Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Naked motor Action Cam Kask ve Sürat..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Naked motorlarda özellikle Yamaha nın rüzgar manyağı MT serilerinde kamerayı kaskında taşıyanlara soruyorum.
    Yüxek süratlerde o kameranın sıkıntısı olmuyormu ?
    Arkadaş geçen gün kaskın üzerinde kamera hava biraz rüzgarlı 120 km/h yi geçtim kafam kopacak neredeyse.
    Boynumu öyle bir çekiyor ki geriye, kaskın çene altı bağları beni boğacak.. gidemedim.
    Durup kamerayı çıkardım yola kamerasız devam ettim.
    Gidona monte ettim kamerayı fakat süratlenince titreşimden dolayı görüntü çok bozuluyor. 120 km/h den sonra neredeyse izlenmeyecek şekilde oluyor.

Bu zımbırtıyı bize mani olmayacak şekilde nereye monte edebiliriz ?
    Şu an ayna koluna sabitledim lakin durum yine aynı.
    Çelik kelepçe alıp onunla sabitleyeceğim gidona. Belki plastik montaj aparatları çok esniyor ondan diye düşünüyorum..
    Kask üzeri çok yorucu oluyor MT serilerinde.
    Bilmiyorum sağlıklı bir yol bulamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam rüzgar tünelinde yüksek hızlarda illaki sıkıntı yapacaktır.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    hocam kameran sanırım gopro yada sjcam falan. yada o tarz dikdörtgen önü olan kameralardan. Ona yapabileceğin tek şey göğüs aparatıyla kendine bağlaman olacaktır. yoksa kaskta yukarı bağlasan geri basar kafanı yana bağlasan yana çektirir. Motosiklet üstünde titreşimi kolay kolay engelleyemezsin, her türlü kafa sallar kamera. Diğer bi çözümde sony gibi önü oval gelen kameralardan alman. Onların önünde sadece oval mercek kısmı olduğundan kaskta olduğunu bile hissetmezsin. hem sj4000 hemde sony action cam kullanıyorum. her türlüsü test ettim oradan biliyorum.
    ZümeR bunu beğendi.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    ön amortisörden dolayı ister ayna kısmına isterseniz gidon koluna monte edin bütün titreşimi aldığı için iyi bir görüntü almanız mümkün değil ama koruma demiri veya depo kısmına monte edebilirseniz bir nebze de olsa iyi görüntü elde edebilirsiniz.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Kameranın bu kadar etkilemesi ilginç geldi bana.Hangi marka camera kullanıyorsunKaskın neresine monte etmiştin?

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Baglantinizda problem var gibi gorunuyor.Sj4000 veya Gopro zaten titresimli yerlerde guzel cekim almak icin tasarlanmistir hatta titresimi kayitta onleyicisi vardir.benzin deposunun ustune(kamerayi 4-5 parmak yukseltin,altina uzatmalardan takin) yada gogus bandiyla goguse takin.O da olmadi motorun far kismina motora direk ara parcasiz olcak sekilde takin.(not:cepten yazdim,Turkce karakterler yoktur.)

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Çene kısmından çekim yapılırsa biraz daha az etkilenir sanırım. Denemekte fayda var.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kameranın bu kadar etkilemesi ilginç geldi bana.Hangi marka camera kullanıyorsunKaskın neresine monte etmiştin?
    Kamera SJ4000
    Çekimlerde perdeleme, titreme veya sallantı yok. Kaliteli gayet memnunum SJ den.
    Sorunum severek kullandığım MT7.
    Yamaha XJ6 Diversion F var kullananlar bilir rüzgar olayını çok güzel çözmüşler bu makinada.
    O tarz motorlarda sorun olmuyor. Kaskın sağına soluna tepesine tak rüzgar yemiyorsun.
    Öyleki MT üzerinde 140 km/h den sonra kafamı sağa sola bile çeviremiyorum rüzgardan.
    XJ6 üzerinde 220 km/h ile giderken dön arkana bak hiç sıkıntı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çene kısmından çekim yapılırsa biraz daha az etkilenir sanırım. Denemekte fayda var.
    Çene kısmına denedim ama kaskın eğri hatlarından dolayı sağlam bir montaj noktası bulamadım.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    200kmh üzerinde gidersen. kaska baglanmıs kamera yapiştiricisi kalkıyor o baskiyı kaldıramıyor. cok kez bu şekilde kameralarımız düştü..

5:12 den sonrasını izlersen 299 kmh ile gidiyoruz kamera depo üstünde ve aşırı bi titresim oluyor..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı toseabul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200kmh üzerinde gidersen. kaska baglanmıs kamera yapiştiricisi kalkıyor o baskiyı kaldıramıyor. cok kez bu şekilde kameralarımız düştü..

5:12 den sonrasını izlersen 299 kmh ile gidiyoruz kamera depo üstünde ve aşırı bi titresim oluyor..
    https://www.youtube.com/watch?v=O2UxIMhd57w
    Gopronun titreşimi azaltmak için ayrı bir aparatı var onu kullanabilirsiniz. Buyrun linki: http://www.aliexpress.com/item/2X-Si...rchweb201560_6

Bu video ile nasıl kullanabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=BjaaRtJS9s4

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rüzgardan çok etkileniyorsanız onun tek çaresi arkadaşların dediği gibi göğüs bantı yada göğüs aparatı.Bunun gibi bir şey.

http://www.banggood.com/Chest-Body-S...-p-933493.html

http://www.ebay.com/itm/NEW-Adjustab...-/121333534367

Yabancı alış-veriş sitelerinde."SJ400 Chest/Body Strap" gibi kelimelerle aratırsanız rahatlıkla bulursunuz.
    ZümeR bunu beğendi.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    1- öncelikle merhabalar..gopro kaskta çok büyük bir sıkıntı-dıydı benim için sol tarafıma taktığımda yüksek süratlerde aşırı sola çekme tepeye taktığımda aşırı bir geri çekme en sonunda çözüm bulup ön çene kısmına SUNFİX denelin madde ile güzel bi kalıp oluşturum tutturdum ve inanılmaz derecede rahatım öyle rahatımki hani bazen kameranın pili olmuyor aman diyorum kalsın kaskın üzerinde bişey olmaz öylece biniyorum..

hatta şöylede fotoğrafımı ve videosunu koyayım tam olsun

2- ikinci konu ise gidonda çok titreşim yaptığını söylemişsin ama ben 200+ hızlarda bi çok hatta çoğunlukla önceden gidonda çekim yapardım hiç bir sıkıtnı yaşamadım kameram hero black 3+ modeli gidon aparatı gopronun kendi aparatı ile kullandım titreşim vs hiç birisi olmadı onunda örnek videosunu koyayım kendi çektiğim..

alttaki videoda ise açsını değiştirip yolu çekeceği şekilde ayarlamıştım belirtmemim sebebi burda komple rüzgara karşı direnç gösteriyor..

AWESQME bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı EmirhanCoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- öncelikle merhabalar..gopro kaskta çok büyük bir sıkıntı-dıydı benim için sol tarafıma taktığımda yüksek süratlerde aşırı sola çekme tepeye taktığımda aşırı bir geri çekme en sonunda çözüm bulup ön çene kısmına SUNFİX denelin madde ile güzel bi kalıp oluşturum tutturdum ve inanılmaz derecede rahatım öyle rahatımki hani bazen kameranın pili olmuyor aman diyorum kalsın kaskın üzerinde bişey olmaz öylece biniyorum..

hatta şöylede fotoğrafımı ve videosunu koyayım tam olsun

https://farm1.staticflickr.com/772/2...130de1687a.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=sNEbaWTMxSw

2- ikinci konu ise gidonda çok titreşim yaptığını söylemişsin ama ben 200+ hızlarda bi çok hatta çoğunlukla önceden gidonda çekim yapardım hiç bir sıkıtnı yaşamadım kameram hero black 3+ modeli gidon aparatı gopronun kendi aparatı ile kullandım titreşim vs hiç birisi olmadı onunda örnek videosunu koyayım kendi çektiğim..

https://www.youtube.com/watch?v=JWVtinQTycI

alttaki videoda ise açsını değiştirip yolu çekeceği şekilde ayarlamıştım belirtmemim sebebi burda komple rüzgara karşı direnç gösteriyor..

https://www.youtube.com/watch?v=LULGLtAE6U8
    SS ler yanınızdan uzayıp siz ise rüzgarla savaşırken içinizi bir hüzün kaplamıyor mu O an ki duygularınızı tarif eder misiniz
    Kısaca ben;

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Evet sizdeki gidon kaydı çok başarılı.
    Acaba 4 silindir farkı olabilir mi gidon titreşimin sebebi ?
    MT-7 bilindiği üzere çift silindir ve pata-küte çalışan agresif bir makina

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Birde kaskınızın fotolarını paylaşırmısınız ?
    Nereye neyi nasıl tutturduğunuzu gösterir biçimde..

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sizdeki gidon kaydı çok başarılı.
    Acaba 4 silindir farkı olabilir mi gidon titreşimin sebebi ?
    MT-7 bilindiği üzere çift silindir ve pata-küte çalışan agresif bir makina

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Birde kaskınızın fotolarını paylaşırmısınız ?
    Nereye neyi nasıl tutturduğunuzu gösterir biçimde..
    valla çok fazla fak etmez hocam sonuçta 230kmh hızdan bahsediyoruz o hızlarda titreşim olmuyor -- MT09 da ise henüz denemedim gidonda ondada pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum...belki mt 07 gidona titreşimi fazla veriyor ise oyüzden ola bilir titreşim videoda...hangi aparat ile sabitliyordunuz siz ?

kaskım evde...eve geçtiğim zaman ilk işim detaylı fotoğraflarını eklemek olur
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Gidon için kullandığım aparatlar aşağıda.
    Ayrıca ses+su geçirmez kapağıyla birlikte box ve altındaki ayak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Bu 4 parça gidonda sabit duruyor ben kamerayı motordan ayrılırken kaydırarak çekip alıyorum ve gidiyorum.
    Kaydırma taban ayak o yüzden kullandım. Geldiğimde tekrar kamerayı kızağına takıp yola devam.

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Gidon için kullandığım aparatlar aşağıda.
    Ayrıca ses+su geçirmez kapağıyla birlikte box ve altındaki ayak..

http://s22.postimg.org/71hu4tswh/sta...rts_camera.jpg
    sj cam ile çekim yapıyorsunuz sanırım ? eğer öyle ise o kamerada titreşim mevcut çünkü bir arkadaşımdan test için almıştım kamerayı kendi gidon aparatım ile elektrikli bi motosikletin gidonuna takmışım onda bile sarsıntılar mevcut

bahsettiğim video;

maalesefki bu işin piri goprodur pahalı mahalı diyoruz ama farklar böyle durumlarda ortaya çıkıyor..
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Ben kulak tarafından yapıstırdım gopro aparatının vıdalarını guzelce tornavıdayla sıkarsanız hıc problem olmaz kameramda mılım oynama olmadı fakat kalıtesız aparat kullanıyorsanız bılemem

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Naked motorlarda özellikle Yamaha nın rüzgar manyağı MT serilerinde kamerayı kaskında taşıyanlara soruyorum.
    Yüxek süratlerde o kameranın sıkıntısı olmuyormu ?
    Arkadaş geçen gün kaskın üzerinde kamera hava biraz rüzgarlı 120 km/h yi geçtim kafam kopacak neredeyse.
    Boynumu öyle bir çekiyor ki geriye, kaskın çene altı bağları beni boğacak.. gidemedim.
    Durup kamerayı çıkardım yola kamerasız devam ettim.
    Gidona monte ettim kamerayı fakat süratlenince titreşimden dolayı görüntü çok bozuluyor. 120 km/h den sonra neredeyse izlenmeyecek şekilde oluyor.

Bu zımbırtıyı bize mani olmayacak şekilde nereye monte edebiliriz ?
    Şu an ayna koluna sabitledim lakin durum yine aynı.
    Çelik kelepçe alıp onunla sabitleyeceğim gidona. Belki plastik montaj aparatları çok esniyor ondan diye düşünüyorum..
    Kask üzeri çok yorucu oluyor MT serilerinde.
    Bilmiyorum sağlıklı bir yol bulamadım.

Motorlar için bu teknolojide birşey lazım. Belki yapmışlardır. Mt 09 da tavuğun halini düşününce gülme tuttu ;)
    ZümeR ve gurkanerkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kameranın plastik bağlantı aksesuarlarını söktüm.
    Gidon üzerine çelik aparatlarla monte edip o şekilde deneyeceğim.
    Sonucu paylaşırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)