Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugüne Kadar Kullandığım En Sessiz ve Hafif Kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    En son aldığım kask olan "Nexx XR2 Carbon Pure" beni gerçekten çok şaşırttı ve bu yazıyı yazmama sebep oldu. Pek çok motosiklet sürücüsü gibi bende kask seçerken güvenlik hususunu ön planda tutuyorum. Güvenlikten sonra benim için öne çıkan kriterler sessizlik ve hafiflik. Bu doğrultuda yaptığım araştırmalardan sonra fiyat faktörününde etkisi ile tercihimi Nexx XR2 Carbon Pure'den yana kullandım.

[IMG][/IMG]

Hemen belirtmek isterim ki bu kask ECE. 22.05 (Avrupa) ve DOT (ABD) güvenlik standartlarını karşılıyor. Bunun yanında kaskın carbon modeli XL bedeninde 1.365 gr ağırlığa sahip. Ve kaskı taktığınızda kaskın hafifliğini hissediyorsunuz. Bu güne kadar kullandığım en hafif kask olan Schubert SR 1'den 100 gr daha hafif. Ve SR 1 kadar sessiz belki daha da sessiz. Kask Portekiz üretimi.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Bugüne kadar kullandığım kasklarla (Arai Vector-2, Shoei Qwest, Schubert SR 1) kıyaslamak gerekirse hafifliğini çok çarpıcı bir şekilde hissettiriyor Nexx XR2 Carbon Pure. Havalandırma olarak Schubert SR 1'in gerisinde. Arai Vector-2, Shoei Qwest seviyesinde bir havalandırmaya sahip ama kesinlikle bu iki kasktan daha sessiz ve çok daha hafif. Çok geniş bir görüş açısına sahip. Kullandığım kasklar içerisinde en geniş görüş açısına sahip kask. Kask pinlock ile birlikte geliyor. Buğu sorunu olacağını çok sanmıyorum. Vizörü çıkarıp takması çok pratik. Ancak pedleri çıkarıp takmak bu 4 kask içerisinde en zor olanı. Nexx XR2 Carbon Pure yüksek hızlarda oldukça stabil. Kaskın malzeme kalitesi de tatmin edici. Fiyatının 1.250 TL olduğu düşünülünce performans/fiyat oranı bu kaskı oldukça cazip hale getiriyor. Bu kask beni gerçekten çok şaşırttı.
    kbR, m_arslan, mehmetenis ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Evet gerçektende öyle dün deneme şansım oldu o kaskı harika bişey.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Faydalı bir paylaşım, teşekkür ederim. Bende Shoei GT Air modeli var. Hafif, görüş açısı geniş ve sessiz olmasına sessiz ama pinlock olmasına rağmen buğu sorunu var. İlk fırsatta aldığım yere gideceğim bakalım...

Gülle gülle kullan.
    S6453 bunu beğendi.

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Benimde dikkatimi cekmisti bu kask 999 tl idi zamaninda motomaxda indirimle 850 liralara düşmüştü 1250 tl olmus simdi:O
    S6453 ve kbR bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı 68charger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydalı bir paylaşım, teşekkür ederim. Bende Shoei GT Air modeli var. Hafif, görüş açısı geniş ve sessiz olmasına sessiz ama pinlock olmasına rağmen buğu sorunu var. İlk fırsatta aldığım yere gideceğim bakalım...

Gülle gülle kullan.
    Bende shoei de buğu sorunu yasamıştım dostum
    anadoluyollarinda.blogspot.com.tr

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    teşekür ederiz. anlatımınıza göre güzel kask Nexx XR2 Carbon Pure kros modeli varmı acep ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

kevlar da varmı kaskta sanki var yazıyor yabancı sitede bilgin varmı ?
    S6453 bunu beğendi.

bekotr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 150, Snappy 100
    Hazır bilgili varken sorayım ls2 ler artçım için uygun mu acaba? Ff350 falan

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı bekotr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sen düşünce artcın düşmüş olmuyormu ? Hanginiz kafa üstü düşeceksiniz önceden bilemezsin ki ? Onun için artcı veya şoför bişey farketmiyor.. Ya tek bineceksin yada güvenlik zafiyetinde bulunmuycaksın. Ben eşimle biniyorum motosikletime kendimden çok onu düşünüyorum Allah korusun bir ömür vicdan azabı çekersin.

Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde dikkatimi cekmisti bu kask 999 tl idi zamaninda motomaxda indirimle 850 liralara düşmüştü 1250 tl olmus simdi:O
    Evet fiyat doğru. Dün aynı modele baktım 1.250 TL Ama inan mükemmel bi kask kafana geçirdiğinde farkı hissedebiliyorsun.
    S6453 bunu beğendi.
    Oysa canı çıkana kadar sevmeliydi insan,,, Elbiseleri çıkana kadar değil !!

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Nexx i toprak razgatlıoğlu kullanıyordu türkiye yarışlarında o zaman görmüştüm.. Güneş vizörlü microlock lı birşey aradığımdan gt-air aldım ancak kesinlikle alınacak kasklar arasında.. Daha önceden üst kalite ürünler kullandığınızdan yorumunuz daha da önemli.. 600 cc 4 silindire geçtiğim zaman alabilirim..
    S6453 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı osis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekür ederiz. anlatımınıza göre güzel kask Nexx XR2 Carbon Pure kros modeli varmı acep ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

kevlar da varmı kaskta sanki var yazıyor yabancı sitede bilgin varmı ?
    Aldığım kask tamamen karbon fiber. Bu kaskın Torpedo adlı bir modeli daha var belki o modelinde olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Alıntı bekotr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum LS2'ler hakkında hiç bilgim yok

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Hocam eski kasklarınızdan yeni motorcuya satılık olan var mı?
    S6453 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eski kasklarınızdan yeni motorcuya satılık olan var mı?
    Dostum kaslardan birisini eşim kullanıyor. Diğer ikisi ise motosiklet üzerinden düştü ve kask üzerinde çatlaklar oluştu. Kendimi güvende hissetmediğim bir kaskı başkasına satamam dostum.
    gursus, Morphin, taglis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Shark Race-R Pro kullansan Aldığın Nexx marka kaskı da satarsın dersin ki kullandığım kask ne kadar ağırmış.
    S6453 ve VESPERA bunu beğendiler.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Shark Race R-Pro Carbon gerçekten kullandığım en hafif ve sessiz kask. Vizörü kapatınca dış dünya ile iletişimi kesiyorsun.
    S6453 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı VESPERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shark Race R-Pro Carbon gerçekten kullandığım en hafif ve sessiz kask. Vizörü kapatınca dış dünya ile iletişimi kesiyorsun.
    Dostum kask araştırırken aklımı en çok çelen kasklardan biri de Shark Race R-Pro Carbon idi. Gerçekten güzel kask ama aralarında yaklaşık olarak 700 TL fark var. Yukarıda da belirttiğim üzere fiyat faktörününde etkisi ile tercihimi Nexx XR2 Carbon Pure'den yana kullandım.

Aklımı çelen bir diğer kask ise Bell RS-1 oldu. O da oldukça güzel bir kask ama onunda fiyatı biraz daha yukarılarda.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Bell star carbon kullanıyorum. 1250 gr fakat sessiz bir kask degil. En sevdigim ozelliği üzerinde pinlock bağlantı noktası dahi bulunmayan vizörüne ne yaptıysam buğu yaptıramadım. Buğu problemi yasayan arkadasların aklında bulunsun.

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Dostum Bell star carbon gerçekten güzel kask lakin ki fiyatı 2.000 TL'nin üzerinde. Dediğim gibi bir kaskta sessizlik öncelikleriniz arasındaysa bu kask çokta uygun değil. Yurt dışı test yazılarında Bell RS-1'in Bell star'dan daha sessiz olduğu belirtiliyor. Üstelik daha ucuz ve aynı güvenlik standartlarını taşıyor her iki kaskta.

http://www.webbikeworld.com/r2/motor...s-1/review.htm

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı S6453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum kaslardan birisini eşim kullanıyor. Diğer ikisi ise motosiklet üzerinden düştü ve kask üzerinde çatlaklar oluştu. Kendimi güvende hissetmediğim bir kaskı başkasına satamam dostum.
    Hocam bütçe baya sıkıntılı benim. L veya XL ise bi görüşelim durumu hiç yoktan iyidir.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kaskı öyle bir anlatmışsın ki, kaskımı camdan atıp gidip bu kaskı alasım geldi Kask değiştiriken mutlaka bu kaskı da deneyeceğim ve kafa şeklime uyarsa da sanırım bir sonraki kaskım bu olacak.

İnceleme için çok teşekkürler
    S6453 bunu beğendi.

KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Schuberth sr1 arayıp sonunda Shark Race R Pro aldım hem hafif (M 1250gr) hemde vizörü kapattığınızda ses yok.. Bir dahakine kesinlikle denemelisiniz. Ve Hayırlı olsun kaskınızda gayet güzel duruyor ve memnunsunuz anlaşılan
    Kazasız belasız
    S6453 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler