Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eken H9 çekim ayarı yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arif46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Merhabalar arkadaslar. Aliexpress uzerinden aldigim eken h9 kamerami sezon kapali oldugu icin kullanmiyordum sadece birkac kisa deneme cekimi yaptim. Havalarin isinmasiyla motorumu ve kamerami kullanmaya basladim. Hersey guzel tek sorun sarji olmasina ragmen olur olmaz yerde kaydi kesip bekleme moduna geciyor. Internettede cok aradim ama cozum bulamadim. Ayarlarda oynamadigim yer kalmadi nerdeyse en fazla 15 dk.ya kadar cekim alabildim sonra onuda kesti 15. Dk.da ayrica kamera biraz isiniyor isinma normal mi bu cekim sorununun sebebi ve cozumu hakkinda yardim edebilecek olursa cok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RX3i evo
    Ayar kısmı hakkında bir bilgim yok lakin aksiyon kameralarının alayı ısınıyor sj sinden tutda gopro 3-4 kadar ısınması normal bir durum yani onu söyleyebilirim en azından

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Video çekim süresi limitini kaldırmayı denediniz mi?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Zaten max 30 dk çekiyor.Cep telefonundan kayıt başlatınca da 1 er dakika çekiyor.Bende tam ayarlarına hakim değilim.Fazlada kurcalamadım.Kaydı kameranın üzerinden basarak başlatıyorum.Birde SD kartınız kaçlık.Onla ilgili olabilirmi acaba.Sizin ısınma probleminize benzer problem ben şöyle yaşadım.Housing ile kullanıyorum su altında kullanılan kapağı taktığımda bir süre sonra buhar yapıyor.Sanırım kamera ısınıyor içeride sonra housing buhar yapmaya başlıyor.Ben arka kapağın yanları açık olanı kullanıyorum oda çok rüzgar sesi yapıyor.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    aşırı değildi zaten sadece normalmidir diye merak ettim tecrübenizle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı Erd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayar kısmı hakkında bir bilgim yok lakin aksiyon kameralarının alayı ısınıyor sj sinden tutda gopro 3-4 kadar ısınması normal bir durum yani onu söyleyebilirim en azından
    aşırı değildi zaten sadece normalmidir diye merak ettim tecrübenizle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video çekim süresi limitini kaldırmayı denediniz mi?
    valla hocam denemediğim ayar kalmadı neredeyse ama nafile

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten max 30 dk çekiyor.Cep telefonundan kayıt başlatınca da 1 er dakika çekiyor.Bende tam ayarlarına hakim değilim.Fazlada kurcalamadım.Kaydı kameranın üzerinden basarak başlatıyorum.Birde SD kartınız kaçlık.Onla ilgili olabilirmi acaba.Sizin ısınma probleminize benzer problem ben şöyle yaşadım.Housing ile kullanıyorum su altında kullanılan kapağı taktığımda bir süre sonra buhar yapıyor.Sanırım kamera ısınıyor içeride sonra housing buhar yapmaya başlıyor.Ben arka kapağın yanları açık olanı kullanıyorum oda çok rüzgar sesi yapıyor.
    30-40 dk çekim yapsa normal diyecem zaten birde belli olmuyor bazen 3 bazen 10 dk çekiyor. SD kartım 32'lik 3 saate yakın çekim süresi gösteriyor ancak dediğim gibi normal çekimi bile yapmıyor. ısınma konusunu bilmediğim halde bende yan tarafları açık kapağı takmıştım havalar ısındığı zaman hava almayacağı ve buharlanacağı düşüncesiyle kendi ısısıda olunca iyi yapmışım bu ısınma tamamen kapsızken oluyor üstelik

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı Arif46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar. Aliexpress uzerinden aldigim eken h9 kamerami sezon kapali oldugu icin kullanmiyordum sadece birkac kisa deneme cekimi yaptim. Havalarin isinmasiyla motorumu ve kamerami kullanmaya basladim. Hersey guzel tek sorun sarji olmasina ragmen olur olmaz yerde kaydi kesip bekleme moduna geciyor. Internettede cok aradim ama cozum bulamadim. Ayarlarda oynamadigim yer kalmadi nerdeyse en fazla 15 dk.ya kadar cekim alabildim sonra onuda kesti 15. Dk.da ayrica kamera biraz isiniyor isinma normal mi bu cekim sorununun sebebi ve cozumu hakkinda yardim edebilecek olursa cok memnun olurum.
    hocam benim bildiğim fat 32 maks 4gb.dosya sınırı desteği olduğu için böyle bir sınır var,hatta ben 10 dakika biliyorum sen 15 dakika iyi bölünmeden çekmişin,yani üretici yeni firmware de değişiklik yapmadıysa şimdilik bunun çözümü yok maaelesef...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim bildiğim fat 32 maks 4gb.dosya sınırı desteği olduğu için böyle bir sınır var,hatta ben 10 dakika biliyorum sen 15 dakika iyi bölünmeden çekmişin,yani üretici yeni firmware de değişiklik yapmadıysa şimdilik bunun çözümü yok maaelesef...
    bu hiç aklıma gelmedi açıkçası haklı olabilirsiniz ancak bazende oluyorki 2-3 dk çekim yapıyor buda o boyutlara ulaşmaz diye tahmin ediyorum. SD kart formatını NTFS olarak değiştirsek sorun düzelir mi acaba yada kartımdada bi sorun olabilir mi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam haklı olduğunuzu düşünürsek bu tür kameraların kaydı durdurduğunda otomatik başlatması gerekmez mi. bir noktada biz bu kamerayı emniyet ve bişeylerin delili olur diye kullanıyoruz olmadık yerde kaydı keserse hiçbir anlamı kalmazki üstelik sürekli göz önünde değilki kontrol edelim anlamadım gitti kurcalamadığım ayarı kalmadı en sonunda kaldırıp atacam sinirden

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

galiba sorunu çözdüm arkadaşlar kurcalamadığım ayar kalmamıştı az kaldı kamerayı parçalayacaktım sinirden son olarak telefonumdaki 32'lik karta format atıp onu taktım uzun süredir kayıta devam ediyor sorun yok sanırım kartta bi sorun varmış böyle bişey başına gelen olursa çözüm yolunda bunuda denemek için göz önünde bulundurursunuz. yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Eski kartınız class10 mu belki yazmayı yetiştiremiyorda olabilir.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Ayni cihazi kullaniyorum, kesintisiz tek batarya ile 98-99dk cekim yaptim.

1.Ilk olarak cihazinizi fabrika ayarlarina dondurun
    2. Arkadasinizdan yada bir satis magazasindan bir sekilde batarya bulup o batarya ile deneyin
    3. Sd kartinizi degistirip tekrar deneyin

Bu cihazdan 8-9 defa satin alip sattim. 1 keresinde video formatini yuksek kaliteye aldigimda 1 dakikadan sonra sesler vardi ama goruntu sabit kaliyordu, sebebi sd kartmis. Bu sekilde bir sorun yasiyor olabilirsiniz. Isinma butun cihazlarda oluyor, kafaya takilacak bir problem degil.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ayarlarda döngü kayıt diye birşey var onu kapatman gerekiyordu hafızada yer olmayınca kayıtın üstüne yeniden kayıt yapıyordu öyle birşeyler uzun zaman oldu tam hatırlamıyorum bşrde hsfıza kartının formatı fat32 olacak yoksa yaptığı kayotın üstüne yazıyor

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kartınız class10 mu belki yazmayı yetiştiremiyorda olabilir.
    boyut ve yazma hızı aynıydı hocam samsung 32 gb class 10'du. ikiside aynı sadece renk farkı vardı siyah kartımda bu sorun oldu ama diğeri turuncu renkteydi ve sorun çözüldü bu kartla birlikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni cihazi kullaniyorum, kesintisiz tek batarya ile 98-99dk cekim yaptim.

1.Ilk olarak cihazinizi fabrika ayarlarina dondurun
    2. Arkadasinizdan yada bir satis magazasindan bir sekilde batarya bulup o batarya ile deneyin
    3. Sd kartinizi degistirip tekrar deneyin

Bu cihazdan 8-9 defa satin alip sattim. 1 keresinde video formatini yuksek kaliteye aldigimda 1 dakikadan sonra sesler vardi ama goruntu sabit kaliyordu, sebebi sd kartmis. Bu sekilde bir sorun yasiyor olabilirsiniz. Isinma butun cihazlarda oluyor, kafaya takilacak bir problem degil.
    bende tam şarjla 78 dk kayıt alabildim şarjın bitmesiyle kaydı kesti

1.cevap: onuda denedim hocam dili değiştirmeden kayıt yapmayı bile denemiştim olmamıştı.
    2.cevap: yedek bataryam var zaten hocam kayıtları kestiğinde hala bataryamda şarj vardı üstelik yani batarya yönündende sorun yok.
    3.cevap: telefonumdaki aynı marka aynı boyut aynı yazma hızına sahip sadece rengi farklı olan SD kartım ile sorunu çözdüm hocam.

video kalitesini sabit tutuyorum 1080p 60fps ama sorunlu kartta bu formattaki videodada sorun çıkmıştı. ısınmada normalse şu an için sorunum çözüldü basit bir kart değişimiyle. yardımınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayarlarda döngü kayıt diye birşey var onu kapatman gerekiyordu hafızada yer olmayınca kayıtın üstüne yeniden kayıt yapıyordu öyle birşeyler uzun zaman oldu tam hatırlamıyorum bşrde hsfıza kartının formatı fat32 olacak yoksa yaptığı kayotın üstüne yazıyor
    valla hocam açtım denedim kapattım denedim olmadı sonunda kartla çözdüm diğer kartımda class10 ve fat32 ama neden onda sorun çıktı anlamadım bu kartıda tekrar telefonuma taktım kullanıyorum ileride başka data yazılımlarında sorun çıkarır mı onuda bilmiyorum şimdilik hallettik en azından. yardımınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

kartlarım bunlardı arkadaşlar siyah olan kameradaydı ve sorunu bu kartla yaşadım ne denediysem sorunu çözemedim son olarak fazla ihtimal vermesemde kartta sorun olabilir mi diye düşünerek telefonumdaki resimde turuncu renkte olan karta format atarak kameraya taktım sorun çözüldü anında. siyah kartıda telefonuma taktım onuda kullanıyorum şu an için başına böyle bişey gelen olursa kartı değiştirerek deneme yöntemine başvursun yoksa benim gibi kamerayı gözden çıkarma noktasına gelebilirsiniz. yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Motosikleti
    Eken h9 kamera incelemesi başlığı altında bir program paylaşmış hafıza kartına o program ile format atıyorsun o sorunda ortadan kalkıyor düzelmez ise kartta sorun var demektir genelde 64gb larda yaşamıştık bu sorunu o program ile çözmüştüm belki karta farklı format yüklemişlerdir telefonda pc de sorun olmuyor fakat bu kamerada sorun oluyordu birde güncelleme işine sakın girme ben bi girmiştim zamanında kameradan oluyordum yaşam belirtisi gitti ve çok zorlanarak çalışır hale getirdim

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Eken h9 kamera incelemesi başlığı altında bir program paylaşmış hafıza kartına o program ile format atıyorsun o sorunda ortadan kalkıyor düzelmez ise kartta sorun var demektir genelde 64gb larda yaşamıştık bu sorunu o program ile çözmüştüm belki karta farklı format yüklemişlerdir telefonda pc de sorun olmuyor fakat bu kamerada sorun oluyordu birde güncelleme işine sakın girme ben bi girmiştim zamanında kameradan oluyordum yaşam belirtisi gitti ve çok zorlanarak çalışır hale getirdim
    Ona hiç rastlamadım hocam ama az kalsın format işine bende giriyordum birkaç yerdede çalışan kameraya format atilmamasi gerektigini okudum ve vazgectim ama gozden cikma noktasinda atacaktim artik ya herro ya merro diyerek :D neyseki sorun şimdilik çozuldu dediginiz durum olabilir cunku ayni karti telefonumda kullanmaya basladim pc.de formatladim telefon verilerimi yukledim hicbir sorun yok. Su an icin hem kameram hem telefonum kartsiz degil ve sorun cozuldu boyle bisey basimiza gelirse en azindan elimizde yedek kart olmadiginda tavsiyeniz goz onune alinabilir. Birde tam olarak hangi sitede oldugunu hatirliyorsaniz link paylasirsaniz basina boyle bisey gelen olurda konumuzu okursa daha verimli olacaktir zannimca. Tesekkurler

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Buyuk ihtimalle sorunlu kartin cakma samsung ve class 10 degil
    muhammetcon bunu beğendi.

Motosikleti

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuk ihtimalle sorunlu kartin cakma samsung ve class 10 degil
    vatan bilgisayardan aldım diye hatırlıyorum ikisinide ayrı zamanlarda ama vatan bilgisayardan almıştım. yani çakma olduğunu zannetmiyorum ama bi sorun olduğu aşikar tabi yada kamerayla uyum sağlamadı aynı gibi olsada yazılımı falan farklı olabiliyor demekki

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

eyvallah hocam

Dangalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 - KTM Duke 390
    Alıntı Arif46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyut ve yazma hızı aynıydı hocam samsung 32 gb class 10'du. ikiside aynı sadece renk farkı vardı siyah kartımda bu sorun oldu ama diğeri turuncu renkteydi ve sorun çözüldü bu kartla birlikte

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

bende tam şarjla 78 dk kayıt alabildim şarjın bitmesiyle kaydı kesti

1.cevap: onuda denedim hocam dili değiştirmeden kayıt yapmayı bile denemiştim olmamıştı.
    2.cevap: yedek bataryam var zaten hocam kayıtları kestiğinde hala bataryamda şarj vardı üstelik yani batarya yönündende sorun yok.
    3.cevap: telefonumdaki aynı marka aynı boyut aynı yazma hızına sahip sadece rengi farklı olan SD kartım ile sorunu çözdüm hocam.

video kalitesini sabit tutuyorum 1080p 60fps ama sorunlu kartta bu formattaki videodada sorun çıkmıştı. ısınmada normalse şu an için sorunum çözüldü basit bir kart değişimiyle. yardımınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

valla hocam açtım denedim kapattım denedim olmadı sonunda kartla çözdüm diğer kartımda class10 ve fat32 ama neden onda sorun çıktı anlamadım bu kartıda tekrar telefonuma taktım kullanıyorum ileride başka data yazılımlarında sorun çıkarır mı onuda bilmiyorum şimdilik hallettik en azından. yardımınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

https://i.hizliresim.com/W0E3Vq.jpg

kartlarım bunlardı arkadaşlar siyah olan kameradaydı ve sorunu bu kartla yaşadım ne denediysem sorunu çözemedim son olarak fazla ihtimal vermesemde kartta sorun olabilir mi diye düşünerek telefonumdaki resimde turuncu renkte olan karta format atarak kameraya taktım sorun çözüldü anında. siyah kartıda telefonuma taktım onuda kullanıyorum şu an için başına böyle bişey gelen olursa kartı değiştirerek deneme yöntemine başvursun yoksa benim gibi kamerayı gözden çıkarma noktasına gelebilirsiniz. yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
    Merhabalar
    Aynı problem bende de mevcut. Hem de sizin probleminizi çözen kartı (resimdeki soldaki kart) kullanmama rağmen. Bu sabah işe giderken kamera 1080p 60fps modunda 10 dk çekim yapıp, çekim yapmayı durdurmuş.

Çözüm önerilerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Motosikleti
    Karta format at

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Bir videoya en fazla 4gb ayırabiliyor bu yüzden 10dk lık videolar çekiyor benim için sıkıntı değil birleştirmek çocuk oyuncağı bu arada sd kart sçSamsung Evo+ 32 gb kırmızı olanı

Dangalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 - KTM Duke 390
    Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir videoya en fazla 4gb ayırabiliyor bu yüzden 10dk lık videolar çekiyor benim için sıkıntı değil birleştirmek çocuk oyuncağı bu arada sd kart sçSamsung Evo+ 32 gb kırmızı olanı
    10 dk'lık birden fazla video çekmiyor malasef. Bir adet çekip kalıyor öyle.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)