Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Intercom (Ebay) montaj ve ön inceleme (89 USD)

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu firma PayPal kullanmıyor; siz hangi yöntemle aldınız, ek masraf çıktı mı? Bir de bu cihazın şarjı azaldığında ışık ya da sesle herhangi bir uyarı veriyor mu yoksa pat diye kapanıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı DusenAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu firma PayPal kullanmıyor; siz hangi yöntemle aldınız, ek masraf çıktı mı? Bir de bu cihazın şarjı azaldığında ışık ya da sesle herhangi bir uyarı veriyor mu yoksa pat diye kapanıyor mu?

Bildiğim kadarıyla Aliexpress'te PayPal ile ödeme seçeneği yok. Yani sadece bu firmaya özel bir durum değil PayPal olmaması.

Ben sanal kart ile yaptım alışverişi. İnternet üzerinden yaptığım tüm alışverişlerde sanal kart kullanıyorum.

Ama isterseniz ödemeyi Kredi Kartıyla da yapabilirsiniz. 3D güvenlik sistemi kullanıldığı için, ödeme sırasında telefonunuza gelen kodu siz girmeden karttan para çekilemiyor. Dolayısıyla kartla alışveriş de güvenli.

Masraf olarak ise; bankanın o günkü döviz kuru üzerinden bir hesap yapılıyor ama nasıl hesap yapılıyor, ne kadar komisyon alınıyor tam olarak bilmiyorum.

Bildiğim, toplamda 3-5 TL. daha fark ediyor sonunda hesabınızdan kesilen. Bu söylediğim Yapı Kredi için geçerli, diğer bankaların uygulamaları farklı olabilir.

Şarj konusuna gelince; geçen gün telefonun navigasyonunu kullanmak için telefonu eşleştirdim, tam yola çıkmak üzereyken bir uyarı tonu çaldı ve kapandı alet. Tekrar eşleştirdim. Aynı şey yine olup yine kapanınca "bozuldu mu yoksa?" diye düşündüm ama sonra evde şarja takıp doldurduktan sonra deneyince normal çalıştı. O zaman anladım ki bozulmamış şarjı bitmiş. Sevindim tabi
    DusenAdam, gursus ve tinerci bunu beğendiler.

Teşekkürler

Selamlar, intercom cihazların telefon ile çalışması için bluetooth ile eşleştiriyoruz sanırım, peki herhangi bi bağlantı kablosuna ihtiyaç duyuyor mu? Eğer duymuyor ise telefonu uzaklaştırdığımız da cihaz ile bağlantısı kesiliyor, doğru mudur? Bir de telefondaki müzikleri açtığımız da sesi intercom ile kaskın içine mi veriyor? Kısaca kablo olmadan bluetooth aracılığı ile intercomda müzik dinleyip telefon ile konuşabiliyormuyuz?

Teşekkürler.

Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, intercom cihazların telefon ile çalışması için bluetooth ile eşleştiriyoruz sanırım, peki herhangi bi bağlantı kablosuna ihtiyaç duyuyor mu? Eğer duymuyor ise telefonu uzaklaştırdığımız da cihaz ile bağlantısı kesiliyor, doğru mudur? Bir de telefondaki müzikleri açtığımız da sesi intercom ile kaskın içine mi veriyor? Kısaca kablo olmadan bluetooth aracılığı ile intercomda müzik dinleyip telefon ile konuşabiliyormuyuz?

Teşekkürler.

Bluetooth bağlantı mesafesi yaklaşık 10 metre, bu mesafenin dışında bağlantı kesilir.

Evet, ses kask içindeki hoparlörler sayesinde ulaşıyor kulağımıza. Bu şekilde, kablo olmadan bluetooth aracılığı ile intercomda müzik veya navigasyonun sesli komutlarını dinleyebiliyor, telefonla konuşabiliyoruz.
    Traveler bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Şu anda %40 indirimli halde teklisi 29 dolara satılıyor. Ancak, başka bir intercoma bağlanıp konuşamıyorsunuz sanıyorum. Benim gibi müzik için kullanacaklar kaçırmasın.

https://tr.aliexpress.com/item/FM-Radio-T-comvb-Bluetooth-Intercom-1000M-3-Riders-Helmet-Comunicador-Capacete-Motorcycling-Bluetooth-Headset-Moto/32283690432.html

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bende de var çok memnunum.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda %40 indirimli halde teklisi 29 dolara satılıyor. Ancak, başka bir intercoma bağlanıp konuşamıyorsunuz sanıyorum. Benim gibi müzik için kullanacaklar kaçırmasın.

https://tr.aliexpress.com/item/FM-Radio-T-comvb-Bluetooth-Intercom-1000M-3-Riders-Helmet-Comunicador-Capacete-Motorcycling-Bluetooth-Headset-Moto/32283690432.html
    bu güncellenen versiyonu mu acaba bilemedim

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu güncellenen versiyonu mu acaba bilemedim
    Muhtemelen değil. Zaten bildiğim kadarıyla güncellenen versiyonda radyo artısı var sadece.

Ama yeniden hatırlatmakta fayda var. Sadece bluetooth ile cihazlara bağlanabiliyor. Başka bir arkadaşınız ile konuşma sağlayamıyorsunuz.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen değil. Zaten bildiğim kadarıyla güncellenen versiyonda radyo artısı var sadece.

Ama yeniden hatırlatmakta fayda var. Sadece bluetooth ile cihazlara bağlanabiliyor. Başka bir arkadaşınız ile konuşma sağlayamıyorsunuz.
    niye 2 tane alırsak konuşulur

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye 2 tane alırsak konuşulur
    Öyle bir özellik bu üründe. Açıklamayı okursanız kırmızı ile "without intercom function" yazıyor.

Ben de sipariş verdim 1 adet. $47 yani 148 TL'na denk geldi. Müziksiz motor sürmüyorum genel de, kulaklık kabloları ile de uğraşılmıyor, çok kullanışlı olacağına eminim.

Merhaba ben de ebaydan aldım tekli olanını. Montajı cok basit. 5 dakikada telefon ile eşleştirilmiş kullanıma hazırdı. Klipsili olarak değilde yapıştırılarak montajını yaptım. Bir iki şey kafamı kurcalıyor. Şarj için gelen usb kablosu hiç bir standarta uymuyor ( micro veya mini usb ). Uzun seyahatlerde kabloyu unutmamak gerekli. Bir de kaybolursa yenisini bulmak sıkıntılı olacaktır. İkinci olarak kulaklıklarda yumuşak ped çıkmadı kutudan. Uzun kullanımlarda kulak kepçesinde ağrı yapacaktır. Son olarakta bir sorum olacak. Açılıştakı bip sesini kısma şansımız var mı ? Telefon geldiğinde de kaskın içi bangır bangır. Kullandıkça deneyimlerimi buradan paylaşırım. Saygılar.

2 hafta kadar önce elime ulaştı. Mükemmel bi cihaz, herkese öneririm. Pratik ve kullanışlı. Şu an kaskın için de kabloya dair hiç bi şey yok. Montajı da gayet kolay.

Tek eksik yanı bence, favori radyo kanallarını ekleyemememiz. Belki bi yazılım koyabilirlerdi bunun için.

Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    bende alıcam 11.11 i bekliyorum aliexpress de indirim olacak

ishan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 2009 600 silwerring
    kullanan arladaşlardan sadece 2 bilgi rica ediyorum ..2 ayrı motorda aynı cihazı kullanan ben ve kardeşim ne kadar mesafede kesintisiz rahat görüşebilir 2 cisi cihazı aksam eve giderken yerinden rahatça söküp çıkarabiliyor muyuz ..malum ortalık hırsız ve meraklı insan dolu

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı ishan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanan arladaşlardan sadece 2 bilgi rica ediyorum ..2 ayrı motorda aynı cihazı kullanan ben ve kardeşim ne kadar mesafede kesintisiz rahat görüşebilir 2 cisi cihazı aksam eve giderken yerinden rahatça söküp çıkarabiliyor muyuz ..malum ortalık hırsız ve meraklı insan dolu
    Mesafe ölçme fırsatım olmadı ancak epey uzaklaştığınızda bile ses oldukça net. Mesafe uzadıkça kalite düşmüyor ancak kopma mesafesine geldiğinde karıncalanma başlıyor. Söküp takması oldukça rahat.
    ishan bunu beğendi.

cihazı aksam eve giderken yerinden rahatça söküp çıkarabiliyor muyuz ..malum ortalık hırsız ve meraklı insan dolu

Akşam eve giderken kaskı motorun üstünde bırakmıyorsan eğer, ayrıca söküp takma işlemi yapmana gerek yok, çünkü kask dışında herhangi bir yerde çıkarıp takılacak bir şey yok zaten.

ishan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 2009 600 silwerring
    teşekkürler arkadaşlar ..mesafe derken mesela 100m konuşabiliyormuyuz ..10 mt filan diyorlar o yüzden sordum ..2 cisi kaskın üzerinden çıkabilmesi iyi olurdu ..neden dersenız ben motoru da kaskı da harajda bırakıyorum .oradan gelenler kurcalamasın diye sormuştum .park edip kaskın üzerinden almak lazım ..mesela şarja takıcağım zaman kask la mı takacağım

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    teşekkürler arkadaşlar ..mesafe derken mesela 100m konuşabiliyormuyuz ..10 mt filan diyorlar o yüzden sordum ..2 cisi kaskın üzerinden çıkabilmesi iyi olurdu ..neden dersenız ben motoru da kaskı da harajda bırakıyorum .oradan gelenler kurcalamasın diye sormuştum .park edip kaskın üzerinden almak lazım ..mesela şarja takıcağım zaman kask la mı takacağım
    Hayır kask üzerinden kolayca çıkarıp takabiliyorsunuz. 100 metre gibi bir mesafede kopma söz konusu değil.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)