Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sony action cam yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    uqur_as - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Merhaba arkadaşlar konu hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var. Ağustos'ta yapmış olduğum kazadan sonra kendimi yeni yeni toparlıyorum ve bu süreçte önümüzdeki sezon için ekipmanlarımı yeniledim ve birde action cam aldım daha önceden böyle bir alet kullanmadığım için hangi harici mikrofonu almalıyım bilemiyorum ve o kadar aramama rağmen Sony aka-sf1 isklet kafes bulamadım. Harici mikrofon ve iskelet kafes hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Amazonda bile olmadığına göre biraz zor dostum. İkinci elleri zorlayacaksın gibi

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Elindeki housing modeli ne SPK AS 1 mi SPK AS2 mi ?

Motosikleti
    CBR 250R
    SPK as2 üstad

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Peki, housing i alt tarafindan delmek ve open close kısmını iptal etmek sorun olur mu senin icin ?

Motosikleti
    CBR 250R
    Olmaz üstad

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Mikrofon olarak hangisini almalıyım

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Peki o zaman hic sorunu yok. Yapman gereken şu, action camin alt kısmını vidaları sokerek kapağı cikartmalisin kirmaadan. Sonra vidalari yerine takmalisin boylece aksiyon cam in baglanti kismini kapatan kapak çıkmış oldu kırmadan dökmeden. Şimdi mikrofon deliğine denk gelen housin kısmı kabi catlatmadan hafifce matkapla delmelisin,3.5mm jack ağzı girişinden biraz genis şekilde.

Open close kısmını iptal etmen için kırman gerek o kısmı iptal edicen. Merceği tutan kapağın sabitlemek icin plastik bağlantılar vardir kelepce gibi bauhausda var onlardan alican housing arka kısmında deliklerden gecirip simsiki sekilde tutturcan.

Miktofon icin once kendi cep telin meikrofonlu kulakligini denemeni tavsiye ederim.

Motosikleti
    CBR 250R
    Çok teşekkür ederim üstad yardımın için

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Rica ederim. Cok basit bir sürec hic zorlanmazsin. Ayrica baglanti aparatları icin Kaan elektronik var , sony dönüştürücü aparat aldigin zaman tüm diger aksiyon kamerası bağlanti parçalarını kullanırsın. Birde skeleton frame etrafi acik toz toprak lens mens bence motorda sakat alma bu yol daha ii

Sony nin baglantilari ile uğraşma bence.

Motosikleti
    CBR 250R
    Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim üstad
    Salurbey bunu beğendi.

ben de bulamıyorum, tavsiyeniz için teşekkürler, en kısa zamanda deneyeceğim, ama sony'nin hala satmakta olduğu bir kamera için aksesuar desteğini kesmesi saçmalık, müşteri hizmetleri ise bu olayı işin içinden çıkılmaz bir döngüye sokuyor. Ürünü mağzalarda bulamadığımı, istanbuldaki bütün mağazalara siteniz üzerinden ulaştığımı söylememe rağmen, call center ve mail üzerinden aynı mağazaları saymayı sürdürüyorlar.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    İskelet frame zaten kamerayı açıkta bırakıyor. Toza toprağa taşa her türlü şeye karşı korumasız. Benim londrada arkadaşlarım var. Amazon co uk den aldım ürünü ödedim iptal ettim, düşününce motovlog için korumasız kalıyor.

Housing i delebilirsiniz çok basit çözüm fakat ben delmek istemedim. Bir diger çözüm ses kaydedici veya kendi telefonunuzun ses kaydedici programını kullanmak.

Ben kendim şöyle yaptım,interphone sport modeli var, akıllı telefon uzerinde bluettooth mikrofon ses kaydedici programlar var boylece bluettooth sisteminin mik. Kullanabiliyorum.
    ekin_guv bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    dönüştürücü aparatlar ile diğer aksiyon kameralarının aksesuarlarını da kullanabiliyorsunuz.
    onları da kontrol edin.

kaan elektronik firmasının ismi geçiyor bu konuda.
    ekin_guv bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    kaan elektronıge bızzat gıttım,dukkanına, gayet guzel aparatlar,70-80 tl lık alım yaptım. kendı uygulamamın resmını eklıyorum.orjinal sony baglantı aparatları yerıne bunları kullanmak daha kullanıslı ve az malıyetlı.

ekin_guv bunu beğendi.

çok güzel olmuş, elinize sağlık, ben de boyle bi çözüme gideceğim herhalde
    Salurbey bunu beğendi.

yurt dışında buldum sonunda, http://www.grooves-inc.de/sony-aka-sf1-skelettrahmen-sony-gehaeuse-action-camcorder-pZZa1-2097452489.html?osCsid=994f8d7b4202bda632ea0dce9c9 46ff9 türkiye'ye de ücretsiz kargo, 100tlye geliyor ama sıfır benimki şuan kargoda, umarım sorunsuz bir şekilde elime geçer

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Sf1 toza ve oluşabilecek böcek sinek carpmalarina yani bilimum.dış etkenlere karşı kamerayi korumasız bırakıyor veya koruma seviyesini epey dusuruyor. Yine tercih sizin.

haklısın ama öbür türlü de makina daha çok ısınıyor ve buğulanmaya karşı ekten bi şeyler kullanmak gerekebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)