Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siyah vizörlü kaskmı? Aynalı kaskmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    Arkadaşlar merhaba, daha önce hiç siyah vizörlü ve aynalı kask kullanmadım. Biliyosunuz şekil itibariyle siyah vizör iyi görünüyor aynalıda öyle. Ancak siyah vizör pek önerilmiyor geceleri görüş düşüyor diye. Görüşü en az düşüren siyah vizörlü kask öneriniz varmı? yada aynalı kasktada aynı sıkıntı oluyormu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Siyah vizör gölge yerlerde bile rahatsız ediyor, paraya kıyıp çift camlı kasklardan almalı.
    myagdi bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Dostum en güzeli şeffaf cam siyah siyah içerde uykum geliyor

lucifer1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynalıda sorun olmaz dısında tek taraflı bir kaplama var seni etkilemez ama buğu yapabilir buğu engelleyici alman gerekebilir pahalı bişey değil çok

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    paraya kıyıp shoei xr 1000 aldık bakalım yarın gelcek yorumları yazarız

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    İkisi de görüşü olumsuz etkiler ama aynalıyla görüş siyaha göre daha iyi oluyor. Aynalı kullanıyorum gece aydınlatmalı yollarda hiç sıkıntı olmuyor ama karanlık bi yere geldiğimde ya vizörü ya da uzunları açıyorum

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bende aynalı var gündüz çok güzel ama ne siyah kadar güneşi iyi kesiyor nede onun kadar geceleri karanlık yapıyor. Yine de çok karanlık aydınlatması olmayan yollarda doğal olarak hızımı azaltıp aynı zamanda da vizörün camını açma ihtiyacı duyuyorum.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    aynalı da çizikler hemen belli oluyor.
    ayrıca alacağın ne kadar kaliteli bilmiyorum ama kendi yansımanı görebilirsin.
    siyah tavsiye ederim.

önce denemek lazım.

SSIRIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 - Hero XPulse 200V4
    Merhaba aynalıyı geç bence. Kolay çiziliyor, gündüz renkler ve ışıklar tam anlaşılmıyor, geceleri ve karanlıkta berbat bir şey göremiyorsun. vizörü açıp gittiğim oluyor yolu göremediğim için. LS2 kask kullanıyorum vizörüde dandik haliyle.

Siyah olanında az koyu olanı çok koyu olanları var. Az koyu olanlarını tavsiye edebilirim. Birde vizörün üst tarafları daha koyu alta doğru açıklaşanlar var en kullanışlısı bu bence.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Bell M1 kaskıma, özellikle yazları (işe gidiş dönüş yolumda güneş önden vuruyor doğrudan) Blue Iridium vizör kullanıyorum. Çok memnunum, hem doğrudan karşıdan aldığı güneşe bile hiç rahatsız olmadan bakabiliyorum hem de örneğin kapalı otopark köprü vb altına girdiğimde etrafı çok karartmıyor.

Yani doğrundan ışığı kıran ama az ışıklı yerlerde çok karamaya yol açmayan bir yapısı var. 1 yıldır kullanıyorum, henüz çizilmedi, tek kötü özelliği parmak izi vb çok çıkıyor.

Şeffaf olmayan vizörlerin hiç birisi -az koyu da olsa çok koyu da olsa- gece kullanılmaz. Eğer koyu renk vizörlü kask kullanacaksanız yanınızda, çantanızda şeffaf vizörü de olacak ve hava kararınca onu takacaksınız. Bununla uğraşamam diyenler için entegre güneş vizörlü kasklar güzel bir çözüm olabilir.
    mithrelios ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR 650F
    Bende agv k3 var, güneşten korunmak için siyah vizör almıştım.
    Hava karardıktan sonra vizörü açmadan kullanman imkansız, ben tavsiye etmem.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Sadece bahar ve yaz döneminde siyah vizör kullanıyorum, hava karardığında görüşün sıkıntılı olması dışında bir zararını görmedim.

Aynalı vizör hiç kullanmadım, o yüzden yorum yapamıyorum.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LS2 nin ff396 serisinin Gümüş vizorünü iki gün önce siparişle getirttim. Bu marka ya ve fiyatına göre kaliteli yapmışlar. Gece karanlığında kullanmadım henüz. fakat kaskın güneşlik vizöründen çok daha net görüntüsü var, dışardan iligili bakışları farkedebiliyorsunuz?
    Çok pahalı değil ise alacağınız vizör , farklı seçenekleri kullanmanızı tavsiye ederim.
    Passionately in love with Motorcycle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)