Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elephone ELE Explorer 4K Aksiyon Kamera İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknolojiyi yakından takip etmeme rağmen aksiyon kamerası konusuna geç giriş yaptım sanırım
    Seçenek çok fiyatlar da farklı farklı olunca, pek bilinmeyen bir marka olmasına rağmen internetteki olumlu yorumları görüp fiyatı da uygun olunca siparişi verdim.
    Konumuzun aktörü Elephone markasının Ele Explorer 4K Action Cam modeli

Satış fiyatı $53.99(02.02.17)

Modelin başlıca özellikleri ise şöyle;

Çoğumuza yabancı terimler olsada, teknik detayları paylaşalım

Chipset: Allwinner V3 chipset
    Image sensor: OV4689 16.0MP HD image sensor, 170 derece açılı lens
    Video desteği: 4K(3840*2160)15fps, 2.7K(2688*1520)30fps, 1080P(1920 x 1080)60fps/30fps,720P(1280*720) 120fps/60fps/30fps
    Fotoğraf desteği: 16M/14M/12M/10M/8M/5M
    Dahili ekran: 2 inch LCD (arka), bildirim ekranı (ön)
    Batarya: 1050 mAh
    Ağırlık: 66 gr
    Diğer: Dahili mikrofon ve speaker, WiFi desteği.

ELE EXPLORER üzerindeki lens ile 170 derecelik çekim yapabiliyor. 16MP değerinde fotoğraf çekebilen kamera, burst ve time lapse özelliklerine de sahip.
    Cihaz üzerindeki Mini usb girişinden 2 saatte şarj olup, 2 saat 1080P kayıt yapmayı vaadediyor.
    Ayrıca mini HDMI çıkışı ile tv ve görüntü aktarımı yapabilmek mümkün.

AKSESUARLAR

ELEPHONE ELE Explorer 4K kamera çok şık bir kutuda ve büyük bir aksesuar paketi ile beraber geliyor.
    Gelen aksesuarlarla tüm aksiyon kameralarda olduğu gibi kaska veya gidona kolayca bağlanabiliyor ekstra bir parça almaya gerek yok. Zaten 2 parçasını kullanıp diğerlerini kaldırdık bir köşeye

KAYIT ve PİL

microSD Maksimum 64 GB destekleyebiliyor. Ürün içinden microSD kart çıkmıyor.

Time-lapse kayıt (2s / 3s / 5s / 10s / 20s / 30s / 60s), Seri çekim (saniyede 3 fotopraf), hızlı çekim, tekrarlayan çekim gibi değişik çekim modları mevcut.

Video çekim çözünürlükleri ise;

4K(3840*2160)15fps,
    2.7K(2688*1520)30fps,
    1080P(1920 x 1080)60fps/30fps,
    720P(1280*720) 120fps/60fps/30fps

Fotoğraf kayıt çözünürlükleri aşağıdaki şekilde;

- 16MP / 12MP /8MP / 5MP

Kamera 3.7V 1050mAh li-ion pile sahip. 1080p 30 2 saat, 4K 30fps / 2.7K 30fps / 1080p 60fps yaklaşış 1 saat pil ömrü veriyor. Wifi açık ise bu süre bir miktar daha kısalıyor. Pili 2 saat sürede tam şarj oluyor.

MOBİL UYGULAMASI

ELE-CAM adlı uygulama hem android hem de ios cihazlar için mevcut. Kameranın wifi modunu açarak, tablet yada telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile kamera kontrollerini sağlayıp açısını kontrol edebilmek güzel.
    Ben ilk çekimimi hiç kontrol etmediğim için açısını ayarlayamadığımdan asfaltı çekmişim

Google Play Store: ELECam Android Uygulaması

Apple App Store: ELECam Ios Uygulaması

DİĞER ÖZELLİKLERİ

ELE Exlorer 4K dalış sporlarıyla uğraşanlar için 30 metre derinliğe kadar çekim yapabiliyor. Denemedim ama içi su dolu leğende su geçirmiyor
    Ayrıca selfie çubuğu için aparatı mevcut, sanırım kayak yapanlar veya farklı spor dallarında kullanılabilir, kısacası kendini çekmek isteyenler için de selfie çubuğu ile mümkün.

Ürünü Çin online satış sitesi Sitesinden $53.89'a (01.02.17) satın alabilirsiniz. Satın alma işleminden 1-2 gün sonra ürün kargoya veriliyor ve paketiniz fotoğrafı çekilip satış sayfanıza ekleniyor. Sonra kameranın size ulaşmasını bekliyorsunuz. Standart kargo süresi 20-30 günü buluyor. Paket üzerindeki fiyat düşük yazıldığı için gümrüğe takılmadı.

ELE Explorer 4K Ürün Satış Linki

ÖRNEK VİDEOLAR

720 P 60Fps

Herhangi bir video edit programı kullanılmadan, direk yüklendi.
    Fakat microsd kart class 10 olmadığından 60fps modunda takılma yapabiliyor.
    Class 10 microsd kart ile kullanmanızı tavsiye ederim.
    Bizim velet karda cebelleşirken

1080 P 30Fps

Yine herhangi bir video edit programı kullanılmadan direk yüklendi.
    30 fps modunda microsd kart class 10 olmasa bile takılmadan gayet net görüntü kaydı yapabiliyor.
    Bu arada yollar buzlu, bu mevsimde aman dikkat

Not : 1080P 30Fps modunda yaklaşık 7 dakikalık kayıt 750 Mb yer kaplamış.

2.7K 1440P

Youtube üzerinden örnek videolardan alınmış görüntüdür.

ELE Explorer 4K Ürün Satış Linki

ÖZET

Artan döviz fiyatlarına rağmen, yinede düşük bütçe ile alınabilecek, görüntü ve kayıt kalitesi güzel bir ürün.
    Bilinen markalara yüksek meblağlar ödemek yerine hemen hemen aynı işi zorlanmadan yerine getirebilen ELE Explorer ActionCam tercih edilebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS 2016
    İyi gunler,ben de aksiyon kameralari arastiriyordum.İnceleme icin tesekkurler.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Konusunu bulmuşken burada da yazayım; acayip önyargılı ve olumsuz bakış açısına sahiptim aksiyon kameralarıyla ilgili. Nerede ne zaman kullanılır ki bunlar, boşa masraf düşüncesi her zaman ağır basıyor, alıp kaskına gidonuna takanı da anlam veremeyerek eleştiriyordum...

Çok bir şey değişmiş değil gerçi hala günlük hayatta kamerayla gezene deli gözüyle bakıyor; ve bir daha nerede ne zaman kullanabileceğimi bilmiyorum ama, yeri zamanı geldiğinde aksiyon kamerasının çok güzel bir icat olduğunu da düşünüyorum artık.

Çok doğaçlama bir kayak günü süresince ELE-Cam Explorer'ı kullanma fırsatı buldum ben de; teknik imkansızlıklar ve zaman kısıtı sebebiyle yeni kart alacak zaman bulamayıp 16GB Class 10 bir SD Card'a ne kadar uzun kayıt yaparsak o kadar iyidir diye düşünerek, imkanları ve makinenin yeteneklerini çok da zorlamadan gayet insani ayarlarla kullanılan bir günce bile, açık alan ve özellikle açık hava çekimlerinde oldukça kendine hayran bırakan, hacminin üstünde başarı sunan bir sonuç verdi; birkaç gündür arkadaşlar arası ev yapımı "Eurosport Watts"çılık oynar hale geldik, kayıtları tekrar tekrar izleyerek.

Dikkatimi çeken birkaç noktadan kısaca bahsedeyim;
    * 4K ve 60+ FPS'leri denemedim bile ama FHD/30, FHD/60 gibi modlarda beklediğimden yüksek bir performans ve kabul edilebilir bir depolama alanı kullanımı ile karşılaştım.
    * Fotoğraf modundan çok bir beklentim yoktu; fakat enstantane hızında güzel kiltlenip orada da beni şaşırtan bir performans sağladı makine.
    * Boyutu çıplak halde pek minikken, şu meşhur WP Housing içine girince hem çok daha ergonomik oluyor, hem bir o kadar güven veriyor, ve görselin hakkını veriyor. Birkaç ufak tefek düşmeden en ufak hasar almadan çıkmayı başardı.
    * Mini HDMI portu varlığını fotoğraf makinelerimde vb sevdiğim, kullandığım bir port zaten, makinede de görmek beni mutlu etti açıkçası.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)