açısı olarak dar olduğunu bunun yollar için değilde daha çok pist kullanımına uygun olduğunu belirttiler.Shark içinde hepsi farklı bir yorum yaptı. Yüksek ihtimalle Shoei nxr alacağım aldığımda yine sizlerle paylaşırım
    Arai'nin görüş açısı dar (yok öyle bir şey) sesi çok fazla (shoei ile aynı. sessiz olan kask schuberth) diyen satıcıların dükkanlarında Arai satılıyor mu? Yoksa ellerinde yalnızca Shoei olduğu için mi osurup osurup ipe diziyorlar?

Ankara'daymışsın. Merak ettim o satıcıları. Hangileri?

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    bende shoei nxr kullanıyorum 100 den sonra ruzgar şarkı söylüyor onuda kulak tıkacıyla hallediyorum.güzel kask alınırmı alınır.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende shoei nxr kullanıyorum 100 den sonra ruzgar şarkı söylüyor onuda kulak tıkacıyla hallediyorum.güzel kask alınırmı alınır.
    geçen konuda da ben ses var sen yok demiştin buradan cevap yazıyorum bence öyle değil ses kaskın kafamıza tam oturup oturmamasıyla alakalı olabilir mi acaba ayrıca kaskın tüm hava kanalları sonuna kadar açık kullanıyorum

bendeki de aynı kask http://www.ozenmotor.com.tr/ProductD...-kask/237/6112

kafa ölçüm 58.5 ile 59 arası geliyor ama l beden (58 -59 ) değilde özelikle m beden (57 -58 )aldım tam otursun diye 5 6 kullanımdan sonra kafamı kesinlikle sıkmıyor ve terletmiyor aşırı belki bunlada alakalı ses olayı sonuçta kafayla kask arasında ne kadar boşluk olursa o hava araya girecek ve ses yapacak nxr racing kaskı yüksek sürat içim yapılmış ayrıca 100 den sonra ses yapması tuhaf olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

egsoz sesi (stock egsoz )için ise yakın zamanda şu ürünü http://www.hepsiburada.com/3m-1100-kullan-at-kulak-tikaci-25-cift-p-HRENS3M1100-100 kesinlikle alacağım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler