Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aksiyon Kamerası Seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400
    Herkese selamlar, motoru yeniledim bari iyi bir kamera alayım güzel hatıralar biriksin dedim. Bütçem nakit 600 taksitle 1000 tl civarında. 2.el ya da yurtiçi bir cihaz bakıyorum yurtdışından almayacağım. Düşündüğüm kameraları aşağı ekliyorum , siz de fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Sjcam Sj 6 Legend: 2 saat batarya süresi, titreşim engelleme, harici mikrofon desteği , 950 TL sıfır fiyatı (mikrofon hariç herşey kutudan çıkıyor)
    Xiaomi Yİ 4K : 2 saatten fazla batarya süresi, titreşim engelleme, mikrofon desteği sanırım yok, 1000 lira civarı sıfır fiyatı bomboş bir kutu kask aparatı vesaire bütçeyi aşıyor.
    Xiaomi Yi Mijia : 900 Tl Bomboş bir kutu, kalite ve batarya süresi olarak gerçekten çok iyi ama ayrıyeten aksesuar almak gerekecek.
    Xiaomi yi Lite : Kalite olarka abilerinin bir tık gerisinde ama çekim süresi iyi, 700 Tl fiyatı housing çıkıyor .

2.el seçenekler
    Sony hdr as50 : Bu arkadaşın video kalitesinde keskinlik açısından ciddi sıkıntı var yoksa en beğendiğim aletlerden biri buydu, aytıca sony türkiyede yok 2.el alınacka riskli bir durum (600 liraya kask aparatı dahil mevcut, Bu arada kask aparatı 200 lira civarı)
    Sony Hdr as200 : Gene 2.el ve 2-3 yıllık aletler 750-800 tl nakit vermek biraz problem (full bir paket için 2.elde buldugum fiyat).

Evet arkadaşlar sizler ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Merhaba düşünürseniz bir ara alıp toplamda 30-40 saatlik çekimden sonra motoru sattığım için kullanamadığım o günden beri de kutusunda duran bir GoPro Hero 4 Silver aksiyon kameram var.

Motosikleti
    Dominar 400
    kimse sallamamış madem kendi kendime cevap vereyim. sony ye yöneldim. gerek harici mikrofon çıkışı olması gerekse sony olması ne bileyim , sony işte .

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    harici mik çıkışı güzel de motorda bi kullanırsın iki kullanırsın üç kere daha kullanırsın. bi iki motovlog denersin.
    sonra bikaç kere daha kullanırsın. sonra ihtiyacım yokmuş dersin.
    sony güzel seçenek.
    kaska takmak için aparatları zor bulunsada. orjinalleri ucuz kamera fiyatında olsada
    çekim kalitesi güzel. ama senin seçtiğin modelde sanırsam optik sabitleyici yok
    bu söylediğim as50 için.
    as200 de varmı yokmu onuda hatırlamıyorum
    ama as300 modelinde sabitleyici var

o yüzden ben senin yerinde olsam sony seçmezdim.

yazadığın listeden en alınabilitesi bana cazib gelen yi4K ama onun şuanki fiyatından haberim yok.
    diceksin ki iki dakka girip bir bakaydın fiyatına...
    şuan o soruyu kendime sordum ve mantıklı. hemen bakıp geliyom bi sn.

.... hala pahalı...
    mijia araçlar için üretildi ona uygun. motorda kullanabilirsin ama ben beğenmedim.
    mi lite hi hiç incelemedim.
    sjcam a karşı bir ön yargım var. 2013 yıllarında bisiklet sürerken sjcam piyasada vardı
    ve ozamanlar berbat kalite gözüyle bakıyordum ona.
    xiaomi yi almıştım onun yanında xiaomi kalite olarak göklerdeydi.
    o yüzden o günden kalma bir ön yargım olduğundan sjcam için bişey diyemicem.

sanırım yazdıkların hiç birini sana önermedim galiba.
    bişey önermem lazım sana benim.
    çok kaliteye takılma günlük sürüşlerini kayıt alıtana alabilecek herhangi bir kamera al.
    ama alacağın kamera illaki kaliteli olmak zorunda. yoksa sana çarpıp kaçan yada artislik yapan aracın plakası çok net gözükmeli.

ben soocoo s300 kullanıyorum mesela.
    hem ucuz değil hemde acaip kaliteli.
    teknostoreden almıştım. orayada bak oradan da güzel şeyler çıkar karşına..

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama senin seçtiğin modelde sanırsam optik sabitleyici yok
    bu söylediğim as50 için.
    as200 de varmı yokmu onuda hatırlamıyorum
    ama as300 modelinde sabitleyici var
    2015'den beri as200 kullanıyorum. optik sabitleyici var hocam. ben sony'den memnunum. benimde tavsiyem sony.

edit:

ekleme gereği duydum. as200'de 1080p 60fps kayıt süresi 1 saat 40 dakika.

Motosikleti
    Dominar 400
    soocoo s300 gibi iyi çin kamerları da 750 800 tl bandında, ve ne kadar uzun ömür vadettikleri tartışılır açıkçası.

as200v ye ikna olmuş gibiydim fakat gopro hero 2018ler de dikkatimi çekti , açıkçası aradığım herşey var gibi görünüyor. ne dersiniz?

As200v görüntü olarak bir incelemede çok iyi bir incelemede kötü geliyor, yoksa harici mikrofon batarya süresi herşey var ama gopro da bu işin piri housinge gerek duymuyor pil ömrü iyi ve nispeten yeni cihazlar. aklıma daha çok yatmya başladı açıkçası.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Ben sj5000x aldim

Hocam ne istiyorsun ona peki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba düşünürseniz bir ara alıp toplamda 30-40 saatlik çekimden sonra motoru sattığım için kullanamadığım o günden beri de kutusunda duran bir GoPro Hero 4 Silver aksiyon kameram var.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    GOPRO BU KONUDA TEK GECERIM

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Alıntı anlamamki adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

merhaba özelden yazarsanız oradan konuşalım.
    Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

kaskda kullanıcaksan yi 4k ağır gopro5 falan 2. el bulabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)