Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DJI Osmo Action vs Go Pro Hero 7 Black Karşılaştırmaları ve Önerileriniz Nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Arkadaşlar iki kamera arasında kaldım. Motorsiklette kullanacağım. Fakat ilk defa bir aksiyon kamerası aldığım için +/- bilmiyorum. Alıncada pişman olmak istemiyorum açıkçası.

Çoğu yerde DJI'nin ürünün iyi diyorlar ama görüntülerde gecikme vs. olduğu problemler varmış çözemedim.

https://www.youtube.com/watch?v=vWfjYVzy7Qk

https://www.youtube.com/watch?v=b07_FLmDanY

https://www.youtube.com/watch?v=vMD8l4487Ps

Benim için önemli olan titreşimleri yansıtmaması, görüntüleri mahfetmemesi gerekiyor. Birde 4k 60fps alabilmem lazım.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    gopro hero7 black almadan önce bende çok baktım gopro tam anlamıyla aksiyon kamerası djı biraz daha vlog için sadece

2 kamerada sorunsuz 4k 60 fps veriyor go pro ekstra flat color olayı var detaylı edit yapıyorsan renklerde çok daha iyi oynamana izin veriyor birde aylık belli ücret karşılığı goproda cihaz düşüp kırılsa bile birebir değişim yapıyorlar

DJI'da görüş açısı aynı değil, bir tane türk incelemişti ikisini. Kaska takıp motor sürmüştü hatta youtube'da izlemiştim ama ismini hatırlamıyorum. Sonuç olarak DJI'ın çekim açısı aynı değil, titreşim azaltıcı çok daha fazla kırpıyor kadrajtan öyle olunca aynı kaskta aynı konumda gopro'da motorun gidonu falan çıkarken DJI'da sadece yol gözüküyordu.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DJI'da görüş açısı aynı değil, bir tane türk incelemişti ikisini. Kaska takıp motor sürmüştü hatta youtube'da izlemiştim ama ismini hatırlamıyorum. Sonuç olarak DJI'ın çekim açısı aynı değil, titreşim azaltıcı çok daha fazla kırpıyor kadrajtan öyle olunca aynı kaskta aynı konumda gopro'da motorun gidonu falan çıkarken DJI'da sadece yol gözüküyordu.
    o dediğin video şu oluyor
    ben olsam dji osmo almazdım.
    çünkü gerçekten görüş açısı çok dar.
    bu kameranın çıkış amacı vlog. motor takayım ya da bisikletle dağdan atlayayım dedin mi o iş yaş.
    since 1987

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gopro hero7 black almadan önce bende çok baktım gopro tam anlamıyla aksiyon kamerası djı biraz daha vlog için sadece

2 kamerada sorunsuz 4k 60 fps veriyor go pro ekstra flat color olayı var detaylı edit yapıyorsan renklerde çok daha iyi oynamana izin veriyor birde aylık belli ücret karşılığı goproda cihaz düşüp kırılsa bile birebir değişim yapıyorlar
    Hocam o değişim olayı türkiye'de geçerli mi? İlla DJI'nin kendi sitesinden mi almam gerekiyor ?
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o değişim olayı türkiye'de geçerli mi? İlla DJI'nin kendi sitesinden mi almam gerekiyor ?
    geçerli 2.el bile alsan farketmiyor kendi mailin ve cihaz seri nosunu kaydettiriyorsun

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçerli 2.el bile alsan farketmiyor kendi mailin ve cihaz seri nosunu kaydettiriyorsun
    DJI demişim GoPro olacaktı o. Neyse, hocam ben baktım ama onunla ilgili pek kaynak bulamadım, hep blog buldum google'da. Blog'da Amerikada başlanacağını vs. söylüyor. Ama tarih 2018 falan. Ben biraz daha araştırayım en iyisi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    4k 1 saat video çeksen 60fps'te ortalama 20gb veri yapar

bu kadar veriyi saklamak ayrı bir dert
    işleyebilmek ap ayrı bir dert ( elindeki teknoloji ile orantılı sonuçta )

yani gyro özellikli kameralar her zaman görüntüden kırparak bu işi yapıyorlar totalde.ne kadar iyi gyro o kadar görüntüden kayıp demek oluyor kısaca. bir yerde tercih meselesi
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Alıntı piri_reis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DJI demişim GoPro olacaktı o. Neyse, hocam ben baktım ama onunla ilgili pek kaynak bulamadım, hep blog buldum google'da. Blog'da Amerikada başlanacağını vs. söylüyor. Ama tarih 2018 falan. Ben biraz daha araştırayım en iyisi.
    2 ay önce sattım hero7 black i kısa süreli kullanıcağım için yaptırmaktan vaz geçtim ama kamerayı kullanmak için programını indirdiğinde zaten öneriyor istersen böyle birşey var yaptır hem depolama hemde sigorta bir nevi gibi
    piri_reis bunu beğendi.

Birkomat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa PX200e - Elektrikli
    konu hortlatmak huyum değildir ama her iki kamera da hala güncel sayıldığı için yazayım dedim. Ben de bikaç video izledikten sonra DJI almaya karar verdim. Özellikle test sürüş videoları çekerken kullanmak istiyordum iyi oldu. hero7'ye şu an bile vereceğim fiyat farkına değecek farklılıkları yok. kullandıkça tekrar yazarım.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bende bu iki marka arasında karasız kaldım. DJ daha ucuz hem de çok hesaplı aksesuarları var kasa, mikrofon adaptörü, yedek pil gibi.

Ama kırpma olayı artıkça görüntü daha titreşimsiz oluyor. DJ de bu kırpma daha fazla ( DJ % 22, Go pro % 10 muş) bu da aksiyon açısını düşürüyor.

Fiat farkı desen iki katı değer mi acaba o açıyı korumak için o kadar para vermeye?

Birkomat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa PX200e - Elektrikli
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu iki marka arasında karasız kaldım. DJ daha ucuz hem de çok hesaplı aksesuarları var kasa, mikrofon adaptörü, yedek pil gibi.

Ama kırpma olayı artıkça görüntü daha titreşimsiz oluyor. DJ de bu kırpma daha fazla ( DJ % 22, Go pro % 10 muş) bu da aksiyon açısını düşürüyor.

Fiat farkı desen iki katı değer mi acaba o açıyı korumak için o kadar para vermeye?
    ben de aynı şekilde düşünüp dji almaya karar verdim şimdilik memnunum.
    '93 Vespa PX200e Elektrikli Dönüşüm projemi tamamladım! Tüm proje adımları da YouTube kanalımda.
    İzleyerek destek olmak istersen 220 Garage Youtube hesabıma beklerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)