Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bluetooth interkom yerine akıllı saat ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanırken, gelen çağrıyı görebilmek, gerekiyorsa aciliyete göre cevaplamak, belki müzik dinlemek ve müziği değiştirmek vb. şeyler için akıllı saat kullanan var mı aramızda?

Akıllı saat piyasası son 2-3 yıldır gelişme aşamasında ama, güzel işler çıkaran markalarda mevcut.
    Bluetooth interkom cihaz yerine I-watch'a yatırım yapılabilecek seviyeye erişemesekte, mesela Samsung Gear S3 çıkınca S2 modeli 600 liraya kadar düştü. Yakında dahada düşer sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    ben motosiklet kullanırken akıllı saat kullanıyorum. quadro diye bi marka. çağrıları ve bildirimleri görebiliyorm. mesajları okuyorum. önemli bi telefonsa saatten cevaplayıp kulaklıkla konuşuyorum.

neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende ikinci nesil moto 360 var çok kaliteli bir saat fakat saat üzerinden konuşma gerçekleşmiyor. android wear işletim sistemi olduğu için android telefonlarla daha uyumlu. iphone ile yetersiz kalıyor. iphone a yeni geçtim ve düzgün kullanamıyorum saati.

mesajlara bakabilirsiniz ve cevaplayabilirsiniz. cevaplama yöntemi klavye ile değil sen konuşuyosun o yazıyo gönderiyo

whatsapp aynı şekilde hem bildirim okuma hem cevaplama

gelen çağrıları cevaplama reddetme ama kulaklık gerekli ya da saatten cevaplayıp telefondan konuşmak gerekir.

garmin saatler bisiklet ve motorda daha başarılı diyorlar. bir araştırın. apple watch hakkında bilgim yok.

sektör hızla gelişiyor ilerde tüm ihtiyaçlarımızı karşılar gibi

O kadar komplike bir şekilde kullanmam sanırım motosiklet üzerindeyken.
    Aliexpress'ten iwatch çakması bir adet almıştım deneme maksatlı, ama ilk yağmurda tabiri caizse sukoyverdi
    Satıcı ile iletişime geçtik, 55 dolarlık saate 15 $ geri öderim dedi. Dispute açmak ile açmamak arasında kararsız kaldım kabul ettim ne kurtarırsak kardır diyerek.

Gear S2 alıp mikrofonlu kulak içi kulaklıkla bu sorunu çözerim sanırım gibi geliyor bana
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosiklet kullanırken, Çakı,çakmak,yüzük,kolye,küpe saat kullanmak pek doğru değil kanımca sayın mod. Biz genelde anadan üryan biniyoz ;)

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanırken, Çakı,çakmak,yüzük,kolye,küpe saat kullanmak pek doğru değil kanımca sayın mod. Biz genelde anadan üryan biniyoz ;)
    Piirsiing'de denge sorunu yaratıyo diyolar ?
    murat 60 bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Telefonu motorda görebileceğin bir yere koymak daha mantıklı değil mi?

Ben gidonda aparat ile sabit tutuyorum telefonu, mesaj watsap umurumda olmaz. Arama geldiğinde 3-4 çalmadan sonra intercom otomatik açıyor telefonu, ekranda arayanı görüyorum. Konuşmam gerekirse sağa çeker durur ya da emniyet şeridine geçer yavaşlar konuşurum. Çok önemli olmadığına inandığım biri aradıysa telefon açılsa da konuşmam salağa yatarım, sonra bir ara geri ararım nasılsa

sıvı teması konusuna dikkat etmek lasım, gear bildiğim kadarıyla korumalı değil 1 yağmurda pert olmasın..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piirsiing'de denge sorunu yaratıyo diyolar ?
    Aksine, ben bi ince dengesiz olduğum için o dengeyi tamamlıyo

Motosikleti
    Forza 250
    Dikkat dağınıklığı yapıp kazaya sebebiyet verebileceğini düşünüyorum. Çoğu zaman göstergeye bile bakmamaya çalışıyorum, eğitimlerde de en çok uyarıyı bakışı düşürme ile ilgili alıyordum. Dolayısı ile ben aslında artçılı sürülmüyorsa intercom'a bile sıcak bakmıyorum. Arayan bir daha arar nasıl olsa...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi senin gibi onlarca motosiklet degistirmis,tecrübesiyle onlarca adamı cebinden cıkaracak birine tavsiye vermem haddim degil ama kardes istegi olarak dusun yazacagimi. Seyir halinde telefon cidden cok sürüsü bozuyor. Cok riskli. Bence kapat sürerken,isi olan nasilsa arar

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıvı teması konusuna dikkat etmek lasım, gear bildiğim kadarıyla korumalı değil 1 yağmurda pert olmasın..
    IP68 standartında olduğunu belirtiyor kendileri
    Yani 1 saate kadar 1 metre suyun içinde su geçirmezlik garantisi veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonu motorda görebileceğin bir yere koymak daha mantıklı değil mi?

Ben gidonda aparat ile sabit tutuyorum telefonu, mesaj watsap umurumda olmaz. Arama geldiğinde 3-4 çalmadan sonra intercom otomatik açıyor telefonu, ekranda arayanı görüyorum. Konuşmam gerekirse sağa çeker durur ya da emniyet şeridine geçer yavaşlar konuşurum. Çok önemli olmadığına inandığım biri aradıysa telefon açılsa da konuşmam salağa yatarım, sonra bir ara geri ararım nasılsa
    Seninki gibi bir motor alınca neden olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi senin gibi onlarca motosiklet degistirmis,tecrübesiyle onlarca adamı cebinden cıkaracak birine tavsiye vermem haddim degil ama kardes istegi olarak dusun yazacagimi. Seyir halinde telefon cidden cok sürüsü bozuyor. Cok riskli. Bence kapat sürerken,isi olan nasilsa arar
    Mektupla mı haberleşelim ? Teknolojiden uzak mı kalalım?
    Hatun eve gelirken 1 ekmek al 1 de ufak yoğurt demek için aradığında cevap mı vereyelim? Şuncacık şeyi çok mu görüyorsun bana ?
    Kaç para uleen bi Gear S 2 ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)