Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Arayışım

Motovento
    REKLAM ALANI

100 liralık kasktan sonra adam akıllı bir şey alayım diyorum ancak sırf marka diye 100 lira ederindeki kasklara da 400-500 lira vermeyeyim diyorum. Aradığım özellikler tam kapalı, vizörü buğulanmamalı, yüksek süraatlerde mümkün olduğunca sessiz olmalı. Güvenlik için zaten sharp test puanlarına bakıyorum. Optimum bir kask arıyorum, ne Arai, Shoei'ler gibi uçuk fiyatlı olacak ne de uyduruk olacak. Agv, Nolan ve Shark'ın modellerine baktım. Birbirlerinin muadili gibi görünen Agv k3 sv, Nolan n64 ve Shark s600 modelleri sizce nasıldır ? Hangisi daha iyidir veya sizin bu kasklara önerebileceğiniz farklı marka veya modeller var mıdır ? 1000 TL'ye kadar çıkabilirim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...eyaz_7865.html

http://www.motosikletaksesuarlari.co...ski_17705.html

http://www.motosikletaksesuarlari.co...Kask_7730.html

Bu kasklar söylediğin fiyat aralıklarında ama denemen , kafana giyip bir 10-15 dakika beklemen lazım. KAfana baskı yapan bir yeri var mı diye. Bütçeyi bir tık daha arttırabilirsen de :

http://www.mototas.com.tr/arai-axces...te-kask-pmu310
    tuttacromata bunu beğendi.

Sıkıntı şu ki büyük ihtimalle Internet'ten alacağım. O yüzden deneme şansım yok, gönderdiğiniz kaskları denediniz mi ? Bir de şu eldiven iş görür mü ? http://www.motosikletaksesuarlari.com/HEIN-GERICKE-Motosiklet-Eldiveni-HG-CRUISER-YAZ-Siyah_578.html

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Vizörün buğunlanmasını istemiyorsan Yaktığın oksijeni başka bi yerden vermen lazım,benzini motorda yakıp, egzozdan vermek gibi, ya da oksijen girip, karbondioksit çıkması gibi
    keremkrmn, tuttacromata ve mozgur bunu beğendiler.

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deneme şansım yok, gönderdiğiniz kaskları denediniz mi ?
    ben GT-Air ve Axcess II'yi denedim. M bedeni benim kafama oluyor. Ama bu bilgi gerçek hayatta senin ne işine yarayacak onu bilmiyorum.

Motosikleti
    Forza 250
    Denemeden kask almak milli piyango bileti alıp büyük ikramiyenin sana çıkacağını ummakla aynı şey gibi olacaktır. Denemeden kastın da sanırım kullandınız mı demek oluyor. Her kaskı kullananı zor bulursun ancak ayrı ayrı kullanmış kişiler birikimlerini paylaşacaktır.

Fazla kask deneme imkanım yok. Bugün Nolan N64 modelini denedim. Benim daha önceki kask 59-60 cm L boyutundaydı ancak aşırı boldu. Nolan'ın M modelinde ise hiç boşluk yoktu. Daha önce başka kaskları denemediğimden bilmiyorum normali nasıldır bu işin. Tam olarak hiç pay bırakmadan sıkmalı mı ? Kaskın iç astarı açılma yapar mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Biraz önce baktım Nolan N64 ve N86 modelleri termoplastikmiş. Çok kötü kasklar olmasalar da o parayı vermişken fiber kompozit kaskların daha iyi olduklarını söylüyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz ? Bu durumda tercihim AGV K5 modeline kayıyor. 800-900 TL civarı fiyatı. Aynı fiyat aralığında Shark Speed R modeli de var. Söyleyecek son sözü olan var mı ?

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    1000 tl ye kadar çıkabiliyosan shark speed-r ı öneririm sana

Alıntı alitezz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 tl ye kadar çıkabiliyosan shark speed-r ı öneririm sana
    AGV k5 ses alıyor diyorlar. Speed R nasıl ses yalıtımı konusunda ?

Shark Speed-R'de karar kıldım ama istediğin modeli ve bedeni bulabilmek çok zor herhalde baya satılıyor. Shoei NXR veya GT Air nasıl ? Ne farkları vardır ?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shark Speed-R'de karar kıldım ama istediğin modeli ve bedeni bulabilmek çok zor herhalde baya satılıyor. Shoei NXR veya GT Air nasıl ? Ne farkları vardır ?
    - GT Air Kullanıyorum -

1- Konfor (Süper, Arai,AGV,Shark,Suommy ile karşılaştırdığımda gerçekten en konforlu kask oldugunu düşünüyorum)
    2- Güneş vizörü Rayban gözlük kadar yeterli.. (Rayban ne kadar güneş gözlüğü ise, vizör o işi yapıyor)
    3- Vizörü söküp takması kolay, fakat vizör pahalı (300-350 TL civarinda renkli vizörleri)
    4- Hava akımı fena sayılmaz.. Adı üzerinde Air.
    5- Ses konusu her kaskta olduğu gibi çılgın,, 90'dan sonra fırtınalar kopuyor tıkaç şart.
    6- Vizör kilidi gayet başarılı.
    7- Yükek hızlarda spoiler gerçekten iş görüyor, aptal saptal hareketler olmuyor. (285 km hız için konusuyorum)
    8- Pinlock mevcut, içerisinden çıkıyor.
    9- Görsel tasarımlar ve dış kabul gayet kaliteli,
    10-Burundan cıkan hava sirkülesi için plastik burunluk mevcut.
    11-Kilit mekanizması D-lock değil, bence çok pratik.
    12-Güzel bir özellik kaza anında acil durum şeritleri ile padlar kaskı cıkartmadan çıkabilmekte (Emergency quick release system - EQRS)

Özen motordan 1.550 TL 'ye 9 taksit almak mümkün..

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Exo 500 der geçerim

M beden Shoei aldım ama çok sıkıyor sanki anlayamadım kafamı içine sokmaya çalışırken kulaklarım bükülüyor, yanaklarım o kadar bastırıyor ki yanağımı ısırıyorum. 1 saat falan taktım çıkardım göz çevremin kenarları kızarmıştı. Belirgin bir ağrı yapmadı ama sıktı işte. Açılır mı yoksa vakit kaybetmeden L beden mi almalıyım ? L

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Nolan N64 için konuşayım, kullanıyorum. Konforu iyi, kafa yapıma çok uygun bir kask, deneyerek aldım, konfor konusunda ben çok memnunum.
    Ağırlığı 1450gr. Ne çok hafif ne de çok ağır, orta halli.

Vizörü trafikte durduğun an deli gibi buğu yapıyor, pinlock şart. Renkli vizör takacaksan vizör fiyatları çok abartı değil, 100TL civarı.

Havalandırması başarılı, bol bol hava alıyor, kafayı çok terletmiyor. Buraya kadar herşey iyiydi. Peki neyi kötü? Tabii ki ses yalıtımı.

Ses izolasyonu fenaaa. Resmen kaskın içerisinde 60km/h den sonra fırtınalar kopuyor. Tıkaç takmazsan uğultu baş ağrısı yapacak düzeyde. Hatta çok rüzgarlı havalarda bazen kulak tıkacı bile fayda etmiyor.

Sessizlik senin için çok önemliyse pek tavsiye edebileceğim bir kask değil. Geri kalan her konuda geçer not alır

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan N64 için konuşayım, kullanıyorum. Konforu iyi, kafa yapıma çok uygun bir kask, deneyerek aldım, konfor konusunda ben çok memnunum.
    Ağırlığı 1450gr. Ne çok hafif ne de çok ağır, orta halli.

Vizörü trafikte durduğun an deli gibi buğu yapıyor, pinlock şart. Renkli vizör takacaksan vizör fiyatları çok abartı değil, 100TL civarı.

Havalandırması başarılı, bol bol hava alıyor, kafayı çok terletmiyor. Buraya kadar herşey iyiydi. Peki neyi kötü? Tabii ki ses yalıtımı.

Ses izolasyonu fenaaa. Resmen kaskın içerisinde 60km/h den sonra fırtınalar kopuyor. Tıkaç takmazsan uğultu baş ağrısı yapacak düzeyde. Hatta çok rüzgarlı havalarda bazen kulak tıkacı bile fayda etmiyor.

Sessizlik senin için çok önemliyse pek tavsiye edebileceğim bir kask değil. Geri kalan her konuda geçer not alır
    hocam cevabın için teşekkürler ancak son mesajımı okumamışsın galiba. Ben kaskı zaten aldım m sıkıyor diyorum l almalımıyım yoksa açılmasını mı beklemeliyim ?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Pardon hocam kusur abakma farketmemişim. Nolanı merak eden başkalarına faydalı olur belki yorumum

Senin durumuna gelecek olursak, aynı senin durumunda bir kask kullandım yıllar önce. Ha açacak ha açacak diye diye 3 yıl geçti kask eskidi hala kask açmadı ve kafamı sıkmaya devam ediyordu ayrıca uzun süreli kullanımda da baş ağrısı dahi yapıyordu.

Kaskın çok hafif sıkması ve kafayı sarması normaldir. Ancak sanırsam senin durumunda sanki biraz fazla sıkıyor.
    Mutlaka L bedenini de dene. L bedeni kafana takınca kafanı sabit tutmaya çalışırken kaskı çene kısmından tutup orta kuvvetle sağa sola döndürmeye çalış. eğer sağa sola kafanda dönmüyorsa, sadece sağa sola azıcık esniyorsa, senin kask ölçün L beden demektir. Ancak azda olsa kask kafanda dönüyorsa M bedenle devam...

Keşke L bedeni de deneseydin alırken. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    tuttacromata ve Gamelot bunu beğendiler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    http://www.gungormotor.com/urun/776/SHOEI-XR-1000-GRI-KASK.html
    hayırlı olsun...

Arkadaşlar ne diyorsunuz ? Bugün, yarın iade etmem gerekiyor en geç. En azından kendi tecrübelerinizle bana yardımcı olsanız çok sevinirim. Daha önceki kaskım çene açılırdı ve L idi ve aşırı boldu, kafamda dönüyordu. Bunda ise takarken veya çıkarırken zorlanıyorum, yanaklarımı ısırtacak kadar bastırıyor. Dün 1 saat kadar kafamda kaldı belli bir baskı oluşturmadı. İnternet'te yaptığım araştırmalar sonucunda kaskın açılacağını söylüyorlar, hatta iki kask arasında kaldıysanız dar olanı almanız daha iyidir diyorlar. Örneğin ikiteker.org'de yıllar önce yazılmış bir Donald Duck alıntısını paylaşayım. "Kask, ilk aldiginizda kafaniza, "snugly fit" derler, tam -cuk- oturmali, basinizi saga sola salladiginiz zaman milim donmemelidir. Azicik yanaklariniza al basmalidir yani. Kucuk kask kafaniza girmez. Kafaniza girip de "ay bir boy buyugunu mu alsam acaba" duygusuna kapildiginiz kask genellikle dogru bedendir. O kask bir sure sonra "kirilacak" kafanizin seklini alacak ve sanki icindeki styrofoam "sizin kafanizin sekline gore dokulmus gibi" olacaktir ki, iste asil konforlu kaska o gun kavusmus olacaksiniz. Artik kirilma devam etmeyecektir."

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Kullanırken başının üst tarafından ağrı yapmıyorsa değiştirme.
    Pedler kafa şekline alışınca daha iyi hissedersin.
    Her markanın ölçülerini gösteren bilgileri olur.Kendi kafa ölçünü alarak bilgilerle karşılaştır ve kask bedenini bu şekilde kontrol et derim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)