Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İntercom bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nc700x
    Herkese Merhaba,

Forumda epeyce araştırdım ancak bulamadım. 6 motor olarak bir tura çıkacaz ve şu 6 rides olan intercomlardan almak istiyoruz.
    Merak ettigim konu hepsini birbirine eşleştirdikten sonra biri konuşunca herkes duyacakmı yoksa sadece kiminle konuşmak istiyorsak onu atadığımız tuşa bastığımızdan 1 kişi mi duyacak. Hepimizin birlikte konuşabilecegi bir sistem varmıdır.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Aynı anda tek kişi ile konuşabiliyorsun. Diğer tuşları hızlı arama diye düşün.
    Scala gibi çifti 2bintl civarı olanlarda konferans var ama deymez. 6riders çok güzel iş görüyor.
    Satıcı ile konuşurken ses açma/kısma tuşuna uzun basınca şarkıyı ileri/geri alan versiyon olup olmadığını sor. Uzun yolda 10dk lık şarkının bitmesini beklemek çok iğrenç bir durum. Hele şehir içinde zaten yolun toplasan 20dk sürecek onda da tüm keyfini kaçırıyor.
    gofri bunu beğendi.

Motosikleti
    nc700x
    Bilgi için teşekkür ederim.6 kişi aynı anda konuşamıyorsak pek sıcak bakmıyoruz açıkçası intercom almaya en azından 1 kişinin konuştuğunu diğerleri duysa bile kafi olacak.Biraz daha araştırmaya devam edeyim.
    Saygılar

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı anda tek kişi ile konuşabiliyorsun. Diğer tuşları hızlı arama diye düşün.
    Scala gibi çifti 2bintl civarı olanlarda konferans var ama deymez. 6riders çok güzel iş görüyor.
    Satıcı ile konuşurken ses açma/kısma tuşuna uzun basınca şarkıyı ileri/geri alan versiyon olup olmadığını sor. Uzun yolda 10dk lık şarkının bitmesini beklemek çok iğrenç bir durum. Hele şehir içinde zaten yolun toplasan 20dk sürecek onda da tüm keyfini kaçırıyor.
    öyle versiyonları var mı?

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    paranıza yazık etmeyin derim ben intercom olayında hassas bir iki nokta var . cihazlar elektronik ve her na arıza yapabilirler . bu yüzden garantili bir cihaz almanızı tavsiye ederim . ve yurt dışı müşteri yorumlarını okuyun türkiyede 6 riders kullanan çok kişi var ama ucuz olduğu için tercih ediyorlar . bizdeki yorumlar yanıltıcı olabilir .

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ben Cardo Scala Rider G9x kullanıyorum bir çok özelliği mevcut.

- Sesli komut
    - Konferans görüşme (8+1 = 9 Kişi)
    - Artçı ile özel görüşme
    - Bluetooth telefon ve navigasyon bağlama özelliği
    - Dahili radyo
    - 1.6 km 'ye kadar bağlantı.

Bla bla bla.. 1.100 TL sanıyorum satış fiyatı. Ses komut özelliği harika, next track dediğinizde bir sonraki şarkıya geçebilirsiniz, veye radio on derseniz radyoyu açabilir, intercom call derseniz diğer intercomlara bağlanabilirsiniz.

Telefon caldiğinda ses komutu ile açabilir, dilerseniz reddedebilirsiniz.

Tabi bağlantı için bütün intercomların Scala Rider olması gerekir. Bütçe sıkıntısı yok ise tavsiye ederim.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    5 kişi denedik aktarmalı olarak birbirine bağlanabiliyor 6 kişide bağlanır herkes birbirinin sesini duyuyor ama 4 ten sonra 1 sn kadar gecikmeli gidiyor. Gecikme biraz can sıkabiliyor ama yinede hiç olmamasından iyidir. Mesela sollamalarda ilerinin boş olduğunu falan söylemesi bile çok işe yarar bir katkı, sürüşü zevkli ve risksiz bir hale getiriyor.

Klavuzunda detaylı anlatıyor birbirine bağlamayı. Kısaca, en öndeki 2 kişi A kanalından birbiriyle eşleşiyor. ikinci ve üçüncü kişi B kanalından eşleşiyor. 3 ve 4üncü kişi C kanalından eşleşiyor. bu sırayla E kanalına kadar gidiyor oda 6 kişi yapıyor toplamda. bu şekilde ilk sıradaki ile son sıradaki kişi her kişiyi üzerinden aktarım yaptığı için bir gecikme oluyor.

Bana sorarsan her türlü alın.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paranıza yazık etmeyin derim ben intercom olayında hassas bir iki nokta var . cihazlar elektronik ve her na arıza yapabilirler . bu yüzden garantili bir cihaz almanızı tavsiye ederim . ve yurt dışı müşteri yorumlarını okuyun türkiyede 6 riders kullanan çok kişi var ama ucuz olduğu için tercih ediyorlar . bizdeki yorumlar yanıltıcı olabilir .
    intercom konusunda çin malı interkomlar cidden başarılı.Yıllardır ben ve arkadaşlarım kullanıyoruz taş gibi çalışıyorlar.

İçlerinde lityum polimer pil var.Mesela benim interkomun orjinal pili 350 mah ve 6 saat konuşma süresi vardı. içini ölçüp 1000mah dron pili taktım şuan 20saat konuşma süresi var.

Scala interkomlar sadece scala ile bağlanabildiği için bi arkadaş grubundaki arkadaş mecburen scala yerine çin malı aldı gayet de mutlu

astramastra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Schuberth C3 Pro Src kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Artçı için farklı bir interkom modeli olursa bağlantı problemi yaşar mıyım?
    Yoksa Scala Rider (G9x ve üstü) yada Interphone (F4 ve üstü) markalarının modellerine mi bakmalıyım. Karar veremedim.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı astramastra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schuberth C3 Pro Src kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz? Artçı için farklı bir interkom modeli olursa bağlantı problemi yaşar mıyım?
    Yoksa Scala Rider (G9x ve üstü) yada Interphone (F4 ve üstü) markalarının modellerine mi bakmalıyım. Karar veremedim.
    Scala Pack Talk bakmanı öneririm. Ben de G9X 'i PackTalk ile değiştirmeyi düşünüyorum.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Gearbestte konferans özelliği olan çin malları da var.

DarkWheel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (SATILDI)Yamaha XVS 1300 Midnightstar
    1100 ona verene kadar 3 çift 200 tl ye direk 10 km lik telsiz alın, kulaklıkları takın. Aynı kanalda konuşun.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı DarkWheel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1100 ona verene kadar 3 çift 200 tl ye direk 10 km lik telsiz alın, kulaklıkları takın. Aynı kanalda konuşun.
    Telefon görüşmelerini ne edicük?
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon görüşmelerini ne edicük?
    shake it up şekerim

Merhaba,
    Ben de scala rider kullanıyordum baya iyi özellikleri fakat arkadaşlarım başka marka aldığı için scala rider G9x model interkomumu bütün aksesuarları, kullanım kitapçığı ve kutusuyla beraber satmaya karar verdim. Düşünen olursa uygun fiyattan vereceğim

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    G9x alacakken Levent'in uyarısı üzerine vazgeçip 2 haftaya gelmesi beklenen Pack Talk modelini almaya karar verdik. G9x in tek fiyatı 350€ iken, Pack Talk 345€ ya geleceğini söylediler. Bakalım göreceğiz.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Pac TAlk aldım. Ne menem bişey anlayadım. Dün akşam Eküriler grubunun ritüeline 1-2 arkadaş sağolsun kısıtlı zamanda anlattılar ama yinede tam kavrayamadım. Kurcalayıp bakıcaz.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acaba, bluetooth kulaklik + skype,gtalk vs. konferans deneyen var mı şehirde?
    İş görür mü?

Packtalk aldım geçen gün Motosikletaksesuarları.com'dan. Dün akşam da montajını yaptım. Kask ile ped arasına giren aparatın içinde taktıktan sonra düşmesin diye yapılmış silikon bir kısım var. Bu kısım o kadar kötü bir yapıştırıcı ile yapıştırılmış ki daha ilk denemede yapıştırıldığı yerden çıktı ve katkat oldu. Kask içi montajı bitirdiğim için artık geri gönderip para iadesi isteme hakkım da kalmadı. (bende kask içindeki kabloları iyi sıkıştırdım ki yolculuk sırasında bu katlanan silikon parça yüzünden intercom kasktan çıkar ise kablolar tutsun.

Bir gol de %25 indirim ile aldığım hjc rpha 10 lorenzo kaskın içinde kulaklık yuvalarının olmamasından ve kulak boşluğumun kask askı başlangıcının olduğu yere denk gelmesinden yedim.

Tavsiye: Kask seçimi yaparken intercom bağlantısı için hoparlör yuvaları olup olmadığını olmasa bile kulak boşluğunuzun karşısında hoparlörleri konumlandırabileceğiniz bir yer var mı kontrol edin. Ben intercom kullanmam demeyin %100 bir zaman sonra almak isteyeceksiniz.

Motosikleti
    Honda PCX 150
    slm arkadaşlar,merak ettiğim şu ki;kardeşim schubert c3 kullanıyor ve onda cardo scala rider intercom var.şu kaskın alt tarafına monte edilenlerden.bende cardo scala rider g9x modelini alsam eşleşirmi ? bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)